Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  9
Beğenenler Beğenenler:  31
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 34 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu
331 den 340´e kadar. Toplam 614 Sayfa bulundu

Konu: Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM)

Moderator
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerikeleh, lehül'mülkü velehül'hamdü ve
    hüve alâ külli şey'in kadir.

MANASI:
    Allah'tan başka ilah yoktur. O birdir; eşi ortağı yoktur. O her şeye
    kâdirdir. Gücü herşeye yeter.

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

şura ;12
    بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    لَهُ مَقَال۪يدُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۚ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ يَشَٓاءُ وَيَقْدِرُۜ اِنَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَل۪يمٌ

lehu megalidus semavati vel ardı yebsutur rızga limen yeşau ve yagdiru innehu bi kulli şey_un alimun.

Göklerin ve yerin kilitleri O'na aittir. O dilediğine rızkı genişletir ve daraltır. Şüphesiz ki O, her şeyi hakkıyla bilir.

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

"Hasbiyellâhü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve
    Rabbül'arşıl'azîm." (Sabah akşam 7 defa)

MA'NASI:
    Allâh bana kâfidir. Ondan başka ibâdet edilecek hiç bir ilah yoktur.
    O'na güvendim,
    O'na dayandım. O, arşın sahibidir."

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

"Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehü sehlâ, ve ente tec'alül'hazne
    izâ şi'te sehlâ."

MA'NASI:
    "Allâhım! Senin kolaylaştırdığından başka hiç bir kolay yoktur. Sen,
    dilediğin zaman,
    zor olan şeyi kolay kılarsın."

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

"Bismillâhir'Rahmanir'Rahim Velâ havle velâ kuvvete illâ
    billâhil'Aliyyil'Azıym."

MA'NASI:
    "Rahman (Esirgeyen) Rahim (Bağışlayan) Allâh'ın adıyla. Çok yüce ve
    çok büyük
    Allâh'ın himayesine sığınmaktan ve O'nun yüce kudretinden yardım
    dilemekten
    başka bir amacım yoktur. O'na dayandım, O'na güvendim

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

" Yâ Hayyü, yâ kayyûm! Birahmetike estegiysü "

MANASI:
    "Ey devamlı var olan, ebedî ve ezelî hayat ile hayy (diri) olan ve bütün mahlukatini
    (yarattıklarını varlikta-hayatta tutan=El Hayy ve El Kayyûm olan Allâh'ım! Rahmetinle yardımını istiyorum"

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

"Lâ ilahe illALLAHül Halimül kerim. Lâ ilahe illALLAHül'Aliyyül'azim.Lâ ilahe illALLAHü SübhanALLAHi Rabbissemavatisseb'i ve Rabbil'Arşil'azim Elhamdü lillahi Rabbil'alemin.

(Halim ve Kerim olan ALLAH'dan başka ilah yoktur. Yüce ve Büyük olan ALLAH'dan başka ilah yoktur. Yedi kat göklerin Rabbi ve büyük Arş'ın Rabb'ı olan ALLAH'ı tesbih ve tenzih ederim. Alemlerin Rabb'ı olan ALLAH'a hamd olsun.)

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”
    Duânın Mânâsı:
    “Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Meded ey gizli açık her halimizi bilen!

Meded ey hayat ve kaderimize hükmeden!

Meded ey ilk kapı ve ilk-son merci;Senden ayrı düştüğümüz şu meş’um dönemde hiç kimse imdadımıza koşmadı;feryadımızı duyup şevkatle el uzatn da olmadı;hep hicran la inledik ve hasretle yutkunup durduk.Eyyub’a hayatınn ırmağının çağı görüngüğü,Yakub’a Yusuf’un gömleğinden kokular gelip ulaştırdığın gibi,Senin çok sevdiğin Nebin gibi derdimizi,tasamızı,dağınıklığımızı,Sana arzediyor ve rahmetini bekliyoruz Ya Rabbbim!

Herkes kapılarını yüzümüze kapadı çığlıklarımıza kulak tıkadılar ama Senin kapıların müracaat eden herkese açık,lütuf ve ihsanların sağnak sağnak….

Ey çaresizlerin çare kapısı ve yardımcısı olan ve sonsuz güce sahip olan Allah’ım! Yoldan ççıktık,ufkumuzu ve hayatımızı karartık,günahlar işledik ama asla sana şirk koşmadık,şaşırdık şeytana uyduk senin emirlerine uymadık,ama çok pişmanız ve perişanız,senin affedici olduğunu bildiğimiz için kapına geldik.Ey bizi asla terk etmeyen hatalarımıza rağmen bizi seven affeden Allah’ım! Bize merhamet et,İçinde bulunduğumuz sıkıntılardan bizi kurtar,bize çıkış yolunu göster ve kalplerimizi dirilt.

Bizlerin kalplerini Senin ve sevdiklerinin sevgisiyle öylesine doldur ki, o sevgi bizi sana yaklaştırsın,Senin rızanı kazandıracak ameller işletsin.Bundan sonraki yaşamımız senin rızan üzere olsun. Aminnn

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Ya Rabbi Sana Yakaracak Ne Yüzüm Nede Edebim Kaldı Affet Yarabbi Bu Aciz beşeri Senin Verdiğin nimetleri Elleriyle İten bu beşeri affeyle yarabbi ..
    Senki bu acize milyonda bir nasib olan Rasul’u Kibriyanın İle Eş Değerde Görev Nasib eyledin Mihrabiyeni Aciz Bu ademe Nasib Eyledin Çok acizdim Anlamıyordum Kıymetini Bilemiyordum O mubarek gorevın sımdı ıse mum ısıgı ıle arıyorum yarabbi sen yardım et emeklerımizi cıkarma tekrar nasıb eyle o guzel mıhrabını bu acız ademe Rabbim sen affedıcısın affetmeyı seversın bızlerıde affeyle yarabbı AMİN . .
    Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
    Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
    Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...
    Amin. . .

Sayfa 34 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)