Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  9
Beğenenler Beğenenler:  31
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 58 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 8485657585960 ... SonuncuSonuncu
571 den 580´e kadar. Toplam 614 Sayfa bulundu

Konu: Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM)

Moderator
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
    EY GÖKLERİN,YERİN VE HERŞEYİN RABBİ VE MALİKİ ALLAHIM!
    EVVEL SENSİN, SENDEN ÖNCE HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. AHİR SENSİN SENDEN SONRA DA HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. ZAHİR SENSİN SENDEN AÇIK HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. BATIN SENSİN SENDEN SAKLI DA HİÇ BİR ŞEY YOKTUR
    ALLAHIM! SENİ HER TÜRLÜ NOKSANLIKTAN TENZİH EDERİM, SENİ HAKKIYLA SENA ETMEKTEN ACİZİM, SANA HER HALİMDE HAMD EDERİM.
    EY MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİ, GAZABINDAN AFFINA VE RIZANA, UKUBETİNDEN AFİYETİNE SIĞINIRIM, SIĞINILACAK ANCAK SENSİN
    ALLAHIM! BİZİM İÇİN SEN NE DİLEMİŞSEN ODUR. HÜKM SENİNDİR.
    YARABBİ! HAKKIMIZDAKİ HÜKMÜNLE; BİZİM YÜZÜMÜZDEN HUYSUZ VE YÜZSÜZ DÜŞMANLARIMIZI
    SEVİNDİRME, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZİ ACIMASIZLARIN ELİNE BIRAKMA, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZİ SEVENLERİ MAHÇUP ETME, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZLERİ KÜFRE VE ŞİRK'E DÜŞÜRME
    ALLAHIM! BİLİYORUM VE SANA İNANIYORUM Kİ; BİZLERİ HEP BU HALİMİZ ÜZERE BIRAKMAZSIN,
    ÇÜNKÜ SEN RÂHMAN VE RAHİMSİN. GECEYİ GÜNDÜZE DÖNDÜRÜR, ÖLDÜRÜR VE DİRİLTİRSİN, RIZIK VERİRSİN. BİZLERİ BİZİM YÜZÜMÜZDEN CEZALANDIRMA, BİZİ BAĞIŞLA, BİZE MERHAMET ET. ÜZERİMİZDEKİ KARANLIĞINI GÜNDÜZÜNE ÇEVİR, BİZLERİ DİRİLT YÂ HAYY U YÂ KAYY UM!
    ALLAHIM! BİZLER ACİZ VE GÜÇSÜZ KALDIK, SEVK-İ İDAREMİZİ SANA HAVELE ETTİK. SEN MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİSİN. BÜTÜN İYİLİKLER SENİN KABZA-İ KUDRETİNDEDİR.
    ÜZERİMİZDEKİ İYİLİKLERİNİ NİMETİNLE TAMAMLA, KÖTÜLÜKLERİ ÜZERİMİZDEN KALDIR.
    ALLAHIM! HERŞEYE KAADİR OLAN KUDRET VE KUVVET ANCAK SENİNDİR. YARDIM ANCAK SENDENDİR.
    ZATININ HAKKI İÇİN, İNDİNDEKİ YÜCE İSMİNİN İŞARET ETTİĞİ MANA HAKKI İÇİN, KENDİNE SEÇTİKLERİNİN İNDİNDEKİ SEVGİSİNİN HAKKI İÇİN RAHMETİNLE BİZE YARDIM ET. ÂMİN ÂMİN Âmin

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym”
    Anlamı:

“Allah'a güvendim (bana yeter)ondan başka ilah yoktur .
    O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.”

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

"HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR
    Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym
    Bu sıkıntımı sana havale ediyorum Ya Rabbi, Sen herşeye yetersin ben sana tevekkül ettim ve sana sığındım"

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ey Rabbimiz! Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola ilet, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna; gazaba uğrayanların ve sapıkların yoluna değil.
    (Fatiha, 5-7.)

Ey Rabbimiz! Kabul buyur bizden, daima işiten, daima bilen sensin ancak sen. Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et; zira tövbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin.
    (Bakara, 127-128.)

Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru!
    (Bakara, 201.)

Ey bizleri yetiştiren Rabbimiz! Üzerlerimize sabır dök ve ayaklarımıza sebat ver ve bizi kâfirler kavmine karşı muzaffer buyur.
    (Bakara, 250.)

Eğer unutacak veya yanılacak olursak bizi sorumlu tutma. Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmeyeceği şeyi taşıtma, bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen Mevlamızsın, kâfirlere karşı bize yardım et.
    (Bakara, 286.)

