Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu

Konu: Eşimi seviyorum ama aramızda sorunlar var tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Eşimi seviyorum ama aramızda sorunlar var tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar

Merhaba ben iki yıllık evliyim 10 aylık oğlum var eşimle severek evlendik eşim başka memleketten bende başka yerdeyim eşim benim yaşadığım yerde iş buldu evlendik başta çok güzeldi herşey ama tartışmalarımız oluyor ben çok kırılgan bir yapıya sahibim eşimde dediğim dedik inatçı bir insan hep istiyorki herşey bana sorulsun bana danışılsın benim istediğim olsun zaten yapmayada çalışıyorum ama bende bazen bir şey söylüyorum kabul etmiyor kendisi ortaya bir fikir atıyor böyle olsun diyor bende kızıyorum biraz sert konuşuyorum . Nasıl davranmam gerekiyor ne yapmam gerekiyor çözemedim . Açıktım kapandım eşimde istiyor diye ama hala mutlu olamıyorum yardım edin lütfen günaha girmek isyan etmek istemiyorum.

Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

Değerli kardeşim

Eşinizin huyunu ancak siz bilebilirsiniz.
    Sizin söylediğiniz ama onun kabul etmediği sebebleri düşünün...
    Açıkca yazmanız ailenizin iç halini buraya dökecektir..Ancak bunun + yada - oluşunu siz gözlemleyebilirsiniz.
    Evlilikte 2 yıl erken denilebilir.Anlayışınızın ve sabrınızın devam etmesi sizin birbirinizi daha iyi tanımanız açısından yeterli olacaktır.

Yumuşak huyluluk inanın bana hakkı aramamanız demek değildir.

Zaman geçtikçe yaşamı gördükçe tecrübeleriniz artacak ve eminim ki birbirinizin ne istediğini gözlerinizden anlayacaksınız..,
    Sizin yapacağınız en güzel şey onu hoş karşılamak , tereddüt ya da isteklerinizi doğru bir zamanlamada konuşmaktır.

Bağırmak, sinirlenmek inanın bana kazanç getirisi olmayan huzuru bozan davranışlardır..

Dualarımız sizinle....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

teşekkür ederim haklısınız dediklerinizi uygularım inşallah

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

CANIM hepimiz aynı yollardan geçiyoruz...
    tek sorun ne biliyormusun.. sen diliyle konuşmak suçlamak.... ve anlamaya çalışmadan yargılamak... eşine sormaktan ne kaybedersin.. yada biraz orta yolu bulmaktan.. kaybettiğin şey huzurundan daha değerli olurmu.. sanmam..
    bak bunu hep söylüyorum ne zaman evime islamı soktum ona göre yaşamaya başladık.. ozaman huzur geldi eve.. susmaya başladıkça onun da sustuğunu gördüm.. yada derdimi bağırarak,kızarak değilde bide şöle düşünelim diye söyledikçe anlaşıldığımı farkettim.. üzüyorsun demiyorum artık üzülüyorum diyorum.. anlaşılıyorum..

Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

Buket zeynep kardeşim...yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Şu bir gerçek ki...suçlamadan konuşabilmeyi öğrenmemiz gerek..

İletişimsizlik en kötüsüdür..
    .

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

saol ablacım... kendimden biliyorum hiç anlamayı denemedim.. hep anlaşılmak istedim suçladım... kendimize bakmamız lazım onu anladım.. evet ev iş çocuk yoruluyoruz ama hiç birşey huzurdan daha değerli değil.. yemek bekler ekmek peynir bile yeter, uyursun dinlenirsin.. çocuğunun başını okşaman yeter onla ilgilenmeye bazen.. ama huzur yoksa ne binbir çeşit sofranın ne saatlerce dinlenmenin anlamı yok..
    dinlemek sadece dinlemek.. sakince gülümsemek belki.. anlaşılmak için en önemlisi bu

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

buket zeynep sizinle konuşmam mümkünmü

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ben o kadar çok anlamayı deniyorum bana uygun gelmeyen çoğu şeyi tamam senin istediğin gibi olsun demeyi çok oldu öğreneli ama birtürlü tam olarak mutluğu yakalamıyorum namaz kılıyordum bıraktım

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

canım benim tabiki konuşalım memnuniyetle profilimde mail adresim var.............

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

göremedim ama

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)