Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu

Konu: İÇİMİZDE YAŞAYAN ŞEYTANLARI OKUYUN

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

İÇİMİZDE YAŞAYAN ŞEYTANLARI OKUYUN

OKUYAN HERKESIN NE KADAR ÖFKELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNEBİLİIYORUM
    GÜNÜMÜZÜN EN ONEMLİ SORUNLARİNDAN BIRI BENCE DEĞİNMELİYİZ Kİ ONLARA KARŞI DİK BI ŞEKİLDE DURALIM BUGUN TURKIYENIN 3 TE 1Nİ BU ŞEREFSİZLER KAPLIYO BU ŞEKİLDE İTHAM EDIYORUM CUNKU ALTTA YAZILANA GORE HIÇ DEĞİL DOĞRU DEGIL
    BEN BI ALEVİ KIZIYIM AMA HEP DEDIM AİLEM ALEVİ AMA BEN DEGILIM İÇLERİNDE BUYUDUM VE DOGRU YOLU BULMAYA ÇALISIYORUM EŞİMİN VE AİLESİNİN SAYESİNDE
    BAKIN BENİM GİBİ BINLERCE ÇOCUK VAR ONLARIN YÜZDE 95 ABDEST ALMAZLAR ONLAR EZAN SESİ DUYUNCA ALDIRIŞ ETMEZLER USTUNE BI DE O GUZEL NURLU SESİ BASTIRACAK MUZIK SESLERI ACARLAR CAMIYE KUS SECDE ETMEZLER AKŞAM GAZETESINDE VE SABAH GAZETESINDE ALEVILIK HAKKINDA YAZI YAZILDI YOK KITAPLARI VARMIŞ İBADETLERİ FARKLIYMIŞ HERŞEYI DEGISTIRYOLAR DINI NIKAHIMIZDAN TUTUN ORUCUMUZA KADAR BU INSANLARA DAHA FAZLA GOZ YUMMAMIZIN NEDENI BIZE FARKLI BI DIN GORUSU GIBI OĞRETILMESIDIR SIZ CE BU DOGRUMUDUR ONLAR FARKLI BIN DINMIDIR TEK DIN VARDIR VE TEK OLARAKTA KALACAKTIR BOYLE INSANLARDAN ALLAH BIZI KORUSUN SIZCE
    BEN GORDUGUM İÇİNDE YAŞADIĞIM KADARIYLA ANLATTIM ALEVILIĞI AZ DA OLSA SIZCE ALEVILIK NEDİR???
    Alevilerin inandigi ALI ile Islamiyeteki ALI ayni degil ISA da MUSA da ALI idi

Alevilik noktası Türkiye halkı için önemini korurken Türkiye halkının bir kısmı İslam emperyalizminin kucağında ne arıyor?
    İslam din adına bir Arap emperyalizmi peşinde iken buna alet olan sözde aydınlarmıza ne demeli?
    Salon sosyalistleri, masa başı aydınları halkımzın deve çobanlarının kirli emellerine alet edilmesine nasıl da goz yumuyor. Evet bu içler acısı duruma karşı en ufak bir kıpırdama yerine kendileri bile insanlık düşmanı bu çağdışı kültür veya inancın basit bir aleti olmayı gönüllüce kabul eden sözde ilerici parti ve kuruluş yanlısı kuru kalabalık yapma dışında bir yeteneği olmayan salon devrmcilerine bin yazık!!!!!

Gerçek nedir?

1- ALEVILIK GERICILIK DEGILDIR; GERICILIGIN SEMBOLU OLAN ISLAMIN ICINDE OLAMAZ.

2- ALEVILIK ZATEN ISLAMDAN COK COK ONCE VARDI. NUVELERI ESKI ZERDUST VE YAHUDI DINLERI ILE BAGLANTILIDIR.

3- ALEVILIK TAMAMIYLA MEZOPOTAMYA UYGARLIKLARININ DEVAMIDIR.

Islam dini icine sokulma cabalari Aleviligin en buyuk dusmani bir caba olarak gorulebilinir.

Sayin arkadaslar; Alevilik gelinen noktada artik kendine sahip cikmalidir. Osmanli Turk takiminin onu Islamin icine sokma faaliyetlerine karsi cikmalidir.
    Alevilerin cahil kesimlerinin kandirilmalarina karsi cikmanin zamani gelmistir.

