Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0

Anketimiz: KENE VAKASI ABD nin BiR OYUNU OLABİLİRMİ.?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET OLABİLİR.

7 63,64%
  • HAYIR OLAMAZ.

1 9,09%
  • HİÇ Bİ FİKRİM YOK

0 0%
  • ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

3 27,27%
  • HİÇ BİRİ

0 0%
Sayfa 1 Toplam 172 Sayfadan 1231151101 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 1712 Sayfa bulundu

Konu: SOKAKTAN MEKTUP VAR

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: Fatih - İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

SOKAKTAN MEKTUP VAR

Ben sokak çoçuğuyum
    Biliyorum, sizin çocuğunuza benzemiyorum.
    Çocuğunuz gibi, Aksamları Döndüğüm Bir evim Yok.
    Evin Kapısından veya Pencerelerinden Bakıp Yolumu Bekleyen ANNE gözlerinden yoksunum.
    Oturduğum bir BABA kucağıda yok. saçlarda dolasan bir baba ellerinin güvenini, Yanaklara Kondurulan ANNE öpücüğünün SEvgisini derseniz hiç BİLMEM.
    Hem annesiz, hem Babasız, hemde evsizim...
    Oysa benimde bir evim vardı. O evde bir anne ve bir babam....Biliyorum ki her anne gibi, annemde hamile kaldığında heycanlanmıştır.Her anne gibi o da umutlanmıştır. Doğacak ve onları sevindirecektim.
    Ama öyle olmadı.
    Hayatın sert rüzgarları evimizi, anne ve babamı yaralayıp gecti.Artık ne evimiz vardı, ne de anne ve babam...Evimiz ne kendini, ne de beni koruyabildi. Ev olmayınca, aile dağılmışsa, anne-baba da , anne ve baba olmaktan cıkıyorlar.
    Evden koptum.
    Koptum ve Sokağa Düştüm.

Sokak evim oldu.
    Yirmidört saat sokaktayım.Anne kucağına Kosmadan, Baba elini öpmeden günlerim geçiyor.
    Sokakta Köprü altlarında, Parklarda uyuyyor, Buralarda uyanıyorum.Gecenin Karanlığında Kimsesizliğe sarılarak uyuyorum. Kaldırım Taşları yastığımdır.Soğuklarla, Hastalıklarla sarmaş dolaş Büyüyorum.
    Ailesiz ve okulsuzum. Ne yanı basında oturduğum bir soba, ne tuttuğum bir kalem, nede güsel rüyalar çizdiğim Bir defterim var. Okşanmamış kirli saçlarım, Yıkanmayı unutmuş kirli vucudum, açlık içinde küçülmüş midem ve yüreğimle sokaktayım...
    ....
    Sokaklar..
    Ummadığınız kadar soğuk, ummadığınız kadar katı, ummadığınız kadar zordur..Sokaklarda ne evlerin sıcaklığı, Nede güveni var, Soğuk ve güvensizler. Her sokak basında bir tehlike gizlidir. Sokağa düştünüz mü tehlike baslamıs demektir.
    Bizi koruyan anne babalardan yoksun olduğumuzdan, Kendimizi tehlikelerden korumak için gruplar olusturur, böylece kendimizi güvene alırız. guruplarında kuralları vardır. Bunları çiğnemek guruptan çıkarılmak demektir; Guruptan cıkarılmaksa hayattan düşmek gibidir.
    zayıf bedenlerimizle ve güçsüz kollarımızla sokağın zorluklarına direnmek için, uçucu maddelere sığınıyoruz. acılara karşı hissizleşmek için.... Utanma duygumuzu yitirdiğimizde dilenciliğimiz Saldırganlıga dönüşüyor. belkide bu duyarsızlıga olan bıclkın tepkimizdir.
    HAYIR, sokakta yasamayı-sokak çocuğu olmayı biz tercih etmedik...
    sokağa gelmedik, Sokağa düştük!
    ilk önce evimizi yitirdik, Sonra anne ve babamızı..
    .......
    Kim ister ki sokak çocuğu olmak..
    HAYIR, bir sokak cocuğu olan ben, sokak cocuğu olan arkadaşlarım, bizler sokağı sevmiyoruz..
    hepimiz huzur veren yerler ve gözler istişyoruz..
    sokakta yasayarak, sokakta kötü bir hayatı devam ettirerek kendimizi öldürüyoruz.. ve biliyaoruz ki, biz böyle olmeye devam edersek, siz de öleceksiniz. Çünkü bizim sayemizde(!) sokaklar yasanmaz bir hal alacak...ve adım atamayacaksınız oralara...
    ....
    Biz sokak cocukları ... Huzurunuzu kacırıyorken huzurumuz kacıyor.. Cocukca yüreğimizle biz bile bunun böyle gitmeyeceğini hissediyoruz...
    .....
    (sızıntı dergisinden alıntıdır)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SOKAKTAN MEKTUP VAR

emeğine sağlık kardeşim!Paylaşımın için sağol.

