Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  24
Beğenenler Beğenenler:  64
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  2
Sayfa 1008 Toplam 1008 Sayfadan BirinciBirinci ... 8508908958998100610071008
10.071 den 10.079´e kadar. Toplam 10079 Sayfa bulundu

Konu: Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun...

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı buket_zeynep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    dur bakayım.. düşüneyim..
    3 yaşlarında bir fotoğrafım var yatağın üzerinde başım kapalı kollarım açık kısa bir elbiseyle dua ederken.. tırnaklarımda ojeli.. annem diyorki küçüklükten beri tek derdin başını örtmekti.. sanırım fıtratımda o duygu çook baskındı.. hatırladığım ortaokuldayken camiye götürüyordu öğretmen.. birtek uzun etek giyip başını kapatıp okula giden ben vardım.. çarşıdan geçerken herkes bana bakıyordu... diğer arkadaşlar camide kapatmıştı .. babam sende öyle yapsaydın demişti.. çook ağlamıştım.. ailem rahattı... iki ailenin de ilk torunuydum.. anne tarafımda olsada baba tarafımda kapalı bir tek insan yoktu.. babanneme hadi namaz kılalım dediğimde 6. sınıfa gidiyordum... namazı öğreniyorduk beraber.. o gün o hazla kaç defa eğilip kalktığmı hatırlamıyorum inanın... lisede tam başladım namaza.. ama içimde bir örtü aşkı.. etrafta kapalı yok.. ama ben yüreğimde hissediyorum..
    ve bi rüya.. ezan sesi.. annem bizim odaya giriyor elinde seccade beyazlar içinde bana uzatıyor kalk namaz kılacaz diye.. nasıl güzel melekler gibi.. gözümü açtım ezan okunuyor.. her geçen gün daha çok istiyorum.. lise son sınıfta yanında kaldığımız abla.. nuray abla..fizik 2. sınıfta okuyordu..
    ALLAHIM ben onun gibi aşkla kapanan kaç kişi gördüm acaba.. bir namaz kılışı vardı.. aşka yürüyordu sanki.. namaz kılmadan önce bi süslenirdi sevgilimle buluşacam diye.. lacivert pardesüsü.. eşarbı.. O EV O HUZUR.. RABBİM çıkmak istemiyordum ordan.. ve MUSTAFA DEMİRCİ sultanım.. yalvarırdım nuray abla banada ört o eşarbı diye.. gece dışarı çıkarken başım kapalı çıkardım.. niye bilmiyorum ama deli gibi istiyorum.. ünv ilk yılında ailemden veto yedim.. kesinlikle hayır.. ama içim yanıyor.. kapalı kızları görmüyormuyum deli gibi ağlayasım geliyor..
    ünv 4. sınıfta kararlıydım.. kapandım.. ailem duydu.. sakın gelme reddederiz dediler.. nasıl ağlıyorum günlerce dışarıya çıkmadım.. açtım.. ama sadece başımı.. her gün evden sanki başımı örtecek gibi giyinerek çıktım... ne kadar aptalmışım sanki reddedecekler beni.. yumuşayacaklardı.. sanırım nefsim..
    ama nefsime en büyük yenilgim evlendikten sonra oldu..
    eşim ne çok istiyordu ben ne kadar istiyordum.. olmadı.. yapamadım.. hiç bir engelim yoktu ama olmadı.. 4 yıl geçti.. kardeşimin düğününde hiç giymeyeceğim şeyleri giydim eşim nasıl izin verdi bilmiyorum.. bilkide kıyametler o yüzden koptu.. bilmiyorum.. evliliğim huzurum herşeyi kaybettim sanki.. bir kaç ay sonrasında.. eşimin kapanacaksın demesiyle dondum kaldım.. yıllardır en çook istediğim şey .. dualar ettiğim provalarını yaptığım huzur kaynağım ama nasıl yapacaktım.. tamam dedim yılbaşına kadar kapanacam.. ama yapamıyordum.. olmuyordu internette sayfalar arasında dolaşıyorum biri bir şey söylesin... yapayım yapabileyim.. olmuyor .. her sabah uyanıyorum yok.. olmuyor.. sonra bu sayfa.. kapanmak isteyipte kapanamayanlar.. burcu kardeşimin yazısı.. son sayffaya nasıl baktığımı bilmiyorum.. evet sayfa aktif.. hala yazanlar var.. şükürler olsun.. okuyorum.. ama nasıl okumak her sayfada gözyaşlarım sel.. önce parfüm sıkmaktan vazgeçtim..
    sonra berat ablamın dilek kardeşimin sözleri.. yüreğimin aşka yeniden uyanışı.. uyuyamıyorum.. gözlerim dolu dolu.. anneme söyledim saçmala dedi.. konuşacak kimsem yok.. ama kararlıyım.. eşimin söylediklerini unuttum ben yıllardır istediğim hayale gidiyorum... 6 ekim.. garip bi heyecan.. kararlıyım bu gün yapcam... kayınvalidemlere gidiyoruz.. eşime çarşıdan bişeyler al gel dedim.. o çıktı ben aldım şalımı elime.. örttüm güzelce.. eşim geldi kapıdan hadi diye sesleniyor.. ses bile veremedim oda ya bi geldi beni öyle gördü .. gözlerinden yaşlar süzülüyor.. hemen abdest alıp şükür namazı kıldı.. ve sanırım o gün 4 kez daha kıldı şükür namazı.. meğer ne büyük huzuru ertelemişiz.. meğer nekadar istiyormuşuz.. evden çıkana kadar kaç dua okudum.. nasıl bi heyecan.. yeni doğmuş gibiyim.. sonrası eşimin ailesinin bile destek olacağını düşünürken kaç gün sürecek diye sordular annem konuşmadı kaç gün ... arkamdan güldü ilçedeki herkes.. umursamadım..
    sonra zamana yayıldı herşey... pantolonda giydim diz altı etekte..
    ama bi anı hiç unutmuyorum.. @mehtap58 canım bi soru sormuş.. diz altı etek tesettüre uygunmudur diye.. cevap veren ilk kişi benim hayır uygun değil.. başımı bir çevirdim üzerimde diz altı etek.. ALLAHIM nasıl bi ağırlık.. nasıl bi utanma duygusu.. o gece eşimi kaç kez uyandırdım ben uzun etek istiyorum diye.. kalkıp nöbetçi mağaza arayalım istersen dedi.. sabah gittik mağazaya ben pardesüyü görünce ağlamaya başladım.. o gün almadık iki etek alıp çıktık.. o gecede uyumadım ertesi gün bi daha pardesü için gittik. kemerini orda bırakıp çıktım.. berat ablanın sesi kulağımdaydı.. o meşhur kemeri bele oturtmanın ne anlamı var..
    çokk şükür RABBİME feracem ve siyah eşarbım kolay geldi.. mutluluk.. huzur.. anca islamla..
    azıcık aralayın camları kapıları islam girsin içeri görün bakın huzur nasıl geliyor..
    Ölecem aglamaktan... nasil anlatmisim nasil doluymus yuregim.. ben bunca istemis bu yollardan gecmisim.. simdi neden bu gaflet.. emriye.. burdayim.. yuregimin mezarini aciyorum.. nefsim hala badimda ama ben burdayim..

