Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu

Konu: ERKEKLER AĞLARMI?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ERKEKLER AĞLARMI?

sevvalmina yazdı:
    VEYS yazdı:
    hayret bişey ağlamak neden erkekleri küçültür veya küçültmez neden bayanlarda bu tez oluşmuş anlamıyorum bu tezi çürütmek lazım...
    yalnış anlamayın lütfen sonuçta bayanlar nasıl ağlıyabiliyosa erkeklerde ağlar ama nedense erkekler ağlamaz die bişey çıkmış ama sonuçta erkeklerde insan ve duyguları var.
    çok şükür bayan arakadaslardan katılan bırı oldu. teşekkürler ama bu tezi (erkekler ağlamaz )çürütmek lazım değil mi. Ama erkeğin böyle çok sulu da ağlamaması gerek.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a. arkadaşlar
    öncelikle ben seyahatimi bitirdim ve yurduma, sevdiklerime ve siz değerli kardeşlerime kavuştum.
    Annemizin sorusuna gelince;
    Evet anne erkeklerde etten ve kemikten yaratılmış varlıklardır, onlarda sevinir-üzülür, güler ve ağlar, sinirli de olur sakinde, kısaca bayanlar gibi yaşayn birer varlıktırlar, diğer bir deyişle ROBOT değiller.
    Diğer bir şey ise ağlamak, insanı küçülten bir özellik değildir, belkide değerine değer katan bir haslettir, tabi ne için ağladığı çok önemli.
    k.s.eo.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hafize yazdı:
    Karizma demişsinizde aklıma geldi. Erkekler ağlamaz derlerdi eski büyüklerimiz.]Sizce bu doğrumu? Erkekler ağlayamazmı? Hiç bir erkeğin ağlamasına şahit oldunuzmu? Ya sizin için ağlayan bir erkek oldumu? Bir erkeğin sizin için ağlaması karşınızda onu yüceltirmi yoksa zayıfmı görürsünüz?
    Düsüncelerinizi bekliyorum..
    bence doğru diil annem niye onların duyguları yokmu da ağlamasınlar?ağlayan çok erkeğe şahit oldum ve zayıf görmedim onları,aksine yüceldiler gözümde.benim içinde ağlayan erkekler oldu.bence acizlik diil bi erkeğin ağlaması..vicdanlı olduğunu gösterir.gülmek kadar doğal bi duygu ağlamak neden bu doğallığı yaşayınca zavallı yada aciz olsunlar erkekler?ama Allah mutluluktan hissiyattan ağlamak nasip etsin hepimize inşallah.ellerinden öperin annemmm.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mtekik yazdı:
    s.a. arkadaşlar
    öncelikle ben seyahatimi bitirdim ve yurduma, sevdiklerime ve siz değerli kardeşlerime kavuştum.
    Annemizin sorusuna gelince;
    Evet anne erkeklerde etten ve kemikten yaratılmış varlıklardır, onlarda sevinir-üzülür, güler ve ağlar, sinirli de olur sakinde, kısaca bayanlar gibi yaşayn birer varlıktırlar, diğer bir deyişle ROBOT değiller.
    Diğer bir şey ise ağlamak, insanı küçülten bir özellik değildir, belkide değerine değer katan bir haslettir, tabi ne için ağladığı çok önemli.
    k.s.eo.
    A.S HOŞ GELDİN ABİM.AYNEN KATILIYORUM. ERKEK BU YANİ İNSAN ROBOT DEGİL Kİ

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

s.a.yine güzel bi konu açmışsın hafize annem.erkekler neden ağlamasınki?onlarda kalp taşıyor üzülebiliyor sevinebiliyor.ayrıca yanlızca erkkelrin değil tüm insanlrın en üstünü olan hz.muhammed bile ağlamış.bunun dışında kalan insanlar neden ağlamasın.eğer ağlamak allah içinse allah korkusundansa bence çok yüceltir.bunun dışında kalan nedenlerde ağlamak ise ne yüceltir ne alçaltır.ağlayan erkeklere küçümseyerek bakmak bence çok yanlış.çünkü çaresizlik çoğu zaman en güçlü görünen birini bile ağlatabilir.allaha emant olun.

Forum Üyesi
    Yer: İzmir
    Teşekkür ve Beğeni

Sanırım birileri erkekleri duydusuz,düşüncesiz,kaba,hiçbir şeye değer vermeyen yaratıklar olarak göstermek istemiş.O yüzden bu deyimi kullanmış.Kimse de bunun gerçekten böyle olup olup olmadığını araştırmamış.Zaten Türk insanı oldum olası böyledir.Başkasından duyduğunu kendisi araştırmadan,öğrenmeden kabullenmez ama ben kabul etmiyorum.
    Merak etmeyin bayanlar erkekler de ağlar"hem de nasıl !!! "

Forum Üyesi
    Yer: BURSA
    Teşekkür ve Beğeni

sert yazdı:
    Sanırım birileri erkekleri duydusuz,düşüncesiz,kaba,hiçbir şeye değer vermeyen yaratıklar olarak göstermek istemiş.O yüzden bu deyimi kullanmış.Kimse de bunun gerçekten böyle olup olup olmadığını araştırmamış.Zaten Türk insanı oldum olası böyledir.Başkasından duyduğunu kendisi araştırmadan,öğrenmeden kabullenmez ama ben kabul etmiyorum.
    Merak etmeyin bayanlar erkekler de ağlar"hem de nasıl !!! "

SANIRIM YANLIŞ ANLADIN göz yaşı olan herkez ağlar erkekler duygusuz mu
    kızdıysan özür dilerim

Forum Üyesi
    Yer: BURSA
    Teşekkür ve Beğeni

Gözyaşı, ruhun ifrazatlardan, kirlerden arınışıdır. Her ağlama adeta bir yeniden doğuştur. Gözyaşı, sabrın en mütevekkil, duygunun en müteyakkız halde olma durumudur.
    Gözyaşı, bir sanattır, hem de üstün bir sanat. Bir sanat ki farkında değil icra edicisi. Bir sanat ki bilgi, birikim, deneyim gerektirmez, insan olmak yeter şarttır icrası için. Zaten insan olabilmek ve insan kalabilmek en zor sanat değil mi?
    Gözyaşı ki duygusallığın değil, duygulu olmanın fıtri neticesidir. Ki duygulu olmak insan olmanın ayırıcı ve üstün vasfıdır.
    Gözyaşı ki soyut sıkıntıların şekillenerek sıvı bir hale bürünüp bünyeyi terk etmesidir.
    Gözyaşı merhametin, merhamet ise insan olmanın belirtisidir. Gözyaşı dökmek gerilim hali değil inkişaf halidir. Yani ruhun soluklanışı, duyguların yenilenişi ve yeni bir çehreye bürünüşüdür.
    Hazret-i Adem cennetten çıkarıldığında ağlıyordu. Hazret-i Yakup, Yusuf'u için gözyaşı döküyordu. Hazret-i Davud'un gür sedası yalçın kayalarda yankılanırken hıçkırıklara boğuluyordu, Hazret-i Muhammed, annesinin kabrini ziyaret ettiğinde yanaklarından yaşlar süzülmüştü.

demekki ağlamak insan olmanın getirdiği bir durum, peygamberler bile ağladığına göre ...
    gerçi peygamberler ile bizim sebeplerimiz pek benzerlik göstermiyo ama genede ağlıyoruz. ben en son dün gece ağladım ama ilkokuldan beri bırakın onu bunu annem bile beni ağlarken görmemiştir.
    sonuçta bu olayı kimse görmezse dışardan bakılınca erkekler ağlamaz gibi görünüyo erkekler biraz ketum oldukları ve sözde zayıflıklarının görülmesini gurur kırıcı bulduklurı için vaziyeti açıklamaya çalışmaktansa inkar etmek daha kolay geliyo.
    o zamanda normal olarak " erkekler ağlamaz " teranesi ortaya çıkıyo

S.A

Forum Üyesi
    Yer: İzmir
    Teşekkür ve Beğeni

Hayır estağfirullah size kızmadım ,ben bu önyargının oluşmasına kızıyorum sadece yani bu kalıplaşmış düşüncelere.Örneğin erkekler ağlamaz,kadınlar aldatmaz vb. basmakalıp sözlere
    Zaten önemli olan sulu göz olup her durumda ağlamak değil Allah için tenhada gözyaşı dökmektir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sert yazdı:
    Hayır estağfirullah size kızmadım ,ben bu önyargının oluşmasına kızıyorum sadece yani bu kalıplaşmış düşüncelere.Örneğin erkekler ağlamaz,kadınlar aldatmaz vb. basmakalıp sözlere
    Zaten önemli olan sulu göz olup her durumda ağlamak değil Allah için tenhada gözyaşı dökmektir.
    SÜPER BİR SÖZ

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)