Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: selamün aleyküm kardeşlerim

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Bence siz bu evlilik fikrini takıntı haline getirmişsiniz zamana bırakmanızda fayda var çünkü paranoyak bi hal oluşmaya başlar benım nacizhane fikrim bu yönde...kıstaslarınıza uygun eş için cemaat toplantılarına katılırsanız orada hayırlı insanlarla karşılaşırsınız ve hayırlı emellere ulaşırsınız (sadece öneri)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah cc razı olsun . Sabreden elbette karşılığını alır. Hz Musa a.s ın duası gibi 40 yıl sonra kabul olma durumu da var. Ya da hiç kabul olmama durumu da. O yüzden istememek daha isabetli. Çünkü istenilen şey olmadığında Allahu teala korusun imanı zayıflatma durumları olabilir. Ben bu rezil işlere girerken sadece dua etmenin yeterli olmadığını düşünüyordum. Çünkü bir bayan gelip seninle evlenmek istiyorum demez kesinlikle. Ya da bu kimmiş bana eş olsun diye düşünmez. Zaten herkes hep kardeşi olarak gördü beni. Amel etmeden dua zayıf kaldığına inanıyorum. Benim de yapmam gerekenler bu anlamda oldu hep. Başka çarem de yoktu. Yaptığım tekliflerde hep şunu düşündüm: kötü niyetim yok ve Allahım cc amacımın gönül eğlendirmek olmadığını biliyor. Ama bana asıl dokunan insanlar karşısında ezilip bükülmek. Allahu teala karşısında ezilsem çok büyük şeref, ama yarattığı kulları karşısında boynumu bükmek bana çok dokundu. Yalnızlığa alıştım bir bakıma. Zaman akıp gidiyor. Evlilik gibi nefsi meselelerden uzak kalacağım inşallah. Çevredeki insanların hatırlatması da olmasa daha iyi olur. Allahım sabır versin yalnız olanların dostu Allah cc tır. Allah cc tüm müslümanlara yardım etsin O'nsuz bırakmasın yeter. O yeter de nefisi şeytan körüklüyor. Anladım ki ben elimden geleni yapmışım. Artık bırakıyorum. Bayanlardan teklif gelmediği sürece bu işe girmeyeceğim inşallah.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı eflalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence siz bu evlilik fikrini takıntı haline getirmişsiniz zamana bırakmanızda fayda var çünkü paranoyak bi hal oluşmaya başlar benım nacizhane fikrim bu yönde...kıstaslarınıza uygun eş için cemaat toplantılarına katılırsanız orada hayırlı insanlarla karşılaşırsınız ve hayırlı emellere ulaşırsınız (sadece öneri)
    Zaten bir cemaate bağlıyım. Arkadaşlar yardım etti ama olmadı yazdığım gibi. Bir de bu nefsi işi cemaate karıştırmak ihlasa zarar veriyor.

Forum Üyesi
    Yer: .........
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı muallim_06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah cc razı olsun . Sabreden elbette karşılığını alır. Hz Musa a.s ın duası gibi 40 yıl sonra kabul olma durumu da var. Ya da hiç kabul olmama durumu da. O yüzden istememek daha isabetli. Çünkü istenilen şey olmadığında Allahu teala korusun imanı zayıflatma durumları olabilir. Ben bu rezil işlere girerken sadece dua etmenin yeterli olmadığını düşünüyordum. Çünkü bir bayan gelip seninle evlenmek istiyorum demez kesinlikle. Ya da bu kimmiş bana eş olsun diye düşünmez. Zaten herkes hep kardeşi olarak gördü beni. Amel etmeden dua zayıf kaldığına inanıyorum. Benim de yapmam gerekenler bu anlamda oldu hep. Başka çarem de yoktu. Yaptığım tekliflerde hep şunu düşündüm: kötü niyetim yok ve Allahım cc amacımın gönül eğlendirmek olmadığını biliyor. Ama bana asıl dokunan insanlar karşısında ezilip bükülmek. Allahu teala karşısında ezilsem çok büyük şeref, ama yarattığı kulları karşısında boynumu bükmek bana çok dokundu. Yalnızlığa alıştım bir bakıma. Zaman akıp gidiyor. Evlilik gibi nefsi meselelerden uzak kalacağım inşallah. Çevredeki insanların hatırlatması da olmasa daha iyi olur. Allahım sabır versin yalnız olanların dostu Allah cc tır. Allah cc tüm müslümanlara yardım etsin O'nsuz bırakmasın yeter. O yeter de nefisi şeytan körüklüyor. Anladım ki ben elimden geleni yapmışım. Artık bırakıyorum. Bayanlardan teklif gelmediği sürece bu işe girmeyeceğim inşallah.
    Bakin lutfen oyle dusunmeyin..duayi birakmak olurmu bu istandir lutfen yapmayin oyle..kabul olmuyan hic bir dua yok..ben musa a.s
    ornek vermek icin soyledim...sizin duaniz zamani geldiginde zaten Rabbim ihsan edecek buna zeere supe duymayin lutfen..dinimiz acisindaki evliligin bi onemini okuyun lutfen neden yanliz kalasiniz ki..sizin elinizden gelen pek dogru degildiki..ben elimden geleni yaptim diyorsunuz..bazen herseyi sadece Rabbime birakmak gerekiyor..sadece ona el acmak ve beklemek lutfen sabredin ve rabbime dua etmeyi birakmayin...acele etmeyin vakti zamani gelince zaten bu olacak..ve madem siz kuran isiginda bir evlilik yapmak istiyorsunuz bunun icin cok dua etmek gerek..cunki bunu nasib edecek size yolu acak yuce yaraticimiz var...
    ve siz bu duayi etmeden once rabbim zaten biliyordu ezelden sizin ne isticeginizi bizlerin ne yasiyacagini zaten biliyordu..
    ve bu zorluklari bu engelleri rabbim koyyorki ona el acmamiz ve dua etmemiz icin..bizler cok aciz varliklariz..ya sizin tam bas ucunuzda istediginiz gibi bi bayan olsa bile ona bir tek rabbimin lutfuyla erisebilirsiniz...onun icin duayi birakmayin derim..ve karamsarliga kapilmayin lutfen...

bakin bu yazi bile dua etmemiz icin yeterli degilmi?

"İçinizden her kime DUA KAPISI AÇILMIŞ ise, muhakkak ona rahmet kapıları açılmıştır ve Allâh'tan, kendisinden âfiyet istenilmesinden daha sevimli bir şey istenmemiştir.""DUA, inen belâya ve inmeyen belâya karşı faydalıdır. Ey Allâh'ın kulları, DUAYA SIMSIKI SARILINIZ!.."

bakin mevlanin bi sozu vardir..

Calinan her kapi hemen acilsaydi
    umidin,sabrin ve istegin derecesi anlasilmazdi..

Denemekten cabalamaktan yorulup cesaretin kirildiginda bil ki:
    Allah ne kadar ugrastigini goruyor...
    Kalbin tas kesilecek kadar agladiginda bil ki:
    Allah doktugun gozyaslarini sayiyor...
    Hayatin durdugunu zamanin aleyhine isledigini dusundugun de bil ki:
    Allah seni izliyor..
    Hayallerin yikilmis umudun kalmamis ve kendi kendine (neden boyle) diye soruyorsan bil ki:
    Allah cevabini biliyor.Sadece tum kalbinle ona bakmani bekliyor..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ne kadar yanlis dusunceler , inanamiyorum nasip hakkinda, evlenme hakkinda... ki erkek gidip niyetini diyebilecek
    Allah sizi siniyor oyleyse... desene bu kadar yanlis dusunce icine girerse
    Kim gorecek? kim bilecek? Allah C.c ... Eskisehirde durana , Belcikadan hic tanimadigini gonderen Rabbim size de birini yazmistir ama vakti?
    saati geldimi? Ne demek insanlarin onunde egilmek? sanki Ademe secde etmem der gibi ... (neyse ince konulara girmeyeyim)

Vazgecmek yok, hayirlisi denilince gec oldugunu biliyorum , sabirla beklemek , bir yandan insanlara ben namazinda niyazinda islami yasayan
    es istiyorum de... ayip degil, gunah hic degil..
    Islami yasayan bayan sokaktan teklif almaz , ben olsam yine oyle dusunurdum, ciddi olan ailesini gonderir diye ...
    Aramayla bulunmaz ama bulanlar arayanlardir, Rabbe birak o ne guzel vekildir... niyet et birak
    Ya Rab ne guzel bak...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allahu teala herşeyi sebepler dairesinde yaratmıştır. Muhakkak bir sebep olması lazım. Benim şartlarımda sebep yok. Müftülüğe çıktım daha ne yapayım. Kriterlerim yüksek de değil. Yaşadığım olayların karşı cinse nefrete dönüşmesinden korkuyorum. Dualar kabul olur muhakkak. Ama bu dünyada kabul olmaz belki öteki dünyada olur. Öteki dünyada Allah cc bana daha iyisini verecek , cennete girersem inşaallah. İnsanoğlu eşrefi mahlukattır. O yüzden nefsim için başkalarının önünde eğilmek bir istekte bulunmak bana çok dokunuyor. Anladım ki bu dünya hasat yeri değil mutluluk yeri de. İnşallah sürekli Allah cc yolunda giderim de evlilik gibi başka bir şey düşünmeye fırsat kalmaz. Bunları şikayet amaçlı kesinlikle yazmıyorum. Allahıma cc binlerce şükür olsun. Sadece sorun bende mi diye merakımdan yazdım içimde çok yer etti. Değiştirebilecek bir durum mu diye yazdım. Elimden geleni yapmış mıyım içim rahat mı bu sorunun cevabını aradım.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allahu teala herşeyi sebepler dairesinde yaratmıştır. Muhakkak bir sebep olması lazım. Benim şartlarımda sebep yok. Müftülüğe çıktım daha ne yapayım. Kriterlerim yüksek de değil. Yaşadığım olayların karşı cinse nefrete dönüşmesinden korkuyorum. Dualar kabul olur muhakkak. Ama bu dünyada kabul olmaz belki öteki dünyada olur. Öteki dünyada Allah cc bana daha iyisini verecek , cennete girersem inşaallah. İnsanoğlu eşrefi mahlukattır. O yüzden nefsim için başkalarının önünde eğilmek bir istekte bulunmak bana çok dokunuyor. Anladım ki bu dünya hasat yeri değil mutluluk yeri de. İnşallah sürekli Allah cc yolunda giderim de evlilik gibi başka bir şey düşünmeye fırsat kalmaz. Bunları şikayet amaçlı kesinlikle yazmıyorum. Allahıma cc binlerce şükür olsun. Sadece sorun bende mi diye merakımdan yazdım içimde çok yer etti. Değiştirebilecek bir durum mu diye yazdım. Elimden geleni yapmış mıyım içim rahat mı bu sorunun cevabını aradım.
    Daha ne diyeyim bilmiyorum biz size dua edin diyoruz siz duam olmicak diyorsunuz..boyle diyerek en bastan kaybediyorsunuz..
    siz Rabbimi hakkiyla tanimazken ona tevvekul etmezken gideceginiz yolda hic bir zaman huzuru bulamazsiniz,
    yani olmicagindan nasil eminsiniz inanin anlamadim..
    siz ilk once kendinizi bir sorgulayin gercekten rabbimi hakkiyla taniyormusunuz diye bi sorun
    elbette hic kimse rabbimi hakkiyla tanimasi mumkun degil..ama eger boyle umitsizlige dusuyorsaniz..demeki sorun sizdedir..
    bakin Allah teala kendini esmaul husnayla 99 isimle tanitmistir ordaki isimleri hepsini okuyun tek tek..bakin bunun icin
    seyrangah,tv var..orda Allahin isimleri adinda katagori var oraya bakin ve isimleri okuyun ve videolari izleyin ve evhama vesveseya kapilmayin lutfen..
    hani diyorsunuz ya ben dogru bi yolmu izledim diye..sizce tam anlamiyla birbirinizi tanimadiginiz birini evlilik teklifi etmek ne kadar dogru..
    bakin size mevladan bir kac sey paylasmak istiyorum lutfen okuyun...bakin cok ama cok anlamili..hic bir muslumana umitsizlik yakismaz..

Umudunu yıkma; Yusuf'u hatırla:..

"Ayağın kırıldı diye üzülme.

Allah sana belki kanat verecek.

Kuyu dibinde kaldın diye kırılma,

belki oradan bile bir kapı açılır.

Yusuf kuyudan sultan oldu.."

Mevlana

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah cc razı olsun tüm dualarınız için . Fakat nasıl bu kadar emin olabiliriz? Yani Allahu teala bana birisini yazmıştır diye emin olmak çok zor. Ya Rabbim hiç yazmadıysa. O yüzden dua ediyorum Allahım bana ölünceye kadar bu duruma katlanmama yardım et sabır ver diye. Allahu teala herkese bir imtihan veriyor bana da bunu verdi. Bunla birlikte yaşamaya ve şükretmeye devam etmek gerekiyor. O'ndan başka sığınacak yer yok. Sonuçta harama girmekten korktuğumdan bu işlere girdim. Ben bu işlere girmeyeceğim artık ve bir bayan da gelip bana teklif etmeyeceğine göre. Allahım cc tüm müslüman kardeşlerimize hayırlı eşler nasip etsin imtihanı kazanan kullarından eylesin.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah cc razı olsun tüm dualarınız için . Fakat nasıl bu kadar emin olabiliriz? Yani Allahu teala bana birisini yazmıştır diye emin olmak çok zor. Ya Rabbim hiç yazmadıysa. O yüzden dua ediyorum Allahım bana ölünceye kadar bu duruma katlanmam yardım et sabır ver diye. Allahu teala herkese bir imtihan veriyor bana da bunu verdi. Bunla birlikte yaşamaya ve şükretmeye devam etmek gerekiyor. O'ndan başka sığınacak yer yok. Sonuçta harama girmekten korktuğumdan bu işlere girdim. Ben bu işlere girmeyeceğim artık ve bir bayan da gelip bana teklif etmeyeceğine göre. Allahım cc tüm müslüman kardeşlerimize hayırlı eşler nasip etsin imtihanı kazanan kullarından eylesin.

Nasil mi eminim Rabbim kurandan kendini tanitigi isimlerinden eminim..duanini gucune inandigim icin emiinmim..
    sabir ayetlerinden emiinim..ya bakin halen biri bana teklif etsin diyorsunuz ya bunlari birakin
    siz ne bir baskasina teklif edin
    nede bir baskasindan teklif bekleyin
    sadece ama sadece dogrusu icin rabbime dua edin el acip harama gunaha girmeden hakkinizda hayirli esi cikarmasi icin dua edin ve baska hic bir sey dusunmeyin..

Sabır, sadece zorluklar karşısında değil, hayatın her anında yaşanması gereken güzel bir ahlak
    özelliğidir.
    Sabır; ‘ Rabbin için sabret.’ (Müddessir Suresi,7) ayetinden de anlaşılacağı gibi yalnızca Allah rızası içindir. İnsan ancak Allah'a olan imanı ve yakınlığı oranında sabır gösterebilir. Karşılaştığı olumsuz olaylarda gösterdiği güzel ahlak süreklidir. ‘İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel olan bir tarzda (kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost(un) oluvermiştir. Buna da, sabredenlerden başkası kavuşturulamaz. Ve buna, büyük bir pay sahibi olanlardan başkası da kavuşturulamaz.’ (Fussilet Suresi, 34-35) Ayetten de anlaşıldığı gibi ‘sürekli’ olan güzel ahlakı sabredenlerden başkası gösteremez. Müminler her zaman en güzel davranışı ve en güzel ahlakı gösterme konusunda kararlıdır ve en ufak bir gevşeme göstermeden bu ibadeti yerine getirmeye devam ederler. Başına ne kadar büyük felaketler gelirse gelsin onlar için fark etmez. "Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın..." (Al-i İmran Suresi, 200) ayetinde buyrulduğu üzere hayırlarda yarışır gibi, sabırda da yarışmak bir mümin özelliğidir.
    Karşılaşılan her türlü olay mümin için bir sınav konusudur. Göstereceği sabrın önemini çok iyi bilir ve Allah’ın razı olacağı tavrı göstermek için yoğun bir çaba sarfeder. Bunu yaparken de en ufak bir huzursuzluk ve sıkıntı duymaz. Çünkü her şeyde mutlaka bir hayır olduğunu düşünür ve sonsuz bir tevekkülle Allah’a sığınır, yardımı da sabrı da yalnızca O’ndan diler. Kader gerçeğini bilen ve her şeyin Allah’ın kontrolünde gerçekleştiğine inanan mümin, her zorluğun ardından mutlaka bir kolaylık geleceğini ve Allah’ın kimseye güç yetireceğinden fazlasını yüklemeyeceği gerçeğini bilir. "Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır." (İnşirah Suresi, 5–6) "Allah, hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez..." (Bakara Suresi, 286)
    Sabır, Kuran’da çokça üzerinde durulan ve namaz kılmak, oruç tutmak gibi farz olan ibadetlerden biridir. ‘Ve onlar-Rablerinin yüzünü (hoşnutluğunu) isteyerek sabrederler, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak ederler ve kötülüğü iyilikle savarlar. İşte onlar, bu yurdun (dünyanın güzel) sonucu (ahiret mutluluğu) onlar içindir.’ (Ra’d Suresi,22) Sabır göstermek, namaz ibadetini yerine getirmek gibidir. Sabır vakti geldiğinde sabır gösterememek, namazı vaktinde kılamamak ve ecri kaçırmaktan farksızdır. Allah sabır gösterenleri cenneti ile müjdelemektedir. ‘İşte onlar, sabretmelerine karşılık (cennetin en gözde yerinde) odalarla ödüllendirilirler ve orda esenlik dileği ve selamla karşılanırlar.’ (Furkan Suresi, 75) Dünya hayatının geçici olduğunu bilen mümin için, ahirette Rabbinin yüzü ve sonsuz cennet özlemi, sabır göstermesi için yeterli bir sebeptir. Unutulmamalıdır ki bütün ibadetlerde kararlılık ve süreklilik göstermek, sabırlı olmakla mümkündür. Sabır ibadeti, kararlı bir şekilde asla taviz vermeden uygulanması gereken ve insana sıkıntı değil ferahlık veren önemli bir ibadettir.
    Mümin için Allah’ın rızası ve hoşnutluğu çok önemlidir. Allah sevgisi ve korkusundan yoksun olan insan, bu hissiyattan uzaktır. Bu nedenle Allah rızası için sabır göstermek yerine tahammülü tercih eder. Hayat onun için katlanmak zorunda olduğu sıkıntılarla dolu eziyet verici bir ortamdır. Dayanabildikleri noktaya kadar dayanırlar sonrasında isyan ederler. Sürekli yaşanan gerginlik, tedirginlik ve gelecek korkusu bedenlerinde geri dönüşü olmayan hastalıklara neden olur ya da isyanları onları intihara sürükler. Oysa Allah’a teslim olup sabreden mümin için sonsuz bir huzur ve güven duygusu vardır. ‘Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. (Bakara Suresi, 155) Ayetin tecellisi olarak her gün milyonlarca insan sevdiklerini ya da mallarını kaybeder. Sabır gösteremeyenler için bu durum bir isyan noktasıdır ve isyanları ‘NEDEN BEN’ sorusuyla başlar.
    Kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’de Peygamberlerin göstermiş oldukları sabır örnekleri:
    Hz Eyüb’ün, yakalandığı hastalık karşısında gösterdiği sabır, ayetlerde şu şekilde bildirilmiştir: "Ve eline bir deste (sap) al, böylece onunla vur ve andını bozma." Gerçekten, Biz onu sabredici bulduk. O, ne güzel kuldu. Çünkü o, (daima Allah'a) yönelip-dönen biriydi. (Sad suresi,44)
    Hz. Yusuf, suçu olmadığı halde yıllarca zindanda kalmış, ancak asla isyan etmemiş, sabırla ve tevekkülle Allah’a yönelmiştir. "Rabbim, Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin. Göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim Sensin. Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni salihlerin arasına kat." (Yusuf Suresi,101)
    Hz. Musa’nın annesi ise sonsuz bir tevekkül göstererek oğlu Musa’yı Allah’ın emri ile suya bırakmış ve sabırla Rabbine sığınmıştır. ‘ Musa'nın annesine: "Onu emzir, şayet onun için korkacak olursan, onu suya bırak, korkma ve üzülme; çünkü onu biz sana tekrar geri vereceğiz ve onu gönderilen (elçilerden) kılacağız" diye vahyettik (bildirdik). (Kasas Suresi, 7) Musa'nın annesi ise, yüreği boşluk içinde sabahladı. Eğer mü'minlerden olması için kalbi üzerinde (sabrı ve dayanıklılığı) pekiştirmemiş olsaydık, neredeyse onu(n durumunu) açığa vuracaktı. (Kasas Suresi, 10)
    Kararınızı Verin:
    Yaşadığımız dünyanın bir imtihan yeri, asıl yurdun ise ahiret olduğunu düşünürsek, bu noktada verilmesi gereken önemli bir kararla karşı karşıya kalırız:
    Geçici Dünya hayatı mı? Sonsuz cennet mi? Sonsuz azap mı?
    Kendimize sormamız gereken soru öncelikle bu olmalıdır. Tercih edilen mekan cennetse, cennete giden yolda sabır ve kararlılıkla ibadetleri yerine getirmek gerekir. ‘Göklerin, yerin ve her ikisi arasındakilerin Rabbidir; şu halde O'na ibadet et ve O'na ibadette kararlı ol.’ (Meryem Suresi, 65)
    Eğer bu soruyu görmezden gelip nefsi tatmin için sabırdan ve diğer ibadetlerden vazgeçiyorsak, artık ahirette edeceğiniz sabrın Allah için bir değeri olmayacaktır. ‘Girin ona; artık ister sabredin, ister sabretmeyin. Sizin için birdir. Siz ancak, yaptıklarınızla cezalandırılıyorsunuz.’ (Tur Suresi,16) Bu duruma düşmeden önce tevbe edelim ve sabırla amellerimizi Salih kılıp artıralım.
    Duamız son pişmanlığı yaşamamak olsun.

İçindeki karamsarlığa kapılma..Herşeyin hayırlısı sadece ALLAH bilir..
    Sabret...Dediğin gibi sadece ALLAH'a secde et , namaz kıl devam et...
    Ama ALLAH vermek istemeseydi , istemeyi vermezdi ..
    Dua etmeye devam et..Şeytan'a yenilme...
    ALLAH yar ve yardımcın olsun...
    RABBİM yardım edecektir

Forum Yöneticisi
    Teşekkür ve Beğeni

Değerli kardeşim sen bu işi gözünde büyütmüşün hele isteğinin olmaması dahada gözünde büyümesine sebep olmuş.
    Kardeşim herkes kaderini yaşar.Kaderinde sana nasip olacak bir eş varsa nasibin bir vesile ile ya sen ona ya o sana ulaşacaktır.
    Yaradana teslim ol yeter.O herşeyin en hayırlısını insana verecektir.
    Bizim için neyin hayırlı neyin hayırlı olmadığını biz değil ancak Allah c.c bilir.O'na cc güven yeter.
    Selametle

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)