Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 75 Sayfa bulundu

Konu: Her gün bir Mevlevi duası...

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Allah (c.c)’ım, Hz. Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve kendisine ulaşmak için Sana (c.c) yalvardığım şeyin (cennetin) tadını ve kendisinden korunmak için Sana (c.c) sığındığım şeyin (cehennemin) tasasını duyuyormuşçasına, ödüllendirilme sevincinin özlemini ve cezalandırılma üzüntüsünün korkusunu ver bana. Allah (c.c)’ım, hiç kuşkusuz, Sen (c.c), dünyam için de, ahiretim için de yararlı olanı biliyorsun. O halde, ihtiyaçlarım hususunda lütufkâr ol bana.

Amin

Allahümme inni eselüke bike en tasülliye ala seyyidina muhammedin ve ala sairil enbiyai vel murseliine ve ala alihim ve sahbihim ecmeıne ve en tağfira li ma meda ve tahfezani fiima begiye.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah (c.c)'ım! Bizi muttaki olan dostlarından, felaha ermiş cemaatinden ve salih kullarından eyle. Sevdiğin işleri bize tevfik eyle ve bizi lehimize olan iyi işlere teveccüh ettir. Allah (c.c)'ım! iyilikleri toplayan evveli ve ahiri iyilik olan herşeyi Sen (c.c)'den ister, kötülükleri toplayan, evveli ve ahiri kötülük olan herşeyden Sana (c.c) sığınırız.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah (c.c)'ım! Bizi muttaki olan dostlarından, felaha ermiş cemaatinden ve salih kullarından eyle. Sevdiğin işleri bize tevfik eyle ve bizi lehimize olan iyi işlere teveccüh ettir. Allah (c.c)'ım! iyilikleri toplayan evveli ve ahiri iyilik olan her şeyi Sen (c.c)'den ister, kötülükleri toplayan, evveli ve ahiri kötülük olan herşeyden Sana (c.c) sığınırız.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

"Ey, Rabb (c.c.)'im! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabb (c.c.)'im! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Sen (c.c.)'den tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Sen (c.c.)'den beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Sen (c.c.)'den yüzüne bakmanın lezzetini; Sana (c.c.) kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

Âmîn...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah (c.c.)’ım, Hz. Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (Sana c.c. doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; özel korumanla beni destekle; sağlıkla işlerimi düzene koy; mağfiretinin tadını bana tattır; beni affının özgürü, rahmetinin azatlısı kıl;

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ey her şeye gücü yeten ve kullarına onların şah damarından daha yakın olan Rabb (c.c)'imiz! Ne olur, bizi göz açıp kapayıncaya kadar hatta daha az bir zamanda bile nefsimizle başbaşa bırakma... Nurunla tecelli buyurup, Sana (c.c) ulaşan yolları bize de göster... Fazlınla bizi öyle çepeçevre kuşat ki, Sen (c.c)'den başka hiçbir kimseye en ufak bir ihtiyacımız kalmasın; kalmasın da Sen (c.c)'in hakikî dostların gibi biz de her zaman başkalarına karşı müstağnî yaşayabilelim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ey Hayy-ü Vedüd olan Allah (c.c.)! Talep ve dua üzerine nasıl olurda lütf-ü Keremini esirgersin ki, cömertlikte varlıkta tamamıyla Sen (c.c)'den zuhur etmiştir.

Ey Fazl-u Keremi mahlûkatının ihtiyacını temin eyleyen Allah (c.c)’ım! Sen (c.c) varken hiç kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak layık değildir!

Allah (c.c)’ım! bizlere yardım et

Amîn...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

"Allah (c.c)'ın ismine sığınıyor ve Allah (c.c)'a tevekkül ediyorum. Allah (c.c)'ım, doğru yoldan sapmaktan ve saptırılmaktan kaymaktan ve kaydırılmış olmaktan haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan, saygısızlık etmekten ve saygısızlığa uğramaktan Sana (c.c) sığınırım."

Amin...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ya Rabbi (c.c)! Bizleri râzı olduğun hizmetlerle rızıklandır. Zâhirlerimizi senin hizmetinle, bâtınlarımızı mârifetinle, kalplerimizi muhabbetinle, sırlarını müşahedenle , ruhlarımızı yardım ve muavenetinle süsle ve güzelleştir.

Bilütfike ve keremike ve bihürmeti ismikel – a’zam ve bi hürmeti nebiyyikel- ekrem ve inneke mucibud – deavat ve kadıl- hacat ve ekremül -ekremin ve erhamür-rahimin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RABBİM günahlarımızı bağışla işlerimizi kolaylaştır kapılarımı aç YARABBİM..amin..

Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)