Nokia C7 için yayınlanan ilk firmware kullanıma sunuldu. Güncelleme neler getiriyor? Hangi sorunları çözüyor? Tüm detayları yazımızda bulacaksınız.

Nokia'nın Symbian^3 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonlarından biri olan C7 için yeni bir firmware kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yeni adıyla PR 1.1 eski adıyla 13.0.16 sürüm numarasına sahip olan güncelleme, çoğunlukla cihazın kullanıcılar tarafından raporlanmış hatalarını gideriyor.Daha Az Ram Tüketimi

Güncelleme sonrasındaki en dikkat çekici ayrıntı görsel efektlerde yaşanan takılmaların giderilmesi olmuş. Ekran geçişleri, sayfa kaydırma hızı gibi düzenlemeler cihazı daha akıcı bir yapıya kavuşturmuş durumda. Bunun yanında artık yatay ekranda da numara çevirme seçeneklerini açabiliyorsunuz.

İşleyişe yönelik en ciddi düzenleme ise telefonun daha az ram tüketiminin sağlanması olmuş. Bu da doğal olarak daha düşük pil tüketimi gibi önemli bir artıyı beraberinde getiriyor. Ayrıca telefonun fazla güç gerektiren işlemlerde daha az kasılma yaşadığı da dikkatlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı.

6804KB boyutunda düzenleme içeren güncellemeye Nokia Software Updater yoluyla veya telefonunuzdan uygulamalar – araçlar – SW güncelleme adımını izleyerek ulaşabilirsiniz.