Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  404
Beğenenler Beğenenler:  572
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  1
Sayfa 291 Toplam 293 Sayfadan BirinciBirinci ... 191241281289290291292293 SonuncuSonuncu
2.901 den 2.910´e kadar. Toplam 2928 Sayfa bulundu

Konu: Babam için bir Fatiha okurmusunuz?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Hayırlı Cumalar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul ve makbul olsun, Rabbim tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun, Rabbim geçmişlerinizin mekanlarını cennet eylesin. Amin Amin Amin.

Güzelliklerle dolu günler dilerim.

Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun. Her türlü sıkıntınızı gidersin inşaALLAH.

2. Teşekkür edenler leyla-1 Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler Muhtazaf, leyla-1 Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı leyla-1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam canım benim Amin Amin Amin inşallah.
    Bu dünya imtihan dünyası biz sadece misafiriz geçip gidiyoruz şu üç günlük dünyada iyilikler güzellikler dururken kötülükler niye evet hiç kimse dört dörtlük hatasız kusursuz günahsız değil ama bilinçli şekilde insanlara zulümluk kötülük garez yapmak ne herkesin yaşadığı acılar farklı kimsenin yaşadığı acıdan suçu yok iyi sen acı çektin diye başkasının mutluluğunu isteme ona kötülük yap yuvası bozulsun çeksin gitsin diye düşün Allahherkesin yardımcısı olsun kimseye kolay değil herkes kaderine razı olacak geçmiş bitti ölmüşle olmuşa çare yok herkes şu ana bakacak iyi bizde acı çektik çekiyoruz başkası da aynı acıyı yaşasın olur mu böyle insanara diyecek birşey demiyorum sadece Allah ıslah etsin onlar yüzünden sağlığımdan oldum yaptıklarını unutamıyorum kötülükleri karşımda yaptıklarını bana söylediklerini
    Hatırlıyor musun canım teyzemin torunu vardı yeğenim yani henüz 10 yaşındaydı bir üşütme için hastanede yattı hep beraber dua etmiştik sonra yoğun bakıma düştü 15 gün içinde kaybettik bugün tam 9 sene oldu babası vefat ettiginde 5 yaşındaydı abimde 40 yaşında vefat etti minik yavrum yoğun bakıma düşmeden önce son nefes alışlarim elveda demiş teyzesine anlatılacak çok ama ölümden başkası hepsi yalan ne desek boş sözün bittiği an taktir ilah Allah ın hükmüne boynumuz incedir.
    Hatim grubunda olan hocalarım kardeşlerim hepsi birer melek bu zamanda öyle insanlar zor bulunur son nefeslerine kadar beni yalnız bırakmadılar hasta oldular dönemde bile şimdi çok arıyorum ulaşamıyorum dua ediyorum Rabbim tekrar bizleri kavuştursun inşallah.
    Canım benim kusura bakma senin konuna sorunlarımla rahatsız ediyorum hakkını helal et lütfen Rabbim seninde o güzel gönlüne göre bütün güzellikler seninle sevdiklerinle olsun yuvanda huzur mutluluk nasip etsin Rabbim bilmediğim bütün sıkıntılardan kurtarsın hayırlı uzun ömürler nasip etsin ölmüşleröne Allah rahmet eylesin Allah iyilikler güzellikler nasip etsin inşallah iyi ki varsın canım benim Rabbim e emanet ediyorum seni hayırlı geceler.

Aleyküm Selam canım kardeşim. İçten dularına Amin diyorum. Maalesef bazı insanlar böyle, onlar karşıdaki kişiyi üzerek mutsuz olmasından mutluluk duyarak beslenirler. Mutsuzluklarını böyle tatmin ederler. Onun için takma kafanı. Değmez onlar için sağlığını bozmaya. Dediğin gibi misafir olduğumuz dünya da, keşke herkes ölümlü olduklarını unutmayarak yaşasa. O zaman kimse birbirini kırmak istemez. Dünya güllük gülüstanlık olurdu. Onun için boşver, bu insanlara aldırma gitsin. Sen her şeyden önemlisin bunu sakın unutma. İnanıyorum ki, Allahım er geç onlara hak ettiklerini verecektir.

Evet, hatırladım ufaklığı. Öleceğini hissetmiş, veda etmiş demek canım benim. Allahım cennetiyle mükafatlandırsın onu ve babasını. Ailesine sabrı cemiller versin. Bu dünya gerçekten yalan, işte insanın başına ölüm olayları gelince çok daha iyi anlıyor. Bir varmış. bir yokmuş olduğunu. Sanki devamlı yaşayacakmışız gibi İnsanlarda ki bu kin, nefret, hırs, para tutkusunu anlayamadım gitti zaten.
    Katılıyorum sana hocalarımız gerçekten çok iyi insanlardı. Allah’ım ölenlerine rahmet etsin, kalanlarına selamet versin inşaAllah.

Lütfen, ne demek rahatsız etmek, öyle düşünme sakın. Ben memnunum. Uzaktan da olsa birbirimizin dertlerine ortak olmak, dua etmek ne güzel bir şey. Allah'ım seni ve sevdiklerini her türlü kötülüklerden, kötü insanların şerrinden, belasından, iftirasından, görünür görünmez musibetlerden korusun, hayırlı, sağlıklı ve güzelliklerle dolu uzun ömürler nasip etsin. Rabbim yuvanda huzuru, sevgiyi, mutluluğu eksik etmesin inşaAllah. Fettah ismi hürmetine hayırlı kapılar açsın, sevindirsin seni inşaAllah. Sen de iyi ki varsın canım.
    Allah'a emanet ol. Rabbim her daim yar ve yardımcın olsun. Hayırlı Cumalar...

4. Teşekkür edenler leyla-1 Bu yazı için teşekkür etti
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Hüzünlü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Cumalar, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul ve makbul olsun, Rabbim tüm kötülüklerden, şerden, beladan korusun, Rabbim geçmişlerinizin mekanlarını cennet eylesin. Amin Amin Amin.

Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun. Her türlü sıkıntınızı gidersin inşaALLAH.
    AMİN AMİN AMİN
    Selam Aleyküm canım benim Allah razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Rabbim mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim..
    Canım Allah senin de yuvanda huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet nasip etsin Allah senide darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın bütün güzellikler seninle sevdiklerinle ailenle olsun.
    Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim hayırlısıyla inşallah.
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
    Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
    Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
    Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
    Allah ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
    Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı günler..

6. Teşekkür edenler Hüzünlü Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler Muhtazaf, Hüzünlü Bu yazıyı beğendi
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Fatiha, 3 ihlas okudum.

ALLAH rahmet eylesin.

Mekanı cennet kabri nur ile dolsun inşaAllah.

8. Teşekkür edenler Hüzünlü Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler Muhtazaf, Hüzünlü Bu yazıyı beğendi
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Hüzünlü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm Selam canım kardeşim. İçten dularına Amin diyorum. Maalesef bazı insanlar böyle, onlar karşıdaki kişiyi üzerek mutsuz olmasından mutluluk duyarak beslenirler. Mutsuzluklarını böyle tatmin ederler. Onun için takma kafanı. Değmez onlar için sağlığını bozmaya. Dediğin gibi misafir olduğumuz dünya da, keşke herkes ölümlü olduklarını unutmayarak yaşasa. O zaman kimse birbirini kırmak istemez. Dünya güllük gülüstanlık olurdu. Onun için boşver, bu insanlara aldırma gitsin. Sen her şeyden önemlisin bunu sakın unutma. İnanıyorum ki, Allahım er geç onlara hak ettiklerini verecektir.

Evet, hatırladım ufaklığı. Öleceğini hissetmiş, veda etmiş demek canım benim. Allahım cennetiyle mükafatlandırsın onu ve babasını. Ailesine sabrı cemiller versin. Bu dünya gerçekten yalan, işte insanın başına ölüm olayları gelince çok daha iyi anlıyor. Bir varmış. bir yokmuş olduğunu. Sanki devamlı yaşayacakmışız gibi İnsanlarda ki bu kin, nefret, hırs, para tutkusunu anlayamadım gitti zaten.
    Katılıyorum sana hocalarımız gerçekten çok iyi insanlardı. Allah’ım ölenlerine rahmet etsin, kalanlarına selamet versin inşaAllah.

