Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Konu: Duanıza İhtiyacım Var

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Duanıza İhtiyacım Var

Selamün aleyküm herkese..
    Özellikle şu sıralar aklıma çok kötülük, çok vesvese geliyor.Şeytan aklıma girmeye çalışıyor sanki, kafamın içinde bir şeyler beni hep kötü şeylere yöneltmeye çalışıyor, içime kötü hisler geliyor.Resmen "git hayatını yaşa" diye bağırıyor.Dua ediyorum sürekli Allah`ım bu kötü histen beni kurtarsın diye, sizin de dualarınızı bekliyorum abilerim,ablalarım, kardeşlerim; lütfen dualarınızı esirgemeyin..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aleyküm selam kardeşim.
    Allah yardımcın olsun.büyük çatışma başlamış.
    ama eğer ilmin yoksa o vesveseler seni yer bitirir Allah korusun .
    vesvese geldiğinde sen ona ilminle cevap verebilmelisin ki seni yok etmesin daha da imanın kuvvetlensin.
    onun için ille ilim ille ilim..
    kafandaki vesveseler nedir bilemem ama sözler köşü diye yaz google a risale i nur dan sohbetler anlatıyorlar.konu konu.
    vesvelerine verecek cevapları bulabilirsin orda diye düşünüyorum

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ve aleyküm selam
    rabbim yar ve yardımcın olsun.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı ZeynepYcll´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm herkese..
    Özellikle şu sıralar aklıma çok kötülük, çok vesvese geliyor.Şeytan aklıma girmeye çalışıyor sanki, kafamın içinde bir şeyler beni hep kötü şeylere yöneltmeye çalışıyor, içime kötü hisler geliyor.Resmen "git hayatını yaşa" diye bağırıyor.Dua ediyorum sürekli Allah`ım bu kötü histen beni kurtarsın diye, sizin de dualarınızı bekliyorum abilerim,ablalarım, kardeşlerim; lütfen dualarınızı esirgemeyin..

Aleykum Selam

Muhterem kardeşim Kur'an'nın içinde geçen zamana yaşanmış hayat denir Kur'an'ın hudutlarının dışında geçen zamana yaşanmış hayat denilemez ona ancak perişanlık ve mahfiyet denir'ki Allah c.c hepimizi bu gafletten korusun.Korkmayınız Lain şeytan iman sahipleriyle uğraşır.Siz Yüceler Yücesi Rabbimize c.c sığının ozaman Lain size hiç bir şey yapamaz,Şeytan'a karşı mutlaka mü'minler galiptir müsterih olunuz namaza devam ediniz sonunda lain size tesir edemediğini görecek ve defolup gidecektir.

Selam ve saygılarımla.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamun aleykum kardesim vesvese herkeste olan zaman zaman bizi zorlayan bir açık arayan sinsi bir düşman onunla baş etmenin en temel kurali imanini tazelemek bu ise devamli Allah ve resul"unu anmakla olur.selametle.dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah hepinizden razı olsun

Forum Üyesi
    Yer: Erzurum
    Teşekkür ve Beğeni

Bunları sadece sana mı söylüyor sanıyorsun şeytan. Bunları dert etme sen bunları düşündükçe daha çok şeyler söyler sana. Allah c.c. a sığın şeytandan. O gerekeni yapacaktır ona inşallah.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Korkma , kardesim sinme bir köseye, karsinda dur!
    Hayatini mi yasa diyor benim hayatim Rabbimin yolu baska hayat yok diyemiyormusun? o zaman zor
    Elini atese koy bak cehnnem var , sen benden ne istiyorsun diyemiyor musun?
    Bak Rabbimin emirleri benim iyiligim icin diyemiyormusun? diyemiyorsan isin zor seni aldatir
    Demek her iman edenin yoluna cikiyor bu haspa! imani test için korkma, hata da yapsan kalbini haktan gayrisina sapma
    En kötusu insan'dir aman ona yaklasma Kötü insan seni yoluna götürur , iyilere yaklas ki seni iyilik yoluna götürur azlar ama bulursun ararsan

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allahım yardımcınız olsun allahım şeytanın fitnelerinden cümlemizi korusun bol bol dua edelim inşaallah allahım el kuddus ismi hürmetine bizi temizlesin selam ve dua ile allaha emanet olun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ve aleykum selam bacim. Kurani Kerim gercekten her derde devadir. Siz vesveselerden kurtulmak icin cokca nas ve feleq surelerini okuyun. Birde Muminun suresinin 97 ve 98-ci ayetlerini cokca okuyun: -" Rabbi euzu bike min hemezetiş şeyetin va euzu bike rabbi en yehdurun. Insaallah faydali olur. Allaha emanet olun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)