Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 108 Sayfa bulundu

Konu: Ben ATEİST'im

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Ben ATEİST'im

Ben Ateist yetiştirilmiş büyümüş biriyim ama hayatın bir amacı olduğunu düşünmeye başladım yada bilmiyorum hayat bana boş gelmeye başladğndan ben bi amaç arıyor olmuşumdur ne bileym! Dinleri çok kurcalamaya araştırmaya sorgulamaya başladım.. Her dinin kendi forumuna gidip o dine mensup olan insanlardan yardım istiyorum. Şu ana kadar araştırdğım biçok din saçma çıktı yahudilik yada hristiyanlk budizm vs gibi. Hristiyanlık diğerlernden daha mantıklıydı o ayrı.

Şimdi buraya islamı öğrenmeye geldim. Sizlere her gün sorular sormayı planlıyorum ama bana mümkün oldğnca link yada video atmadan (çok mecbur kalrsanz uzun olmayan videolara linklere yazılara yönlendirebilrsiniz) sorularıma cevap vermeye çalışırsanız sevinirim.

İlk sorumla başlıyorum.

1. Müslüman olma nedeniniz nedir, neden bu dindesiniz, Bir yaratıcı olduğuna ve Muhammedin onun gerçekten elçisi olduğuna dair ne gibi kanıtlarınız var ? Dediğim gibi mümkün olduğunca link fln atmadan kendi düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim !

Saygılar.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı GOLDEN34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Ateist yetiştirilmiş büyümüş biriyim ama hayatın bir amacı olduğunu düşünmeye başladım yada bilmiyorum hayat bana boş gelmeye başladğndan ben bi amaç arıyor olmuşumdur ne bileym! Dinleri çok kurcalamaya araştırmaya sorgulamaya başladım.. Her dinin kendi forumuna gidip o dine mensup olan insanlardan yardım istiyorum. Şu ana kadar araştırdğım biçok din saçma çıktı yahudilik yada hristiyanlk budizm vs gibi. Hristiyanlık diğerlernden daha mantıklıydı o ayrı.

Şimdi buraya islamı öğrenmeye geldim. Sizlere her gün sorular sormayı planlıyorum ama bana mümkün oldğnca link yada video atmadan (çok mecbur kalrsanz uzun olmayan videolara linklere yazılara yönlendirebilrsiniz) sorularıma cevap vermeye çalışırsanız sevinirim.

İlk sorumla başlıyorum.

1. Müslüman olma nedeniniz nedir, neden bu dindesiniz, Bir yaratıcı olduğuna ve Muhammedin onun gerçekten elçisi olduğuna dair ne gibi kanıtlarınız var ? Dediğim gibi mümkün olduğunca link fln atmadan kendi düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim !

Saygılar.
    Kuranı kerimin mealini oku senin cevapların orda...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

inşallah rabbim sana hayır kapılarını açar sana hak yolunu gösterir duasıyla
    golden 34 müslümanlığın en büyük delili kuran-ı kerim dir. hiçbir canlı, hiçbir alim böylesine bir yazıyı yazamaz. Allahımız onu indirmiş ve ezberletmiştir. belki de ezberlenmesi en kolay şey kuran dır. her dil unutulur ama kuran-ı kerim unutulmaz bu Allahımızın bir lütfudur.
    bizler aciz insanlarız başımız derde girdiğinde canımız sıkıldığında bir üst kişiye sığınmak isteriz. ama biz hepimiz yaratılış biçiminden eşitiz. bu yüzden sığınabileceğimiz derdimizi açabileceğimiz isteyebileceğimiz tek mercii Allah tır. Namaz kılınca için huzur dolar dua edince mutluluk duyarsın. Rabbimizin nice güzel ayetleri vardır onları okuyunca kendini bulursun. böylece o yazılanların insan yazması olmadığını anlarsın.
    Rabbim hidayet yolunu açsın inşallah

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

müslüman olma nedenim .. düşüneyim ..ilk önce çok şükür ki müslüman bi anne babanın evladı olarak dünyaya geldim ...
    kimse din secimimi sorgulamadı .. aklini kullanabilir . ve belli yasa gelince müslüman oldugunu benimsiyorsun ..
    o yaşlardan sonrada okuyup ögrenmeye baslarsan müslüman olma bilincini kendine aşılamış olursun ...
    ben böyle yaptım .. müslüman olma nedenimde bu son dindir.. Allah ın emrettgi bişeydir bu ...
    hic bir dini de yermeye hakkım oldugunu düşünmüyorum cünkü zamanında o dinler getirilmiş ve en son din olan islamiyet getirilmiştir .. buna da inanmamızın gerekliliği Kur 'anda acıkca bellidir...
    kanıtımız var mı derken o kanıtların hepsi Kur'anda bulunmaktadır. biz Peygamber efendimizi (s.a.v) görmeden , Allah 'a ve peygamberimize inanan bi ümmetiz.. bunun da sevabının bi ayrı oldgunu düşünüyorum ..
    Kur' anı incelemeni tavsiye ederim .. sorularının cevaplarını oralardan açık bi şekilde alabilirsin .. Kitabımızda hiç birşey net olmayacak bi şekilde acıklanmamıştır.. Görelim ki anlayalım diye ...

cümlelerimin içinde hatta ettigim seyler varsa affedin ..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Golden konyaya davet ederim sizi bir Allah dostu vardır orada size her türlü açıklamayı yapacaktır inanıyorum ki.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Sevgili kardeşim öncelikle senin adına çok sevindim demek ki yüce Rabbim seni kendi yoluna almak istemiş ki sen burdasın. İnsanın yapısında bi yaratıcıya inanma ihtiyacı vardır Allah bizleri öyle yarattı. Bi düşünürsen başka sığınacak güvenecek yardım dilenecek kim var? O çok bağışlayan çok merhamet eden ve insana güzellikler verendir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamın aleykum.

Gerçekten inanmak istiyorsan samimiyetinle Allah' a bunu arz et ve bekle, sonra kendin gör, sen kendin karar ver doğru yol mu değil mi diye.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Müslüman bi ülkede doğduğumuz için müslüman olmaktan ziyade müslüman kalabilmek sanırım bizim mücadelemiz

niye hala müslümanım dersen,İslam dininin kısacası Allahın verdiği mesajın Allahın tanımladığı insan profilinin,Allahın tanımladığı kul yaradan ilişkisinin vicdanımda ve aklımda kabul görmesi diyebilirim özetle

Allah kuran da bir insan sana kötülük dahi etmiş olsa sen ona iyilikle muamele et buyuruyor
    (Fussilet 34- İyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü en güzel bir tavırla sav O zaman bakarsın ki seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost oluvermiştir.)

İnsan ilişkileri bu ayete dayanırsa ne olur? sana kötülük yapanı ,misliyle karşılık vermek yerine affetsen hatta sen ona iyilik yapsan daha yaşanılır olmaz mı hayat?

daha sana uzun uzun Allahın emirlerinin insan hayatını ne kadar yaşanabilir kıldığına dair örnekler verebilirim

lakin hayatın anlamı olarak gördüğümüz bir şeyi cümlelere nasıl sığdırabiliriz ki
    kaldı ki bu din vicdana hitap eden bir din,

islamın hak olduğuna kanaat de getirse bir insan, müslümanlığı kaldırabilecek bir yüreği ,bir vicdanı yoksa o dinden nasibini alamaz

o dine adayamaz kendisini

diyeceğim odur ki,Allahın kuranda çizdiği hayat resminin bire bir şuan uygulandığını düşünürsek
    insanların huzur içinde yaşadığı bir dünya çıkıyor benim karşıma

şuan insanlar arasında eksik olan yada unutulan hertürlü iyi davranışın her türlü güzelliğin kurandaki mesajlarla tamamlanabileceği kanısındayım

lakin şu da var ki,biz seni burda ikna bile etsek müslümanlığın hak olduğu konusunda

Allahın hidayet etmediği kimsenin bu dine girmesinin ihtimali yok

Müslümanlık nedir biliyor musun?

herkesin şu saatte gideceği cafeyi,eğleneceği mekanı,izleyeceği diziyi,içeceği çayı kısacası nefsine hoş geleceği hertürlü şeyi yapmayı düşündüğü zamanda

hoşuna giden herşeyden feragat edip,kendisini yaratan Allahını ,O'nu unutmadığını Ondan yüzçevirmediğini, kısacası bu hayat oyunun içinde oyalanaıp kalmayacağını göstermek için camiiye gitmesidir

faniyi bırakıp bakiye sarılmasıdır.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı GOLDEN34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müslüman olma nedeniniz nedir, neden bu dindesiniz, Bir yaratıcı olduğuna ve Muhammedin onun gerçekten elçisi olduğuna dair ne gibi kanıtlarınız var ?
    Güzel bir soru ..bu soru ile özü harmanlaya caksınız. Öncelikle tabi ki doğuş noktamızı biz seçmedik...Seçen bizi Müslüman aileye nasip etti yani hediye etti...
    Sonra bu aile içinde sevgi saygı ve birlik beraberliği ...akraba,komşu ve insanların ilişkilerini haklarını öğrendik...sonra ise sıralı eğitimlere tabi olarak yetiştik...Önce bizde Alem ,insan,mahlukat nasıl oluştu sorularına cevaplar aradık...Bu yaratılan alem bilinçsiz rastlantısız yaratılmamıştır düşüncemiz oluştu...sonra baktık ki her şey bir düzen içinde ahenkle yürüyor...İnsaf,merhamet,yardımlaşma...fakiri doyurma gibi duygulardan etkilendik bazen ağladık bazen güldük... Sonra ezan ,namaz, Kur'an ile tanıştık... sorularımız başladı...Allah C.C. ulaşmak istedik...yakın olmak istedik...Kaza ve kaderi öğrendik... Bazımız doğuyor bazımız ölüyor sıralı gibi vakti gelen gidiyordu..Doğum ve ölümle tanıştık...
    Yaratılma ...yaratma olaylarını öğrendik Allahın her an var olduğunu öğrenip ona peygamberlerine A.S. ve kitaplarına aşık olduk başladık incelemeye...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kur'an-ı Kerim meali ile tanıştık...İbrahim A.S. kıssası ile Allah C.C. na ve Kur'an-ı Kerime ve Peygamberlerine yeniden aşık olduk...Baktıkki Allah C.C.. Baki...diğer her şey ölümlü imiş...Baki 'ye yaklaşmak yakın olmak istedik...
    Bazen çocuk ca hata işledik ..af dilemeyi öğrendik...Allah ın verdiği canı gene Allah ın aldığını Ömrü onun belirlediğini anladık...

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)