Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu

Konu: Huriler

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

kadına kocası var!!! erkeği var onun ! eger ben dünya erkeği istemem derse ona da GILMAN = erkek huri var.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ben dünya erkeklerinden birine cennette eş olmak istemem diyen kadın belki cıkar ama

Bence yoktur!

çünkü

Resul u ekrem i düşün ona birisi eş oldurulsa resulullah ın tüm malı da onun olmuş olur.

bu yönden düşününce her kadın mahşerde dünyalık eş lerden birini talep eder.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı beklenen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    her cennetliğin 72 tane özel esi olacaktır.

70 tanesi dünya kadını + 2 tanesi Rahmanın kudret elinde yarattıgı özel huridir..
    Kardeş Eyvallah tamamda ben bu yukarıdaki cümeleyi sormuştum. Kaynağı var mı diye.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı El-Endulusi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş Eyvallah tamamda ben bu yukarıdaki cümeleyi sormuştum. Kaynağı var mı diye.

Selamun Aleykum

Muhterem El-Endulusi kardeşim sizin gibi bende kaynağı merak etmekteyim.Ancak Allah c.c Kur'an'ı Âzimî Şân'da böyle bir huri sayısından bahsetmemektedir,nasıl oluyorda Rabbimiz'in söylemediği sayıları biliyorlar hayret doğrusu ,sizin gibi bende bu soruyu soracaktım ama bir tartışma konusu olmasın diye sustuk yalnız şunu kesinlikle bilmekteyim ki Rabbimiz bir kişiye kaç tane huri kaç tane dünya kadını sayısı bildirmemektedir.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı nemire´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum

Muhterem El-Endulusi kardeşim sizin gibi bende kaynağı merak etmekteyim..
    Aleykum selam abi, kaynak ali rıza demircan. Ben biraz araştırdım ondan başkası vermemiş gibi görünüyor. ali rıza demircan hani (islamın ilk yıllarını kastedip) cariye ile nikah şart, cariye ile nikah olmadan yapılan birleşim zinadir diyerek başda Peygamber efendimiz s.a.v olmak birçok sahabeye zina iftirası atan adam.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı El-Endulusi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleykum selam abi, kaynak ali rıza demircan. Ben biraz araştırdım ondan başkası vermemiş gibi görünüyor. ali rıza demircan hani (islamın ilk yıllarını kastedip) cariye ile nikah şart, cariye ile nikah olmadan yapılan birleşim zinadir diyerek başda Peygamber efendimiz s.a.v olmak birçok sahabeye zina iftirası atan adam.
    Selamun Aleykum

Muhterem kardeşim size çok teşekkür ederim.Sizin bu araştırmacı tutumunuzu çok taktir ediyorum bir uydurma yakalıyınca kesinlikle işin peşini bırakmadan takip edişiniz ve doğruları açığa çıkartmanız dinimize büyük bir hizmetdir.Allah c.c Yüce dinimize hizmetkârlığınızı daim eylesin ve sizi müstakim yolda başarılı kılsın.İyiki sizin gibi gençler var.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

Forum Üyesi
    Yer: Konya
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı lekula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm
    Takıldığım konu başlığı ''Huriler''. Her sitede farklı şeyler yazıyor, heleki dinsizlerin sitelerini söylemek dahi istemiyorum. Huri meselesi dinsizler için alay konusu olmuş. En doğru ve ayrıntılı bilgiyi hangi sitede bulabilirim?
    Kardeşin onlar ın amacı islamı kötülemek
    belki sen doğru bilgiyi öğrenip onlara anlatmak için istiyorsun sanırım hiç uğraşma ha bir arkadaşın olur ailen akraban v.s olur o ayrı ama bu netteki kişilerin kendi siteleri bile var oraya giripte kafan karışmadan çıkman için iyi bir bilgiye gerek var sanırım ve malesef çoğumuzun, önce benim büyük eksiklerimiz var yani ALLAH ı inkar ettiremezler onu sanmamda hadis lerden soğutabilirler. . ALLAH fırsat vermesin ...

Yanlış söylüyorsam düzeltin lütfen

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)