Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Konu: Desteğinize İhtiyacım Var

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Desteğinize İhtiyacım Var

merhaba arkadaşlar 30 yaşında bir çocuk annesiyim eşim yakın zamanda hacca gitti geldi çok şükür namazını kaçırmaz çok şükür bende bilinçlidir amma velakin başımı örtmemi istemiyor çok konuştum iizah ettim aslında izaha gerek bile yok ama vakti var diyor bende beklemek istemiyorum rahatsızım bu durumdan çok üzerine gitmek istemiyorum ama tutamıyorumda kendimi ben söylemeden birşey yapma sakın diiyor bana şaşırdım ne yapmalıyım ailesinden çekiniyor biliyorum dışa vuramıyor siz olsaydınız böyle bir durumda nasıl davranırdınız beklemem hata biliyorum fakat huzurla olsun istiyorum herşey şimdiden hepinizden Allah razı olsun

Kıdemli Moderator
    Yer: Şehr-i DONDURMA
    Teşekkür ve Beğeni

Hoşgeldiniz tekrar kardeşim...
    SABIR herşeyin ilacıdır önce...
    Allah Celle Celaluhu' nun emirlerinde kula riayet edilmez...
    Yani emirleri(farzları) yerine getirmeniz önceliklidir...
    Bunu gerekirse müftüye de giderek, oradan daha uygun bir şekilde eşinize anlatılmasını sağlayabilirsiniz...
    Zaten hacı diyorsunuz eşiniz...
    İnşallah çözülecektir sorununuz...
    Rabbim yar ve yardımcınız olsun...
    Selam ve dUA ile...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.a rabbim esinizin ve ailesinin kalbine bu konuda guzellikler versin . Rabbimin yolundan ayrilmayin. Rabbim yar ve yardimciniz olsun..selametle. dua ile....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamun Aleyküm.. Bir eşin, anne-babanın söyleyeceği sözlerinin dinleneceği yer harama kadardır diye biliyorum. Bunu bu şekilde izah ediniz. Hacca gidip gelmiş birisinin, namazlarını kılan birinin bunu neden istediğini anlamış değilim. Başınızın açık oldugu her dakika her saniye eşinize de günah yazılıyor umarım bunun farkındadır. İnşaAllah yakın zaman da kalbine merhamet iner ve ikinizi de günahtan kurtarır. Allah yardımcınız olsun.. Selam ve Dua ile..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

amin herşeyin farkında aslında sözünü dinlediği büyükleride konuşmuşlar sağolsunlar vakit var demiş yani hayır demiyor ama bekle diyor sürekli günahınında farkında ben bu yüzden daha çok üzülüyorum zaten nedenini anlayamıyorum o kadar zor ki isteyipte yapamamak cevaplarınız için çok sağolun dualarınızda benim içinde dua edin Allahım her isteyene nasip etsin inşallah hayırlı haberler verebilirim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamün aleykum kardeşlerim.uzun zamandır sitede yoktum tekrar nasib oldu çok şükür.repsol rumuzlu kardeşim rahat ol dua et rabbine bol bol.ALLAH yardımcın olur sıkıntını tez zamanda giderir inşallah

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

amin inşallah Allah razı olsun Rabbim kabul etsin inşallah dualarımı layık eylesin cümlemizi

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamun aleykum
    Öncelikle Allah eşinin kalbine yumuşaklık versin, anlama kabiliyeti versin
    Ne denilebilir? herkes imtihanını yaşayacak!...Mücadele desem? Sen istediğini yaşamaya başla desem?
    İstemiyor? istemesin kim istiyor ki? Annen , baban olabilir, eşin dostun olabilir , çocukların istemiyor olabilir...
    Şunu düşünmüştüm mezara gittiğimde kimse gelmeyecek... hesap gününde kimse yardım etmeyecek, peki niye dinliyorum onları?
    Kaybetmek? neyi eşini, evini (düşündüm ) onu da göza aldım ...boşandım!(aferin deme) ne oldu?
    Sonunda kaybettiğim dediğim şeyler geri verildi , çünkü zor bunlar inanmıyorlar yahu, Hakkın emri demiyorlar
    Hacca gitmek?? ne fark eder? inanmadıktan sonra.... insanlar ne der? Rabbim ne der demedikten sonra
    Ne yapmalı ? Rabbim emrine uymalı sen inanıyorsan ...imtihan ne? nasıl bilinecek kimin sözünü dinlediğin? kim değerli senin için?
    Yapamam diyorsan , sabret, dua et, yalvar , rica et ne zordur insanlarla mücadele etmek ama sonu? Hakkı memnun etmek
    Olmadı değil mi? kendimi gizledim diyemedim başıma neler geldi? diyemedim
    Rabbimin aşkını istiyorum dediğim andan beri değişmeyen ne kaldı? Neler öğrendim bir bilsen? insanların gerçek yüzünü bir görsen?
    Ama niyetin samimi ise sen kazanacaksın kardeşim , dayan uğraş, hadi üzülme Rabbimize dayan , O ne güzel vekildir?
    Herşeyi gören, duyan, anla bu imtihan!

Forum Üyesi
    Yer: Erzurum
    Teşekkür ve Beğeni

Öncelikle hoş geldiniz. İlkkez böyle bir durum görüyorum. Şaşırtıcı cevap veremeyeceğim.Bilenler inşallah yardım edeceklerdir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

teşekkür ederim cevaplarınıza

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)