Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: "Feminist Kadın Kaybedilmiş Kadındır"

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.09.06
  Yer: .........
  Mesajlar: 7.341
  Teşekkür ve Beğeni

  "Feminist Kadın Kaybedilmiş Kadındır"

  "Yaratılışın aksine giderek mutlu olmak diye bir şey yoktur. Bu yüzden kadın haklarını değil, kadın olmalıyı, konuşmalıyız."
  diyen Sema Maraşlı'ya göre, feminist kadın kaybedilmiş kadındır!KADIN HAKKINI DEĞİL, AKLINI KULLANMALIKocasıyla sorunlarını anlatan bir hanıma “Eşinizle çok inatlaşmışsınız, biraz alttan alsaydınız, "tamam" deyiverseydiniz duruma göre.” demiştim de o da “Aaa, biz cumhuriyetten beri bu kadar kadın hakkını, erkeklerin karşısında susalım diye almadık.” demişti. Şimdi boşandı, tek yaşıyor, kedi sesinden bile korkuyor. Pek kıymetli kadın hakları onu korumuyor!Sahi, cumhuriyetten beri bu kadar “kadın haklarını” bize niye verdiler ki? Erkeklerle mücadele edelim diye mi? Ortalık, haklarını bilen yalnız ve mutsuz kadınlarla dolu. Tabii bir de eşiyle hak mücadelesi yapmaktan yorulmuş bezgin kadınlarla.Haklar konusu, konuşuldukça kışkırtıcı bir etki yapıyor. "Hakkım var, o zaman almalıyım." Kimden ne alıyoruz? Sevgi ilişkisi olan yerde hak çetelesi tutulur mu? Hak davasının sonu ya mezarda biter ya da mahkemede.Oğlum bir gün okuldan geldi “Anne, bugün okulda çocuk haklarını anlattılar, çok hakkım varmış ona göre!..” dedi.Tam da hak konusunun konuşulduğu bugünlerde, kadınların uğradığı şiddette kışkırtıcı medyanın ne kadar etkisi var sosyologlar incelemeliler bence.Cezaevlerinde yapılan bir araştırmaya göre, mahkumlara suç işleme sebepleri sorulmuş. Pek çoğunun cevabı “Haksızlığa uğramıştım.” olmuş.Hak davası güdülünce kadınlarda bir ezilme korkusu yaşanıyor. Bu yüzdendir ki “Muhabbet Olsun” kitabımda, ailede muhabbet için kadınların atması gereken ilk adım “Kadın Haklarını Unut”tur.“Muhabbet Olsun” kitabımdan küçük bir bölüm:
  “Bunca zaman sonra gelinen sonuca bakalım. Kadınlar haklarını kullanınca mutlu oldular mı? Hayır. Kadın hakkını değil, aklını kullandığı zaman ancak mutlu olabilir. Kadınlar “aman kocamız bizi ezmesin” diye korkularından eşleriyle sürekli mücadele ediyorlar. Bunun sonucunda da kadınları, kocalarının ezmesine gerek kalmıyor, kadınlar kendi kendilerini gayet güzel eziyorlar.”
  Allah kadına iletişimle donanımlı müthiş bir zeka vermiş. Kadının hakkını değil, aklını kullanarak gayet güzel mutlu olabilir.Konuşulması gereken haklar değil, sorumluluklar ve vazifeler olmalı.Kadınların eşlerine karşı vazifeleri nedir? Erkeklerin eşlerine karşı vazifeleri nedir? Herkes kendi üzerine düşeni yapmak için gayret göstermeli.Ve bir de sorunlar teşhis edilmeli. Hastalık belli olmadan tedavi yapılmaz. Kadın erkek ilişkilerinde en büyük sorun bence kadınlar üzerinde oynanan oyunlar. Kadınlar hem saftır hem kurnazdır. Hem kolay kanarlar hem de kolay kandırırlar. Medyanın büyük bir bölümü kadınları kandırmaya uğraşmakta. Diziler, filmler, programlar…Dizi ve filmlerin çoğu, gerçek hayatta aradıkları erkekleri bulamamış, yalnız kadınların bilgisayarında şekillenmiş, kamerayla canlanmış hayâli erkekler ve süper aşklarla gidiyor. Son dönemde ihanetler de ağırlıkta. Fakat her dizide genellikle bir mükemmel erkek var.Bir mükemmel erkeğe karşı bolca da kötü erkek var. Başrollerdeki mükemmel erkek modeli, zihinde gerçekle karıştırılabiliyor, bu da ailelerde ciddi sorunlara sebep oluyor. Artık psikologlara gidip “Kocam bana filanca dizideki adam gibi davranmıyor.” diyen kadınlar var.Türk dizileri Arap ülkelerinde yayınlanmaya başlayınca, boşanma oranlarının fazlasıyla arttığı görülmüş. Bir hanım anlatmıştı:
  “Umre yapıyordum, bir Arap hanım kolumdan tuttu, durdum bana, ‘ Türk erkekleri, dizilerdeki gibi siz kadınları kucaklarında taşıyorlar mı?’ diye sordu.”
  O çok izlenen diziden dolayı mı türedi bilmiyorum, ama, hayatımıza "taşıma" kelimesi farklı bir kullanımla girdi. Artık moda sözcük bu. Evlendirme programında ya da herhangi bir yerde her an duyabilirsiniz.
  “Beni taşıyacak bir erkek istiyorum.”
  Geçenlerde bir genç kız anlattı, eş adayıyla görüşmeye gitmiş. Delikanlıya evlilikle alakalı epeyce bir soru sormuş. Kabirdeki melekler bile topu topu beş soru soruyorlar, bu nedir yahu? En son delikanlı “Kusura bakmayın ben sizi taşıyamam.” demiş.Velhasıl bir taşama mevzu var. Bu kadar eşitlikten bahsediliyor, fakat yine taşıma görevi erkeklerin üzerinde kalıyor. Kadınlar erkekleri taşısın, desen suç oluyor, erkekler kadınları taşımalı, deyince modernlik oluyor. Bir hamal arayışıdır gidiyor.Oysa yâr olup, bâr olmamak gerekmez mi? Yâr olmak, ama sevdiğine yük olmamak en doğrusu değil mi?Kadınların ellerine “kadın hakları” verip “kadın olma hakkı” nı aldılar. Kadın olmayı unutturdular. Hak hukuk davasına düşen kadın, erkekle mücadeleye girdi. Feminizmin eşitlik davası da alttan alta gaz verince işler iyice çığırından çıktı. Eşit olmak için benzemek gerekir. Eşit yapıda olmayanları eşitlemeye çalışmak en büyük eşitsizliktir.Feminizm duyguda kadın, davranışta erkek yeni bir tip ortaya çıkardı. Bu yüzden feminist kadın farkında olmadan hem kendiyle hem erkekle mücadele halindedir. Bir türlü sukuna kavuşamaz.Sevgili Peygamberimiz (asm) rahmet peygamberidir. Çok az lanet etmiştir. Lanet ettiği şeylerden birisi de bu konu ile alakalıdır; şöyle buyurmuştur:
  “Kadınlaşan erkeklere ve erkekleşen kadınlara lanet olsun.”
  Kadın erkekleştiğinde ya da erkek kadınlaştığında, Allah’ın yarattığı sistemdeki düzen bozulur.Kadın erkek arasındaki çekiciliği sağlayan şey zıtlıktır. Yaratılan her şey zıddı ile kaimdir. Güçler, karşıtı olan güçlerle eşlenip bütünleşirler. Ateş ve su, gök ve yer, güneş ve ay, nefes almak ve nefes vermek, itmek ve çekmek, kadın ve erkek, karşıt güçler bütünlüğü oluşturan parçalardır.Kadın yumuşak yaratılmış, erkek sert. Güce karşı teslimiyet, iddiaya karşı şefkat birbirini tamamlar ve bütünler. Yaratılışın aksine giderek mutlu olmak diye bir şey yoktur.Bu yüzden kadın haklarını değil, kadın olmalıyı, konuşmalıyız. Feminist kadın kaybedilmiş kadındır. Bu yüzden biz kadınlar birbirimize destek olmalı ve kurulan tuzaklara düşmemek için çalışmalıyız. Bize öğretilen bütün yanlışları unutup, fıtratımızda var olan fakat üzerine toprak atılan kadını ayağa kaldırmalıyız. Modernlik çukurunda boğulmayalım diye.


 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.01.13
  Mesajlar: 6.835
  Teşekkür ve Beğeni

  muhabbet olsun .......duymustum ama okumamıştım bu kitabı....yazan elleriniz dert görmesin...
  alıp etrafımdaki bayan arkadaşlarıma dağıtmak istiyorum...çünkü bizim karı-koca anlayışımıza ''enayi'' misin diye yaklaşıp insanın siniri ni hoplatabiliyorlar malesef.....

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  Feminizm kocayı buluncaya, Kominizm parayı buluncaya, Ateizm de uçak sallanıncaya kadardır.Kominizm le ateizm %100 doğru bence ama feminizm için malesef aynı şeyi söylemek zor EyvALLAH Sizi gene aramızda görmek çok güzel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Hızır aleyhisselam’ın okuduğu vird
  Konu Sahibi yeekici35 Forum Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav )
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-01-2015, 17:53
 2. Osmanlıca Öğreniyorum
  Konu Sahibi Gün_Işığı Forum Osmanlıca
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-02-2012, 14:52
 3. Allah rızası için Bayramda Pakistanı unutmayın...
  Konu Sahibi masques Forum Sağlık ve Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2010, 22:37
 4. ÖLÜM
  Konu Sahibi lale&gül Forum Şiirler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 13-04-2009, 19:25
 5. Canim Kardeşlerim Dinleyin
  Konu Sahibi smyrnali_35 Forum İlahiler ve Ezgiler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 23-11-2007, 20:03

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •