Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: 5.5 aylık hamileyim sağlık problemlerim var hem bebeğim hem de ben tehlikedeyim.

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mneccar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesten allah(cc) razı olsun. ımtihan dünyası rabbim birgün aniden bir dert verip kendini böye hatırlatabiliyor cümlenize gönülden katılıyorum. Aynı şeyi bende düşündüm. Doğuma kadar raporluyum. Doktor bebeği 28. Haftaya kadar anne karnında tutarsak erken doğumu gerçekleştirebiliriz dedi. Dün kayınvalidemde umreye gitti. Inşallah rabbim kucağıma almayı nasip eder. Ya şafi okumaya başlıyorum. Allah(cc) rızası için dua bekliyorum.
    ne güze tesadüf olmuş inşaallah validenizin orada sizin ve bebeğiniz için yapacağı duaları kabul eder rabbim...sakın yanLış anlaşılmasın dediğim...ama malasef biz insan oğulları bir şeyi kaybetmeden değerini anlamadığımız gibi bir musibete uğrayıncaya kadar allah a teslimiyet gösterip ona sığınmıyoruz...tabiki bütün dualarımız, şükürlerimiz allah c.c .....inşaallah arkadaşım allah c.c hayırlı olanı nasip etsin hepimize....moral çok önemli bol bol dua edelim ümidimizi kesmeyelim ....mevlam neylerse güzel eyler...sakın olaki bu musibetler karşısında neden ben lafını aklımıza bie getirmeyelim...selametle...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hira06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum kardeşim...
    Rabbim seni ve bebeğini korusun inşALLAH.. bizler dua ederiz tabiki bol bol Ya Şafi de okuruz.
    nacizane sana da tavsiyem var: namazlarını kılmaya çalış her namazdan sonra elini karnının üzerine koy ve salavat getir,pemşembe ve cuma günleri ALİ İMRAN suresini oku ve ardından 140 salavat getir.. sonrasında tabiki bol bol dua..
    Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın
    ayrıca hira arkadaşımızın dediklerini uygulamaya çalışırsanız daha iyi olur...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

valla ya şafi okuyorum sabahtan beri .. inşallah kucağınıza Almayı nasip etsin RABBİM.. EMRİYE ve DİLEK kardeşimin söylediklerine katılıyorum.. dua et bazen hiç birşey duanın ötesine geçemez.. hayırlısıyla dünyaya gelir inşALLAH BEBEĞİN

Forum Üyesi
    Yer: istanbul
    Teşekkür ve Beğeni

Allah yar ve yardımcınız olsun.
    Selametle kalın.
    Dua edeceğim .

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Herkesden ALLAH(cc) razı olsun.

Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Alıntı mneccar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşlerim; islamiyet.gen.tr nin çok eski kullanıcılarındanım. Uzun zamandır giriş yapmıyordum. Şuan 2. çocuğuma hamileyim. Hamdolsun Rabbime bebeğimde bir problem yok fakat anne karnında bebeğimin tutunduğu plesentada kopma ihtimaili var. Bu sebeble bebeğim ölebilir bunu geç farkedersek bende zarar görebilirim. Doktora/doktorlara gittiğimde hepsi bizim yapabileceğimiz birşey yok ALLAH(cc) a el açıp dua edeceğiz dediler. Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce biz bu sitede hep birbirimize dua eder birbirimize destek olurduk.Uyanır uyanmaz aklıma ilk gelen siz kardeşlerimden ALLAH(cc) rızası için dua istemek oldu. Tabiki canı verende alanda RABBİM. Fakat sizden önce evledımı hayırlısıyla kucağıma almak için dua bekliyorum, ALLAH(cc) rızası için destek istiyorum. Okuyan herkesden, dua eden herkesten RABBİM razı olsun. ALLAH(cc)a emanet olun.
    KARDEŞİM...

Plesanta problemi sanırım 5.aydan sonra başlıyor 20.haftalıktan sonra.

Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbul da tavsiye edebileceğim yerler var.

Bir arkadaşımızın da plesantada kabarcıklar- yırtılmalar görülmüştü... Serum ve bazı ilaçlarla destek oldular..gebeliği devam etmekte..Tabii normal hamileliklerde dahi her an tehlike olabilir.Demem o ki...çok stres hamilileğe yakışmayan birşey..

En azından 30 haftalığa kadar gelseniz bebeğinizin yaşama şansı artar..

İnşallah son haftasına kadar sağlıkla gidersiniz ve bize hayırlı haberler getirirsiniz.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleykum
    aramiza tekrar hosgeldiniz eski dost

rabbim hayirli ve saglikli bir sekilde sabiilerinizi kucaginiza almayi nasip etsin uzulmeyiniz sizi anliyorum rabbim yar ve yardimciniz olsun bol bol dua edin mumkun oldugunca abdestli gezin secdelerinizi uzun tutmaya calisin bizlerde elimizden geldigince yardimci olacagiz tefriciye listesine ekleyeyim sizi tesbihlerle dualarla yaninizdayiz unutmayin mevlam ne eylerse guzel eyler.........selametle dua ile.....

not......birde bebeklerinizle konusun onlari hissedin uzulmeyin onlar herseyi anliyorlar .........

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı berat05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    KARDEŞİM...

Plesanta problemi sanırım 5.aydan sonra başlıyor 20.haftalıktan sonra.

Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbul da tavsiye edebileceğim yerler var.

Bir arkadaşımızın da plesantada kabarcıklar- yırtılmalar görülmüştü... Serum ve bazı ilaçlarla destek oldular..gebeliği devam etmekte..Tabii normal hamileliklerde dahi her an tehlike olabilir.Demem o ki...çok stres hamilileğe yakışmayan birşey..

En azından 30 haftalığa kadar gelseniz bebeğinizin yaşama şansı artar..

İnşallah son haftasına kadar sağlıkla gidersiniz ve bize hayırlı haberler getirirsiniz.
    son yıllarda neredeyse normal şekilde giden hamilelik sayılı gibi.
    duyduğum,gördüğüm o kadar çok sıkıntı var ki.
    hepimizin imtihanı sanırım.
    Allah sebepler versin.çare olacak doktorları karşısına çıkarsın inşaALLAH.

Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı ayşe-rana´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    son yıllarda neredeyse normal şekilde giden hamilelik sayılı gibi.
    duyduğum,gördüğüm o kadar çok sıkıntı var ki.
    hepimizin imtihanı sanırım.
    Allah sebepler versin.çare olacak doktorları karşısına çıkarsın inşaALLAH.
    Son yıllarda imtihanlar çok çeşitli gerçekten de...Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaallah...

Ancak çok sıkıntılı durumlarda tek doktorla kalmama tarafındayım...Araştırılmalı mutlaka....Ben bu yoldan hiç şaşmadım.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı berat05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son yıllarda imtihanlar çok çeşitli gerçekten de...Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaallah...

Ancak çok sıkıntılı durumlarda tek doktorla kalmama tarafındayım...Araştırılmalı mutlaka....Ben bu yoldan hiç şaşmadım.
    evet çok doğru.
    ben geçen yıl yaşadığım süreç de öğrendim ki doktorlar çok çok farklı.
    her rahatsızlığın uzmanını bulmak lazım.özellikle böyle hayati durumlarda çok elzem.
    ben 4 hastane ve bir çok doktora gittim.kimi felaket tellallığı yaparken,kimi de teşhis bile koyamadı.
    tabi çok istisna bir durumdu benim ki.
    ama tıp ilerledi.en azından tedbir alımı yönünden tedavilerle zaman kazanılabiliniyor.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)