Ey Rabbimiz, bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz, çok bağış yapan yalnız sensin.
    (Al-i İmran, 8-9.)

Rabbimiz! Şüphesiz biz iman ettik, artık bizim günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru!
    (Ali-İmran, 16.)

y Rabbimiz, indirmiş olduğun mesaja inandık, Peygambere uyduk, bizleri bu mesajın canlı şahitleri arasına yaz.
    (Ali-İmran, 53.)

Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla, savaş alanlarında ayaklarımızı iyi dire ve kâfirlere karşı bizlere zafer ver!
    (Ali-İmran, 147.)

Ey Rabbimiz! Biz, 'Rabbinize iman ediniz' diye imana çağıran bir nida edici işittik, hemen iman ettik, ey Rabbimiz! Artık günahlarımızı bize mağfiret buyur ve bizim kusurlarımızı bizden ört ve bizleri sâlih kullar ile beraber öldür. Rabbimiz! Peygamberlerinle vaat ettiklerini bize ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Sen şüphesiz sözünden caymazsın.
    (Ali-İmran, 193-194.)

Ey Rabbimiz, biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan kesinlikle hüsrana uğrayanlardan oluruz.
    (Araf, 23.)

Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma!
    (Araf, 47.)

Amin.
    Konu Muhtazaf tarafından (03-03-2017 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Muhtazaf´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ey Rabbimiz! Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola ilet, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna; gazaba uğrayanların ve sapıkların yoluna değil.
    (Fatiha, 5-7.)

Ey Rabbimiz! Kabul buyur bizden, daima işiten, daima bilen sensin ancak sen. Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et; zira tövbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin.
    (Bakara, 127-128.)

Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru!
    (Bakara, 201.)

Ey bizleri yetiştiren Rabbimiz! Üzerlerimize sabır dök ve ayaklarımıza sebat ver ve bizi kâfirler kavmine karşı muzaffer buyur.
    (Bakara, 250.)

Eğer unutacak veya yanılacak olursak bizi sorumlu tutma. Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmeyeceği şeyi taşıtma, bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen Mevlamızsın, kâfirlere karşı bize yardım et.
    (Bakara, 286.)

Ey Rabbimiz, bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz, çok bağış yapan yalnız sensin.
    (Al-i İmran, 8-9.)

Rabbimiz! Şüphesiz biz iman ettik, artık bizim günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru!
    (Ali-İmran, 16.)

y Rabbimiz, indirmiş olduğun mesaja inandık, Peygambere uyduk, bizleri bu mesajın canlı şahitleri arasına yaz.
    (Ali-İmran, 53.)

Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla, savaş alanlarında ayaklarımızı iyi dire ve kâfirlere karşı bizlere zafer ver!
    (Ali-İmran, 147.)

Ey Rabbimiz! Biz, 'Rabbinize iman ediniz' diye imana çağıran bir nida edici işittik, hemen iman ettik, ey Rabbimiz! Artık günahlarımızı bize mağfiret buyur ve bizim kusurlarımızı bizden ört ve bizleri sâlih kullar ile beraber öldür. Rabbimiz! Peygamberlerinle vaat ettiklerini bize ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Sen şüphesiz sözünden caymazsın.
    (Ali-İmran, 193-194.)

Ey Rabbimiz, biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan kesinlikle hüsrana uğrayanlardan oluruz.
    (Araf, 23.)

Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma!
    (Araf, 47.)

Amin.
    Amin Amin Amin
    Allah razı olsun abim emeklerine gönlüne sağlık Allah ecrinizi her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
    Selam ve dua ile selametle kalınız.

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Allahümme salli ala seyyidine Muhammed
    Allahım günahlarımızı affet bizleri bildiğimiz bilmediğimiz şeylerin şerrinden koru sıkıntılarımızı hafiflet yuvalarımıza huzur, geçim, saygı, sevgi, anlayış ver.
    Maddi manevi sıkıntılarımızdan borçlarımızdan tez zamanda kurtulmak nasip et Rabbim.
    Hayırlı rızk kapıları iş kapıları açmak nasip etsin Rabbim.
    Allahümme salli ala seyyidine Muhammed...

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym”
    Anlamı:

“Allah'a güvendim (bana yeter)ondan başka ilah yoktur .
    O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.”

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

"HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR
    Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym
    Bu sıkıntımı sana havale ediyorum Ya Rabbi, Sen herşeye yetersin ben sana tevekkül ettim ve sana sığındım"

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Sayfa 58 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 8485657585960 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)