Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
11 den 13´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Konu: evleneceğimiz insan Allah (C.C) tarafından kaderimize yazılmış mıdır ?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Teşekkür ederim okuyup cevap verdiğiniz için. Elbette öyle her an dua ediyorum zaten Rabbim doğruyu bana en güzel şekilde hissettirsin diye ve fazla düşünmemeye çalışıyorum sonuçta kaderimde varsa olur diyorum ama biraz aceleci davranıyorum galiba nasıl davranmam gerektiğine karar veremiyorum bir türlü.. hani insan yine de bir fikir almak ister ya öyle veya bazen insan aynı durumda olan birini görse rahatlar, onun neler yaşadığını öğrenmek sizlerden de bir şeyler duyup biraz rahatlamak belki.. Yoksa tabi ki de Allah varken birinin fikrine göre hareket etmek elbette olmaz umarım kendimi anlatabilmişimdir.
    Bir kere Allah' la dertlerinizi paylaşıp ondan yardım diledikten sonra, bu yardımın gelmesini bekleyin. Bu yardımı bazen Allah' ın mümin bir kulu getirir, bazen kuran okursunuz ve gözünüze daha önce görünmeyen birşey belli olur, bazen derdinize çözüm önerebilecek birisi aklınıza getirilir, bazen hani insan yine de bir fikir almak ister, bazen de başka bir şekilde olur.

Allah dan gelecek olan yardım ille de birden bire olağanüstü bir şekilde olacak değildir. Allah ilmiyle herşeyi kuşatmıştır. Bu bazen çok küçük bir taneciğin kendi boyu kadar bir yer katetmesi ile olur, bazen de denizler Allah' ın emriyle ikiye bölünür, yer yerinden oynar.

Ama bunları görebilmek için göz gerekir. İşte o göz de kalp gözüdür.

Bilene akıl danışmanızda sakınca yoktur, ilim sahiplerinin ilminden yararlanıp çare bulmanızda da sakınca yoktur, ama bunların Allah' tan geldiğini görebilmek önemlidir.

Bilene bildiren, ilim sahibine ilmi veren de zaten Allah' tır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Teşekkür ederim ilginiz için, vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için Allah razı olsun.. Biraz olsun içimi ferahlattınız, değerli fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

(Şura / 51) Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip,
    izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)