Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Tersinim Teorisiyle ilgili Sorular ve Cevapları

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 02.09.10
  Mesajlar: 39
  Teşekkür ve Beğeni

  Tersinim Teorisiyle ilgili Sorular ve Cevapları

  Tersinim Teorisiyle İlgili
  SORULAR VE CEVAPLARI  Soru - 1- Tersinim nedir?
  Cevap-1- Tersinim enerji giriş ve çıkışları sonucu oluşan deği-şimlerdir. Bunlara “tersinimsel değişimler” denilir. Düzen sahi-bi sistemlerde tersinimsel değişimler sistem ayrıntılarının, has-saslığının çokluğu, enerjinin çeşitliliği, gücü ve zamanla doğru orantılı olarak azalır veya çoğalır.

  Soru - 2- Tersinim tüm varoluş için geçerli midir?
  Cevap-2- Evet, tersinim canlı cansız tüm var oluş için geçerlidir. Evrenimiz genişlemekte, temel madde olan hidrojen gazı gitgide azalmaktadır. Hidrojenin ve diğer maddelerin değişimi birer tersi-nim olayıdır.

  Soru - 3-Evren çökecek mi?
  Cevap-3- Dengelerin bozulması durumunda evrenin içe doğru çökeceği tahmin edilmektedir. Enerji giriş ve çıkışının bitmesi tersinimin de sonu, bir bakıma maddenin ölümü demektir. Mad-denin ölümü ulaşabileceği en ağır şekli, pasivize edilmiş halidir.

  Soru - 4- Canlılıkta tersinim var mı?
  Cevap-4- Canlılıkta tersinim çok güçlü bir şekilde gözlemlenir. Fakat canlılar varoluşlarında sahip oldukları korunma, savunma, bağışıklık vb. gibi sistemlere tersinimsel etkileri en aza indirmeye çalışırlar. Fakat sıfıra indirmek mümkün değildir. Sonuçta canlılar tersinimden az ya da çok etkilenirler yani ihtiyarlarlar. İhtiyarla-mada yeninin eskimesi gibi doğal bir tersinimdir.

  Soru – 5-Tersinimle evrim arasındaki fark nedir?
  Cevap-5-Tersinim teorisine göre tersinimsel değişimlerin canlıla-rın üzerindeki etkisi negatiftir, gerileme yönündedir. Evrim ise bilindiği gibi canlıların zaman içinde geliştiklerini iddia eder. Tersinimle evrim anlam olarak birbirinin tam karşıtıdır.

  Soru - 6-Tersinim teorisini kanıtları nedir?
  Cevap-6-Tersinim teorisi tüm doğal kanun ve ilkelerle uyum için-dedir. Hiç biriyle çelişmez. Bu nedenle tüm doğal kanun ve ilkeler tersinim teorisinin kanıtları olur.

  Soru - 7-Mutasyon nedir?
  Cevap-7-Mutasyonlar dış etkenlerin canlılar üzerinde yaptıkları değişimlerdir. Eğer canlılar mutasyonlardan faydalanma meka-nizmalarına sahip değillerse mutasyonların hepside tersinime neden olurlar.

  Soru - 8-Doğal elenme nedir?
  Cevap-8-Canlılar sahip oldukları mekanizmalarla yapılarını tersinimsel değişimlerden korumaya çalışırlar fakat tam anlamıy-la başaramazlar. Bu nedenle tersinimsel değişimlerin etkisi fark-lıdır. Kimi canlılar yaşam avantajlarını büyük ölçüde kaybedebilir-ler. Ekolojik sistemde yaşam avantajlarını kaybeden canlılar elemine edilir. Buna doğa elenme denilir.Diğer ifade le canılar arsındaki mücadele yaşam avantajlarını kaybedip kaybetmeme mücadelesidir.

  Soru - 9-Canlılar arasında bitip tükenmek bilmeyen yaşam sava-şımı var?
  Cevap-9- Kesinlikle hayır. Her canlı ekolololji dediğimiz büyük düzenin parçasıdır. Her birinin bu düzende bir görevi vardır. Tüm canlılar bir savaştan çok tam bir dayanışım içindedirler.

  Soru - 10-Tersinim DNA bilgilerin etkiler mi?
  Cevap-10-Güçlü tersinimsel etkiler DNA bilgilerini etkileyip boza-bilir. Bu nedenle diğer nesillere aktarılır. Devam ederse sonuçta türün en zayıf ırkı ortaya çıkar. Bu durum genelde dar alanda tersinimsel değişimlerin sonucudur.

 2. #2
  YAGMURBEY

  Tersinim sitesinden aldığını noktasına virgüline dokunmadan yazmışın sağol DAYI eline sağlık ama burada bu konuyu kimse okumaz gibi geliyor bana hani üzülmeyesin diye yazdım...

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 02.09.10
  Mesajlar: 39
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı YAGMURBEY´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tersinim sitesinden aldığını noktasına virgüline dokunmadan yazmışın sağol DAYI eline sağlık ama burada bu konuyu kimse okumaz gibi geliyor bana hani üzülmeyesin diye yazdım...
  Biraz daha dikkatli olsaydınız (tarihlerine bakarak) tersinim sitesindeki yazının noktasına virgülüne dokunulmadan BURADAN alındığını görürdünüz. Fakat sonuçta fark etmez ÇÜNKÜ BEN AYNI KİŞİYİM.

  Biz bir bilim nehri akıtmaya çalışıyoruz. İsteyen bir fincan, isteyen bir bardak, isteyen bir kova alır. Nasibi olmayanlarda almaz. Altının değerini sarraflar bilir. Sizin nasibi olanlardan olmanızı umarım. Tersinim sitemize de sıkça beklerim.

  Saygılar...

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 02.09.10
  Mesajlar: 39
  Teşekkür ve Beğeni

  Bu bölümde tersinim ve evrim teorileriyle ilgili sorularınızı cevaplandıracağız.

  Sorularınızı [email protected] email adresimize yazabilirsiniz.

  = = =

  Soru-1 Tersinim nedir?

  cevap-1 Tersinim tüm düzen ve sistemlerin doğal şartlar ve zaman içinde; eskimesi, yıpranması, bozulması, çeşitlenmesi, azalması, sakatlanması, hastalanması, ihtiyarlaması vb.. gibi olumsuz olguların genel ifadesidir.

  Soru-2 Tersinim teorisi ve ana mantığı nedir?

  Cevap -2 Tersinim teorisine göre tüm varoluşta (evrende) düzen ve sistem sahibi oluşumlar doğal şartlarda ve zaman içinde tersinime uğrarlar.

  Tersinim evrensel olup kaçınılmazdır.

  Tersinim teorisi başta madddenin sakımı, entropi kanunları olmak üzere tüm doğal kanun ve ilkeleri kendine temel alır, hiç bir doğal kanun, ilke ve mantık çıkarımlarıyla çelişmez.

  Devam edeceğiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Loto, Toto vb. Gibi Şans Oyunları !
  Konu Sahibi mavci Forum Boykot
  Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 17-12-2012, 13:48
 2. Yunus Katliamı(belgeseli)
  Konu Sahibi kurt26 Forum Genel Konular
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-11-2010, 13:22
 3. Bu hamster çok minik ve tatlı :)
  Konu Sahibi Gülüşü Yaralı Forum Resimler
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 07-10-2009, 19:09
 4. Ses Ver Ey Resul Yanıyor Alem, Aşkınla Aşk da Yandı..!!
  Konu Sahibi muhammed25 Forum Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav )
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 23-08-2009, 14:51

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •