Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 13 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 169 Sayfa bulundu

Konu: Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim ;Konularını okudum ilgimi çekti...Size sorum şu...Bu ''ben'' üzerinde yazılı bir ayet veya işaret yok mu?
    El üstü gizli işaret ne derecede gizli işaret olur?...Ben buradayım diyen bir ''Ben'' için?
    Ayrıca bu bilginizin kaynağı nedir...Konu önemli o yüzden Kur'an-ı Kerimde ayet olarak karşılığı var mı ?
    Hangi tarz bir bilgi ile Meleklerle irtibat teşkil ettiniz?...
    Meleklerden bahsederken A.S. tabirini neden kullanmadınız?
    Cevabınızı bekliyorum...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim ;Ahmet ismi Hz Muhammed Mustafa A.S. 'a aittir...İncil'de işaret edilen de Hz.Muhammed Mustafa A.S. 'dır...Konuları karıştırmamakta yarar var...Zaten Allah C.C. 'nun emirlerine riayette bir sürü kusurlarımız oluyor...Birde karışıklık olursa ne yaparız...
    ''Ben'' olmalı , olayı doğru olabilir ancak sizin tarifiniz doğru değil...Fazla belirleme ihtiyacından kaçınmak lazım ,Allah C.C. nun emri dışına çıkmamak lazım o konuyu kendisi bilir sabredip yolunuza devam etmelisiniz...Konu Allah C.C. ile ilgilidir...Sizin doğruyu bulmanıza gerek yoktur...Zaten Allah C.C. doğrusunu bilmekte ve istediğini yapmaktadır...Bizler sabredip KUL olma yolunda ibadete devam etmeliyiz...Allah C.C. nun emirleri ne ise ona yönelmeli layık olmalıyız...
    Ayrıca Melekler ile irtibat konunuzu gözden geçirmenizi...Yanlıştan sana sığınıyorum Yarabbim iz demenizi ve Allah C.C. na sığınmamızı tavsiye ederim...
    Önce Allah C.C. na itaat sonra Hz. Muhammed Mustafa A.S. 'ın Resul uğuna şehadete yani kelimeyi tevhit ve Keliime Şahadet 'e sarılmak sonra layık olmak,kul olmak hepsi bu ...
    Diğer konular biz Kulları ilgilendirmez Allah C.C. ne nasip ederse o olur...O 'na sığınıp benlik ten kaçınmalı İman yoluna devam etmeliyiz...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim; Şeytan Lain 'in meşgul etmesinden ve aldatmasından kaçınmak gerekir diye düşünüyor ve yanlışlardan ve Şeytan Lain ve yandaşlarından Allah C.c. 'na sığınıyorum...Konu tamam oldu...Sitemiz bağlılarına selam ve sevgiler sunuyorum...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim ; Konu tamam oldu dedim ancak Azrail A.S. ile ilgili açıklaman dikkatimi çekti...Melekler Yaratılışları gereği Allah C.C. na itaatte kusur yapmazlar...Onlar ''özenme'' gibi bir düşünceyi Allah C.C. na itaatsizlik sayar ...Sana Allah C.C. na sığınmayı ve teferruatlar dan kaçınmanı tavsiye ederim ...Sen Allah C.C. nun yarattığı İNSAN olarak zaten çok önemlisin...Kul olmak ve Hz. Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmedi olmak size yeterli olmalı gerisi Allah C.C. kalmıştır...Selamlar...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Bu ben olamaz demeniz nefsi olarak kabul edememe olarak algılamaktayım.

Benin yerine dikkat cekerim !! cok dikkat etin. Ben sağ elde yasak bölgededir. bunda hemfikiriz demi .

Rengine gelince niye kırımızı değil ? Hatame nübüvvenin özelliği ile şamet in özelliği aynı olur mu yaa

Birisi genel nübüvvet (samet ün nübüvve ) digeri ise sadece 1 kişiye özel tasarlanmış nübüvvet.

Eger deseniz ki Hz muhammed harici falanca rasulun beni de kırmızı idi ozaman tamam.

Allah nezaman bir Rasul gönderse ona MECNUN dediler hiç kulak asmıyorum onun karektiri böyle...

Ayrıca demektesiniz ki bu ben herkezde olabilecek bir ben .

Yakından görüp dokundunuz mu incelediniz mi ?

Yok.

Eger bu ben bırak sağ elinde vücüdünün herhangi bir yerinde aynısını gösterin boynumu vurun! görmedim hiç.

konuyu sabote etmesinler diye ilk başta kimliğimi acık etmedim. hem rahatca anlatabileyim diyeydi.

Vakit geldi ve acıkladık.

Benden yamuk görmediniz. samimiyetsizlik görmediniz. dürüstlüğüme bir şürü insan kefildir burda.

Cebrail e as niye demiyon gibi seylerle yaklasmayın bana oda Bana as demiyor direk isimimle AHMED diyor.

zaten aleyhisselam olma sevdasında değiliz. normal bir insanız.

Cebrail geldi diger meleklerle ve yetkiyi teslim etti.

Şimdi diyeceksiniz ki sen cinlenmişsin?

Hayır ! bende öyle sandım ilk başta ve ıspat ile mucize istedim istemediğim kadar mucize gösterdiler. Sadece ben değil cok kişi gördü.

1. gaybet 2 yıl sürdü şimdi ise yakında 2. gaybet başlayacak ...

Beni unutmayın samimiyetimi dürüslüğümü göz ardı etmeyin.

Kimseyi aldatacak değilim.

Salıcakla kalın Allah a emanet olun.

