Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: Pakistanli bir bilim adaminin Yahudi ve Muslumanlar uzerine yazisi !!!!

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.09.08
  Mesajlar: 546
  Teşekkür ve Beğeni

  Pakistanli bir bilim adaminin Yahudi ve Muslumanlar uzerine yazisi !!!!

  Yahudiler ve Muslumanlar

  Dünyada yalnızca 14 milyon Yahudi var, Kuzey ve Güney Amerika'da yedi milyon, Asya'da beş milyon, Avrupa'da iki milyon ve Afrika'da 100,000 kişi. Tek bir Yahudi'ye 100 tane Müslüman düşmektedir.

  Buna rağmen Yahudiler tüm Müslümanların toplamından yüz kez daha güçlüdürler.  Nedenini hiç merak ettiniz mi?
  Tüm zamanların en etkin bilim adamı ve Time dergisi tarafından 'Yüzyıl'ın Adamı' seçilen Albert Einstein bir Yahudi'ydi. Psikanalizin babası Sigmund Freud bir Yahudi'ydi. Karl Marx, Paul Samuelson ve Milton Friedman da öyle. İşte size ürettikleriyle tüm insanlığa zenginlik katmış olan Yahudilerde n bazıları:
  Ø Benjamin Rubin insanlığa aşı iğnesini verdi.
  Ø Jonas Salk ilk çocuk felci aşısını geliştirdi.
  Ø Albert Sabin çocuk felci aşısını daha da geliştirdi.
  Ø Gertrude Elion lösemiye karşı ilacı verdi.
  Ø Baruch Blumberg Hepatit B aşısını geliştirdi.
  Ø Paul Ehrlich frengiye karşı bir tedavi buldu.
  Ø Elie Metchnikoff bulaşıcı hastalıklarla ilgili çalışmalarıyla Nobel ödülü kazandı.
  Ø Bernard Katz nöromüsküler iletişim (kas-sinir sistemi arası iletişim) alanında Nobel ödülü kazandı.
  Ø Andrew Schally endokrinoloji (metabolik sistem rahatsızlıkları, diabet, hipertiroid) Aaaron Beck Cognitive Terapi (akli bozuklukları depresyon ve fobi tedavilerinde kullanılan psikoterapi yöntemi) geliştirdi.
  Ø Gregory Pincus ilk doğum kontrol hapını geliştirdi.
  Ø Gerald Wald insan gözü hakkındaki bilgilerimizi geliştirerek Nobel ödülü kazandı.
  Ø Stanley Cohen embriyoloji (embriyon ve gelişimi çalışmaları) dalında Nobel aldı.
  Ø Willem Kolff böbrek diyaliz makinesini yarattı.

  Müslümanlar da dahil tüm hastalar Yahudilerin; bu buluşlarından yararlanıyor, sağlığına kavuşuyor.
  Peter Schultz optik lif kabloyu, Charles Adler trafik ışıklarını, Benno Strauss paslanmaz çeliği, Isador Kisse sesli filmleri,Emile Berli ner telefon mikrofonunu ve Charles Ginsburg videotape kayıt makinesini geliştirdi. Stanley Mezor ilk mikro-işlem çipini icat etti. Leo Szilard ilk nükleer zincirleme reaktörünü geliştirdi. Son 105 yılda 14 milyon Yahudi bilim dalında 100 ün üzerinde Nobel ödülü kazanırken, 1.4 milyar Müslüman yalnızca üç Nobel kazandı. Neden Yahudiler bu kadar güçlü ?
  Yahudi inancına bağlı ünlü yatırımcılar; Ralph Lauren (Polo), Levi Strauss (Levi's Jeans), Howard Schultz (Starbuck's), Sergei Brin (Google), Michael Dell (Dell Bilgisayar), Larry Ellison (Oracle), Donna Karan (DKNY), Irv Robbins (Baskins & Robbins ) ve Bill Rosenberg (Dunkin Donuts ).
  Yale Üniversitesi'nin Başkanı Richard Levin bir Yahudidir.
  Harrison Ford, George Burns, Tony Curtis, Charles Bronson, Sandra Bullock, Billy Crystal, Woody Allen, Paul Newman, Peter Sellers, Dustin Hof fman, Michael Douglas, Goldie Hawn, Cary Grant, William Shatner, Jerry Lewis ve Peter Falk'ın da Yahudi olduklarını biliyor muydunuz ?

  Yönetmenler ve yapımcılar arasındaki Yahudiler: Steven Spielberg, Mel Brooks, Oliver Stone, Aaaron Spelling (Beverly Hills 90210), Neil Simon (The Odd Couple), Andrew Vaina (Rambo 1 /2 / 3), Michael Mann (Starzky and Hutch), Milos Forman (One FlewOver The Cuckoo's Nest, Amadeus), Douglas Fairbanks (The Thief of Baghdat), Ivan Reitman (Ghostbusters), Kohen Kardeşler,William Wyler.
  William James Sidis, 250-300 lük IQ derecesiyle dünyanın gördüğü en parlak insandır. Bilin bakalım hangi dine mensuptur?

  Soru: Neden Yahudiler bu kadar güçlüdür?

  Cevap: Eğitim (Sorgulayıcı, Araştırıcı, Yaratıcı)

  Soru: Neden Müslümanlar bu kadar güçsüzdür?

  Cevap: Yanlış Eğitim veya Sıfır Eğitim (Din Eksenli, Sorgusuz, Araştırmasız, Ezberci)

  Gezegenimizde yaklaşık 1.476.233.470 Müslüman yaşamaktadır. Asya'da 1 milyar, 400 milyon Afrika'da, 44 milyon Avrupa'da, ve 6milyon Amerika kıtasında. Toplam dünya nüfusu içinde her beş kişiden biri Müslümandır. Her bir Hindu'ya iki Müslüman düşmektedir, her bir Budist'e karşılık iki Müslüman vardır ve her bir Yahudi'ye karşılık 100 adet Müslüman bulunmaktadır.

  Müslümanların bu kadar kalabalığa rağmen neden güçsüz olduklarını hiç merak ettiniz mi? Nedeni şudur; İslam Konferansı Örgütü'nün (OIC) 57 üyesi vardır ve ülkelerin tümünde 500 adet üniversite bulunmaktadır. Üniversite başına 3 milyon Müslüman düşmektedir. Sadece ABD'de 5.758 üniversite vardır. 2004 yılında Shanghai Jiao Tong Üniversitesi' Dünya Üniversitelerinin Akademik Değer Listesi' hazırlamış ve ilginçtir ki Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerin hiç birinden ilk 500 e giren üniversite yoktur.  UNDP tarafından toplanan verilere göre Hıristiyan dünyasında okuma-yazma bilenlerin oranı neredeyse % 90 ve bunlardan 15 Hıristiyan çoğunluğa sahip ülkede okuma-yazma oranı % 100 dür. Müslüman dünyasında buna çok zıt bir durum olarak bir ülkenin okuma-yazma oranı yaklaşık % 40 olup, % 100 okur-yazar oranına sahip bir Müslüman ülke yoktur.

  Hıristiyan dünyasındaki 'okur-yazar' ın% 98'i ilkokulu bitirmişken, Müslüman dünyasında bu oran % 50dir. Hıristiyan dünyadaki okur-yazarların % 40'ı üniversite mezunudur ve bu oran Müslüman dünyasında %2'yi geçememektedir.

  Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerdeki toplam bilim adamı sayısı 230 olup her bilim adamına düşen Müslüman sayısı 1 milyon kişidir. ABD her 1 milyon Amerikalıya karşılık yaklaşık 4000 bilim adamına, Japonya 5000 bilim adamına sahiptir.  Tüm Arap dünyasındaki tam-zamanlı çalışan araştırmacı sayısı 35.000 kişidir ve her bir milyon Arap nüfusa 50 teknisyen düşmektedir. (Bu sayı Hıristiyan dünyasında bir milyon kişiye 1000 teknisyendir.) Ek olarak İslam dünyası gayrı safi milli hasılasının yalnızca % 0.2 sini araştırma-geliştirme bütçesi olarak ayırmaktayken Hıristiyan dünyası % 5 oranında araştırma-geliştirme fonu ayırmaktadır.

  Sonuç:İslam dünyası bilgi üretebil ecek kapasiteden yoksundur.
  1000 kişiye düşen günlük gazete sayısı ve bir milyon kişiye düşen kitap çeşidi bilginin toplum içine yayılıp yayılmadığının iki önemli göstergesidir. Pakistan'da 1000 kişiye 23 günlük gazete düşerken bu sayı Singapur'da 360 dır. İngiltere'de her 1000 stand için 2000 çeşit kitap bulunurken, Mısır'da kitap eşidi 20 dir.

  Sonuç: İslam dünyası bilgi yayılmasını gerçekleştirmekte başarısızdır.
  Bilgi uygulamasının önemli göstergelerinden biri ileri teknoloji ihracatının toplam ihracat içindeki oranıdır. Pakistan'ın ileri teknoloji ihracatının toplam ihracatın içindeki oran % 1, Suudi Arabistanın % 0.3, Kuveyt, Fas, ve Cezayirin aynı şekilde % 0.3tür. Singapur'da bu oran % 58'dir.

  &n bsp;Sonuç: İslam Dünyası bilgi uygulamasını gerçekleştirememektedir.
  Neden Müslümanlar güçsüzdür? Çünkü bilgi üretmiyoruz.
  Neden Müslümanlar güçsüzdür? Çünkü bilgiyi yayamıyoruz.
  Neden Müslümanlar güçsüzdür? Çünkü bilgiyi uygulamıyoruz.

  Ve gelecek bilgi-temelli toplumlara aittir. İlginçtir, OIC üyesi 57 ülkenin gayrı safi milli hasılalarının toplamı 2 trilyon doların altındadır. ABD, tek başına 12 trilyon dolar değerinde mal ve hizmet üretmekte, Çin 8 trilyon dolar, Japonya 3.8 trilyon dolar ve Almanya 2.4 trilyon dolarlık üretim yapmaktadır. (Satın alma gücü eşitlenerek hesaplama yapılmıştır.)  Petrol zengini Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Katar hep birlikte 500 milyar dolarlık mal ve hizmet üretmektedirler ve bunların çoğu petroldür.  Mal ve hizmet üretimi İspanya'da 1 trilyon doların üzerindedir. Katolik Polonya 489 milyar dolarlık mal ve hizmet üretim g erçekleşmektedir.  Budist Tayland 545 milyar dolar değerinde mal ve hizmet üretimi yapmaktadır. İslam Dünyasının gayrı safi milli hasılasının tüm dünya gayrı safi milli hasılası içindeki oranı hızla azalmaktadır.

  O halde Müslümanlar neden bu kadar güçsüzdür?

  Cevap: Eğitim Yoksunluğu. Tam anlamıyla söylersek kaliteli eğitim yoksunluğu.

  Çok kesin biçimde söylersek neden "akılcı olmayan, din eksenli ve çağdışı eğitim"dir.

  Dr.Faruk Saleem

  Yazar, İslamabad

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.01.11
  Mesajlar: 27
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı ecthelion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  Çok kesin biçimde söylersek neden "akılcı olmayan, din eksenli ve çağdışı eğitim"dir.
  Müslümanları fazla küçümseyen bir yazı olmuş ama unutmasınlar ki yer gök duayla duruyor, neye inandıkları ve ne yaptıklarının hiç bir manası yok dünyada bir tek Allah diyen kalmazsa kıyamet müslüman olmayan herkesin başına kopucak. Varsa buna da çözüm bulucak bilim adamları buluşlarını bekliyoruz

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.09.08
  Mesajlar: 546
  Teşekkür ve Beğeni

  türkçesini ben yazmadım sadece beğenmediğim yerleri tekrar çevirdim.. ve hiç bir yorum katmadım...

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 17.08.10
  Mesajlar: 148
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı ecthelion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  türkçesini ben yazmadım sadece beğenmediğim yerleri tekrar çevirdim.. ve hiç bir yorum katmadım...

  Emeğine sağlık.Allah razı olsun.

 5. #5
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.12.10
  Mesajlar: 351
  Teşekkür ve Beğeni

  Kafirler müslümanlar için üretiyorlar kısacası bu..Bu dünyayı kazanma derdimiz yokki tüm gücümüzü işimizi algımızı ona verelim..Bu dünya için çalışan ancak ahiret inancı olmayan kafirlerdir..Müslümanlar ahiretini kazanmak için dünyada çalışır.DÜnya için çalışmaz.

  Bu arada sonra cümle tam bir kafirin yazısı olmuş
  '' Çok kesin biçimde söylersek neden "akılcı olmayan, din eksenli ve çağdışı eğitim"dir.'' Bunu son cümleyide ancak bir kafir söyleyebilir..

 6. #6
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 17.02.11
  Mesajlar: 583
  Teşekkür ve Beğeni

  müslümanlarla uğraşmasın kimse.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Herkese hayır dua etmelidir......
  Konu Sahibi can kırıkları Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 29-03-2009, 00:52
 2. ben en yeniyim
  Konu Sahibi mystro Forum Tanışma Köşesi
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 29-08-2008, 22:34

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •