Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Güzel gören, güzel düşünür

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Güzel gören, güzel düşünür

Güzel düşünen, hayatından lezzet alır

Genc bir cift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine tasinmislarSabah kahvalti yaparlarken, komsu da camasirlari asiyormusKadin kocasina ' Bak, camasirlari yeterince temiz degil, camasir yikamayi bilmiyor, belki de dogru sabunu kullanmiyor demisKocasi ona bakmis, hicbir sey soylememis, kahvaltisina devam etmis,,,,
    Kadin, komsusunun camasir astigini gordugu her sabah ayni yorumu yapmaya devam etmis

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komsusunun camasirlarinin tertemiz oldugunu goren kadin cok sasirmis 'Bak' demis kocasina ' Camasir yikamayi ogrendi sonunda, merak ediyorum, kim ogretti acaba ?'

Kocası: 'Ben bu sabah biraz erken kalkip penceremizi sildim' diye cevap vermis

Hayat boyle degil midir ?

Baskalarini izlerken gorduklerimiz, baktigimiz pencerenin ne kadar temiz olduguna baglidir.....Birini elestirmeden ve hemen yargilamaya davranmadan once zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olani gormeye hazir olup olmadigimizi farketmek guzel bir fikir olabilir....

Asrın mütefekkirinin de söylediği gibi....
    Güzel gören, güzel düşünür...Güzel düşünen, hayatından lezzet alır

Selam ve dua ile...

Rabbim cümlemizi güzel bakıp ,güzel gören ve güzel düşünenlerden eylesin inşaallah.....

Alıntı.

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: giresun,mersin,ankara
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Muhtazaf´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel düşünen, hayatından lezzet alır

Genc bir cift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine tasinmislarSabah kahvalti yaparlarken, komsu da camasirlari asiyormusKadin kocasina ' Bak, camasirlari yeterince temiz degil, camasir yikamayi bilmiyor, belki de dogru sabunu kullanmiyor demisKocasi ona bakmis, hicbir sey soylememis, kahvaltisina devam etmis,,,,
    Kadin, komsusunun camasir astigini gordugu her sabah ayni yorumu yapmaya devam etmis

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komsusunun camasirlarinin tertemiz oldugunu goren kadin cok sasirmis 'Bak' demis kocasina ' Camasir yikamayi ogrendi sonunda, merak ediyorum, kim ogretti acaba ?'

Kocası: 'Ben bu sabah biraz erken kalkip penceremizi sildim' diye cevap vermis

Hayat boyle degil midir ?

Baskalarini izlerken gorduklerimiz, baktigimiz pencerenin ne kadar temiz olduguna baglidir.....Birini elestirmeden ve hemen yargilamaya davranmadan once zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olani gormeye hazir olup olmadigimizi farketmek guzel bir fikir olabilir....

Asrın mütefekkirinin de söylediği gibi....
    Güzel gören, güzel düşünür...Güzel düşünen, hayatından lezzet alır

Selam ve dua ile...

Rabbim cümlemizi güzel bakıp ,güzel gören ve güzel düşünenlerden eylesin inşaallah.....

Alıntı.
    amin... amin... amin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)