Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Konu: İslam'da Burçlar ve Fal

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İslam'da Burçlar ve Fal

sert yazdı:
    Maalesef insanlar artık nasıl yaşyırlarsa öyle inanıyorlar.Doğrusunu söylüyorum,bak bu senin bildiğin ve uyguladığın yanlış diyorum: "Aman bir şey olmaz boşver,Allah affeder" diyorlar.Daha ne yapayım ki bilmiyorum beyinlerini çıkaraıp da doğru bilgiyi içine zorla sokacak değilim ya !!!
    Allah,hidayet versin böylelerine
    ALLAH RAZI OLSUN.MAİDE SURESİ ÇOK AÇIK BİR AYETLE HÜKMÜ SUNMUŞ.O YÜZDEN BEN ARTIK BÖYLE AÇIK KONULARDA HARAMLARI HARAM SAYMAYANLARI CİDDİYE ALMAMAK GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİM ŞÜKÜR.KURAN VE SÜNNETİ CİDDİYE ALMAYAN ZAVALLI BİR GÜNAHKAR BENİ Mİ CİDDİYE ALACAK DİYORUM ARTIK.ALLAHA EMANET OL.ONLARLA MIHATAP OLMAYIP HAKLARINDA HİDAYET DİLEMEK DEDİĞİN GİBİ EN GÜZELİYMİŞ.

Forum Üyesi
    Yer: İzmir
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH RAZI OLSUN.MAİDE SURESİ ÇOK AÇIK BİR AYETLE HÜKMÜ SUNMUŞ.O YÜZDEN BEN ARTIK BÖYLE AÇIK KONULARDA HARAMLARI HARAM SAYMAYANLARI CİDDİYE ALMAMAK GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİM ŞÜKÜR.KURAN VE SÜNNETİ CİDDİYE ALMAYAN ZAVALLI BİR GÜNAHKAR BENİ Mİ CİDDİYE ALACAK DİYORUM ARTIK.ALLAHA EMANET OL.ONLARLA MIHATAP OLMAYIP HAKLARINDA HİDAYET DİLEMEK DEDİĞİN GİBİ EN GÜZELİYMİŞ.
    Onlar Allah'ın dini hakkında istedikleri kadar gayrı ciddi davransınlar,bu sorgudan ya da azaptan muaf tutulacakları anlamına gelmez.Yaptıkları sadece kendi günahlarını arttırmak olur.Ahirette de onlar,müminlere imrenecekler ama iş işten geçmiş olacak.Çünkü imtihan yeri dünya,ödül yeri ahiret yurdu

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Hayırlı günler site cemaatı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Hayırlı Cumalar

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ZATEN BÖLE ŞEYLERE İNANMAMIZ MÜMKÜNMÜ YA BİRİ FİNCANI ALACAK ELİNE BANA HAYATIMI ANLATACAK YA VARMI BÖYLE BİRŞEY SENDE ACİZ BİR KULSUN KARŞINDAKİ DE ACİZ BİR KUL NASIL SENİN GELECEĞİNİ BİLİR Kİ HAŞA ALLAHTAN BAŞKA...ASTROLOJİ BURÇLARA GELİNCE GENE AYNI DÜŞÜNCEDEYİM BUDA SAÇMA SAPAN BİŞEY VE TÜM GAZETELERDE YER ALIYOR KURANI KERİMİN HÜKÜMLERİNİ UNUTUP BUNLARA İNANAN İNSANLARIN HALİNE ACIRIM ALLAH RAZI OLSUN SERT KARDEŞİM GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU İDİ..AMA BİZLER YANİ BU SİTEDEKİ KARDEŞLERİM ZATEN AYNI FİKİRDEYİZ.. YA DİĞERLERİ ONLARA NASIL ANLATICAZ BUNLARIN HEPSİNİN BİR UYDURMA OLDUĞUNU.....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a
    fala bakanında baktıranında 40 gün ibadeti boşa sayılırmış.aeo

