Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu

Konu: Aczimendiler'in Muhteşem Dönüşü

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Aczimendiler'in Muhteşem Dönüşü


  26.10.2010 tarihinde Aczimendilerin hadimi Müslüm Gündüz Hoca NTV’de Ruşen Çakırla bir mülâkat yaptı… Ama ne mülâkat… Çakır ve arkadaşının şahsında laik rejimin tutar hiçbir dalı kalmadığı bir kez daha anlaşıldı.
  Sorular laikçe cevablar Müslümanca idi… Ve, Müslim Hoca’nın ihlâsı karşısında muhatablarının durumu pek de iyi sayılmazdı… Zâten olması gereken de budur…
  Basit propagandaların tesirinde kalan Müslüman kitleler, şâyet Hakkı görecek feraseti biraz yakalamış olsalar, bu ülkede çok şeylerin kısa zamanda değişeceğini görebilirler… İşte Müslüm Hoca’nın bunca saldırılardan sonra, davasından zerre tâviz vermemiş olarak yeniden dimdik arenada görünmesi. Bunun tipik delilidir anlayana.
  Müslüm Hoca’ya onca zulmü reva görenler nerede?.. Bir formülle ifade edersek üç K’den birine dûcar kaldıklarını söylemek mümkün. Yâni; ya Kodesteler, ya Kabirdeler veya Kirli işler sebebiyle tedirgin hayat sürüyorlar.
  Asıl hayıflandığımız şey, hâlâ o günlerin ahlâksız propagandasının tesiri üzerlerinde bulunan Müslümanların hâli… Müslüm Hoca provokatördü, Müslüm Hoca Jitemle işbirliğindeydi vs. vs. vs… Allah’tan korkmak lâzım.
  Bir kez daha anlaşılmıştır ki, savaşta güçlü olan değil, dirençli olan kazanır. Direnç imân mevzuu… Basit hesab yapanlara göre değil. Müslüm Hoca da bunu anlatıyordu programda; herkesin bir menfaati olduğunu söylüyordu. Kiminin vergi borcu, kiminin gazete kağıdı alma bulma telâşı, kiminin şusu kiminin busu.
  Müslüm Hoca, programcının mahrem mevzular konusundaki sorusuna bir cevab verdi ki, görülmeli. Sinirlenen programcı daha şiddetli ve celalli sorulara yönelmeye kalkıştı ama nafile… Zamanında toplarıyla, tanklarıyla üzerine yürüdükleri Müslüm Hoca, o gün ne dediyse bugünde aynısını söyleyerek dosta düşmana olması gerekeni göstermiştir. Tebrik ediyoruz. Allah Celle Celaluhu dünya ve ahretlerini mâmur etsin.

  http://furkandergisi.com

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.02.09
  Mesajlar: 6.617
  Teşekkür ve Beğeni

  Müslüm Gündüz: Biz risale-i nur talebesiyiz
  Aczimendi lideri Müslüm Gündüz 500 müridi ile ortaya çıktı

  ACZMENDİ tarikatı lideri Müslüm Gündüz, memleketi Elazığ’da yaklaşık 500 müridiyle ortaya çıktı. Kent sokaklarında müritleriyle yürüyen Gündüz, bir dönem kendileri üzerinden darbe zemini hazırlanmaya çalışıldığını ileri sürerek, "Biz eskiden de buyduk şimdi de buyuz. Biz risale-i nur talebesiyiz. Biz asayişi bozmayız, biz asayiş memurlarıyız" dedi.
  Gündüz, yaklaşık 500 kişiyle birlikte dün Harput’ta bulunan Hacı Hulusi Efendi türbesini ziyaret ettikten sonra İzzet Paşa Camii’nde ikindi namazı kıldı.

  Namazın ardından Gündüz müritleri ile birlikte Gazi Caddesi üzerinde valilik binasına doğru yürüdü. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de aynı saatlerde valilikte olması nedeniyle polis grubun valiliğe gitmesine engel olmak için spor salonu önünde etten duvar ördü. Polislerin barikatıyla karşılaşan Gündüz, "Bize yol gösterin nereye gidelim" dedi. Polisler, grubu belediyenin kurduğu iftar alanına aldı. Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, gazetecilerin soruları üzerine Elazığ’da misafirlerini gezdirdiği söyledi. Gündüz, "Bizim yürüme kastımız yok. Misafirlerimiz var şu yanımda görmüş olduğunuz zatlar Suriye’den geldiler. Elazığ’ı bir gezelim dediler onları gezmeye çıkarmışız, yani böyle yürüyüş falan bir şeyimiz yok" dedi.

  MİLLETE EZİYET EDENLER, NİHAYET SUÇLARINI İTİRAF EDİYORLAR

  Müslüm Gündüz, millete zulüm edenlerin mahkemelerde günah döktüklerini öne sürdü. Gündüz, "90 senedir bu millete eziyet edenler, nihayet suçlarını itiraf ediyorlar, mahkemede günah döküyorlar. Bizler de adaletin yerine geldiğini görüp seviniyoruz. İnşallah bu hal devam eder. 90 senden beri yalnız, Türkün, yalnız Kürdün, Acemin, Arabın, yalnız Alevinin, Sünninin değil, topyekun milletin üzerinde bir zulüm baskısı vardı. Onun aralanması gibi bir durum görünüyor. Dua ediyoruz ki bu hal devam etsin, Memleketimiz maalesef 90 yıldır bir karanlığa gömülmüştü, inşallah kurtulacağını ümit ediyoruz" dedi.

  İLK DEFA BU MEMLEKET HAİN OLMAYAN BİR HÜKÜMETLE TANIŞIYOR
  Aczmendi tarikatı lideri Gündüz, "Yaşanan şike olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Ak Partihükümetine övgüler yağdırarak cevap verdi. Gündüz, "Türkiye 90 yıldır şike yapıyor, Türkiye 90 senedir yanlışta gidiyor ve bile, bile yanlışa gidiyor. Ben açıkça söylüyorum siyaseti hiçbir zaman benimsemediğim herkesçe bilinir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç istisna koymadan söylüyorum ilk defa bu memleket hain olmayan bir hükümetle tanışıyor. Millete ayrı kendi içine ayrı düşünen bir hükümetten ilk defa kurtuluyor. 90 senedir ilk defa samimiyetle Milletten taraf bir iradeyle karşı karşıyayız. Onun içinde Allah’a şükrediyoruz" dedi.

  BİZİM ÜZERİMİZDEN DARBE ZEMİNİ HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORLARDI

  Gündüz, "Aczimendilerin faaliyetleri yeniden başlayacak mı?" sorusu üzerine "Bakın şimdi burada geziyoruz, eskiden olsaydı önümüzü keserlerdi. Niye çıkıyorsunuz, ne yapıyorsunuz, kimle görüştünüz diyeceklerdi, biz de tepki gösterecektik al sana hadise. Biz önceden de böyleydik kimseye dokunmamıştık ki yolumuzdan gidiyorduk. Şimdi Elazığ’da gezdiğimiz gibi Ankara’da da geziyorduk, İstanbul’da da geziyorduk. Öncekiler suiniyet(kötü niyetli) oldukları için hadise çıkartmak istiyorlardı. Bizim üzerimizden darbe zemini hazırlamaya çalışıyorlardı. Hadise bu. Biz eskiden de buyduk şimdi de buyuz. Biz risalei nur talebesiyiz. Biz asayişi bozmayız, biz asayiş memurlarıyız" dedi.

  Aczmendiler daha sonra minibüslere binerek, Müslüm Gündüz’ün Malatya yolu üzerinde bulunan Cuma Çiftliği adı verilen dergahına gitti.


 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.10.08
  Yer: Ankara
  Mesajlar: 6.063
  Teşekkür ve Beğeni

  Sığınacak liman bulmadı şimdide nur talebesimi oldu. Dini sömürge eden zavalıdan başkası değiller. Allah akıl fikir versin, tez zamanda doğru yola yoksun.