DİYOLAR BEN YAZMADIM KENDILERINI BOYLE TANITIYOLAR
    ben16 yaşımda bunları duşunuyorum onlar baska sey dusunuyolar allaha şirk koşuyolar
    dinmiş çok önce vardır yazıdada gordugunuz gıbı kandırılıyolarmış onlar musluman olmaktan muslumanlardan korkuyolar nedeni basit elbet bırgun bu ulkede cıhat çıkacak o zaman bunların sonu gelecek

Forum Üyesi
    Yer: Oradan
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İÇİMİZDE YAŞAYAN ŞEYTANLARI OKUYUN

Maşallah kardeşim bi alevi kızı olmanıza rağmen gerçekleri görmeniz ne güzel
    Bi büyüğümüz demişti ismini hatırlayamadım
    Alevili Hz Aliyi sevmekse en büyük alevi benim.....
    Aynen en büyük aleviler biziz.
    Çünkü Hz. Aliyi bizim kadar hiçkimse sevemez değer veremez..
    Ayrıyetten Cesurca açıkladığın için tebrik ederim.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A. helal olsun kardeşim cesurca konuştuğunuz için..evet haklısınız alevilik nedır çok iyi açıklanmalı ilk önce çeşit çeşit alevilik var...:|
    islam dinindeki mezhepler farklılık gösteriyor ama sonoçta aynı yerde tek bı noktada bırleşiyor...ama alevilik sankı islamın içinde farklı bır dinmiş gibi yanlışım varsa düzeltin lütfen ama öyle...
    benım en çok dıkkatimi çeken noktalardan bırı Hz. Ali namaz kılarken öldürüldü diye alevilerin namaz kılmamaları :| ben böyle bır düşünceye anlam veremiyorum..

YÜCE RABBİM TÜM ALEVİLERİ HİDAYETE ERİŞTİRSİN İNŞALLAH !!!! AMİN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ilginiz için sagolun herkes dusuncesını yazssın cekınmeden herkese bı cevab vardır burda

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a konu ile çok fazla bilgim olmadığı için fazla yorum yapamayacam ancak fikir ve düşünce özgürlüğü adı altında kardeşime katılıyorum ve bu medeni cesaretinden dolayı KUTLUYORUM sean_paul u tekrar kutluyorum. her insan istediği gibi yaşar yüce kur'an doğruyu göstermiş dileyen bu mutlu yolda ilerler dileyen dilediyi yolda gider ama kimsenin gittiği yolu kimse engelleyemez. s.a
    metocan

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

BAK METOCAN OKUMADAN GECME GOR DIYE BI YAZI YAZDIM ONU OKU OYLE YORUM YAP BIZIM KIMSE YE KARISTIGIMIZ YOK BU ULKEDE YAPMASINLAR GITSINLER ERMENISTANDA AMERIKADA YASASINLAR ONLAR BU ULKEDEN EKMEK YIYIP IHANET EDENLER

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEAN_PAUL..insanları tanımadan eleştirmek iftirAya girer İFTİRA İSE DİNİMİZDE YASAKTIR

S.A BEN BİR ALEVİ KIZIYIM.VE İNSANLARIN BİZİ TANIMADAN YARGILAMASINA ANLAM VEREMİYORUM.DİN KARDEŞİM SEAN_PAUL ÇOK HAKSIZ VE ŞAÇMA BULDUM İFADELERİNİ.EĞER GERÇEKTEN DİNİNİ BİLSEYDİN HİÇ O KONUŞMALARI YAPMAZDIN.İSLAMİYET KARDEŞLİK BARIŞ DİNİDİR.ALEVİLİKTE SENİN YANILDIĞIN GİBİ AYRI Bİ DİN DEĞİLDİR.BİZ HERZAMAN YA ALLAH(c.c),YA MUHAMMED(s.a.s),YA ALİ(r.a) DERİZ.NAMAZ KILMAYAN DA SADECE ALEVİLER DEĞİL.ÇEŞİTLİ MEZHEPLERDEN KILMAYAN MİLYONLARCA İNSAN BİLİYORUM.BU GÖRÜŞLERİMDEN ONAYLADIĞIM FİLAN DÜŞÜNÜLMESİN.ALEMLERİN RABBİNE SECDE ETMEYİ ÇOK GÖRMEK ELBETTE SAÇMALIKTIR.AMA BU SADECE ALEVİLERE MAL EDİLEMEZ.AYRICA BU IRKÇI, MÜSLÜMANLIĞA YAKIŞMAYAN TAVIRLARINIZ ONLARA DEĞİL YANLIŞI GÖSTERMEK.DAHA ÇOK YANLIŞA SÜRÜKLER.İNSANLARI BU ŞEKİLDE DİNDEN SOĞUTMA.ŞEREFSİZLİK GİBİ Bİ YAKIŞTIRMADA YAPMA.BUNA HAKKIN YOK.UNUTMAKİ PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.s)İNSANLARI İSLAMİYETE DAVET EDERKEN KAFİRE BİLE SENİN GİBİ DAVRANMADI.SEN ONUN ÜMMETİSİN.SANADA ONUN İZNDE GİTMEK YAKIŞIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.İNSANLARA NE OLURSA OLSUN HAKARET ETMEK (ÜSTELİK SADECE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE)BİRTEK ALEVİ BİLE TANIMADAN YOK ERMENİLER YOK YAHUDİLER... CAHİLLİĞİNE VERİYORUM BAŞKA BİŞEYE DEĞİL.BENİM KOMŞULARIMIN HEPSİ SUNNİ.46 HANELİK Bİ YERDE TEK ALEVİ AİLE BİZİZ.BAŞTA ONLARDA SENİN GİBİ YARGILADI VE AŞAĞILADI.AMA ŞUAN HEPSİ BANA AKRABALARIMDAN YAKINDIR.PEKİ MADEM BU KADAR MÜSLÜMANSIN NEDEN KENDİNE TÜRKÇE Bİ ÜYE ADI SEÇMEDİN.ÖNCE KENDİNİ Bİ YOKLA BAKALIM,S.A

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

çok güzel anlatmışsın

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: allah razı olsun

beğenmenize sevindim.ayrıca eklemeliyim ki imanın kimde olduğunu ALLAH tan başka kimse bilemez.varsa eğer alevi tanıdıklarınız eleştirilerini dinlerim.mail adresimde gizli değil.isterseniz msnde bile tartışabilirim.çünkü bu konu çok fazla canımı sıkıyo.ben bu sene kur'ana başladım.hemde kursa filan değil.evde arkadaşımdan öğreniyorum iş çıkışımda.bunu bi tanıdığımız kurstaki hocasına söylemiş.muhakkak tanışmak istemiş benimle.çok merak etmiş aleviyim ya nasıl oluyoda kur'an-ı kerim öğreniyomuşum.sanki yeniden müslüman oluyorum:@..tabiki gitmedim.bana başta nasıl baktığı belli o zihniyetle yan yana gelmem.sen benimle gurur duy diye okumuyorum kur'anı.rabbim benden razı olsun kulu napiim ben..bunlarıda kendimi övmek için anlatmadım.benim dinim benim şerefim haysiyetim namusumdur kimseye laf söyletmem.ben mezhepçi bi insan değilim.benim rehberim ve şahidim var.bu tarz düşüncelerle islami geriye götüren her türlü insana karşı savaş açarım.kimsede beni yolumdan döndüremez kimsede müslümanlığıma laf edemez.bunun yargısı cezası ALLAH u AZZE VE CELLEye AİTTİR S.A

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: sevgili ishak yakup

yanlış anladın herhalde yada msj yanlışlıkla bana geldi.benim nickim sean paul değil.anlamını çok iyi bildiğim için alevilere ''yahudi millettir sürelim gitsinler '''diye çıkışan arkdaşın nickidir. benimde tepkim ona zaten.kullandığı nickin anlamını bilmeden yine daha tanımadığı bi kültüre hakarete varan kelimeler kullanıyo.sana katılıyorum.ayrıca yinede aydınlattığın için allah razı olsun.sadece ben söyleseydim.karalamak için yapıyo derlerdi.beni onaylamış oldun
    allahın selamı üzerine olsun

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)