Beni zor günler bekliyor.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim Kardeşim; Ben sizi daha yeni tanıdım konuyu araştırıyordum ...Ancak sizin yazıyı okuyunca son yazınıza kadar okudum ...Resimleri gördüm...Tamamen adapte olmuşsun güzel ancak bizde senin ağabeyin sayılırız sana yardım olsun için bazı konulara değindim sadece dikkat et Kaim sakın hata yapmış olmayasın ...Bu iş öyle tek başına sizin yürüteceğiniz iş değil ...Yani İlminiz olabilir ancak İlminizi sizden olarak söylemeniz sizi yalnızlığa iter ...O yüzden İlminiz e müracaat edin ve Allah'ım yanlıştan sana sığınırım...Şeytan lain nasıl benliğe bürünüp cehenneme layık oldu ise beni benlikten koru Şeytan lainden sana sığınıyorum de ve sor...Acizane tavsiye ediyorum...
    Sen hiç korkma doğru bilgi ve Allah C.C. 'nun nasibi ise sorun yok sen Allah C.C. 'na havale et...Sağ el ...Ben vs...diye fazla kafana takma...
    Çünkü O ben ...O Ben değil... Doğrusunu Allah C.C. bilir...Ama maalesef durum bu...Konuyu bilerek söylüyorum...Çok araştırdım ve emin oldum...
    Meleklerle irtibat olabilir...O irtibat yetkisini öğrenmiş olabilirsin ancak Melekler arası geçiş izni Allah C.C. 'dan alınır unutma ...Edep böyle olur... ama genede sana dikkatli olmanı tavsiye ederim...
    Biz Şeytan Lain 'in musallat olup ta mucize gibi şeyleri yaşayanları gördük...
    Çünkü senin dediğin tarzda irtibat olmaz...Allah C.C. sana müsaade edecek...Cenneti ala sana açılacak vs...Önce Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmed'i olman lazım...Eğer Müracaatların doğru ise sorarak doğruluğunu öğren...
    Kendini İSLAM 'ı yaşama hayatını kontrol ile deneyebilirsin...Namaz sevgini sına...Secde sevgini sına...Adem A.S. 'dan itibaren bütün Peygamber A.S.'ları sevgini sına ...Allah C.C. emir vermişti Adem A.S. 'a secde et emri bu emri gözden geçir itaatini sına ...
    Bu yazı sana son yorum yazım...Allah C.C. senin yardımcın olsun seni Şeytan Lain ve yandaşlarından korusun selam ve sevgilerimle...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim ; Genede şunu bil ki eğer doğruluğunu öğrenirsem mutlaka sana yazar ve hemen tanışalım derim hiç merak etme biz her zaman doğru bilgi yanındayız...Gözlerinden öperim...Ne olur Allah aşkını devam ettir olur mu?...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim kardeşim;Haydi diyelim doğru söylüyorsun o zaman bana Kur'an-ı Kerim hakkında düşüncelerini söyle,seninle bağlantısı hakkında ki düşüncelerini söyle...
    Birde Ümmed olmanın ,Kul olmanın,Hacı olmanın ,Süleyman olmanın işaretlerini söyle veya ima yolu ile anlat çünkü gizli anlatılmaz diyebilirsin...Sen yaz biz Allah C.C. nun izni ile İnşallah anlarız veya BİLEN 'e sorarız...
    Ayrıca tabi ki biz Senin açıkladıklarını , Ben konusunu sorduk ondan sonra yazdık...
    Allah C.C öbür tarafta insanlar gelsin sorayım ceza ve mükafat vereyim diye bekliyor anlayışı yanlış olur...''O'' her an'a hakim İsterse İNANAN topluluğu derhal var eder ''O her an bir ŞAN'da dır...
    Emrini hatırla ...''İsteseydim sizi yok eder yerinize istediğim topluluğu yaratırdım''... İbtila sız olur mu?Her canlı ''Hay''taşıyan sınavdadır...
    Birde ne olur Allah C.C. na sığın ve ona olan Aşk'ını itiraf et...Sakın kendini öne çıkarıp benliğe girme...Allah C.C. hiç bir kimseyi unutmaz ...Hiç kimsenin hakkını başkasın vermez...
    Sen Allah C.C. nun bilgisi ile yaratılmış ve ''Secde edilsin''emrine mazhar olmuş ADEM A.S. 'ın neslisin...Yani İNSAN 'sın...Ama bil ki Adem A.S. oğulları dahi aynı ibtilaları yaşadı...biri kazandı diğeri kaybetti...Önemli olan doğru adım atmak...Benlik 'ten çıkmak zaten benlik güdersen ilimden uzaklaşırsın...Selamlar..
    Ulu Rabbım'iz yüce ve büyüktür...Yarabbımize hamd ve şükürler olsun...
    Allah C.C. na güvenelim ve dayanalım , o bize yeter....Selamlar...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim Kardeşim aklıma geldi sen bu ''Ben'' i doktora göster ''Genel cerrah veya Cildiyeciye'' sana onlar daha iyi bilgi verir ...
    Olumsuz şeyler duyarsan da üzülme Allah C.C. 'nun sevgisine mazhar olmuşsan mesele zaten yok ''O '' sevdi mi tam sever...Sevdirir...
    Şöyle değerlendir...Allah C.C. beni seviyor...Daha çok sevmemi istiyor...de...
    Adem A.S.,Mescidi aksa,Kabe yolumdan ayrılmamamı istiyor ...de ve Kur'an-ı Kerime ...Muhammed Mustafa A.S. ,Allah C.C. 'na çok büyük aşkla bağlan ...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kaim sen sormadık tan sonra artık yazılarına yorum yapmamın doğru olmayacağı düşünüyorum...Sağlıcakla kal...

Sayfa 13 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)