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.02.09
  Mesajlar: 6.617
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı TakeOne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sığınacak liman bulmadı şimdide nur talebesimi oldu. Dini sömürge eden zavalıdan başkası değiller. Allah akıl fikir versin, tez zamanda doğru yola yoksun.
  Selamun Aleyküm gönüldaş,
  Çok büyük yanılgı içerisindesiniz...
  Müslüm Gündüz hoca baştan beri NUR TALEBESİDİR...
  Fitne ve fesat kumkunası alçak medya diliyle bir Müslümana saldırmayalım...
  Gecenin bir yarısı,bir Müslümanın hanesine saldırlıması büyük veballi iştir...
  İslam nikahıyla oluşmuş haneye tecavüz, İslama saldırıdır...
  Lütfen bilgi kaynağımız sağlam olsun...
  Rabbimize emanetsin...

 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Aczmendi'lerden Basın Açıklaması!  Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde okuyan Abdülbaki Tekeş isimli öğrencinin kıyafetlerinden dolayı Üniversite Rektörlüğünce okula alınmaması ve hakkında disiplin soruşturması yapması üzerine Üniversite önünde Tekeş ve avukatı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Açıklamaya Tokat Aczmendi dergahıda destek verdi.

  Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İktisat Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Abdülbaki Tekeş'i kıyafetlerini gerekçe göstererek üniversite kapısından içeri almayan rektörlük için Aczmendi Dergahı üyeleri tepki gösterdi. Öğrencinin kampüse alınmaması için kapı güvenlik görevlilerine talimat verildiğini iddia eden Tokat Aczmendi Dergahı üyeleri üniversite kapısı önünde basın açıklaması yaptı.


  İşte o basın açıklaması:

  Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İktisat Fakültesi talebesi kardeşimiz Abdulbaki TEKEŞ’in eğitim hakkı Rektörlükçe engellenmiştir.
  Tek sebep, Abdulbaki kardeşimizin Bizanslılar ve Avrupalılar gibi değil, ecdadımız olan Sultan Alparslan ve Sultan Fatih gibi giyinmiş olmasıdır.
  Bir kahraman vatan evladına illa Romen Diyojen gibi giyineceksin, kendini Sarkoziye benzeteceksin, yoksa bizim aramızda yerin yok denilmektedir.
  Bu kahraman kardaşımızın Sultan Fatih ruhunu yaşaması ve yaşatması suç mudur?
  Suç ise neye göre suçtur?

  Suç diyen Rektöre cevabımız şudur:
  Ey Mürteci Rektör! Aç gözünü! Bak! Biraz kitap oku! Kanun oku! Vaktin yoksa hukukçulara danış! Öğren! Avrupalı bile anladı, sen hala anlayamadın. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bile Sarığı, Cübbeyi, Asayı, Sakalı, Ridayı İslamın gereği olarak görüyor. Suçtur demiyor, kamusal alan dediğiniz yerlerde bile kullanılabilir diyor. Sen kim oluyorsun senin gibi yasakçı kafalara tazminat cezası veren Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararını bilmiyorsan sana hediye ediyoruz. Al, Oku! Öğren! Sus!
  Avrupalı bile dini değerlere hürmet ediyor, yasak demiyor, inanışının gereğini yaşamak en doğal insan hakkıdır diyor da sen niye utanıyorsun be adam!
  Fener Rum Patriği Bartelemeos, senin üniversitende okumak istese, ona da mı “YASSAH” diyeceksin…
  Dersen ilim adamı değil, cahilsin…
  Demezsen; o zaman AYRIMCISIN…
  Ve ayrımcılık SUÇTUR ve sen Türk Ceza Kanunu 122. Maddesine göre SUÇLUSUN!

  Üniversiteye alınmadığı iddia edilen Tekeş’in avukatı Bülent Demir ise, konuyu başsavcılığa taşıdıklarını söyleyerek iddiaları tekrarladı. Sıkı güvenlik önlemleri altında açıklamasını yapan grup olaysız olarak üniversiteden ayrıldı.


 6. #6
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.10.08
  Yer: Ankara
  Mesajlar: 6.063
  Teşekkür ve Beğeni

  Elhamdülillah. Dinimiz özüne, gerçek şeriatına dönecek inşAllah.

 7. #7
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.07.07
  Yer: Gebze
  Mesajlar: 549
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı kimkimdir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamun Aleyküm gönüldaş,
  Çok büyük yanılgı içerisindesiniz...
  Müslüm Gündüz hoca baştan beri NUR TALEBESİDİR...
  Fitne ve fesat kumkunası alçak medya diliyle bir Müslümana saldırmayalım...
  Gecenin bir yarısı,bir Müslümanın hanesine saldırlıması büyük veballi iştir...
  İslam nikahıyla oluşmuş haneye tecavüz, İslama saldırıdır...
  Lütfen bilgi kaynağımız sağlam olsun...
  Rabbimize emanetsin...
  Yapma muhterem kardeşim..
  nikahlayacak başka Kadınmı bulamadıda gitti ali kalkancı dürzüsünün yatağından yeni çıkmış bir konsomatrisi nikahladı..
  Ne işi varmış o karıyla... sonra kaç gün olmuş tanışalıda nikah kıymış.. bir şeyh aldığı kadına dikkat etmez mi....??

 8. #8
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.02.09
  Mesajlar: 6.617
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı ishakyakup´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yapma muhterem kardeşim..
  nikahlayacak başka Kadınmı bulamadıda gitti ali kalkancı dürzüsünün yatağından yeni çıkmış bir konsomatrisi nikahladı..
  Ne işi varmış o karıyla... sonra kaç gün olmuş tanışalıda nikah kıymış.. bir şeyh aldığı kadına dikkat etmez mi....??

  Yanılmaz olan Allah...
  Düşmez-kalkmaz bir Allah...
  Düşene vurulmaz..
  Müslüman da yanılabilir...
  Adam nikahlısıyla basıldı...
  Bu insanlığa sığarmı...
  Müslümanın kapısı gecenin bir yarısı kırılabilirmi,kırılıp ifşa edilebilirmi...
  Hırsızmı suçlu,ev sahibimi...
  İslam düşmanı medya Müslüm hocaya saldırdı,biz alet olmayalım...
  Müslüm Hoca Allah ve Resul yolunda kelle koltukta olduğu için hedef seçildi...
  Allaha ve Resule düşman olanlara cepheden tavır aldı...
  Bu yüzden ona kumpas kuruldu...
  Haberi Müslüman kaynaktan alalım İnşaALLAH...

 9. #9
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.10.07
  Mesajlar: 124
  Teşekkür ve Beğeni

  merkeplerde efendi olmussa, vay islamin halline ne diyelim.... Gecesi Gündüzü yine piyasada...

 10. #10
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.02.09
  Mesajlar: 6.617
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı [email protected]´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  merkeplerde efendi olmussa, vay islamin halline ne diyelim.... Gecesi Gündüzü yine piyasada...
  Müslümana alçakça saldırmakmıdır Müslümanlık...
  ZORUNAMI GİTTİ ADAMIN SARIĞI,CÜBBESİ,SAKALI,ŞALVARI...
  Yoksa beceremediğin işe su katmakmıdır maharetin...

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Geldiğimde yüzüme bile bakmadınız...
  Konu Sahibi -Ammar Bin Yasir- Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 79
  Son Mesaj: 30-06-2011, 19:29
 2. Günün Ayet ve Hadisi (02.11.2010)
  Konu Sahibi el-muslimun Forum Kuran-ı Kerim meali
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-11-2010, 01:35
 3. Cennet Komşusu
  Konu Sahibi кυѕαу Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 21-11-2008, 16:06
 4. evlilik bu kadar zormu
  Konu Sahibi efzairem Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 34
  Son Mesaj: 17-09-2008, 15:42

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •