Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: selamün aleyküm kardeşlerim

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

selamün aleyküm kardeşlerim

Bu benim ilk konum. Aslında biraz nefsi bir yazı olacak. Sorunum evlilikle ilgili 82 doğumluyum. Daha önce 6 seneye kadar evlenmeyi düşünmüyordum. Fakat yaş ilerleyince ve yalnızlaşınca ve efendimizin s.a.s sünneti olduğundan adım atmaya karar verdim. Ama atmaz olsaydım. Çok pişmanım. Çok rezil oldum. Ben namazında ve örtünmeyi bilen bir bayan aradım durdum. Ailem beni anlamadı . İstediğim bu özellikte kızlar yerine istemediğim özellikte kızlar gösterdiler.
    İşim vardı çok şükür evlenmeye mani bir sıkıntım yoktu. Kötü alışkanlıklarım yoktu ibadetlerimi çok şükür yapıyordum. Ben de direkt olarak çevremde gördüğüm kapalı namaz kılan kızlara teklif etmeye başladım. Benim açımdan bir sıkıntı yoktu çünkü amacım ciddiydi sadece Allahcc rızasına ulaşmak evlenmek. Hayatımda hiç kız arkadaşım olmamıştı. Çok utanırdım kızları görünce. Ama zamanla bunu yendim. Direkt olarak kendim söylüyordum. Ciddi bir şekilde görüşelim şeklinde.6 sene süresince en az 10 bayana teklif ettim görüşmeyi bile kabul etmediler. Hiç kimse sormadı bile namaz kılar mısın dini veciblerini yapar mısın diye o aşamaya bile gelemedim yani. Adım tacizciye çıkacaktı. Çok rezillikler çektim. Çevreden kimse yardım etmedi. Bu durum manevi durumuma zarar vermeye başladı. Benim istediğim kıstaslar çok değildi aslında 5 vakit namaz ve dinini bilsin yeter şeklindeydi. Çünkü ben de öyleydim. Çok pişman oldum bu yolculuğa çıktığıma. Çünkü kulların(bayanların) yanında eğilmek benim zoruma gitmişti. Bir müslüman sadece Allah cc karşı boyun eğmeliydi. Şimdi çok mu şey istedim diye kendime soruyorum. Bu dünya için mi istedim diye soruyorum defalarca. Bu dünya için istedim Allahu teala da beni böyle cezalandırdı olarak gördüm. Benim üstümdeki mesuliyet kalkmış mıdır sizce kardeşlerim? Harama girmekten korkuyorum. Ya ben bu kızları anlamadım ya da onlar beni. Çevreden soruyorlar neden evlenmiyorsun ne diyeceğimi de bilemiyorum. Şimdi ise çabalamıyorum bile havlu attım. Allahıma dua ediyorum harama girmeyeyim diye. Siz de dua edin inşallah benim için. Dünya hakikaten çok çetin bir imtihan yeri.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ve aleykümselam kardeşim.. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, hemcinsiniz olarak yaşadığınız durumu gayet net anladım kardeşim..

Rabb'im gönlünüze göre bir eş nasip eylesin.. Amin..

Bakın kardeşim, Nur Suresi 32. ayet-i kerime de Rabb'imiz şöyle buyurmuş: "“Aranızdan bekârları (erkek ve kadın) evlendirin."

Bakın bu ayet çok iyi anlamak gerekiyor.. Bir büyüğümüz, bir düğünde bu ayeti çok güzel aktarmıştı bizlere.. Rabb'im içinizden, bekar olanlar evlensin diye buyurmuyor.. Bekar olanları evlendirin diye buyuruyor.. İşte şahsi fikrim, siz çok güzel bir niyetle yola çıkmışsınız fakat, önünüzdeki engelleri görünce, Rabb'inize sığınmak yerine, kendinizde bir yol çizmişsiniz, kendiniz dinimizce çok da uygun olmayan bir yola girmişsiniz..

Kardeşim olaya şu açıdan bakın.. Demişsiniz, şu yaşa kadar hiç kız arkadaşım olmadı, ve kızlarla konuşurken utanıyordum.. Beni anlamadılar diyorsunuz ya.. Peki acaba sizin teklif ettiğiniz hanım kardeşlerimiz de aynı durumda olma ihtimali yok mu kardeşim.. Kendinizi onların yerine bir koyar mısınız? Hiç tanımadığınız bir adam geliyor, diyor ki niyetim evlenmek ve tanışmak istiyorum.. Hele ki bu ahir zamanda.. Yani siz direk kabul mü ederdiniz? Aa ne ince düşünceli bir beyfendiymiş, bir tanıyım bari mi derdiniz.. Dinimiz bu şekilde tanışmayı mı emrediyor bizlere..

Peki kardeşim bir de şu açıdan bakın olaya, görüşme teklifi götürdüğünüz bir bayan, teklifinizi kabul ettiğinde aklınızda hiç şüphe olmaz mıydı o kişi hakkında.. Şahsen benim olurdu.. Benim görüşme teklifimi kabul ettiyse, ya kara kaşımı kara gözümü beğendi derdim herhalde ya da maddi durumumu, kıyafetimi vs.. Yani başka türlü ilk görüşmede hiç tanımadığı karşı tarafın neyini anlayabilir bir insan ki.. Aa ne güzel bir gönlü var diyebilir mi insan bir iki sefer görüşmede ya da aa ne takva sahibi bir adammış.. Dinimiz bu konuda büyüklerin devreye girmesini boş yere uygun görmemiş değil mi.. Bizleri tanıyan büyüklerimiz, bizlere uygun kişileri bulmaları bu açıdan önemli.. Çünkü görüşeceğimiz kişinin, bize uygun kişi olup olmayacağını onlar daha iyi anlarlar, hem hayat tecrübeleri hem de olaya daha objektif bir gözle baktıklarından ötürü..

Tabi sizin durumunuzdan anladığım kadarıyla, aileniz sizinle ayni dini hassasiyete sahip değil.. Veyahut da istediğinizi tam anlayamadılar..
    Burada benim acizane fikrim, ailenizle tekrar görüşüp, evlenmek istediğiniz kişide aradığınız kriterleri net bir dille anlatmanız.. Belki bunu denemişsinizdir çoktan.. Ama yine de ailenizden ya da çevrenizden sizinle aynı görüşe sahip bir tanıdığınız vardır elbet.. Gidin onunla görüşün.. Ondan bu konuda yol göstermesini isteyin.. Ama kardeşim, herşeyden önemlisi, bu konuda size yardım edecek olana, Rabb'inize sığının.. O, gönüllerimizden geçeni en iyi bilen, görendir.. Siz hayırlı bir iş için niyetlenmişsiniz ve bu konuda hakkıyla sabrederek Rabb'imize sığınırsanız, bu konuda sizi aydınlığa feraha kavuşturacaktır inşaAllah.. Ama önemli olan hakkıyla sabredebilmek ve bol bol dua edebilmek.. Sonuçta bu dünyaya imtihan için geldiğimizi hiç unutmamak gerekir.. Belki de bu konuda imtihan ediliyor olduğunuzu düşünüp, kendinizce bir yol belirlemektense, sabredip dinin belirlediğin yolun dışına çıkmamak gerek.. Rabb'im sabredenlerledir.. Rabb'im yar ve yardımcınız olsun.. Güzel haberlenizi bekliyor olacağız kardeşim.. Dualarımız sizinle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah cc razı olsun kardeşim. Beni kızların tanıyabileceği bir çevrem yok. Kafe kültürüm yok. Çevrede akraba yok. Kızlar beni nerede görüp nerede tanıyacak ki. Aile çevrem sol görüşlü insanlardan oluşuyor. Dinle alakaları yok maalesef. Herkes kaçıyor evlendirmekten zaten. İnterneti düşündüm sonra vazgeçtim güvenilmez diye. Bana tek çare kalmıştı. O da direkt olarak teklif etmek. En azından bir kere tanısın reddederse reddetsin umrumda olmazdı. Ama hiç bir kere bile sormadılar dini vecibeler tam mı namaz ibadet var mı diye. En çok da buna üzülüyorum. Hayallerim vardı beraber Rabbimin yolunda yürümek, çocuk sahibi olmak ismini musab koymak gibi. Ama işte hayal olarak kaldı. Çevremde onca günaha girmiş kimse bayanları sözleriyle etkiliyorken ben sadece ben olduğumdan kaybediyorum. Müslümanlar için dünya sıkıntı yeri biliyorum. Ama helal daireye girmenin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Allahım cc öteki dünya için saklıyor bazı şeyleri. Ben de sabretmek için dua edeceğim. Allahım cc tüm müslümanlara yardım etsin.
    بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ

Forum Yöneticisi
    Teşekkür ve Beğeni

AleykümSelam
    Değerli kardeşim islamda cemaatınne kadar önemli olduğunu bu olayla bir kez daha anlamış olduk.
    Etrafınızda islamı yaşamaya çalışan bu yolda hizmet etme gayretinde olan kardeşlerimizle beraber olursanız
    hem islamı yaşamada hem islama hizmet etmede hemde bu tür olaylarda size yardımcı olmada karşııza güzel mümin kardeşlermiz çıkacaktır.
    Siz bulamassanız onlar size bulacaktır.O nedenle etrafınızda islam yolunda hareken eden hizmet etmeye çalışan cemaat varsa ki vardır mutlaka bunlarla beraber olmalısınız.Bunun hem dünya hem uhrevi hayatınıza faydası vardır
    Ve herşeyin nasip dairesindede olduğunu unutmayın.Siz elinizden geleni yapın takdiri mevlaya bırakın.
    Girdiğiniz helal bir yolda Allah' c.c umut kesmeyin.Allah cc umut kesmek iman dairesinden ayrılmak sonucuna kadar gidebilir.
    Selametle kalın kardeşim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.a rabbim hakkinizda hayirli bir es nasip eder insallah vakti zamani gelince rabbim nasip edecektir inanin buna biz aciz kullarin ne gucu yeter nede telasi sabredin ve hayirlisini isteyin yeter. Selametle. Dua ile.....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı _YUSUF_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    AleykümSelam
    Değerli kardeşim islamda cemaatınne kadar önemli olduğunu bu olayla bir kez daha anlamış olduk.
    Etrafınızda islamı yaşamaya çalışan bu yolda hizmet etme gayretinde olan kardeşlerimizle beraber olursanız
    hem islamı yaşamada hem islama hizmet etmede hemde bu tür olaylarda size yardımcı olmada karşııza güzel mümin kardeşlermiz çıkacaktır.
    Siz bulamassanız onlar size bulacaktır.O nedenle etrafınızda islam yolunda hareken eden hizmet etmeye çalışan cemaat varsa ki vardır mutlaka bunlarla beraber olmalısınız.Bunun hem dünya hem uhrevi hayatınıza faydası vardır
    Ve herşeyin nasip dairesindede olduğunu unutmayın.Siz elinizden geleni yapın takdiri mevlaya bırakın.
    Girdiğiniz helal bir yolda Allah' c.c umut kesmeyin.Allah cc umut kesmek iman dairesinden ayrılmak sonucuna kadar gidebilir.
    Selametle kalın kardeşim
    Cemaatimin de yardımı olmadı maalesef. Sordukları her kişi düşünmüyorum diye yanıtladı. Hatta beni görmeden düşünmüyorum dediler. Yaşım erken daha diyenler oldu. Sonra müftülüğe çıktım. Onlar da sorumluluktan kaçtılar. Sabrımın zirvesine çıktım yani. Güzel düzenli bir işim var çok şükür. Öğretmenlikte 6. yılım. Yurtdışı seçeneğini de düşündüm. Burada olmuyorsa orada hiç olmaz dedim. Ama nedendir bilmem olmayınca olmuyor. Niye olmuyor diye sorunca isyana kapı açıyor. Allah cc muhafaza. Mevlananın bir sözü var "olmuyorsa olmaması gerektiği içindir" diye. Şükür rabbime.

Forum Üyesi
    Yer: Konya
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH yardımcınız olsun abi
    Aile ve akraba bağları önemli ve tabi ailenin ve akrabalarında düzgün olmaları önemli gerçekten işte bu durumda olmayan içinde de islami yaşamak olan insanların durumu zor .
    Yusuf abi nin dediği gibi cemaat bu tür kimseler için olmazsa olmaz sanırım her konuda da, lakin yardım görememişsiniz sanırım.

iyi arkadaşlarınız var sa evli onlar dan yardım isteyebilirsiniz belki ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

maaşAllah abi.
    hala sizin gibi iyi insanların varlığından haberdar olmak beni öyle sevindirdi ki.
    elinizden geleni yapmışsınız ama nasip meselesi işte..olmayınca olmuyor.

Olmuyorsa olmuyordur
    Vardır Yaradan'ın bir bildiği

Forum Üyesi
    Yer: .........
    Teşekkür ve Beğeni

Selamun Aleykum...
    ilk olarak neden nefsani olsun kendinizi caresiz hissediyorsunuz ve bi care bi cikis ariyorsunuz ne guzel..bence burya utanmadan sikilmadan icinizden gecenleri yazabilirsiniz hepimiz elinden geldikce size yardim olacaz..

oncellikle bu aile konusu yasayan tek siz degilsiniz bundan emin olabilirsiniz
    bi cok insan bu durum da var hemde cok..

bakin boyle goruserek zaten yaptiniz dogru sey degil ki her namazini kilan veya ortunen bunlarin hepsinin sizin gonlunuze hitap edecek diye bisey yok..
    bu konuda geri atmaniz sizin icin cok iyi olmus..

bakin bizler kullariz ve rabbimizden herseyi ama herseyi istiyebiliriz..
    sadece namazi kilan istedim ve basortusu bunlarin dahada otesini de rabbimden isteyin..
    vermicek olmasaydi hayal dahi ettirmezdi..

siz dua edin hemde cok dua edin..nasil biriyle evlenmek istiyorsaniz
    nasil bir evlilik kurmak istiyorsaniz bunlarin hepsi icin cok ama cok dua edin..ellerinizi acin ve rabbime dua edin
    her namazdan sonra bize icinizi doktunuzu gibi Rabbimide el acip duanizi edin..

Rabbim Semi dir her seyi isitir..siz dua ettikten sonra rabbimin kabul etmiyecegi dua yok
    heleki bu kadar hayirli bir evlilik isterken Rabbim hic kulunu kalbi kirik birakirmi..
    siz bir kul olarak kendinize dusen gorevi kulluk gorevlerini en iyi sekilde yerine getirmeye calisin..kendinizi yetistirin olgunlastirin kuran islam yoluna adayin kendinizi
    her an rabbimin rizasini kazanabilmek icin daha da calisin ve duanizi artirin
    her gun daha cok dua edin..
    aglayarak yalvararak gozyaslarinizla icinizden gecen kalbinizin hayallerinizin kirginliklarini her seyi anlatin..
    evet rabbim zaten her seyi goruyor ve biliyor zaten ama bizim de her an ne kadar aciz oldugumuzu rabbimize soylemeliyizki nefsimiz kuculsun..aciz oldugumuzu cok daha iyi idrak edelim..
    nasil biriyle yuva kurmak istiyorsaniz sizde oyle biri olunki rabbimde hem amellerinizi karsiliginda hemde dualarinizin karsiliginda gonlunuze gozunuze ve hem dunya hemde ahiret icin bir es cikaracaktir bundan zerre supe duymayin..
    yeterki duanizi eksik etmeyin
    siz ne net uzerinden nede etrafinizda gordugunuz kimseye boyle seyler soylmeyin..duanizi edin..
    zaten rabbim dogru insani oyle guzel sekilde karsiniza cikaracak ki inanin siz bile sasirip kalacaksiniz cunki izlemek isteginiz yol dogru degil yeterince kirilmissiniz inan daha cok yara alirsiniz daha cok kirilirsiniz.
    .onun icin aklinizdann gecenleri birakin
    istediginiz esi sadece rabbimden isteyin onun sizin ve ailenizin karsisina cikarmasi icin dua edin..bakin hele bi bismillah deyin ne guzel seyler olacak..
    rabbim yar ve yardimciniz olsun..
    rabbimden dilerimki tez vakite oyle guzel islama uygun kuran isiginda bir evlilik kurarsiniz ki bizlerle de burda paylasirsiniz...unutmayin haberlerinizi bekliyoruz ve ben bu haberin en kisa zamanda gelecegine cok inaniyorum...cunki duanin gucune inaniyorum..

