Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Konu: Eşinize değer veriyor musunuz?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Eşinize değer veriyor musunuz?

Kadın sıkıntıyla eşine yaklaştı ve sordu:
    Şu konuyu konuşabilir miyiz?
    Hangi konuyu?
    Çocuğumuzun okuldaki başarısızlığını?
    Ne bekliyordun bu çocuktan adam mı olur?
    Neden olmasın? Biraz ilgilenip destek olsak?
    Peki ne yapalım?
    Bir öğretmen tutsak, kursa göndersek!
    Boşuna uğraşma, senin oğlundan adam olmaz.
    Benim işim gücüm var, onunla uğraşamam. Onun için beni meşgul etme, gazete okuyorum!
    Kadın düşündü taşındı. Tartışsa mıydı? Israr etse bir kere yok dedi mi var da demezdi. Peki ne yapsaydı? Neden hiçbir problemi konuşup, tartışamıyorlardı? Acaba kendisinde mi bir anormallik vardı? Gerçi çoğu ailelerde yaşanıyordu bu dram. Çoğu kadın aynı şikayetleri ediyordu eşinden. Eşimiz eviyle ve çocuğuyla ilgilenmiyor, ailenin sıkıntılarına ilgisiz kalıyor. Karşılıklı konuşamadığımız için de problemler çözülmüyor, problemlerin altında eziliyoruz.. diyorlardı.

Halbuki Peygamberimiz kızları evlendikten sonra bile onları gördüğünde alınlarından öperdi. Dertlerini dinleyip sıkıntılarına ortak olurdu. Hz. Fatıma geldiği zaman ayağa kalkarak onu karşılar, Hoş geldin kızım der, öper, elinden tutarak yanına oturturdu. Bir akşam kızı Hz. Fatımanın evinde kalmıştı. Torunları Hz. Hasan ve Hüseyin gece kalkıp su istemişlerdi. O, Kainatın Efendisi kalkmış, torunlarına kendi elleriyle su vermişti. Sadece kızlarıyla ilgilenmez, önemli konularda eşleriyle konuşurdu. Mesela sahabeleriyle hicretten sonra ilk defa umre yapıp Kabeyi tavaf etmek için yola çıkmışlardı. Kabeye yaklaştıklarında anlaşma gereği umre yapmadan dönmek zorunda kalmışlardı. Sahabeler çok üzülmüşlerdi. Israrla anlaşmayı dinlemeyip Kabeye girmek istiyorlardı. Yanında bulunan eşi Ümmü Selemeye durumu anlattı. Ümmü Seleme:

Ey Allahın Resulü! Emrinin yerine getirilmesini istiyorsan çık, bir daha kimseye emretme, deveni kes, berberini çağır, seni tıraş etsin.

Peygamberimiz eşinin dediğini yaptı. Bunu gören sahabeler de aynı şeyi yaptı. En zor zamanında eşiyle olan istişaresinin meyvesini bu şekilde aldı. (Buhari, Şurut 15, Hac 106)

O koskoca bir peygamberdi. Kainat onun için yaratılmıştı. Fakat yine de eşinin görüşlerine başvuruyordu. Onu dinliyor, sözlerine değer veriyordu. Evet siz de eşinizin sıkıntılarına kulak verip onları dinleyin ki, Semi ismi üzerinizde tecelli etsin.GÜLAY ATASOY/ailem/zaman

Forum Üyesi
    Yer: Oradan
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Eşinize değer veriyor musunuz?

Bu çocuk kadının çocuğumu ???????

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mustafa_xtar yazdı:
    Bu çocuk kadının çocuğumu ???????
    Yorum sizlerin kardeşim demekki kadınınmış baksanıza adamın cevabına

Forum Üyesi
    Yer: Oradan
    Teşekkür ve Beğeni

Ya hakkınızı helal edin tutamadım kendimi söylemiyecekttim ama
    senin oğlundan adam olmaz diyen adama
    bu çocuğu karın başkasındanmı yaptın diye sorulmazmı.
    Töveb estağfirullah ya..
    Senin oğlun senin kızın ee sen nesin. biyolojik babaasımı diyolar ne ondanmısın.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mustafa_xtar yazdı:
    Ya hakkınızı helal edin tutamadım kendimi söylemiyecekttim ama
    senin oğlundan adam olmaz diyen adama
    bu çocuğu karın başkasındanmı yaptın diye sorulmazmı.
    Töveb estağfirullah ya..
    Senin oğlun senin kızın ee sen nesin. biyolojik babaasımı diyolar ne ondanmısın.
    Mustafa kardeşim anne ve baba olmak çok zor vede öylesine kutsal bir görev,bunun kıymetini bilmeyenler olabilir.Ama bizler sizler bunun ne kadar kutsal bir görev olduğunun şuuruna varırsak bu tür konuşmaları bizler yaşamayız inş Rabbim evlat hakkını bizlerden sormasın unutmayalımki anne ve babanın evlat üzerinde hakları olduğu kadar evlatlaırmızında bizle rüzerinde hakları vardır.SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

meftun61 yazdı:
    RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.
    selamünaleyküm kardeşim bekarsın bildiğim kadarıyla büyük konuşmamak lazım başımıza ne geliceğini bilemeyiz rabbim bizlere hayırlı eşler ve hayırlı eş olabilmeyi iyi ahlaklı islama uygun evlatlar yetiştirebilmeyi nasip etsin.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

meftun61 yazdı:
    Değerli kardeşim,böyle söyleme cevab yapıştırmak çözüm değildir.Burda önemli olan bir babanın bu duruma neden gedliğidir nasıl geldiğidir.Çözümü burda arayalım ben senin espiri babında yazdığını düşünüyorum.Bundan sonra bu yazıyı okuyupta yorum yazan kardeşlerimden şunuda istiyorum böyle bir baba ve anne hangi sebebten dolayı bukadar duyarsız olmuş olabilir.SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ES.A
    2 CİHAN SULTANI HZ.PEYGAMBER S.A.V YAPTIĞI SÖYLEDİĞİ HER SÖZ DOĞRUDUR. İSLAMİYET ÖNCESİDE O MUBAREĞE MUHAMMEDÜL EMİN DENMİYORMUYDU? SEVGİLİLER SEVGİLİSİ YAPTIKTAN SONRA BİZİM YAPMAMAMIZ NORMAL OLURMU? KONULAR ŞİKAYETLER DÖNÜP DOLAŞIP AYNI YERE GELİYOR İSLAMI YAŞAYAMIYORUZ MEVLAM OKADAR GÜZEL BİR ÇİZGİ VERMİŞ Kİ BİZLERE NE MUTLUKİ O ÇİZGİDE YÜRÜYEN BİZ GÜNAHKÂRLARA..... KONU GÜZELDİ EMEĞİNE SAĞLIK
    SELAMETLE KARDEŞİM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

YA BEN ÇOK DUYUYORUM SENİN OĞLUN İŞTE YADA SENİN KIZIN ŞUNUMU DEMEK İSTİYO SANA ÇEKMİŞ Mİ DEMEK İSTİYOLAR SENİN OĞLUN SENİN KIZIN DEMELERİNDE Kİ ASIL SEBEP BU ÇOCUKLAR KENDİ İSTEDİĞİ GİBİ DEĞİLSE YANİ BU KONUDA BAHSEDİLDİĞİ GİBİ MESELA DERSLERİNDE BAŞARISIZSA BU ÇOCUK KENDİ ÇOCUKLARI DEĞİL SADECE KARISININ ÇOCUĞU OLUO ÇOK KOMİK VE CAHİLCE BULUYORUM BAŞARILI OLSA O ZAMAN BÖBÜRLENEREK EEE KİMİN OĞLU BENİM OĞLUM DERLER !!! ANNE YADA BABA ÇOCUKLARINA KARŞI BU KADAR DUYARSIZ OLMAMALI İŞLERİNDE Bİ PROBLEMİ VARSA YADA HERHANGİ BAŞKA Bİ SORUNU VAR İSE BUNUN ACISINI ÇOCUKTAN ÇIKARMAMALI DAHA DİKKATLİ DAHA ANLAYIŞLI HERŞEYDEN ÖNCE İLGİLİ OLMAK GEREK VE ÇOCUĞA BU İLGİYİ YANSITMAK GEREK ARADA Bİ DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN OKULA GİTMEK ÖĞRETMENLERİYLE GÖRÜŞMEK GEREK UMUYORUMKİ BÖLE OLUNCA ÇOCUKTA BAŞI BOŞ OLMADIĞINI BİLECEK VE SANIRIM HERŞEY DAHA KOLAY ÇÖZÜMLENEBİLECEK....

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)