Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu

Konu: İÇİMİZDE YAŞAYAN ŞEYTANLARI OKUYUN

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: Niğde
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İÇİMİZDE YAŞAYAN ŞEYTANLARI OKUYUN

esedullah09 yazdı:
    buna sen mi karar veriyor sun ne haklı ve cürretle şimdiye kadar kaç alevi zümresinin ibadet şeklini yaşam tarzını gördün. arkadaşım sana peygamber efendimizin aliyi seven beni sever beni seven allah ı sever hadisini hatırlatırım. ibadete gelince insan nası algılarsa öle ibadet eder secde rukü kıyam bizdede var . hem alevilik sapıktır sünnilik kutsanmış tır ayakları siyoonist akımın islam bulaştırdığı gribal enfeksiyon gibidir.

ya bu nası islam hoş görüsü anlamıyom hiç birinizde o hoşgörüyüde göremiyom yakında camiidende soğutacak sınız beni.
    yazın kuran kursu olur çocuklarımızı kardeşlerimizi gönderiri ne güzel allah kelamı öğreniyor deriz ama orada sizin gibi düşünen softa hocalar islamı değilde kuranı değilde illaki hanefi mezhebini öğretirler bizim çocuklarımıza. efendiler din hanefi dini midir islam dinimi bizim mezhebimizi yaşayış biçimimizi sizdeğil BIRAKIN DA CENABI HAK SORGULASIN . HERKES ALLAH A İSTEDİĞİ GİBİ İNANIR HERKES ÖZGÜRDÜR BUNUN MÜKAFATINI VEYA CAZESINI ALLAH (CC) VERİR SİZLER DEĞİL.
    s.a.
    arkadaşım eğer bana kızdınız ise kalbinizi kırmak istemedim özür dilerim hakkınızı helal edin ...

konu hakkında bedüizzaman said nursi nin lem a lar adlı kitabında 4. lem a var linkini yazıyorum kopyala yapıştır yaparak okursanız kötü niyetli olmadığımı anlarsınız ...

http://www.risaleinurenstitusu.org/index.asp?Section=Kulliyat&Book=Lemalar&Page=25

a.e.o. ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

arkadaşım üstadınız olayları objektif bir biçimde incelememiş ben bu kanı dayım. ferçi farça kelimeler çok tu sağlıklı bir şeyler sölemem için linkin türkçe mealini atarsan sevinirim

Forum Üyesi
    Yer: Hollanda (Kastamonlu)
    Teşekkür ve Beğeni

S.a cok aliniyorsun herseye alinma, seni anliyorum siz muslamansiniz ve alevisiniz. Ama her alevi keske sizin gibi olabilse.
    Sakin olmaya calis bin turlu cesit cesit aleviler var sean_paul adli uye onu onlara kiziyor onlari kastediyor. Sizin gibi alevilere kizmiyor yani ben boyle anladim. Ve boyle olmali bence.

Kendinize iyi bakin, hayirli geceler,dualarda bulusmak uzere.

asya_alper yazdı:
    bunda açıklamaya korkacak bişey yokki.bakın sizde de ön yargı var.biz (elhamdülillah)müslümanız.mevlam böyle ölmeyi nasip etsin yolundan ayırmasın inşallah.ama bazı insanların ön yargılı tutumu daha ismini duyduğundan yüz çevirmesi bazılarımızı yanlışa götürdü.çok eski bi tarih bu.yüce rabbim böyle uygun görmüş.allah doğru yolundan sapmış tüm kullarının gönlüne iman versin
    son nefesimizde şahadet getirmeyi nasip eylesin
    amin..amin..amin
    v'el hamdulillahi rabbilalemin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Sean_ paul uyemiz benim anladigim gibi dusunmuyorsa onun yanlis dusundugunu belirtmek isterim burdan. Asya_alper ve koskun kardeslerimiz ne guzel boyle alevi kesimlerin kuran okumasi ve dinine bagli olmalari.

Sadece asya kardesim herkes hangi mezhepte olmak istiyorsa ozgurdur. Sen yazmissin ya camilerde hocalar hanfi mezhepi ogretiyorlar ogretsinler herkes ozgurdur hangi mezhebini kendisi secebilir. Ogretmis olsa bile ne guzel baska bir mezhep ogrenmis bilmis durumunda olursun bunda zarar cikmaz. Senin yanina kâr kalir. Ama su bir gercektir dort hak mezhep vardir. Siz aleviler hangi mezhepden oluyorsunuz onu hep merak etmisimdir?

Bu sorumu cevaplarsaniz memnun olurum. Ayrica cok hosuma gitti namazli dinine bagli alevilerin olmasina Dediginiz gibi biz yasam tarzlariniz pek goremiyoruz ama suda varki her alevi sizin gibi degil.

Bu sorumu cevaplayin artik da konu kapansin buyudukce buyuyor bence. Allah emanet olun. Hayirli geceler, dualarda bulusmak uzere.

Forum Üyesi
    Yer: Niğde
    Teşekkür ve Beğeni

esedullah09 yazdı:
    arkadaşım üstadınız olayları objektif bir biçimde incelememiş ben bu kanı dayım. ferçi farça kelimeler çok tu sağlıklı bir şeyler sölemem için linkin türkçe mealini atarsan sevinirim
    s.a.

tükçe meal olarak öyle bişey yok ...
    ancak anlayamadığınız kelimelerin üzerini çift tıklarsanız sözlük kısmından manası yazıyor ...

hakkınızı helal edin ...
    a.e.o. ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

bunu bilmiyordum kardeşim tamam bu sefer de öle okurum allah razı olsun...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

başka meshebi öğrenmek kö tüdeğil ama bunun yanında neden bize yakın olan caferiliği şia lığı zaydiyeliği öğretmiyorlar da sadece sünni kesimde geniş kitlesi olan hanefi mezhebinin fıkıhı nı öğretiyorlar. ben şahsen mezheplere inanmam bana kuran ve sünnet yeterlidir.
    hee siz aksini düşüne bilirsiniz eğer düşüncem yalnışsa lütfen yalnış taraflarını söeyin de bizde kendimizi düzeltelim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Evet merak ediyorum Aleviler hangi HAK MEZHEPTEN oluyorlar?

HANEFI, SAFI, HANBELI, MALIKI? Hangisi? Hayirli geceler herkese dualarda bulusmak uzere.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

arkadşım hala anlamak istemiyorsunuz alivelier mezhepleri kabul etmezler... bizler sadece sünnet ve kurana bakarız ona tabii oluruz hanefiye malikiye değil... hem kim hak kim batıl nereden biliyorsunuz bırakın hükmü allah versin ... unutmayın allah en güzel hüküm verendir

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

BAK KARDESIM ARTIK SINIRLENIYORUM SURDA ADAM GIBI BIRSEY SORUYORUZ SIZI KOTULEMIYORUM. BI KERE 4 HAK MEZHEP VARDIR KABUL ET ETME BENI ILGILENDIRMEZ SADECE SORU SORDUM. DORT HAK MEZHEP KURANI KERIM ILMIHALLERDE YAZIYOR.

NEYSE SINIRLENMIYIM BENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN. HAYIRLI GECELER. AYRICA SORUMU ASLINDA SANA DEGILDI AMA YINEDE SAGOL. SORUM BU FORUMU ACANA VE ASYA_ALPER KARDESIMEYDI.

TEKRAR HAYIRLI GECELER

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)