Sokaklardaki çocuklarımıza sahip çıkalım çünkü onlar binevi yetimlerimizdir.Onları anlamaya çalışalım.Elimizdekileri ve hatta yüreğimizdekileri onlarla paylaşalım

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

savrvb mrb sevgili kardeşim allah senden razı olsun inan ağlayasım geliyor sevgili kardeşim allah razı olsun inş emeğine sonsuz saygımız var inş

Forum Üyesi
    Yer: Fatih - İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

sağol hüseyin kardeş ağlam ama hakikatleride görmemezlikten de gelme emeğime saygı duyduğuna sevindim yazılarımın altında imzanı görmek beni şereflendirir. Allah'a emanet ol selametle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SAVRVB Mrb MUHAMMED kardeşim bu kadar güzel yazı için kim karşılık vermez ki sizin gibi çok iyi yürekli kardeşlerimizden aro ama genede söylüyorum mükemmel bir yazı olmuş inş. allah hepimizden razı olsun inş sizler çoook seviyorum BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİM İNŞ. emeğine ve yüreğine sağlık kardeşim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleyküm kardeşim.kardeşleriminde dediği gibi çok duygusal bir yazı...minicik dünyalarında ne büyük hayalleri vardır.ne anlatılmaz aile özlemi vardır..bir anne ,baba,kardeş gördüklerinde küçüçük yüreklerinde ne büyük fırtınalar kopuyordur kimbilir?Allah yar ve yardımcıalrı olsun.ama eklemeden geçemeyeceğim.bu çocukların bir çoğunun hayatları ailelerinin sorumsuzluklarından kaynaklanıyor..kendi hatalarının vebalini minicik o yürekler çekiyor..yazık günah değil mi?insanoğlu biraz daha sorumluluk duygusu taşısa bu çocuklar böyle olmazdı.paylaştığın için sağolasın kardeşim.Allah yar ve yardımcıları olsun..selam ve dua ile..

Yasaklı Kullanıcı
    Yer: İSTANBUL
    Teşekkür ve Beğeni

SEN HİÇ ÖLMEDİN Kİ

BUGÜN SENİ ÇOK ÖZLEDİM VE ÖZLEMLERİME YENİLERİNİ EKLEDİM.BİLMEM AYRILIĞIN ÜZERİNDEN KAÇ ZAMAN GEÇTİ.AMA SEN BENDE HİÇ ÖLMEDİN.BAZEN EN GÜZEL YAĞMURLARLA YAĞDIN BU ŞEHRE.BEREKETİNİ HİSSETİK.BAZENDE EN GÜZEL ,EN NADİDE ÇİÇEKTE BİZE KOKUNU HİSSETİRDİN.ŞİMDİ HİRA AĞLIYOR. SEN YOKSUN .MEKKE YETİM,MEDİNE SAHİPSİZ.BİLMEM KIZ ÇOCUKLARI AĞLIYOR MU HALA?YOKSA BİLAL'İN MANEVİ SESİNDE SENİ Mİ ARIYOR AŞIKLAR.DEDİMYA SEN ÖLMEDİN.BU KAİNAT VAR OLDUKÇA SEN HEP VAR OLACAKSIN.SEN HEP YAŞAYAN VE DOĞACAK OLAN HER ÇOCUKLA YENİDEN AÇACAKSIN GÖZLERİNİ DÜNYAYA.ONLARIN ÇOCUK KALBİNDE YENİDEN DOĞACAKSIN.ÇÜNKÜ SEN ALEMLERE RAHMET OLAN EN GÜZEL CANSIN,CANANSIN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEN HİÇ ÖLMEDİN Kİ

allah razı olsun çok güzeldi..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

yüreğine sağlık kardeşim
    ne kadar güzel dile getirmişsin düşüncelerini
    evet O ölmedi O olmasaydı kainat olmazdı demek O hala var ki biz de O nun yüzüsuyu hürmetine nefes alıyoruz
    ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
    RABBİM O"nun SANCAGI ALTINDA TOPLANANLARDAN EYLESİN BİZLERİ İNŞALLAH

Yasaklı Kullanıcı
    Yer: İSTANBUL
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH SİZDEN DE RAZI OLSUN.AYRICA YÜREĞİNİZİ KALEMİNİZE YANSITTIĞINIZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜREDİYORUM.YÜREĞİNİZE VE KALEMİNİZE SAĞLIK.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ.PEYGAMBERİMİZ(SAS) CENNETTE KOMŞUNUZ OLSUN.A.E.O

Sayfa 1 Toplam 172 Sayfadan 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)