Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

Konu: arkasından topuz şeklindeki örtü...

Durum: Çevrimdışı
    Yer: bursa

arkasından topuz şeklindeki örtü...

esselemü aleyküm....Hz.peygamber buyuruyor ki:SAÇININ ARKASINI DEVE HÖRGÜCÜ GİBİ YAPAN KADINLAR SÖYLEYİN:sizin namazınız olmuyor...)diye emri var neden bu kızlar bunda inat yapıyor ???????

Yer: bursa

sa

vay zavallım sen boyle yaparsan senı kım dınler. bırde hasretız resulullaha dereler.
    ben ancak hz MUHAMMED(SM) NIN DEDIĞINI DERIM...

Yer: iStAnBuLL

Esselamü Aleyküm çok t.ederım bu konuyu hatırlattıgınız için...bende ılk kapandıgım sıralarda topuz yapıyordum ama abartılcak bırsekılde hiç bir zaman yapmamıştım oda bilmediğim için öğrendıgım günü bıraktım yapmayı...topuz yapmıyorum....dışarda yapan kardeşlerımızıde göruyorum bazıları okadar aşırı abartıyorlarkı sankı kafasının üstünde ayrıyetten bırsey var gibi sipsivri..çok komık görunuyor gercekten...

..Hz.peygamber buyuruyor ki:SAÇININ ARKASINI DEVE HÖRGÜCÜ GİBİ YAPAN KADINLAR SÖYLEYİN:sizin namazınız olmuyor...)diye emri var neden bu kızlar bunda inat yapıyor ???????

Yer: İZMİR

Selamün Aleyküm

Ben Bunu Ilk Defa şimdi Duyuyorum.namaz Kilarken Saçimi Hep Toplarim Dişari çikmasin Diye At Kuyruğu Yapinca Dişari çikiyo Ama Napicam.

Alıntı isranurr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm

Ben Bunu Ilk Defa şimdi Duyuyorum.namaz Kilarken Saçimi Hep Toplarim Dişari çikmasin Diye At Kuyruğu Yapinca Dişari çikiyo Ama Napicam.
    yok kardeşim onu demek istemıyor...yani bazı kapalı kardeşlerimiz var ya dışarı cıkarken topuz yapıyor hemde abartılcak derece onu demek istiyor...bende kapalıyım ama topuz yapmıyorum peygamber efendımız(s.a.v) topuz yapanları lanetlıyor...

Resulullah bir başka rivayette de: "Ateş ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim: Yanlarında sığır kuyruğu gibi birşeyler taşıyıp onu insanlara vuran insanlar; giyinmiş çıplak kadınlar ki bunlar Allah'a taatten dışarı çıkmışlardır. Bunlar, başkalarını da baştan çıkarırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu kadınlar cennete girmek şöyle dursun, kokusunu dahi almazlar. Halbuki onun kokusu şu şu kadar uzak mesafeden duyulur" buyurdular." [Müslim, Cennet 53, (2857), 52, (2128).]

Yûsüf Kardâvînin (El-halâl-ü vel-haram-ü fil-islâm) kitabında diyor ki: İslâm dîni, müslüman kadının, altı görünecek kadar ince örtü ile örtünmesini haram etmiştir. (Müslim) ve (Muvattâ) kitaplarındaki hadis-i şerifte, (Örtülü çıplak ve başları deve hörgücü gibi yükseltilmiş kadınlar, Cennete girmiyecek. Kokusunu bile duymıyacaklardır. Hâlbuki, Cennetin kokusu, çok uzaklardan duyulacaktır) buyuruldu. Bu hadis-i şerif, kadınların ince, şeffâf veya cilde yapışık dar elbise, çorap, baş örtüsü ile örtünmelerini ve saçlarını, başlarının üstünde küme yapmalarını yasak etmektedir. Böyle örtünmek, çıplak gezmek gibidir. Müslüman hanımları, kızları, ince, dar şeylerle örtünmemeli, saçlarını veya (peruk) takarak, bunların kıllarını, deve hörgücü gibi başlarının üstünde toplamamalı, saçlarını topuz yapmamalıdır. Bunların Cehenneme götüren günah olduklarını bilmelidir.

Yer: Malatya

Şimdiye kadar hiç o şekilde örtünmedim.Ama çevremde çok insan var öyle örtünen ne diyelim inşaallah farkındadırlar....

Yer: -nevşehir-

selamun aleyum kardeşim evet dikkat eddince öyle çok olduğunu gördüm bende anlamıyorum bazen sevaba girmek isterken günah mı işliyoruz ne rabbim selameti gösterir inş... rabbime emnet ol..

selamunaleyküm..Bnede anlamadim.Allah razi olsun paylasiminiz icin.Yani simdi.ben sacimi yukardan bagliyorum ama topuz seklinde olmayacak sekilde..bu da günah mi acaba kardeslerim...Allaha emanet olun..