Mostar, Şubat 2013 tarihli 96. sayısında "Tarzın Mı Var Derdin Var!" diyerek modayı irdeledi.

Hem internet hem de moda söz konusu olduğunda, bu iki olguyla aramızda bir tür karşılıksız aşk olduğu bir gerçek. Moda ve internetin çekim güçlerine karşı koyamıyor, hatta onlar nereye giderlerse gitsinler bizde onların peşine takılıyoruz. Elimiz kolumuz bağlı gibi önümüze konan butona tıklıyor, gözümüze sokulan kıyafeti giyiyoruz. Bu nedenle Şubat sayımızda bir nefes alalım, niyet tazeleyelim ve internetten sonra giyim kuşamla olan ilişkimizi gözden geçirelim istedik.

Davut Bayraklı, üç kez Dünya Supersport Şampiyonu olan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu?yla keyifli bir söyleşi yaptı. Emir Ali Derman "Dervişe Sefa, Hastaya Şifa", Bilal Can "Pîri Eşrefiyye: Eşrefoğlu Rûmî", Mümin Munis "Kumral Abdal ve Osman Gazi", Muhsin Türkoğlu "Bu Fakir Milletten Maaş Alamam", ve "Gururundan Ölen Kızılderililer", Argun Cevher "Araştırma Nasıl Yapılır" yazılarıyla Mostar'ın yeni sayısında yer alırken, Emre Baştuğ da "Bosna?dan Mülteci Kamplarına" başlıklı araştırma röportaj yazısıyla sizlerle buluşuyor. Derginin en önemli bölümü olan "Tezgâh" ise Mostar okuyucularıyla bir köprü kurmak için okuyucuları kendi yazı, eleştiri, mail, tavsiye ve paylaşımlarıyla dergi mutfağına davet ettiği bir bölüm. Ödüllü hikâye yarışmasının da bulunduğu bu bölüm tamamen Mostar okuyucuları için, açılmış bir bölüm.

Gündelik hayatın, sosyal konuların, genel kültürün ve mizahın geniş yer tuttuğu yazılar da Mostar'da zevkle okuyacağınız bir bölüm oluşturuyor. Bu yazıların dışında "Gençliğin Gündemi", "Kitap", "Külliyat", "Bilişim", "Şifahâne", "Rahle", "Kırkambar", "Çizgili Düşler" ve "Zaman Zaman İçinde" bölümleri de yine Mostar okuyucularının ilgisini bekliyor.