Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Konu: Eşinize değer veriyor musunuz?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Eşinize değer veriyor musunuz?

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM GENELDE ERKEKLER BU DEĞERİ VERMİYOLAR EŞLERİNE.ÖRNEKTENDE BELLİ OLDUĞU ÜZERE KADINLAR HEP ANAÇ HEP FEDAKAR HEPCEFAKAR.AH KEŞKE HERKES BİRAZCIK DEĞİL BASBAYAĞI ÖRNEK ALSA EFENDİMİZ(SAV) DİMİ.SELAMETLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Rabbim bu güzel paylaşım için sizden razı olsun. Ama ben eşiyle istişare edip te sorunlarına çözüm üretn çok az insan tanıyorum. Özellikle kitle iletişim araçları eşleri o kadar birbirinden ayırmış ki kimse bunun farkında değil. Bu arada evinin sorununu dert edinen kaç kadın tanıyorsunuz veya kaç erkek inanın belki de parmakla sayılacak kadar az. Çünkü günümüzde herkes yaşamdan beklentilerinin karşılanması oranında birbiri için var olmaktadır. Selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sevvalmina yazdı:
    meftun61 yazdı:
    RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.
    selamünaleyküm kardeşim bekarsın bildiğim kadarıyla büyük konuşmamak lazım başımıza ne geliceğini bilemeyiz rabbim bizlere hayırlı eşler ve hayırlı eş olabilmeyi iyi ahlaklı islama uygun evlatlar yetiştirebilmeyi nasip etsin.
    ya tamam haklısınız büyük konuşmamak lazım ama insan eşine böyle dermi.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ravza_Nur yazdı:
    meftun61 yazdı:
    RABBİM KİSENİN BAŞINA BÖYLE BİR EŞ NASİP ETMESİN.VARYAAAAAAA EŞİM ÖYLE BİŞEY DİYECEKTİİ :**** ONA ÖYLE GÜZEL CEVAP YAPIŞTIRIRDIMKİ AĞZINI AÇAMAZDI BİRDAHA.VE BENİDE İSTER İSTEMEZ DİNLEMEK ZORUNDA KALIRDI.ALLAHIM SEN KORU.
    Değerli kardeşim,böyle söyleme cevab yapıştırmak çözüm değildir.Burda önemli olan bir babanın bu duruma neden gedliğidir nasıl geldiğidir.Çözümü burda arayalım ben senin espiri babında yazdığını düşünüyorum.Bundan sonra bu yazıyı okuyupta yorum yazan kardeşlerimden şunuda istiyorum böyle bir baba ve anne hangi sebebten dolayı bukadar duyarsız olmuş olabilir.SELAM VE DUA İLE
    hangi sebepten olabilirki bence tamamiyle islami bilgisizlikten.yada adam kadını sevmiyo..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

meftun61 yazdı:
    Ravza_Nur yazdı:
    meftun61 yazdı:
    Değerli kardeşim,böyle söyleme cevab yapıştırmak çözüm değildir.Burda önemli olan bir babanın bu duruma neden gedliğidir nasıl geldiğidir.Çözümü burda arayalım ben senin espiri babında yazdığını düşünüyorum.Bundan sonra bu yazıyı okuyupta yorum yazan kardeşlerimden şunuda istiyorum böyle bir baba ve anne hangi sebebten dolayı bukadar duyarsız olmuş olabilir.SELAM VE DUA İLE
    hangi sebepten olabilirki bence tamamiyle islami bilgisizlikten.yada adam kadını sevmiyo..
    ES.A
    KARDEŞİM EMİNİM İÇİNDE ART BİR NİYETİN YOK AMA BİR ERKEK OLARAK DÜŞÜNCEM
    BENİMDE TABİKİ YALNIŞLARIM OLUR BEN EVİMİ MAHREMİME ÇOK DÜŞKÜNÜMDÜR. EŞ OLARAK SEÇTİĞİM HANIM BANA EVİMİ MAHREMİMİ DAHA ÇOK SEVDİRECEKKİ BENİDE KENDİSİNİDE YANLIŞLARA SÜRMEYECEK. ERKEK EŞİNDEN ÇOÇUKLARINDAN SORUMLUDUR. YANİ ONLARIN DİNİ EĞİTİMLERİNİ BEN VERMEKLE MÜKELLEFİM. BU ARADA EKSİK KALDIĞIM KONULAR MUHAKKAK OLACAK VE EŞİMDE YARDIMCIM OLARAKHERAN HAZIR OLACAK. YANİ YARDIMCIM OLARAK BU DİNİ ETİK VE KÜLTÜR EDABINDA BÖYLE OLMASI GEREKTİRİR.
    ÖZETLERSEM SEVGİ ÖNEMLİDİR AMA SAYGI OLMADIĞI ZAMAN HER KİŞİ ZULME UĞRAR VE BUDA DİNİMİZCE HARAMDIR.EVLENDİĞİNDE EŞİNE SAKIN AMA SAKIN CEVAP YAPIŞTIRMAK GAYESİNDE OLUR OLMAZ YERDE CEVAP VERMESSEN ADINA İYİ OLUR. VE SANA OLAN SAYGISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ TABİ SEVGİSİDE
    SELAMETLE KARDEŞİM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

blue_moon208 yazdı:
    meftun61 yazdı:
    Ravza_Nur yazdı:
    meftun61 yazdı:
    ES.A
    KARDEŞİM EMİNİM İÇİNDE ART BİR NİYETİN YOK AMA BİR ERKEK OLARAK DÜŞÜNCEM
    BENİMDE TABİKİ YALNIŞLARIM OLUR BEN EVİMİ MAHREMİME ÇOK DÜŞKÜNÜMDÜR. EŞ OLARAK SEÇTİĞİM HANIM BANA EVİMİ MAHREMİMİ DAHA ÇOK SEVDİRECEKKİ BENİDE KENDİSİNİDE YANLIŞLARA SÜRMEYECEK. ERKEK EŞİNDEN ÇOÇUKLARINDAN SORUMLUDUR. YANİ ONLARIN DİNİ EĞİTİMLERİNİ BEN VERMEKLE MÜKELLEFİM. BU ARADA EKSİK KALDIĞIM KONULAR MUHAKKAK OLACAK VE EŞİMDE YARDIMCIM OLARAKHERAN HAZIR OLACAK. YANİ YARDIMCIM OLARAK BU DİNİ ETİK VE KÜLTÜR EDABINDA BÖYLE OLMASI GEREKTİRİR.
    ÖZETLERSEM SEVGİ ÖNEMLİDİR AMA SAYGI OLMADIĞI ZAMAN HER KİŞİ ZULME UĞRAR VE BUDA DİNİMİZCE HARAMDIR.EVLENDİĞİNDE EŞİNE SAKIN AMA SAKIN CEVAP YAPIŞTIRMAK GAYESİNDE OLUR OLMAZ YERDE CEVAP VERMESSEN ADINA İYİ OLUR. VE SANA OLAN SAYGISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ TABİ SEVGİSİDE
    SELAMETLE KARDEŞİM

TAMAM CEVAP VERMEM.AMA BEN CEVAP YAPIŞTIRIRDIM DERKEN KÖTÜ MANADA DEMEDİM AMAA VALLA BEN UYUMLU BİR İNSANIM.VE BEN SÖZLÜYÜM.ONUNLADA HİÇ BÖYLE BİR PROBLEM YAŞAMADIM.YANİ BENİ EŞ DÜŞMANI TANIMANIZI İSTEMEM.BEN EŞİME KARŞI GÖREVLERİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM HAMDOLSUN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

TAMAM CEVAP VERMEM.AMA BEN CEVAP YAPIŞTIRIRDIM DERKEN KÖTÜ MANADA DEMEDİM AMAA VALLA BEN UYUMLU BİR İNSANIM.VE BEN SÖZLÜYÜM.ONUNLADA HİÇ BÖYLE BİR PROBLEM YAŞAMADIM.YANİ BENİ EŞ DÜŞMANI TANIMANIZI İSTEMEM.BEN EŞİME KARŞI GÖREVLERİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM HAMDOLSUN.[/quote]

EST. BENSENİ EŞ DÜŞMANI DEĞİL BİR DİN KARDEŞİM OLDUĞUN İÇİN KENDİ DÜŞÜNCEMİ YAZDIM.EMİNİM SÖZLÜNE DE SAYGILISINDIR. OSEBEBLE SENİN ŞEYTANIN DAHA FAZLADIR OLAKİ BİR BOŞLUK ESNASINDA OLUPTA O KARDEŞİMİ ÜZMEYESİN VE HALİYLEDE ÜZÜLMEYESİN. VE AYRIYETTEN CENAB-I HAK TAMAMINI ERDİRSİN İŞALLAH
    SELAMETLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a
    güzel bir konu hele yorumlar daha güzel rabbim herkesin hakkında ne hayırlısıysa onu nasip etsin.benim şimdilik böyle bir sorunum yok. aile ortamında tüm şartlar eşittir ne mevki nede makam kimseyi kimseden üstün yapmaz herşeyden önce eşlerin birbirine saygı ile yaklaşması gerekir sevgide bu saygı çerçevesinde gelişmeliki meyveleride bu anlayışta olsun.ilgisizlik bir bayan için kahredici bir durum helede eşinden .umarım bu davranışı yapmayız eğer huzurlu ve sıcak bir yuva istiyorsak huzur için saygı sevgi ve ilgi sıcaklık için doğalgaz aidatlarını düzenli yatırmanız yeterli.aeo

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ YİNE

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ YARI GİBİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ,YERİ GELDİĞİNDE GÖZYAŞLARINI SİLECEK BİRBİRLERİNİN EN GÜZEL MENDİLİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER TEBESSÜM ETMEDE YÜZLERDE GÜLLER AÇSA,HER ŞEY TATLI DİL İLE SONUCA BAĞLANSA..

VE GÖNÜL İSTERDİKİ HER ŞEY ALLAH(CC) RIZASI İÇİN OLSA;ÇÜNKÜ ALLAH SEVGİSİNİ KALBİNDE YAŞAYAN BİR İNSAN,ZATEN RABBİNİN RIZASI İÇİN O YUVAYI KURMUŞTUR,RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARI DÜNYAYA GETİRMİŞLERDİR,VE RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARA BABALIĞIN VE ANNELİĞİN EN GÜZEL FEDAKARLARINI VERECEKTİR.GÖNÜL BUNDAN YANADIR HEP...

LAKİN ÖYLE MENFAAT DÜNYASINDA YAŞIYORUZ Kİ ARTIK BİR TEBESSÜM BİLE MENFAAT İÇİN VERİLİYOR..ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM..DİLERİM Kİ GÖNLÜN İSTEDİKLERİ KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR VE DİLERİM Kİ HER ŞEY CENAB-I HAK RIZASI İÇİN OLUR...

SELAM VE DUA İLE.ALLAH'A EMANET OL ABLACIĞIM...KENDİNE İYİ BAK..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ecrin Hicran yazdı:
    SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ YİNE

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ YARI GİBİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER EŞ,YERİ GELDİĞİNDE GÖZYAŞLARINI SİLECEK BİRBİRLERİNİN EN GÜZEL MENDİLİ OLSA..

GÖNÜL İSTERDİ Kİ HER TEBESSÜM ETMEDE YÜZLERDE GÜLLER AÇSA,HER ŞEY TATLI DİL İLE SONUCA BAĞLANSA..

VE GÖNÜL İSTERDİKİ HER ŞEY ALLAH(CC) RIZASI İÇİN OLSA;ÇÜNKÜ ALLAH SEVGİSİNİ KALBİNDE YAŞAYAN BİR İNSAN,ZATEN RABBİNİN RIZASI İÇİN O YUVAYI KURMUŞTUR,RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARI DÜNYAYA GETİRMİŞLERDİR,VE RABBİNİN RIZASI İÇİN O ÇOCUKLARA BABALIĞIN VE ANNELİĞİN EN GÜZEL FEDAKARLARINI VERECEKTİR.GÖNÜL BUNDAN YANADIR HEP...

LAKİN ÖYLE MENFAAT DÜNYASINDA YAŞIYORUZ Kİ ARTIK BİR TEBESSÜM BİLE MENFAAT İÇİN VERİLİYOR..ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM..DİLERİM Kİ GÖNLÜN İSTEDİKLERİ KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR VE DİLERİM Kİ HER ŞEY CENAB-I HAK RIZASI İÇİN OLUR...

SELAM VE DUA İLE.ALLAH'A EMANET OL ABLACIĞIM...KENDİNE İYİ BAK..
    Aleyküm Selam değerli kardeşim,bütün bnunların olmamasının sebebi maddi değerlerimizin menavi değerlerimizin önüne geçmiş olmasıdır.Günümüzde evilik sorunlarına dönüp baktığımızda çoğu maddiyatla ilgili sebeblerdendir.Acizane ablanız olarak ümid ediyorumki sizler gibi bilinçli kardeşlerim çok mutlu olacaklar vede mutlu edecekler.Rabbime emanet ol canım kardeşim duanda eksik etme

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)