buket'in tepetaklaki..🙄

2. Beğenenler mavci, Dil_Dar Bu yazıyı beğendi
    Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

4. Teşekkür edenler buket_zeynep, Dil_Dar Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler mavci, Dil_Dar, buket_zeynep, mir_erhan, leyla-1 Bu yazıyı beğendi
    Beğenmeyenler Dil_Dar Bu yazıyı beğenmedi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı berat05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    berat abla bir geldin yine en zayıf en yaralı olduğum yerden öyle bir sır verip kaçarmış gibi sin ki yine ben günlerce bu yazıyı unutamayıp ,günlerce sızısını yüreğimde hissedeceğim...
    ve yine omuzlarım bu yazının altında bu lafı edenin cesaret ,edep ve imamnın altında kum gibi ezileceğim....
    allah razı olsun ablam ....
    hep burda olsan ...sen den öğrenecek okadar çok şey var ki ?
    öksüz boynu bükük mü bırakırsın bizi ?

6. Teşekkür edenler buket_zeynep, mavci, leyla-1 Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler buket_zeynep, mavci, mir_erhan, leyla-1 Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı dil_dar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    [ımg]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/f9/5e/97/f95e97305848ad48074f7ed8a1334a25.jpg[/ımg]
    10 numara tespit kutlarım

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Subhanallah...

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Beğenenler Dil_Dar Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Göstermelik müslümanlar görüyorum sağ da sol da,
    Yolda karşılaşıyorum sıkça.
    Kapalı birini görünce başına dank eden insanlar varya.
    Tam onlar.
    Bak boynun açılmış deyince umursamadığı açık boynunu aa deyip kapatanlar gibi olanlar.
    Sarıklı insanları görünce ceket ilikleyip edeplenen tanıdığınız kaç kişi var?
    Namaz kılan bir aileye gidince abdest alıp sadece o farzı kılan,
    Cehennemi siz oradan geçince anımsayan?
    Dindar bir aile evine gelince hemen dini kanal açıp ilahi dinleyen,mekkeyi izleyen..
    Haram çalgısız düğün yaptığını anlatan bir kadına,"ayy öyle çok güzell" diye içlendiğini belirten(!)kaç komşunuz var?
    Kızı sokakta açık saçık,pantolon mu tayt mı belli olmayacak giysilerle olduğu halde içeri ilimli bir beyefendi girdi diye 'kızım git bir etek giy' diyen..
    Siz varsınız diye,üzerine ceket alıp çıkan, yarım kolunu uzun giyen, sırf siz oradasınız diye aslında sokak köşelerinde sevgilileri ile buluşan kızın sizden himmet edip odadan çıktığı kaç tanıdığınız var?
    Kaç göstermelik müslüman tanıyorsunuz.
    Kaç kişi var,bazı şeyleri o an için,sizin için,ya da dindar biri için yapan?
    Sahi niyetleri ne?
    Kimin için bu müslümanlar. .
    Haydi.
    Kurcalayın ceplerinizi!
    Söyleyin
    Peki ya siz hangi saftasınız?
    @bibehresaye

işte böyle olur bazı zamanlar ...bir bacı çıkar bir tokat atar suratınıza okkalı !!!!
    hangi taraftasın der,hangi ?
    hangi taraftayız???

11. Teşekkür edenler mir_erhan Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler mir_erhan, mavci Bu yazıyı beğendi
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Dil_Dar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Göstermelik müslümanlar görüyorum sağ da sol da,
    Yolda karşılaşıyorum sıkça.
    Kapalı birini görünce başına dank eden insanlar varya.
    Tam onlar.
    Bak boynun açılmış deyince umursamadığı açık boynunu aa deyip kapatanlar gibi olanlar.
    Sarıklı insanları görünce ceket ilikleyip edeplenen tanıdığınız kaç kişi var?
    Namaz kılan bir aileye gidince abdest alıp sadece o farzı kılan,
    Cehennemi siz oradan geçince anımsayan?
    Dindar bir aile evine gelince hemen dini kanal açıp ilahi dinleyen,mekkeyi izleyen..
    Haram çalgısız düğün yaptığını anlatan bir kadına,"ayy öyle çok güzell" diye içlendiğini belirten(!)kaç komşunuz var?
    Kızı sokakta açık saçık,pantolon mu tayt mı belli olmayacak giysilerle olduğu halde içeri ilimli bir beyefendi girdi diye 'kızım git bir etek giy' diyen..
    Siz varsınız diye,üzerine ceket alıp çıkan, yarım kolunu uzun giyen, sırf siz oradasınız diye aslında sokak köşelerinde sevgilileri ile buluşan kızın sizden himmet edip odadan çıktığı kaç tanıdığınız var?
    Kaç göstermelik müslüman tanıyorsunuz.
    Kaç kişi var,bazı şeyleri o an için,sizin için,ya da dindar biri için yapan?
    Sahi niyetleri ne?
    Kimin için bu müslümanlar. .
    Haydi.
    Kurcalayın ceplerinizi!
    Söyleyin
    Peki ya siz hangi saftasınız?
    @bibehresaye

işte böyle olur bazı zamanlar ...bir bacı çıkar bir tokat atar suratınıza okkalı !!!!
    hangi taraftasın der,hangi ?
    hangi taraftayız???

Allah razı olsun paylalımınız için.
    Ne kadar acı bir durum olsada bir o kadar gerçek.
    Allah ıslah etsin toplumumuzu

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

28 şubat
    Sadece bir tarih olarak kalmadı hayatımızda..
    İz bıraktı ,acı bıraktı ,yürek yaktı içimizde.
    Bir zulmün adıydı 28 şubat. Rabbinin ayetini başında taşıyan gencecik imam hatipli kızlara yapılan bir eziyetti. Peki ya neden ?
    Bilime mi engeldi ,çağdaşlığa mi,medeniyete mi yada sadece göz zevkiniz bozuluyor diye miydi bu zulüm.?
    Asker abi yapma,polis amca lütfen ,müdür bey o ödül benim hakkım diye ağlayan sırf başörtüsü var diye bütün haklardan mahrum edilen 16 yaşındaki gencecik kızların savasiydi 28 şubat.

Ama bu savaş onlara değil, bu savaş Allah'ın ayetlerine açılmış bir savaştı. Ve galip kişi ezelden belliydi. Dava büyükse mahkeme de ona nispeten büyük olacaktır. Öyle bir mahkeme ki hakimin kendisi şahit olacak. Öyle büyük mahkeme ki mazlumun ahını en iyi o alacak. Ve öyle büyük mahkeme ki gözler önünde yaptıkları zulmün cezasını gözler önünde ödetecek.
    Unutmadılar ,unutmayacağız ve gelecekti nesle de unutturmayacagiz..

(kuvvetli kalemine diline yüreğine sağlık büşra kardeşim....)

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Dil_Dar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğini aktarmak , öğrendiğini anlatmak fıtratımızda var. Yani tebliğ içimize işlemiş. Bir şey öğrendik mi onu içimizde tutamıyoruz. Ne zaman onun üstüne bir olay yaşansa dil sökülüp , dökülüveriyor.
    Ama bazen hata yapıyoruz. Çok sivri dille tebliğ yapanlarla karşılaşıyorum , beni bile soğutuyor. Adam zaten bilmiyor , öğretirken bir de sen vuruyorsun adeta. Anneler değişmiş , sonra evlatları. Nesil bozuk devam etmiş. Osmanlı öyle mi ? Hoşgörü bu mu ? Cami de namaz esnasında ufak bir hatası olan gence gidip " aa oldu mu namazın , Allah bunu kabul etmez " dersen eğer , kılar mı bir daha ? Soğutmayın , ısındırın. Senin nefsine zor gelmeyen onu zorlayabilir.
    Tam şevkle bir işe başlayacakken senin yersiz bilgi aktarımın onu geri çekebilir. Tesettürsüz bir insana kâfir gözüyle bakarsan ona bir şey olmaz , senin imanına zarar gelir. Bu yüzden tebliğiniz , diliniz , kalbiniz yumuşak olsun. Sivri dil düşmana gerek
    Eyvallah kardeşim.
    Ne güzel yazmışsın. Sanki içimden geçenleri okudum bizzat.
    Allah c.c.sizden razı olsun.
    Selam ve dua ile

15. Teşekkür edenler Dil_Dar Bu yazı için teşekkür etti
Sayfa 1008 Toplam 1008 Sayfadan BirinciBirinci ... 8508908958998100610071008

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)