Dijital fotoğraf makineleri ile yarışır düzeydeki kamerasıyla fark yaratan Nokia N8 sahiplerine güzel haber. Güncelleme söylentileri bu yazıda!

Finlandiya'lı üreticinin başarılı akıllı telefonu Nokia N8 için "kamera performansı en iyi cep telefonu" yakıştırmasını yapsak abartmış sayılmayız. 12.1 megapiksellik Carl Zeiss optiğe sahip kamerası ile fotoğraf ve video netliği konusunda rakipsiz olan cihaz, kamera yaması ile başarısını çok daha yukarılara taşıyor.


Daha önce güncellemenin Mobile World Congress etkinliğinde duyurulacağı düşünülüyordu.

Haberler Hindistan'dan Geldi

Morgan Stanley isimli bir araştırmacının yayınladığı rakamlara göre Avrupa pazarında iPhone 4'ten 6 kat daha az satan N8 için satışları artıracağı düşünülen güncelleme 2011'in ilk günlerinde gelecek.

Nokia Hindistan'ın Twitter sayfası üzerinden yaptığı duyuruya göre, Ocak ayının ilk günlerinde bir firmware yayınlanacakmış. Henüz kesin bir bilgi mevcut olmasa da güncellemenin kullanıcı arayüzünü düzenlemeye ve sistem işleyişini iyileştirmeye yönelik olacağı düşünülüyor. Ayrıca ekran klavyesindeki ve web tarayıcıda yaşanan problemlerin de bu güncelleme ile giderilmiş olması kuvvetli bir olasılık.