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardesim emegine saglik cok guzel konuya dokunmussun.Biliyor musun ben cahiliyye dovrumde yasarken(ne yazik ki biz azeriler siz turk kardeslerimiz gibi dini ozgurluk icinde yok,sovyetler esaretinde yasayan ateizm dusunceleriile buyuyen kimseleriz ve sadece 91 yilindan sonra dinde ozgur olmaya basladik) olmustur ki,bir iki defa gittim falci yanina.hatirliyorum bizim soylediyimiz dertlerin ucundan tutupta etrafinda dolanmayi basliyor,sanki bana geleceye dair bir bilgi veriyor.sonrada kagit parcasinda anlamsiz biseyler yaziyor,sorunca ki,bu hangi dilde yazi,diyorki,bu biz falcilarin ozel dili!! ne kadar komik degil mi? Gayriyi bizleri yaratan ve tek olan Allahtan baska bilen yok!!!

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Shehla yazdı:
    kardesim emegine saglik cok guzel konuya dokunmussun.Biliyor musun ben cahiliyye dovrumde yasarken(ne yazik ki biz azeriler siz turk kardeslerimiz gibi dini ozgurluk icinde yok,sovyetler esaretinde yasayan ateizm dusunceleriile buyuyen kimseleriz ve sadece 91 yilindan sonra dinde ozgur olmaya basladik) olmustur ki,bir iki defa gittim falci yanina.hatirliyorum bizim soylediyimiz dertlerin ucundan tutupta etrafinda dolanmayi basliyor,sanki bana geleceye dair bir bilgi veriyor.sonrada kagit parcasinda anlamsiz biseyler yaziyor,sorunca ki,bu hangi dilde yazi,diyorki,bu biz falcilarin ozel dili!! ne kadar komik degil mi? Gayriyi bizleri yaratan ve tek olan Allahtan baska bilen yok!!!
    Allah razı olsun
    Biz Türkler de öyle pek dini özgürlükler içinde yaşıyoruz diyemeyiz.Allah'a şükür,camiler tıka basa dolu,oralarda ibdetimize karışan yok ama dindar bir insan devlet kadrolarında bir yere gelmek istedi mi hemen "yobaz,irtica" damgasını vuruyorlar.İmam hatipli kardeşlerim üniversite sınavında pek çok haksızlıklara maruz kalıyor.Başörtülü kardeşlerim üniversitelere alınmıyor.Allah,bütün dünyada dinin yaşamaktan dolayı eziyet gören,hor görülen müslümanların yardımcısı olsun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Amin sert kardes amin...Dogru diyorsun bizde goruyorum tv den o haksizliklari,bizde dogrusu devlet karar vermesede ama yinede universitelerde baski yapiyorlar,basortusunu cikaralim diye.Gecen de nufus kagiti icin fotograf cektirdim -almadilar benden basini ac oyle cektir kabul edelim dediler,bakanligin karari varmis.Aci veren de o ki,diyorlar,sizin yuzunuzu tasdit etmek icin lazim bu.Bu anlamsiz ifadelere kendileri nasil inaniyor anlayamiyorum?Ya kardesim ben eger modaci biri olsam,gunde saclarimi bir renge boyasam,bir gun kisaldip obur gun uzatsam beni nasil tanirlar?yuzumden demi?oysa neden basi kapali olunca yasak oluyormus?? Of kardeslerim,yine derdim acildi ya..Neyse iyide ki siz varsiniz,yuregimi bosaltiyorum bari..Allah her kesden razi olsun ve bizlerin uzerinden rahmetini eksik etmesin insallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

peki bir şey soracağım,toplumda "fala inanma,falsız da kalma" tarzında bir düşünce var,yani her işin kökeni de sonucu da ALLAH'a bağlıdır buna inanıyoruz ama eğlence olsun diye bir nevi günlük zevkler amacıyla fal açtırıldığı görülür..sorum şu,inanmazsak bile fal açmak tamamıyla haramdır öyle değil mi?

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)