Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Son bir soru soracam inşallah bir daha soru sormamak dileğiyle

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Son bir soru soracam inşallah bir daha soru sormamak dileğiyle

Arkadaşlar size bir sorucam örnekle açıklamaya çalışıcam lütfen örneğe göre cevap verir misiniz.Örneğin Bir müslüman bilerek ''evet ben hıristiyanım.Hayır hayır ya müslümanım dese''dinden çıkar mı evet ben hırıstiyanım dediği için ? Bide nakşibendi tarikatı hakkında görüşülerinizi alabilir miyim?Allah sizden cevapladığınız soruların kelimeleri adedince rahmet etsin

Forum Üyesi
    Yer: Konya
    Teşekkür ve Beğeni

kıymatli arkadaşım bir müslüman bilerek ben hristiyanım dermi ? o nasıl bir cümle Dili sürçmüştür heralde ki önemli olan kalp ne diyor ?

Forum Üyesi
    Yer: Erzurum
    Teşekkür ve Beğeni

Bazı şeylerin şakasıda ciddidir , ciddiside ciddidir. Uzak durmak gerek bu tarz sözlerden. "ibra" kardeşimin söylediği doğru bilerek bunu söylemez bir müslüman. Herhangi bir tarikata üye değilim. Ancak her tarikat kendine göre güzeldir. Ben hepsini dinler, araştırırım ona göre bir yolda ilerlerim. Zaten çok farklı şeyler söylemiyorlar. Hepsinin ortak noktası %99. Ayrıldıkları uç noktalarda ise ben yokum zaten. O %99 kısımda mümin olmak yeterli geliyor. Günümüzde tüm bilgileri bulabiliyorsunuz zaten. Ancak tarikatların en güzel yanı şu olabilir. Allah c.c. toplanacağın birçok dostun olmaktadır. Bu da ne güzel birşeydir. Allah c.c. yar ve yardımcımız olsun.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

şunu söylemek istiyorum beni bilen bilirde Kayrona kardeşim bilemeyebilir
    çokça smiyle kullanıyorum malüm
    sanki dalga geçmiş gibi anlam çıkabilir asla öyle bir düşünce fikir niyet hiç birşey yok sadece tebessüm ve sadaka

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Arkadaşlar benim niyetim çarpıcı yani net bir şekilde anlatmaktı durumu yoksa bende biliyorum öyle bir şey demeyeceğini bir müslümanın
    birde bir insan bir şeyi kalpten söylediğini nasıl anlar genelde gerçekten sen onu kalbinle mi söyledin gibi sözler duyuyorum tam anlamıyorum bunu açıklar mısınız ve bir insan ne yapmış olması lazımki dinden çıkmış olsun lütfen yazın artık ne yapsam dinden çıkmış gibiyim?zaten aklım bu sıralar hiç aklım rahat değil özellikle sabah kalkerken vesvese almaya başladım acaba diyorum ben dedim öylesine benim sesime benziyo ki tırsıyorum lütfe biliyorum arkadaşlar bir soru dedim bir soruyu geçti hakkınızı helal edin.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim soru soracaksın tabi ama nette de araştırabilirsin burda sana yardımcı olmaya çalışıyorum ama yanlış birşey söylemekten çok korktuğum için fazla birşeylerde yazamıyorum.

mesela bu linkte sakıncalı şeyler var
    http://forum.islamiyet.gen.tr/sirlar-dunyasi/28596-insani-dinden-cikaran-99-soz-ve-hareketler-accaip-onemli.html

kalpten derken kalbin güm güm demeyecek heralde şuurun ne diyor ?

şu linktede anlamadığın şey olursa sakınn vesvese yapma

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

yada sabırlı olacaksın cevap bekleyeceksin şuan online olmayıp online olacaklardan

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Listedekilere baktımda bunlar doğruluğu kesin mi?bazılarını yaptımda vesvese yapmıyım derken aklım iyice saman çöplüğü gibi oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)