Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  63
Beğenenler Beğenenler:  126
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 50 Toplam 197 Sayfadan BirinciBirinci ... 40484950515260100150 ... SonuncuSonuncu
491 den 500´e kadar. Toplam 1965 Sayfa bulundu

Konu: Her gün Bir Hediye

 1. #491
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı osman228´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aleykum Selam

  Kıymetli kardeşimiz mesajınızı dikkatle okuduk üzüntünüzü anlıyor ve size çok hak veriyoruz,ancak İnanki Rabbimiz cc. sizin gibi temiz kalpli kuluna mutlaka bir çıkış yolu gösterecek ve çare yaratacaktır,size Enes'i örnek göstermek istiyoruz düşününki 17 sene karanlıkta geçen bir ömür annesini ve babasını hiç hatırlamıyor,öksüz ve yetim ancak karşılığında tam teslimiyet şükür hamd ve ibadet. Bakınız Rabbimiz cc. onu daha küçücük çocukken nasıl şükür ve hamd etmeye alıştırdı,onu tam bir iman abidesi rahmetlik hocamızın himayesine verdi ona harika bir hafız olmayı nasip etti,görmeyen gözlerine tekrar nur verdi,inanınki doktorlar bile bu kadar güzel bir netice beklemiyordu %35 görücek derken iki gözüde %75 görüyor ve dahada artıcak diyorlar.İşte Rabbimiz cc. dilerse sayısız ve hesapsız lütfeder,bu kadarla da bitmedi ayrıca onu Hacca çağırdı bütün resmi işlemleri tamamlandı bakalım daha Rabbimiz cc. ona daha ne hediyeler verecek.Bunları size niye yazdığımıza gelince Enes bir imtahandan geçti sizde bir imtahandan geçmektesiniz inanız bu sizin için bir lütuftur eğer imtahını kazınırsanız Rabbimiz'in cc. merhameti sizinde üzerinize yağmur gibi inicek ve bütün üzüntüleriniz bitecektir,sabırlı olunuz tayin edilen vakit ve saat gelecek ve sıkıntılar bitecektir.
  Kıymetli kardeşimiz İslam hocamız yarından itibaren sizin üzüntülerinizin son bulması için 7 gün sabahtan bir hatim inirilmesi için 8 hafız kardeşimizi görevlendirdi duasıda bizzat hocamız tarafından yapılacaktır,hocamız dualarını ayakta kıbleye dönerek ve ellerini gök yüzüne uzatarak başını yere eğerek okadar içten okadar sade ve süslü kelimeler kullanmadan ve hiç riya yapmadan Rabbimize cc. yalvarır ve arz ederki inanın bütün hafızların gözleri yaşarır.
  Allah cc. size sağlık ve afiyetler versin her türlü kazalardan ve hastalıklardan,insan kılığındaki şeytanların şerrinden muhafaza buyursun.
  Kardeşimiz size istediğiniz listeyi vericeğiz ancak açık olarak verirsek biliyoruzki pırlanta kalpli diğer kardeşlerimizde listedekilere hemen okumaya başlayacaklar onlara verdiğimiz zahmet ise bizi üzecektir blog mesajı olarak gönderin buyurmuşsunuz onun nasıl yapıldığını bir bilebilsek,inanınki bilgisayar kullanmakta gülünecek kadar cahiliz,gurbumuzun hafızları da pek anlamıyor sebebine gelince gariplik ve gurebalıktır,bizler varlıklı insanlar olamadığımız için kardeşlerimizin bilgisayar almak gibi şansları yok hocamızın oğlu bütün masrafları karşılamaktadır yeterki Kur'an öğrenilsin hafızlar yetişsin başka amaç ve beklentileri yok,

  Gurubumuzun Selam ve saygılarını arz ederiz.
  Amin Amin Amin
  Selam Aleyküm çok değerli kardeşim çok değerli hocamdan bütün orda bulunan hafız olan olacak olan bütün kardeşlerimden Allah binlerce kez razı olsun hepsinin emeklerine gönlüne sağlık Allah mükafatlarını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
  Duygularımı inanki şu anda anlatmaya kelimeler yetmez ne yazsam azdır siz beni anlayın kardeşim her zaman ki gibi yine duygulandım ağladım sizler benim bu zor zamanımda beni mutlu etteniz Rabbim'de sizleri her iki dünyada mutlu etsin hiç bir zaman sizleride darda sıkıntıda bırakmasın inşallah.
  Çok şükür Enes kardeşimizde yıllardır yaşadığı acı dolu günlerin mükafatını almış Rabbim nelere Kadir'dir hazinesinde neler bulunur Allah'ım hazinelerinden bizleri mahrum etmesin Rabbim olmazları Oldurur Yeter ki Ol desin sabır sabır sabır edelim. Anlatabilirsiniz kardeşim bende anlatıyorum hem kendim huzur buluyorum hem de diğer kardeşlerimize ders olsun diye. Allah imtihanlarımızı her iki dünyada başarı ile geçmek nasip etsin Rabbim. Haklısınız Allah'ın izniyle siz değerli kardeşlerimin hocalarımızın dualarıyla bu günler geçecek şimdi eskisine göre çok iyiyim kardeşim 1 eylülde hastenelik oldum Allah'ım o günü bir daha göstermesin ve yaşatmasın o zaman ben beklemediğim bir çıkmazın içine düştüm aileme ilk başta söyleyemedim kendim tek başıma kaldım sonrada söyledim işte ufak tefek birşeyler olsa gün dediğin hemen geliyor Allah'ım hayırlı bir çıkış kapsısı hayırlı bir vesile nasip etsin.
  Allah razı olsun kardeşim listeyi istediğiniz yere yazabilirsiniz benim dediğim yer mesaj düzenleme yerin solunda soru işareti olan yerdi siz bilirsiniz. Bende öyle bilgisayarda tam bilgim yok mesaj yazabiliyorum resim kart başka şeyleri yerleştirmeyi bilmiyorum bile.
  Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırmak nasip etsin Rabbim. 6 yıldır burda o kadar güzel kardeşliklere sahip oldum hepsinin pırlanta gibi kalbi var Allah hepsinden razı olsun.
  Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Allah içinde bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan kurtarıp tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
  Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
  Allah'ım iyilikler güzellikler nasip etsin çok değerli İslam hocamızın ellerinden öpüyorum saygılarımı selamlarımı sunuyorum hocamızdan hafız kardeşlerimizden ve bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun.Allah'a emanet olunuz herşey gönlünüzce olsun selam ve dua ile selametle kalınız saygılar selamlar..


 2. #492
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı en-sonebi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın kardeşim ''leyla-1'' sıkıntınızı önce dende okumuştum ancak sanırım o sıra anlayamamışım şimdi dikkatle okudum ve anladım...
  Efendim ; ... Bu sıkıntı hiçbir şeye benzemiyor...
  İnsanların güvenilir olmayışına mı yanarsınız ..sıkıntıyı gideremediğinize mi ?
  Müsaade ederseniz size çıkış nasip etmesi için Allah C.C. arzda bulunmak isterim...
  Efendim bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarımıza ... yok u var ederek...Allah C.C. nun yardım ettiğini iki defa bizzat yaşadık...Neden olmasın...?
  Allah C.C. na güvenmek ,dayanmak ve sabretmek en güzel çözümdür...


  Tamam efendim merak etmeyin inşallah Allah C.C. yardım eder ve o kişi borcunu kendi öder ...sabredelim görelim inşallah...


  Selamlar...
  Amin
  Selam Aleyküm kardeşim Allah razı sizden de emeklerinize gönlünüze sağlık Allah hepinizin mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
  Müsaade sizin kardeşim haklısınız kardeşim bu devirde kimseye güvenlmeyecekmiş onu öğrendik biraz bizim için acı bir tecrübe oldu hayatımız boyuncada unutamayacağımız bir ders olsun inşallah.Allah'ın verdiğne verceceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun Allah hhepimize hayırlı güzel günler nasip etsin.
  Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.
  Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
  Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun

 3. #493
  Kıdemli Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 26.10.07
  Yer: Gönlün olduğu yerde
  Mesajlar: 7.475
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı tsunami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Gonul dostu dua kardesi belkide cansin ablam......
  herkeste bir gönül dostluğum - kendi adıma - mevcut...

  CAN olabilmek se...... zaman ister ..ki....her bir dem...anlaşılmayı anlamayı ister..

 4. #494
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı repsol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sayın leyla kardeşim bende bilmiyordum inan çoğumuzun yaşadığı sıkıntılar sen birine güvenerek kaybetmişsiin senin hatan yok benim babam evini işini arabasını herşeyini sattı borç yüzünden asker emeklisi emeklii parası dahil borçlara gitti içki yüzünden söylemek çok zor çok sıkıntılar yaşadık halada devam ediyor anlatılmaacak şeyler yaşattı sırf uyanmasın diye ramazanda sahurda soğuk odada otururduk şimdide dalga geçiyor benimle annemle oruç tutuyorum diye Allahıma şükürler olsun hiçbirimiz babama uymadık hamd olsun herkesin başında türlü türlü dertler kardeşim dıştan herşey güllük gülistanlık Rabbim sağlık sıhhatle sınamasın duaya devam inşallah Rabbim dualarımızı sıkıntılarımız gidersin inşallah borçlulara edalar nasip eylesin hastlara şifa dertlilere deva nasip eylesin sabırdan başka elimizden birşey gelemz
  Amin
  Selam Aleyküm kardeşim Allah binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
  Öyle kardeşim hayatımızda o kadar acılar yaşadık ki çok şükür Rabbim bizlerin her zaman yanındaydı hiç bir zaman bizi darda sıkıntıda bırakmadı daha önce paylaşmadım ama biliyormusun bir deprem olur ya hiç bişeyiniz kalmaz bizde o hayatı yaşadık oturacak bir sandelyemiz bile yok düşünüz öyle dönemler yaşadık hiç birşeyiniz yok öyle acı sıkıntı çekmedik mi çektik şimdi yok mu var çok şükür Rabbim fazlasıyla verdi sabır acıdır ama meyvası çok tatlıdır Allah sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
  Canım benim Allah'ta sizin yar ve yardımcınız olsun içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametinize çıkmak yaşamınıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
  Allah babanızada hideyete erdirip doğru yolu bulmak nasip etsin Rabbim.
  Allah can sağlığı versin gerisi boş zaten sıkıntılar gelir geçer Allah dinden imandan doğru yoldan ayırmasın inşallah.
  Allah bu mübarek günlerin bu mübarek 3 ayların okunan Kur'anlar, Yasinler dualar yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
  Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
  Allah bütün yuvalarda huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet nasip etsin.Allah bütün çocukları yeğenlerimizi hidayet eylesin vicdan merhamet Allah korkusu nasip etsin sonlarını hayırlara vesil etsin Rabbim.
  Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim hayırlısıyla inş.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
  Allah şu anda bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan engellerden olumsuzluklardan bizleri kurtarıp tez zamanda selametimize çıkarmak nasip etsin yaşamımıza bir düzen yön versin. Hayatımızdaki engelleri olumsuzlukları olumluya çevirsin hayırlısıyla inş.
  Allah hastalara şifa, dertilere deva , borçlulara eda, evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş çocuksuzlara hayırlı çocuk, sevipte kavuşamayanlara hayırlısıyla kavuşmak önlerindeki engellerden olumsuzluklardan kurtulmak nasip etsin.
  Evlenemeyen kızlara evlenemeyen erkeklere hayırlı gönüllerine evlilik nasip etsin engelleri olumsuzlukları ortadan kaldırıp hayırlı yuva hayırlı çocuklar nasip etsin Rabbim.
  Görünür görünmez kazalardan belalardan, kötü art niyetli insanların şerlerinden kötülüklerinden, ani ölümlerden Rabbim bizleri koruyup gelmeden esirgesin inşallah hepimizi. Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin. Rabbim dünyada kur'an ahirette iman dünyada dünya ahirette ahiret muradımızı versin Rabbim.
  Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı günler.

 5. #495
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

  Çok değerli kardeşlerimize hocamıza grubundaki kardeşlerimize diyecek laf bulamıyorum ki Allah hepsinden sizlerden binlerce kez razı olsun...

 6. #496
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.12.12
  Mesajlar: 672
  Teşekkür ve Beğeni

  İnşallah güzel kardeşim dediğğin gibi neler çekiyor insanlar dışardan hiçbirşey belli değil ettiğin güzel dualar için Rabbim razı olsun sıkıntılarını gidersin inşallah cümlemizin sıkıntılarını gidersin Rabbim sağlık sıhhatten ayırmasın en önemlisi o dinden imandan ayırmasın

 7. #497
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.09.06
  Mesajlar: 4.715
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı berat05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  herkeste bir gönül dostluğum - kendi adıma - mevcut...

  CAN olabilmek se...... zaman ister ..ki....her bir dem...anlaşılmayı anlamayı ister..
  zaman
  cogu kez yaralara ilac genelindede gec kalmaktir ama su anda hem derdimin dermani hemde hayattan gec kalmisligimdir.......
  keske hep anlasilsak anladigimiz kadar..........

 8. #498
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

  ALLAH'IM
  birbirini görmeden sevgilerini ve dualarını yollayan şu kullarının çabalarını kabul et
  dualarına icabet et
  korktukları şeylerden güvence ver
  sığınmalarını kabul et
  okudukları kur'anları katına yükselt
  kardeşliklerini koru
  hastalarına acil şifa
  bunalmışlarına ferahlık
  borçlularına ve fakirlerine bol rızık
  gurbettekilerine selamet
  zengin ve rahat olanlarına şükür
  ayrılarına kavuşma
  bekarlarına hayırlı eşler
  evlilerine geçim kolaylığı ve dirlik
  ölmüşlerine rahmet
  yaşayanlarına sıhhat ve afiyet
  tüm dertlerine derman
  ailelerine huzur
  çocuklarına saygı sevgi ve akıl
  nasip et
  rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi"
  AMİN

 9. #499
  Moderator
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.05.07
  Mesajlar: 36.567
  Teşekkür ve Beğeni

 10. #500
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.09.06
  Mesajlar: 4.715
  Teşekkür ve Beğeni

  amin...........amin............amin

Sayfa 50 Toplam 197 Sayfadan BirinciBirinci ... 40484950515260100150 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)

Benzer Konular

 1. İnsan hakları adına saltanat süren gafiller…
  Konu Sahibi Mustafa Cilasun Forum Kendi Şiirleriniz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31-07-2013, 18:42
 2. Keçiboynuzu deyip geçmeyin! İlaç!
  Konu Sahibi Gülüşü Yaralı Forum Sağlık ve Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-02-2009, 01:44
 3. hanım sahabilerimiz
  Konu Sahibi -Ammar Bin Yasir- Forum Islamda Kadının Yeri ve Önemi
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-12-2007, 19:59

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •