Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: İhvanu Muslimin'in Gerçek Yüzü

 1. #1
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.12.10
  Mesajlar: 351
  Teşekkür ve Beğeni

  İhvanu Muslimin'in Gerçek Yüzü

  Mısırdaki Demokrat ve Laiklerin başlattığı ayaklanmayı,Şeriatı getirmek isteyen müslümanların baş kaldırısı ve mücadelesi vs gibi gösterip bu batıl mücadeleyi hak bir mücadelemiş gibi gösteren sefillere kişilere İhvanu Musliminin yöneticilerinin Yalanlarcasına AÇıklaması...

  Tamamını okumak için TIKLA

  Nerde o Bu habis ayaklanmayı islami mücadelemiş gibi takdim eden Reziller...Hadi ne diyecekler buna..Bunu nasıl tevil edecekler çok merak ediyorum bunada bir kılıf bulur bu demokrasi ile islamı hakim kılacağını sanan ibdacılar

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  VAHABİLER MÜSLÜMANLARI KÖTÜLÜYOR...
  İŞTE SAMİMİ MÜSLÜMAN İHVAN-I MÜSLİMİN


  İhvan-ı Müslimin'den Mısır Devrimi Kutlama Mesajı
  İhvan-ı Müslimin, Mısır devriminin zaferle sonuçlanmasından sonra kutlama mesajı yayınladı. İhvan-ı Müsliminin kutlama mesajının tam metni şöyle:

  “De ki: Mülkün gerçek sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve mülkü dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir ve dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Gerçekten sen her şeye kadirsin.”

  Ey direnen ve sabreden Mısır halkı! Ey özgürlüğün kahramanları ve hakkın yandaşları! Fedakârlık ehli! Sizleri tek tek, kadın erkek, delikanlı genç kız, çocuk, Müslüman Hıristiyan demeden selamlıyoruz. En içten selamlarımızı sunuyoruz, elinizi sıkıyor ve sizi alınlarınızdan öpüyoruz. Göğsümüzden boğucu bir kâbusu, diktatör bir zorbayı kaldırdığı, Mısır halkının üzerinden toz bulutunu kaldırıp içindeki nefis madeni yani bu halkın zulmü reddettiği, zulme isyan ettiği ve hürriyet ile onura âşık olduğunu bütün dünyaya gösterdiği için Allah’a hamd ediyoruz. Mübarek bir devrimin büyük bir meyvesi olan bu mübarek anda sizleri kutluyoruz.


  Ey şehitler, ey hayatlarını Allah yolunda, vatanı ve ailesi için feda edenler! En yüce mekân ve en değerli komşulukta, bahçelerin en yükseği ve Rahman’ın komşuluğunda sizlere selam olsun. Sizleri kaybetmekten duyduğumuz derin üzüntüde tek tesellimiz sizlerin ölmemiş, cennette yaşıyor olmanızdır. “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler, Allah’ın lütuf ve kereminden kendilerine verdikleriyle sevinçli bir halde rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar.”

  Sokaklara taştığı andan itibaren devrimi koruyan, polisin çekilmesinden sonra insanları ve kurumları güvence altına alan, göstericilerle kaynaşan ve halkı zor durma sokmayan büyük Mısır ordusuna selam olsun. Şaşılacak bir şey yok, ordu halkın ordusudur, onun evlatları halkın evlatlarıdır. Bizler ona emanet edilen yönetimin barışçı yolla devletin sivilliği, demokratlığını korumak ve hür seçimlere göre yasal organlar kurmak için siyaset ehline geçeceğine eminiz.

