Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  9
Beğenenler Beğenenler:  31
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 14 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu
131 den 140´e kadar. Toplam 614 Sayfa bulundu

Konu: Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM)

Moderator
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Ya Rab! Bizlere iki cihan saadeti ver. Her iki cihanda bizi gaye-i hayalimize ulaştır.

Ya Rab! Kusurumuzu affet, bizi kendine kul kabul et, emanetini kabz etme zamanına kadar bizi emanette emin kıl.

Ya Rab! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennetle serfiraz olmayı ve cehennemden kurtuluşu diliyoruz.

Ya Rab! Nefsimizin kötülüklerinden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Bizi salih amellere ve güzel ahlâka ilet. Zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülüklerden de ancak Sen alıkoyarsın.

Ya Rab! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten, icabet edilmeyen duadan Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Nimetin zevalinden, afiyetin değişmesinden, azabın ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Sıkıntıdan, üzüntüden, tasadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun altında iki büklüm olup ezilmekten ve insanların galebe ve tasallutundan Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Hatalarımızı kar ve dolu suyu ile yıka, kalbimizi günahlardan, beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle. Ve bizimle günahlarımızın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.

Ya Rab! Bizlere kendimizi bulmayı ilham et.

Ya Rab! Bizleri sev, gören gözümüz, işiten kulağımız, tutan elimiz, yürüyen ayağımız ve konuşan dilimiz eyle.

Ya Rab! Huyların, amellerin, arzuların ve hastalıkların kötülüklerinden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Bizlere iki cihan saadeti ver. Her iki cihanda bizi gaye–i hayalimize ulaştır.

Ya Rab! Bizlere hayırlı ölüm nasip et. Kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınıyoruz.

Allahım! Senden, her an yalvaran diller, korkudan ürperen gönüller istiyoruz. Tevbelerimizi kabul et. Bizi günahlardan arındır, dua ve isteklerimize cevaplar lutfeyle! Delil ve burhanlarımızı hedefine yönlendir, kalplerimizin ufkunu aç, dilimizi doğruluğa bağla ve gönül kirlerimizi temizle!

Allahım! Senden her işimizde sebat, Kur’an yolunda kararlılık ve nimetlerine karşı da duyarlılık hissi bekliyoruz. Kapına yönelenleri boş çevirme! İtaatte bulunanlara bol bol karşılık ver, Sana baş kaldıranlara da doğru yolu göster.

Allahım! Muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır, sıkıntıda bulunanları lütfunla şâd eyle, hasta ruhlara hususi muamelede bulun, küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiçbir yanda karanlık bir nokta!..

Allahım! Sevgini, Seni sevenin sevgisini ve Sana yaklaştıran sevgiyi bize nasip et.

(Amin)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamün aleyküm leylacım...Rabbim skıntılarını azad etsin inşallah canım benim..

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Nur_u Secde´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm leylacım...Rabbim skıntılarını azad etsin inşallah canım benim..
    Amin
    Aleyküm Selam Allah razı olsun canım benim Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizi refaha erdirmek hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim
    .

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

amin canım benim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

leylam ve tsunami kardeşim öğrenmek istediğim bir konu var siz bilirsiniz...biz kendi aramızda 70.000 kelime tevhid başlattık ama her 100 tevhidde Muhammedün Resulüllah demedik şimdi bu hatip sayılmazmı kabul olmazmı napmamız gerek.

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

leylam ve tsunami kardeşim öğrenmek istediğim bir konu var siz bilirsiniz...biz kendi aramızda 70.000 kelime tevhid başlattık ama her 100 tevhidde Muhammedün Resulüllah demedik şimdi bu hatip sayılmazmı kabul olmazmı napmamız gerek.
    Nasıl canım normal kelime tevhid olarak mı çektiniz******La ilahe illallah, Muhammedür Rasulüllah diye yoksa sadece La ilahe illallah mı çektiniz? benim bildiğim normal çekiliyor birde 99 defa La ilahe illallah deyip 100.de Muhammedür Rasulüllah deniyor canım ben şimdi bir şey diyemeyeceğim onu diğer yetkili kardeşlerimize soralım ben yanlış bir şey demek istemiyorum.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı nur_u secde´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    [sıze=5][sıze=3]leylam ve tsunami kardeşim öğrenmek istediğim bir konu var siz bilirsiniz...biz kendi aramızda 70.000 kelime tevhid başlattık ama her 100 tevhidde muhammedün resulüllah demedik şimdi bu hatip sayılmazmı kabul olmazmı napmamız gerek[/sıze].[/sıze]
    ablam benim bu konuda fazla bir bilgim yok ama dinimizde her konuda şöyle bir hüküm bulunmaktadır mesela temiz niyetle yapılan herşey rabbimin katında kabul görür bu şekilde olmasını bilmiyordunuz bugüne kadar okuduklarınız bilmediğiniz için kabul olmuştur ama bunu şimdi öğrenmiş oldunuz bundan sonrakileri bu şekilde yapmanız daha hayırlı olacakaktır ...selametle dua ile....[rabbim en doğrusunu bilir ....]

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

La ilahe illallah, çektik canım. yeni arkadaşlar, ilk defa namaza başlayanlarda var .benim hatam dalgınlığma geldi .99 defa La ilahe illallah deyip 100.de Muhammedür Rasulüllah demedik...şimdi 2000 kaldı okuncak onuda ben aldım..kalan 2000 ben La ilahe illallah, Muhammedür Rasulüllah diye çeksem telafi etmiş olurmuyuz...anladım leylacım Allah razı olsun

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı tsunami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ablam benim bu konuda fazla bir bilgim yok ama dinimizde her konuda şöyle bir hüküm bulunmaktadır mesela temiz niyetle yapılan herşey rabbimin katında kabul görür bu şekilde olmasını bilmiyordunuz bugüne kadar okuduklarınız bilmediğiniz için kabul olmuştur ama bunu şimdi öğrenmiş oldunuz bundan sonrakileri bu şekilde yapmanız daha hayırlı olacakaktır ...selametle dua ile....[rabbim en doğrusunu bilir ....]
    La ilahe illallah, çektik canım. yeni arkadaşlar, ilk defa namaza başlayanlarda var .benim hatam dalgınlığma geldi .99 defa La ilahe illallah deyip 100.de Muhammedür Rasulüllah demedik...şimdi 2000 kaldı okuncak onuda ben aldım..kalan 2000 ben La ilahe illallah, Muhammedür Rasulüllah diye çeksem telafi etmiş olurmuyuz...anladım leylacım Allah razı olsun

Allah'ım dergahında kabul etsin inşallah canım.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

1000 kelime-i tevhid Leylacığım rabbim sıkıntılarını tez zamanda gidersin.çok yoğunum ama bu hafta içinde seni aramaya çalışırım Allaha emanet ol.selamlar

Sayfa 14 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)