Lütfen, ne demek rahatsız etmek, öyle düşünme sakın. Ben memnunum. Uzaktan da olsa birbirimizin dertlerine ortak olmak, dua etmek ne güzel bir şey. Allah'ım seni ve sevdiklerini her türlü kötülüklerden, kötü insanların şerrinden, belasından, iftirasından, görünür görünmez musibetlerden korusun, hayırlı, sağlıklı ve güzelliklerle dolu uzun ömürler nasip etsin. Rabbim yuvanda huzuru, sevgiyi, mutluluğu eksik etmesin inşaAllah. Fettah ismi hürmetine hayırlı kapılar açsın, sevindirsin seni inşaAllah. Sen de iyi ki varsın canım.
    Allah'a emanet ol. Rabbim her daim yar ve yardımcın olsun. Hayırlı Cumalar...
    Amin
    Selam Aleyküm can arkadaşım gönül dostum can kardeşim Allah o gönlünün güzelliğine göre mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim inşallah.
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin inşallah.
    Canım son nefese kadar Allah ın rahmeti mağfireti çok büyük ama insan öldükten sonra Allah ın azabı çok büyük bir dini kitap okumuştum yanlış hatırlamıyorsam Farzet ki öldün diye işte maalesef insanlar şunu idrak etmiyor zerre kadar iyilik zerre kadar kötülük zayi olmayacak Allah kendi hakkını af ediyor ama kul hakkını affetmiyor hele zulümlukleri kötülükleri bilerek yapıpta o hakkı görenleri bütün kötülükleri Allah a havel ediyoruz bizimde sahibimiz Allah.
    Rabbim seninde yuvanda huzur mutluluklar nasip etsin sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin bütün güzel olan ne varsa hepsi seninle sevdiklerinile olsun vefat edenlere Allah rahmet eylesin.
    Canım benim herşey gönlünce olsun iyi ki varsın 😘

10. Teşekkür edenler Hüzünlü Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler Hüzünlü, Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Fatiha, 3 ihlas okudum.

ALLAH rahmet eylesin.

12. Teşekkür edenler Hüzünlü Bu yazı için teşekkür etti
    Beğenenler Hüzünlü, Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

14. Teşekkür edenler leyla-1 Bu yazı için teşekkür etti
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı leyla-1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amin
    Selam Aleyküm can arkadaşım gönül dostum can kardeşim Allah o gönlünün güzelliğine göre mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim inşallah.
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin inşallah.
    Canım son nefese kadar Allah ın rahmeti mağfireti çok büyük ama insan öldükten sonra Allah ın azabı çok büyük bir dini kitap okumuştum yanlış hatırlamıyorsam Farzet ki öldün diye işte maalesef insanlar şunu idrak etmiyor zerre kadar iyilik zerre kadar kötülük zayi olmayacak Allah kendi hakkını af ediyor ama kul hakkını affetmiyor hele zulümlukleri kötülükleri bilerek yapıpta o hakkı görenleri bütün kötülükleri Allah a havel ediyoruz bizimde sahibimiz Allah.
    Rabbim seninde yuvanda huzur mutluluklar nasip etsin sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin bütün güzel olan ne varsa hepsi seninle sevdiklerinile olsun vefat edenlere Allah rahmet eylesin.
    Canım benim herşey gönlünce olsun iyi ki varsın ��
    Aleyküm Selam can kardeşim. Güzel dualarına Amin Amin Amin diyorum. Sağ ol, var ol. Allah binlerce kez razı olsun. Sevdiği kullarının arasına katsın seni de inşaAllah. Doğru söylüyorsun kul hakkı önemli, bu demektir ki, haksızlık yapanlar karşısında senin sevapların artıyor. Ne güzel işte, belki de sevinmek lazım, onlar düşünsün sonlarının ne olacağını. Sen hiç kendini üzme. Üzülerek geçen yıllar maalesef koca bir kayıp oluyor. Sağlık elden gidiyor. Telafisi de olmuyor. Sağlığın en büyük servetin. Her karanlığın bir aydınlığı olduğunu unutmadan yaşamak lazım. Allah'a havale etmek en güzeli...
    Her gün duamdasın. Rabbim her şeyin en hayırlısını versin. Her türlü kötü insanlardan, şerlerden, belalardan, dedikodudan korusun seni ve sevdiklerini. Yuvanda huzur, mutluluk, sevgi daim olsun. Allah'ım Fettah ismi hürmetine hayırlı kapılar açsın, en kısa sürede sevindirsin, mutlu etsin, bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşaAllah.

Allah'a emanet ol. Rabbim her daim yar ve yardımcın olsun.

16. Teşekkür edenler leyla-1 Bu yazı için teşekkür etti
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Fatiha, 3 ihlas okudum.

ALLAH rahmet eylesin.

18. Beğenenler Muhtazaf, leyla-1 Bu yazıyı beğendi
    Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Fatiha, 3 ihlas okudum.

ALLAH rahmet eylesin.

Sayfa 291 Toplam 293 Sayfadan BirinciBirinci ... 191241281289290291292293 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)