1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A)

 1. #1
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.01.10
  Yer: esfele safilinde
  Yaş: 35
  Mesajlar: 208

  Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A)

  Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A)


  Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A) hazretleri Seyyid Muhammed Raşid Erol'un (k.s.) büyük ogludur.1957 Siirt doğumludur ,suan 52 yasindadir.
  1971 senesinde Ailece göç ederek Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Menzil köyüne yerleşirler. Seyyid Fevzeddin Erol (k.s.),Sultan hz nin tavsiyesi ile 1983- 2003 arasında Ankara'da ikamet etmiştir. 2001 ile 2002 yılları arasında, Eskişehir Sivrihasar'ın Bilvanis köyüne (yeniism BUHARA)yerleşmişlerdir.
  İlim tahsilini dedesi Gavs Hz ve Babasi Sultan Hz. ve bazi dogu alimlerinin yaninda yapmıştır. İlim icazetini, Şeyh Seyda Molla Yahya el-abbasi (ks) den almıştır . Mürşitleri ise dedesi Gavs ( Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni ) Hz. Babasi Sultan ( Muhammed raşid ) Hz. amcasi Abdulbaki (Gavs-ı sani ) hz. ve son olarakta Sultan Hz. nin dayisi olan Seyda Molla Abdulbaki ( Şah-ı Urfa ) Hz. dir.

  Babasi Seyyid Muhammed Rasid (K.S.A.) hazretlerinin isaretiyle Şahi Urfa (K.S.A.) hz. lerine intisab etmistir, daha evvel Menzil de hizmet etmekteydi.2003 yilinda Şah-i Urfa Seyyid Abdulbaki el-Bilvanisi (K.S.A) hazretlerinden icazetini almistir .

  Dedesi Gavs-i Kasrevi Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni (K.S.A.) hz. leri onun hakkinda daha küçükken etrafindakilere söyle buyurmus " Fevzeddin'e dikkat edin ilerde büyüklerden olacaktir".Seyyid Fevzeddin'in (K.S.A.) 9 tane çocugu olmustur fakat Lütfiye adinda bir kizi ve M.Enes adindaki ogullari da küçük yasta rahmetli oldular. Diger çocuklari ise Zemzem, Hayrullah, Bedrullah, Zümrete, Nurulayn, Sefanur ve en küçükleri M.Emin'dir. Allah (C.C) hepsine uzun ve hayirli ömürler nasip eylesin..

  Babası seyyid Muhammed Raşit k.s den aldığı işaretle Sakarya kenarında Halen Eskişehir’e bağlı Sivrihisar ilçesi buhara köyünde irşadına devam etmektedir. Allah c.c. makamlarını ali eylesin irşadlarını daim hizmetlerini genişletsin inşallah amin.
 2. #2

  Şah-I Bilvanis Hz.leri(KS) ni dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz...ayrıca bu ZAT ı ne kadar çok ziyaret ederseniz o kadar çok faydalanır,uyanma denilen o kutlu erdem e ulaşırsınız...Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesinin Buhara Köyü...

Benzer Konular

 1. HÜSEYNi CEMRE
  Konu Sahibi EHL-İ BEYT Forum Muharrem Ayı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-01-2010, 13:44
 2. kalbdenkalbe mesajlar(buharalı seyyid emir sultan)
  Konu Sahibi Ravza_Nur Forum İslam Alimlerimiz - Büyüklerimiz
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-08-2009, 11:10
 3. Seyyid Abdülhakim bilvanisi'den...
  Konu Sahibi m_muaz Forum İslam Alimlerimiz - Büyüklerimiz
  Cevaplar: 83
  Son Mesaj: 30-11-2007, 22:04
 4. Seyyid Abdülhâkîm El-Hüseynî'den...
  Konu Sahibi m_muaz Forum Dini sohbet
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 13-12-2006, 16:57
 5. Tunuslu Şeyh ve Sultan Yahya
  Konu Sahibi kum_saati Forum Nasihatler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-09-2006, 01:57

İşaretlemeler

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •