Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: Türkiye'de atom bombası var mı?

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.07.09
  Mesajlar: 741
  Teşekkür ve Beğeni

  Türkiye'de atom bombası var mı?

  Türkiye'de atom bombası var mı?

  Fransız Liberation gazetesinin iddiasına göre, "ABD'nin altı Avrupa ülkesinde 480 atom bombası var. Bunların 90 tanesi Adana'daki askeri üste. Washington, bu bombalardan 40'ını ABD'nin denetiminde Türkiye'nin kullanımına bıraktı."

  Şehir efsanesine dönen 'Türkiye'de atom bombası var' iddiası, ABD'li bir kurum aracılığıyla kayıtlara geçti. Fransız gazetesi, Atomic Scientist adlı merkezin şok raporunu yayımladı: ABD, Soğuk Savaş'tan bu yana altı ülkede atom bombası stokluyor.

  'TÜRKİYE 90 BOMBADAN 40'INI KULLANABİLİR!'

  Atomic Scientist'in raporu şöyle: Almanya, Belçika, İtalya, Hollanda ve İngiltere'de 390, İncirlik Hava Üssü'nde de 90 adet B-61 tipi atom bombası bulunuyor. Washington, bu bombalardan 40'ını ABD'nin denetiminde Türkiye'nin kullanımına bıraktı.

  'BALIKESİR VE AKINCI ÜSLERİNDE DE VARDI'

  Rapordaki iddialar bununla da bitmiyor: Aslında Türkiye'de Akıncı (Ankara) ve Balıkesir üslerinde de atom bombaları vardı. Ancak 90'larda bu iki üs bakım merkezi olunca ABD buralardaki nükleer bombalarını geri çekmek zorunda kaldı.

  Türkiye'de 90 nükleer bomba var

  Askeri arşivleri inceleyen Atomic Scientists adlı uzman kuruluş: ABD'nin 6 Avrupa ülkesinde 480 atom bombası var. Bunların 90'ı Türkiye'deki İncirlik Üssü'nde. 40'ı Amerika denetiminde Türkiye'nin kullanımına bırakılmış....
  Yıllardır adeta şehir efsanesi haline gelen Türkiye'de atom bombası olduğu iddiaları, ilk kez resmi bir organın doğrulamasıyla gerçeklik kazandı. ABD askeri arşivlerinin zaman aşımına uğrayıp açılmasıyla, bilim ve teknolojideki gelişmeleri aktaran The Atomic Scientists (Atom Bilim Adamları) adlı uzman kuruluşun yaptığı araştırmaya göre, ABD'nin Türkiye'nin de aralarında olduğu 6 Avrupa ülkesinde toplam 480 atom bombası olduğu ortaya çıktı. Fransa'nın önde gelen saygın gazetelerinden Liberation'un da yer verdiği araştırmaya göre bunlardan 90'ı Adana'daki İncirlik Üssü'nde saklanıyor. 50'si ABD'ye ait, 40'ı ise ABD denetiminde Türkiye'nin kullanımına bırakılmış. Rapora göre ABD'nin atom bombası yerleştirdiği üsler arasında Akıncı(Ankara) ve Balıkesir üsleri de bulunuyordu. Ancak 1990'ların ortasında nükleer silahların konuşlandırıldığı bu iki yeri bakım üssü statüsüne getirerek bombaları çekti.

  BİLİNENDEN ÜÇ KAT FAZLA

  ABD'nın Belçika'da 20, Almanya'da 150, İtalya'da 90, Hollanda'da 20 veİngiltere'de 110 tane bombası var. Araştırma sonucunda ABD'nin Avrupa da bilinenden üç katı fazla miktarda atom bombası bulunduğu ortaya çıktı. B61-3, B61-4 ve B61-10 olarak üç ayrı tipte olan nükleer silahlar, altı ülkedeki toplam sekiz üste saklanıyor. Avrupa'ya ilk defa eylül 1954 yılında İngiltere'ye nükleer silah yerleştirildiği de belirtiliyor. 1971 yılında Avrupa'da toplam 7 bin 300 nükleer başlık bulunduran ABD, bu sayıyı sonra 6 bin, daha sonrada 4 bine düşürdü. 1991'de dönemin tarihi bir kararla ABD Başkanı Baba George Bush, kamuoyuna dünyaya yayılan nükleer silahları geri çekeceklerini açıkladı. Bu kararın ardından yedi Avrupa ülkesinde toplam 1400 nükleer bomba kaldı. Üç yıl sonra bu kez dönemin ABD Başkanı Bill Clinton bu sayıyı 480'e indirdi. Daha sonraki dönemlerde ise NATO'daki nükleer rolünü tamamlayan Yunanistan'daki bombalarını geri çekti.

  Sabah

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.07.09
  Mesajlar: 741
  Teşekkür ve Beğeni

  Türkiye'de atom bombası var ama...

  Türkiye'de 70 kadar atom bombası var. Ancak, mevcut düzenlemeler, bu atom bombalarının kullanım olasılığını hem Türkiye hem de ABD için neredeyse imkansız kılıyor.

  Habertürk'ün en son veriler ve uzmanların bilgilerine göre yaptığı bir araştırmaya göre, Türkiye, İncirlik Hava Üssü'ndeki 60 veya 70 kadar B61 türü atom bombasına ev sahipliği yapıyor. Kurallar, bu bombaların çoğunun (50 kadar) ABD tarafından kullanılmasını öngörüyor. Ancak, son bilgilere göre, Ankara, bu bombaları fırlatabilecek yeteneklere sahip bir uçak filosunun İncirlik Üssü'nde konuşlandırılmasını, Washington'un ısrarlı taleplerine rağmen hep geri çeviriyor.

  Bu durumda, acil bir olay yaşandığında, ABD uçaklarının Türkiye dışındaki üslerden gelerek bu bombaları yüklemesi gerekiyor. İncirlik'teki diğer atom bombaları ise (10-20 kadar) teorik olarak Türk uçaklarından (F-16'lar) atılmak üzere bu üste bulunuyor. 1995 yılına kadar Akıncı ve Balıkesir Hava Üsleri'nde de atom bombaları vardı. Bu tarihte ise, bütün bombalar İncirlik'e kaydırıldı.

  BOMBALARI KİM TAŞIYACAK?
  Uzmanlar, Türk uçaklarının atom bombalarını taşıyabilme kapasiteleri hakkında bir karmaşanın yaşandığına dikkat çekiyorlar. Türk uçaklarının atom bombası taşıma kapasitesine sahip olduğu, ancak uçakların ne bombalarla yüklü ne de bu misyonu yerine getirmek için "belgelenmiş" olduğu ifade ediliyor. Bu durumda, Türkiye'deki atom bombalarının "özel bir statü" içinde yer aldığına işaret ediliyor.

  Sadece yüksek hız yapan uçaklardan fırlatılan B-61 atom bombaları, 320 kilo ağırlığında, 3,5 metre boyunda ve çapı 33 cm. kadar.


  KAYNAK

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.07.09
  Mesajlar: 741
  Teşekkür ve Beğeni  Kontrolü siyonistlerin elinde olan ama Türkiye'de bulunan atom bombaları tehdit oluşturuyor!

  Başbakan Erdoğan "Türkiye NATO topraklarıdır" diye övünedursun, bakın siyonizmin hizmetinde olan ABD ve NATO ülkemize ne gibi zenginlikler katmış.

  CIA’ya yakınlığı ile bilinen Washington enstitüsünün yayınladığı Richard Outzen imzalı bir raporda; Türkiye’deki NATO radarları, ABD üsleri ve hepsinden önemlisi de Türkiye toprakları içinde konuşlanmış nükleer bombalar bir harita üzerindeki tam listesi.  Ülkemiz NATO'ya 18 Şubat 1952'de işbirlikçi Adnan Menderes hükümeti döneminde girdi. NATO'ya girdikten yedi ay sonra İzmir'de Müttefik Kara Kuvvetleri Karargahı (LANDSOOYHEAST) kuruldu. Karargahın başına ABD'li Korgeneral getirtildi. 1954'te Karargaha diğer emperyalistlerden Fransa, İngiltere ve İtalya da asker yerleştirdi... Ülkemizde 10 Mart 1954'te imzalanan "NATO KUVVETLER SÖZLEŞMESİ" ile ABD'nin Türkiye topraklarında askeri tesisler ve üsler kurması ve askeri personel bulundurması kabul edildi. ABD ile Türkiye arasında 1976 ylında imzalanan "ABD-TÜRKİYE SAVUNMA VE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI", İncirlik, Kargaburun ve haberalma tesislerinin NATO adına ABD tarafından kullanılmasını sağlar. Zaten NATO Amerikan NATO'su olduğu için, NATO'nun sağladğı şey prosüdür gereğidir... 1980 yılında 12 Eylül darbesi sonrasında imzalanan "Savunma ve Ekonomik İşbiriliği Anlaşması" ise 12 Askeri Üssün NATO adına ABD tarafından 5 yıl kullanılmasına karar verildi. Bu anlaşma, ABD'nin talebi doğrultusunda halen yürürlüktedir...


  Ülkemiz topraklarında bulunan, NATO ÜSLERİ VE ÖZELLİKLERİ :

  Afyon Karahisar Askeri Havaalanı; Türkiye'nin En Büyük Askeri Havaalanıdır. NATO'nun 2.Büyük Havaalanıdır. NATO tarafından "ANA JET BAKIM ÜSSÜ" Olarak kullanılmaktadır. Türkiye'li yetkililer NATO'dan sivil uçuşlara açılması için Afyon Karahisar NATO Üssünü talep etmiştir. Ancak NATO kabul etmemiştir.


  İNCİRLİK HAVA ÜSSÜ: NATO'nun en önemli bölgesel bir depo üssüdür. Adana'ya 10 Km uzakta bulunan üs, Akdeniz'e 56 Km uzaklıktadır. ABD Hava Kuvvetleri 39.Ana Jet Üssü burada görev yapmaktadır.


  İZMİR HAVA ÜSSÜ: İzmir'in 17 Km Kuzey Batısında Çiğli'de bulunan, Avrupa'da ki ABD Hava Kuvvetlerine (USAFE) bağlıdır. 42 Uçak ve 300 asker-personel bulunan bu üs de I.HAWK VE ROLAND FÜZE Sistemleri konuşlandırılmıştır. İzmir Hava Üssü NATO'nun Türkiye'de ki en eski üslerinden birisidir. 11 Ağustos 2004'de LANDSOUTHEAST Karargahı Napoli'den İzmir'e taşınmıştır. 1 Ocak 2006'da ABD 16. Hava Filosu, Almanya'nın Ramstein Hava Üssünden alınarak buraya yerleştirilmiştir. 2011 yılında Libya'ya yapılan hava saldırısında NATO'nun Ana Karargahı olarak kullanıldı ve halen kullanılmaktadır.


  ŞİLE ÜSSÜ: Stinger Füzelerinin fırlatılması için uluslararası standartlarda bir tış alanıdır.


  Konya 3.Ana Jet Üs Komutanlığı: Irak Savaşı sürecinde NATO tarafından getirilen AWACS'lar burada üslenmiştir.


  Balıkesir 9. Hava Jet Üssü: Bu üsde 6 adet "vault" denilen füze rampası bulunmaktadır.

  Muğla'da Aksaz Deniz Üssü,

  Ankara-Ahlatlıbel, Amasya-Merzifon,
  Bartın, Çanakkale, Diyarbakır-Pirnçlik,
  Eskişehir,

  İzmir - Bornova,
  İzmit,
  Kütahya,
  Lüleburgaz,
  Sivas - Şarkısla,
  İskendurun,
  Ordu - Perşembe,
  Rize - Pazar,
  Erzurum,
  Van - Pirreşit,

  ve Mardin'de NATO'ya bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat merkezleri vardır.


  Yukarıda belirttiğim üsler açığa çıkan üslerdir. Burada belirttiklerim dışında toplam 112 Nato üs ve askeri tesisi bulunmaktadır... Şimdi bir yenileri Füze Kalkanları adı altın kurulmuş ve kurulacak olan; Malatya - Kürecik de bir füze kalkanı ve Diyarbakır'da patriot füzeleridir...

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.07.09
  Mesajlar: 741
  Teşekkür ve Beğeni

  Türkiye çoktaan işgal edilmiş lakin bu millete haber verilmemiş bugüne kadar...Allah korusun, yarın bir harp çıksa bu kefereler ülkemizi delik deşik edip parçalara bölebilirler.

 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.07.09
  Mesajlar: 741
  Teşekkür ve Beğeni

  Aslında bizim elimize büyük bir fırsat geçti.O da, D-8 D-60 Projeleri gerçekleştirebilirsek ülkemizde ki bu bombalara el koyabiliriz ama Tayyip Bey buna cesaret edemez.Üstelik bu atom ve nükleer bombalarını yeraltı angaryalarına saklarsak onları nah bulurlar.Fakat bunu yapmakla da büyük bir çılgınlık etmiş oluruz ki o zaman cümle Nato ülkeleri başımıza üşüşürler.Bu da 3.üncü dünya savaşının çıkmasına sebep olur..Sonuç da milyonlarca insanlar ve hayvanlar telef olup gider.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Hergün bir mevsimdir, kalbin ümit bahçesidir…
  Konu Sahibi Mustafa Cilasun Forum Kendi Şiirleriniz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30-09-2013, 15:33
 2. Buyuk Cevsen
  Konu Sahibi islami kitab Forum Tasavvûf
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-05-2013, 21:57
 3. Mus'ab bin umeyr kimdir?
  Konu Sahibi medine_asıgı_ebr Forum Ashab-ı Kiram (Sahabeler)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-08-2009, 15:57

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •