Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu

Konu: Sabah namazına daimi kalkabilmek için????

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

bende eşimi bir türlü kaldıramıyorum sabah namazına geç geliyor erken yatmak gibi bi avantajı yok malesef çok sesleniyorum tamam diyor ama kalkamıyor sabah namazına nasıl kalkılır adlı bir kitap var çok beğenerek okudum tavsiye ederim kardeşim

Forum Üyesi
    Yer: Erzurum
    Teşekkür ve Beğeni

Tlf da arka arkaya 4,5 kez ikişer dk ara ile hatırlatıcı kurun. Ve yattığınız yere yakın değil. Yürüme mesafesinde bir noktaya koyun. Kapatmak için çalar saati kalkıp yürüdüğünüzde inşallah uykunuz açılacaktır. Bir önerim daha saati öyle kurunki ezan anına denk düşsün o zaman ezan sesi size ayrı bir kudret katacaktır. Ve en önemlisi Allah c.c. dan uyandırması için yardım istemek. İnşallah birazda biz gayret etik mi tmm olacaktır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ne güzel şeyler tavsiye ediyoruz birbirimize maşallah.
    ben de henüz öğle namazımı kılmadım, nefis işte hep zorluyor, erteliyorsun, yazılarınızı okuyunca hadi kalk mehtap güzelce al abdestini kıl namazını bahaneler bulma dedim kendi kendime ...
    acaba bizler neden böyle güzel şeylerde ağır davranıyoruz. şeytan hiç boş durmuyor ..ya biz acaba cehennemi görmediğimizden mi cenneti görmediğimizden mi ya da Allah cc ' ı görmediğimizden mi böyle ağıra alıyoruz ki....???
    Sabah namazının iki rekatlık sünneti dünya ve içindekilerden hayırlı ise farzı kimbilir ne kadar kıymetlidir.çok şükür ki sabah namazlarına kalkmak o kadar ağır gelmiyor bana.. en çok yatsı namazı gözümde büyüyor sanki..
    ben çalışan bi bayanım. ve sabah 6 3o da kalkıyorum hazırlanmak için.. ben şöyle yapıyorum imsak vaktinden yaklaşık 10 dak. sonrasına kuruyorum saatimi. 15 dak. içerisinde namazımı kılıyorum. gerisin geriye 6 3o a kalkıyorum.. namazdan sonra biraz daha uyuyabilmek için.
    yıllardır böyle yaparım ve bana daha kolay gelir...O sıra eşimi de kaldırırım ama eşime bi defa söylemek yetmiyor ben bunu en az bi 5 kere tekrarlarım hadi kalk hadi kalk diye

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

evin görünür yerlerine sabah namazlarınıın önemini hatırlatıcı ayet hadis ve sözler bulup koyabilirsin. bu sana şevk verecektir.
    ben öyle yapmıştım..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Dünya işleri için her gayreti gösteren insanların ebedî mutluluğu için daha fazla çırpınması gerekir. Bunun için çok iyi konsantre olmalısınız. Sabah namazına kalkmayı öyle bir önemsemelisiniz ki, sanki onu kaçırmak hayatınızın en önemli hazinesini kaybetmek kadar mühim olmalıdır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı _YUSUF_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı cumalar sizede
    Erken yatınız kardeşim
    Alah razı olsun inşlh.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı KaLBuN_KeSiR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum kardeşim. Hayırlı Cuma'lar.. Erken yatmak en güzeli.. Ben pek uygulayabilenlerden değilim..
    Kurduğunuz saati kesinlikle yatağınızın yakınına koymayın kardeşim..
    Bir de namazın önemine, ehemmiyetine dair eserler okumak, namazın kazasının asla kabul edilir olmayacağının bilinciyle daha fazla namaza ve huşusuna yoğunlaştıracak, faydalı olacaktr..
    Cemil Tokpınar'ın ''Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?'' adlı eserini tavsiye ederim..
    Allah razı olsun kardeşim tavsiyelerin için en önemlisi herhalde şu nefsimiz ( nefsimi bi yensek,

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mir_erhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen elimizde değil...
    Ben çok isterdim erken yatıp sabah namazına rahat bir şekilde kalkabilmeyi...
    kaçırdıklarım çok oldu.. Rabbim affetsin inşallah...
    Ama artık kalkamayacağımı anladığımda okumalarıma ibadetlerime devam ediyorum ezan okunana kadar...
    Ama uykudan uyanabilmek
    Uykuyla nefisle şeytanla savaşarak uyanmak
    ''Namaz Uykudan daha hayırlıdır'' diye fısıldamak...
    Haykırmak sonra içten içe
    ''Sana geliyorum Rabbim sana koşuyorum...
    Ne yatak ne uyku.. arkamda bırakıyorum bütün dünyayı...
    Diyebilmek ...

Rabbimiz herkese bu güzel duyguları yaşamayı nasib etsin. amin...

''Güneşin zevalinden (öğle vaktinde Batı’ya kaymasından) gecenin karanlığına kadar (belli vakitlerde) namazı kıl. Bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazı şahitlidir.''
    ( İSRA 78 )
    Allah razı olsun kardeşim tavsiyelerin için; maalesef çalıştığım için sabah namazına kadar oturamıyorum
    dua edin neolur Allahım en güzeliyle sabah namazına kalkabilmeyi eda ettirsin...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı ayşe137´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    cehennem ateşini düşünün , ha birde günahlarınızı düşünün .. namaz kıldıgımda ben günahlarım akıp gidiyor diye düşünüyorum .. Ölmeden kendimizi affettirebilmemiz için akıtalım günahlarımızı üzerimizden ..
    Rabbim bu şekilde namazı kıldırmayı nasip etsin kardeşim, nefsime yenilmesem ahh çok üzülüyorum sonra gün içinde neden kalkamadım diye ama şu uyku şu nefis

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı repsol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende eşimi bir türlü kaldıramıyorum sabah namazına geç geliyor erken yatmak gibi bi avantajı yok malesef çok sesleniyorum tamam diyor ama kalkamıyor sabah namazına nasıl kalkılır adlı bir kitap var çok beğenerek okudum tavsiye ederim kardeşim
    inşlh eşinizde sabah namazını eda etmesini nasip etsin Rabbim,

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)