bakin duanin gucu ile ilgili bir kac sey paylasmak istiyorum..insaALLAH sizi rahatlatacaaktir..

Allah’tan bir şey istersen:
    Kapı Açılır, sen Yeterki Vurmayı Bil !…
    Ne Zaman dersen bilemem ama,
    Açılmaz diye umutsuz olma,
    Yeterki O Kapıda Durmayı Bil…!

Gözyaşının bile görevi varmış; ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış.

bide saabir ile ilgili..

Sabır ruhun bir melekesidir, güzel bir huydur. Tahammülü zor ve nefse ağır gelen şeylere katlanmak ancak sabır ile olur. Bir hakkı müdafaa ve muhafaza etmek için gösterilen sebat, sabretmekle mümkündür. Allah'ın emirlerini yerine getirmek, aklın ve dinin hoş görmediği ve nefsin meşrû olmayan istek ve arzularına mukavemet edebilmek, hayatta elde olmadan başa gelen ve insana büyük elem ve keder veren bela ve musîbetlere karşı koyabilmek ve bunların üstesinden gelebilmek için sabırlı olmak ve sabretmeye alışmak lazımdır.

Bütün faziletlerin anası, hayatta muvaffak olmanın ve kemale ermenin sırrı bu güzel özelliktir. Her türlü rezaletin sebebi sabırsızlık veya gerektiği kadar sabır gösterememektir. Sabır her faziletin üstünde bir değer taşır. "Şüphesiz Allah Teâlâ sabredenlerle beraberdir" (el-Bakara, 2/153, 155).

Sabrın sonu selamettir, başarıdır. Sabır acıdır. Fakat sonucu tatlıdır. Hz. Peygamber (s.a.s); "Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende bir çok hayır vardır" buyurarak sabrın faziletini anlatmıştır.
    Hz. Peygamber (s.a.s); "Sabır, acı bir olayın yaptığı sarsıntıya karşı ilk anda gösterilen tahammüldür" (Buhârî, Cenâiz, 32) sözüyle bir felaketle ilk karşılaştığı zamandaki sabrın önemini vurgulamıştır. Sabretmek, mahkûmiyete, meskenete ve zillete razı olmak, haksız tecavüzlere, insan haysiyetine gölge düşürecek saldırılara katlanmak ve bunlara ses çıkarmamak anlamına gelmez.Çünkü meşru olmayan şeylere karşı sabretmek caîz değildir. Bunlara karşı içten elem duymak ve bunlarla mücadele etmek gerekir. İnsanan kendi gücü ve iradesiyle üstesinden gelebileceği kötülüklere katlanması ya da karşılayabileceği ihtiyaçları karşısında gevşemesi sabır değil, acizlik ve tembelliktir. Rasulullah (s.a.s); Ya Rabbi! Acizlikten ve tenbellikten sana sığınırım” (Buhari, Cihad, 25) diye dua etmiştir.

Bazı sıkıntılar vardır ki, kulun irade ve gücünü aşar. Böyle felaketler başa geldiği zaman heyecana kapılmadan ve şikayet etmeden takdir-i ilâhiye razı olup sabretmek müminlerin özelliklerindendir. Nitekim Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerimde sabr-ı cemili (güzel sabır) emretmektedir. (Yusuf, 12/18). Rasulullah (s.a.s) Sabr-ı cemil şikayet edilmeyen sabırdır” buyurmuştur. Aslında elden bir şey geldiği zamanlarda sabırsızlık gelmediği zamanlarda sabırsızlık göstermenin bir faydası yoktur ve lüzumsuz bir harekettir.
    Kur'ân-ı Kerim'in yetmişten fazla ayetinde zikredilen sabır, insan tabiatına aykırı olan zorunlu hallere uymak ve güçlüklere karşı koymak demektir. Sabrın gâyesi, beklenmedik olaylar, içine düşülen güçlükler karşısında tedirgin olmamak, paniğe kapılmamak ve tahammül göstermektir. Allah Teâlâ sabredenlere mükâfatını hesapsızca vereceğini müjdelemiş ve onları övmüştür.

Mü'minler, çoğu zaman sırf inandıkları için Allah düşmanlarının zulüm ve kötülüklerine hedef olurlar; çeşitli işkencelere uğrar, onlarla savaşmak zorunda kalırlar. İşte bu durumda sabır, mü'minin güç kaynağı, imanının koruyucusudur. Hz. Musâ'ya inananlara Firavun eziyet etmek isteyince onlar: "Ey Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür" (el-Araf 7/126) diye duâ etmişlerdi. Sevgili Peygamberimiz ve ilk müslümanların, yapılan işkence ve eziyetlere nasıl sabır ve tahammül gösterdikleri bilinen bir husustur.

Sabradin Rabbim vakti zamani geldiginde inan her sey cok ama cok guzel olacak..
    bakin size bisey daha soyliyeyim dua ile ilgili

hz.musa (a.s) firavuna beddua ettigi zaman bu duasi tam 40 yil sonra kabul oldu..ya dusunsenize bir peygamber oldugu zaman duasi bu kadar yildan sonra kabul oldu...bizki cok gunahkar kullar elimizi actigimiz an kabul olsun istiyoruz...zaten dualarimiz kabul oluyorki sadece zamani geldiginde veriliyor..

ve yuce mevlamda suan sizi olgunlastiriyor size bahsedecegi esnize karsi sizi hazirliyor..
    ve o insanida olgunlastiyor..zamani geldiginde karsilacaktir sizi sadece dua edip sabredin..
    bakin hic bir meyve olgunlasmadan yenmez degilmi ne zamanki olgunlasti o zaman yemeye hazir oluyor hemde sifa kaynagi degilmi cunki zamani gelmistir
    bide boyle dusunmeye calisin..
    iste sizinde istediginiz yuva icin olgunlasma sureniz budur vakti gelecegi zaman o yuvayi kuracaksizniz hic supe duymayin...sadce sabir yasim cok buyudu diye dusunmeyin..

cunki siz bizi kendimiziden daha cok dusunen yuce yaraticiya dua ediyoruz..

Hz. Rasûlullâh (s.a.v.) "KEŞKE" demeyi şeytan ameli olarak nitelemiştir. Bunun mânâsını çok düşünmek ve bu hususu iyi anlamak mecburiyetindeyiz... Niçin, "KEŞKE" demek yasaklanmıştır?..Bilelim ki DUA, kader sistemi içinde yer alan çok önemli bir unsurdur...DUA edebiliyorsanız, edebildiğiniz kadar DUA ediniz; hepsinin de faydasını, dünya hayatında anlayamayacağınız kadar fazlasıyla göreceksiniz. Zira, Allâh, kulunda ortaya çıkartacağı pek çok özelliği DUA şartına bağlamış; takdir ettiği pek çok şeye DUA'yı vesile kılmıştır. Bu yüzdendir ki, "DUA müminin silahı" olmuştur.DUA, takdirin tüm güzelliklerinin size ulaşmasına vesile olan en değerli nimettir. Onu elden geldiğince çok ve güçlü olarak kullanan, en büyük nimetlere kavuşacak olandır.Kaderi anlamayan cahil ise, DUA'yı terk eder; tüm mahrumiyet ve çileler de onu bekler!..Konuyu Rasûlullâh AleyhisSelâm'ın şu açıklamasıyla bağlayalım:"İçinizden her kime DUA KAPISI AÇILMIŞ ise, muhakkak ona rahmet kapıları açılmıştır ve Allâh'tan, kendisinden âfiyet istenilmesinden daha sevimli bir şey istenmemiştir.""DUA, inen belâya ve inmeyen belâya karşı faydalıdır. Ey Allâh'ın kulları, DUAYA SIMSIKI SARILINIZ!.."

umarim sizeyardimci olabilmisimdir...
    Rabbim yar ve yardimciniz olsun
    Selametle kalin..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı muallim_06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim ilk konum. Aslında biraz nefsi bir yazı olacak. Sorunum evlilikle ilgili 82 doğumluyum. Daha önce 6 seneye kadar evlenmeyi düşünmüyordum. Fakat yaş ilerleyince ve yalnızlaşınca ve efendimizin s.a.s sünneti olduğundan adım atmaya karar verdim. Ama atmaz olsaydım. Çok pişmanım. Çok rezil oldum. Ben namazında ve örtünmeyi bilen bir bayan aradım durdum. Ailem beni anlamadı . İstediğim bu özellikte kızlar yerine istemediğim özellikte kızlar gösterdiler.
    İşim vardı çok şükür evlenmeye mani bir sıkıntım yoktu. Kötü alışkanlıklarım yoktu ibadetlerimi çok şükür yapıyordum. Ben de direkt olarak çevremde gördüğüm kapalı namaz kılan kızlara teklif etmeye başladım. Benim açımdan bir sıkıntı yoktu çünkü amacım ciddiydi sadece Allahcc rızasına ulaşmak evlenmek. Hayatımda hiç kız arkadaşım olmamıştı. Çok utanırdım kızları görünce. Ama zamanla bunu yendim. Direkt olarak kendim söylüyordum. Ciddi bir şekilde görüşelim şeklinde.6 sene süresince en az 10 bayana teklif ettim görüşmeyi bile kabul etmediler. Hiç kimse sormadı bile namaz kılar mısın dini veciblerini yapar mısın diye o aşamaya bile gelemedim yani. Adım tacizciye çıkacaktı. Çok rezillikler çektim. Çevreden kimse yardım etmedi. Bu durum manevi durumuma zarar vermeye başladı. Benim istediğim kıstaslar çok değildi aslında 5 vakit namaz ve dinini bilsin yeter şeklindeydi. Çünkü ben de öyleydim. Çok pişman oldum bu yolculuğa çıktığıma. Çünkü kulların(bayanların) yanında eğilmek benim zoruma gitmişti. Bir müslüman sadece Allah cc karşı boyun eğmeliydi. Şimdi çok mu şey istedim diye kendime soruyorum. Bu dünya için mi istedim diye soruyorum defalarca. Bu dünya için istedim Allahu teala da beni böyle cezalandırdı olarak gördüm. Benim üstümdeki mesuliyet kalkmış mıdır sizce kardeşlerim? Harama girmekten korkuyorum. Ya ben bu kızları anlamadım ya da onlar beni. Çevreden soruyorlar neden evlenmiyorsun ne diyeceğimi de bilemiyorum. Şimdi ise çabalamıyorum bile havlu attım. Allahıma dua ediyorum harama girmeyeyim diye. Siz de dua edin inşallah benim için. Dünya hakikaten çok çetin bir imtihan yeri.
    Harama düşmekten korkuyorsanız evlenmeniz sünnetten dışarı çıkıp vacibe yaklaşıyor siz kendinizi daha iyi bilirsiniz hocam.Allah kolaylık versin.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)