BAYRAM'DA BİZLERİ BEKLEYENLERİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

RAMAZAN BAYRAMIBAYRAM NAMAZI |

Ramazan-ı Şerif ayını uğurladığımız şu günlerde, bir yandan üzüntü, bir yandan Bayram sevinciyle iki farklı duyguyu beraber yaşamaktayız. Bizler Ramazan-ı Şerif den memnun ve razıyız. Rabbimizde Ramazan ayını bizden memnun ve razı eylesin inşaAllah Amin. Bu mübarek ay içersinde tutmuş olduğumuz oruçları, kıldığımız Teravihleri, verilen sadaka-ı fıtır ve Zekatları Rabbimiz celle celalühü kabul buyursun inşaAllah.(Amin) Ramazan Ayının ilk gelişinde ki duyduğumuz özlem duygularını, daha bitmeden tekrarını istiyor ve arzuluyoruz. Rabbimiz celle celalühü tekrarını nasip eylesin inşaAllah. Kardeşlik duygularının daha çok pekiştiği, hayır ve hasenatlarında çokça yapıldığı bir ay sonunda, Ramazan Bayramına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Akraba ziyaretlerini, kabir ziyaretlerini, Hastalarımızı, komşularımızı, dost ve yakınlarımızı ziyaret ederek bayramlaşmayı ihmal etmeyelim. Bayram gününde Salavat-ı Şeriflerimizi unutmayalım. Rabbimiz feyz ve bereketinden bizleri de hissedar eylesin inşaAllah. Küskün olduklarımız varsa mutlaka gönüllerini alalım, kimseyle kırgın olarak yaşamayalım.

Hüzünle birlikte elveda deme zamanı geldi çattı. "Ey Mübarek Kuran ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda Gündüzlerin Rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda"  

Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Islamiyet.gen.tr - Yönetim Ailesi

1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Yetim Başı Okşamak

Durum: Çevrimdışı

Yetim Başı Okşamak

Hyatını günahlarla doldurmuş adamın biri, yağmurlu ve çamurlu bir günde ayağı kayıp yere düşer. Düşerken üstü başı kirlenmesin diye elleriyle yere tutunur ve ayağa kalkar. Bunun üzerine sağ eli çok kirlenmiştir. Ama bu bedevi ve görgüsüz insan, elini suyla yıkayacağına elini bir yere silmeyi tercih eder. Silecek bir yer bulamadığından ötürü, o an yoldan geçen bir çocuğun başını okşayarak elini temizler ve oradan ayrılır. Bu hareketi çok yanlış olup, çocuğun bundan haberi bile olmamıştır.
    Adam kısa bir zaman sonra günahlarına tövbe fırsatı bile bulamadan vefat eder. Gideceği yer melekler tarafında gösterileceği zaman çok korkar, çünkü hayatı günahlarla doludur. Cehennemi beklerken melekler ona cennet bahçelerinden bir bahçe gösterir. Adam çok şaşırır ve bu kadar günahı olduğu halde nasıl olurda Allah Celle Celalüh kendisine cennet nasip eder:
    -O kuluma söyleyin, bir gün eli çamurlandığında, o elini silmek için bir çocuğun başını okşamıştı. Yaptığı yanlış birşeyde olsa o çocuk yetimdi. Kimse başını okşamamıştı. O kulum kötü niyetli de olsa o yetimin başını okşaması o yetimi o kadar sevindirdiki; bende o güzel yetim kulumun yüzü suyu hürmetine o günahkar kulumuda affettim.

Bu anlatılan kutsi hadismidir, bir hikayemidir bilemiyorum. Herhangi bir kaynağını bulamadım am biz buna menkıbe diyelim. Menkıbelerdeki asıl amaç onların doğru olup olamdığını araştırmak değildir. KISSADAN HİSSE ALMAKTIR. Ama ALLAH'ın sonsuz rahmetini düşünürsek, bu durum Rabb'imiz için hiçte büyük bir şey değildir. Ben inanıyorumki; bu insandan çok daha günah işlemiş kullarını bile Allah hiç ummadıkları hareketlerinden dolayı affedecektir. Yeterki imanlı bir şekilde huzuruna varsınlar.

Alıntıdır.

Yer: Konya/Ereğli

Selamünaleyküm kardeşim...
    Emeğinize sağlık. Evet yetimler ALAH katında çok değerlilerdir.
    Efendimiz(sas) şöyle buyruyor:"Kim sırf Allah rızası için şefkatle yetimin başını ok-şarsa, elinin değdiği saçlar sayısınca ecir ve sevap kazanır Yanındaki yetime iyilik yapan kimse ile ben şu iki parmak gibi Cennette beraber olacağız" Daha sonra da orta parmağı ile işaret parmağının aralarını açarak gösterdi

ALLAHa emanet olunuz kardeşim...

Yer: Zamanı Ahir
    Blog Mesajları : 2

selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun..

Yer: BURSA

Selamun aleykum, bir çeşit menkıbe olsa gerek,bende çok duydum,çokcada yazıldı.
    Eline sağlık...

Alıntı Im_muslim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm kardeşim...
    Emeğinize sağlık. Evet yetimler ALAH katında çok değerlilerdir.
    Efendimiz(sas) şöyle buyruyor:"Kim sırf Allah rızası için şefkatle yetimin başını ok-şarsa, elinin değdiği saçlar sayısınca ecir ve sevap kazanır Yanındaki yetime iyilik yapan kimse ile ben şu iki parmak gibi Cennette beraber olacağız" Daha sonra da orta parmağı ile işaret parmağının aralarını açarak gösterdi

ALLAHa emanet olunuz kardeşim...

Allah razı olsun kadeşim Hadis-i Şeriflerle bezemişsiniz güzel olmuş sizinde emeğinize sağlık selametle Allah Teala'ya emanet olun

Alıntı -Ammar Bin Yasir-´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun..

Ve Aleyküm Selam kardeşim Allah Celle Celalüh sizdende razı olsun inşAllah

Alıntı İslamoğlu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum, bir çeşit menkıbe olsa gerek,bende çok duydum,çokcada yazıldı.
    Eline sağlık...
    Ve ALEYKÜM Selam Abi Rabb'im Teala sizdende razı olsun inşAllah daha önce yazıldığını bilmiyordum inşAllah faydalı olmuştur tekrarı selametle Allah Teala'ya amnet kalasınız

Allah razı olsun.