Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 5 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 304 Sayfa bulundu

Konu: Bir Hadis-i Şerif'i PAYLAŞIN !

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: “Ey Allah’ın Rasûlü denildi hangi iş cihâda denk olabilir? Buyurdular ki: “Sizin ona gücünüz yetmez.” İki veya üç sefer aynı soruyu sordular üçüncü defasında buyurdu ki: Allah yolunda cihâd eden kimsenin örneği: Mûcâhid; cihâddan dönünceye kadar, bıkmadan usanmadan gecelerini namaz gündüzlerini oruçla geçiren kimse gibidir.” (Müslim, Imara: 34)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Hz. Âişe (r.a.) Hz. Peygamber (s.a.v.)’i: “Şu siyah taneler (çörek otu) Sâm’dan başka her derde devadır” diye buyururken işitmiştir: “Sâm nedir?” dedim: “Ölümdür” buyurdu. Buhari,Tıb:7

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Abdullah radıyallahu anh’dan rivayet edilmiştir: Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu;
    “Şüphesiz doğru konuşmak iyiliğe götürür. İyilik ise Cennet’e ulaştırır. Kişi doğru konuşur durur. Nihayet Allah indinde sıddîk (çok doğru konuşan biri) olarak yazılır. Şüphesiz yalan kötülüğe götürür. Kötülük ise Cehenem’e götürür. Kişi yalan konuşur durur. Nihayet Allah indinde kezzâb (çok yalancı biri) olarak yazılır.”

Müslim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Hz. Ebü Hüreyre anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Ben sizi terkettikçe siz de beni bırakınız. Zîra, sizden öncekileri, suallerinin çokluğu ve peygamberleri üzerindeki ihtilafları helâk etmiştir. Öyle ise sizi birşeyden nehiy mi ettim (niçin, neden? diye sormaya kalkmadan) ondan kaçının. Bir şey emrettiğim zaman da onu elinizden geldiğince yapmaya çalışın, (soru sormayın)."

Buhârî, İ'tisâm 2; Müslim, Hacc 412, (1337); Tirmizî, İlm 17, (2681); Nesâî, Hacc 1, (5,110).

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

“En güzel dünya nimeti, insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil, şükreden kalp ve insanın iman doğrultusunda (müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır.” (Tirmizî, Birr 13)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Resulullah (sav) "Allah'tan hakkıyla haya edin!" buyurdular. Biz: "Ey Allah'ın Resulü, elhamdülillah, biz Allah'tan haya ediyoruz" dedik. Ancak O, şu açıklamayı yaptı: "Söylemek istediğim bu (sizin anladığınız haya) değil. Allah'tan hakkıyla haya etmek, başı ve onun taşıdıklarını, batni ve onun ihtiva ettiklerini muhafaza etmen, ölümü ve toprakta çürümeyi hatırlamandır. Kim ahireti dilerse dünya hayatının zinetini terketmeli, ahireti bu hayata tercih etmelidir. Kim bu söylenenleri yerine getirirse, Allah'tan hakkıyla haya etmiş olur."

Tirmizi, Kıyamet 25

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

''Kini olanın dini olmaz''
    (Hadis-i şerif)
    Esselamun Aleyküm...
    Arkadaşlar bu hadis-i şerifi Ömer tuğrul inançer hoca efendiden dinledim araştırdım lakin kaynağını bulamadım bilen var ise yazarsa çok sevinirim çok aradım ama bulamadım şimdiden Allah'u teala ve tekaddes hazretleri razı olsun...
    selam ve dua'ile...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

(Allah Resulü Sellallahu Aleyhi ve Sellem)''Din nasihattır/samiyettir buyurdular.''''Kime ya Resulullah?''diye sorduk.O da;''Allah'a,Kitabına,Peygaamberlerine,Müslümanlar ın yöneticilerine ve bütün müslümanlara''diye cevap verdi.(Müslim,İman,95.)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ey iman edenler Allah’ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah’ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah’dan sakının

Sayfa 5 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)