  Mısır’ın dört bir yanındaki devrimcilere özellikle de gençlere şunu söylüyoruz: Acımasızlığına rağmen en kolay aşama bitti. Bu yolsuz rejimi yıkma aşamasıydı. Bir sonraki aşama ise en zor aşamadır. Bu ise doğru temeller üzerinde, kamusal hürriyetlere, insan haklarına ve onuruna saygı duyulduğu, servetin adil bir şekilde dağıtıldığı, adalet, eşitlik ve fırsat eşitliğinin kurulduğu, toplumsal adalet kurallarının uygulandığı, devlet kurumlarının barışçı değerler ve ilkeler üzerine inşa edildiği, zulüm ve yolsuzlukla mücadele eden, diktatörlükle amansız bir savaşa giren yeni bir rejimin kurulması aşamasıdır.

  Şerefli vatandaşlar! Allah’ın lütfuyla çok önemli kazançlar elde ettiniz. Bunların korunması gerekmektedir. Bu ise uyanıklık, birlik, olumluluk, sevgi ve iletişimi gerektirmektedir. Allah hepimizi üstün kılsın, hak yolunda adımlarınızı sabitlesin, halkımız, ümmetimiz ve vatanımız için beslediğimiz ümitleri gerçekleştirsin.

  “De ki: Yapacağınızı yapın, amelinizi Allah’da, resulü de, müminler de görecektir.”
  İhvan-ı Müslimin'in kutlama mesajı Gülşen Topçu tarafından israhaber için tercüme edildi.

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Zevahiri Mısır halkını tebrik etti  El Kaide'nin Mısır kökenli lideri Eymen el Zevahiri, Mısır halkını Mübarek'i deviresinden doayı kutladı.

  20 ubat 2011, 01:55
  Anadolu Haber


  El Kaide liderlerinden Eymen El Zevahiri Mısır hakkında yaptığı 34 dakikalık açıklamasında Mısır halkını destekledi ve Hüsnü Mübvarek'in halkına karşı suçlar işlediğini söyledi.

  Hüsnü Mübarek'in yıllarca yalan yanlış seçimler, demokrasi tiyatroları ve baskı ile halkı ezdiğini ve aslında İslami gibi görünen Mısır anayasasının da sadece Batının istediği derecede İslami olduğunu açıkladı.

  Mısır cezaevlerinde binlerce İslamcının işkenceden geçirildiği bir katliam merkezine dönüştürüldüğünü belirten Zevahiri Mısır'ın Müslümanların adil muameleye tabii tutulacakları İslam Hilafetinin bir parçası olmasını umud ettiklerini her bir müslümanın öncelikli hedefinin bu olması gerektiğini söylüyor.

  Örgüt Halk ayaklanmalarını destekliyor

  Daha önce Tunus ve Cezayirde yaşanan olaylar üzerine El Kaide'nin Mağrip Kolu açıklama yapmış ve iki ülke halkını da desteklediklerini açıklamışlardı.

  Tunusta devrim gerçekleştikten sonra açıklama yapan El Kaidenin Mağrip Kolu lideri Ebu Musab Abdulvedud: "Ey tunus halkı diktatör gitti ama diktatörlük hala ayakta diktatörlüğüde yıkın ve İslami bir devletten başkasına razı olmayın" açıklaması yapmıştı.

  El Kaide'nin Irak kolu ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Mısır Halkının onurlu mücadelesini tebrik etmiş ve halka B"atının ve İsrailin uşağı Mübarek'i indirin" çağrısında bulunmuştu.

  Irak İslam Devleti Mısır halkına Esirleri serbest bırakmalarını hapislerle tutulan binlerce Müslüman esirin üzerlerinde hakları olduğunu belirtmişti.

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.10.08
  Yer: Ankara
  Mesajlar: 6.063
  Teşekkür ve Beğeni

  Bu haberi israhaberde okumuştum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. “... Dua ve ilticanız olmasaydı...”
  Konu Sahibi _YUSUF_ Forum Dua Bölümü
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 25-12-2010, 17:06
 2. Kapalı Kapılar
  Konu Sahibi hafize Forum Nasihatler
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 19-01-2008, 11:57
 3. Anne Sevgisi
  Konu Sahibi hafize Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 05-01-2008, 10:36

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •