Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  27
Beğenenler Beğenenler:  52
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  1
Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 103 Sayfa bulundu

Konu: Filört!(haram sevda)

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

Allah cc.razı olsun kardeşim.
    Çok çok faideli ve isabetli bir oaylaşımınız olmuş.
    İnşallah daha uyanık daha inançlı Müslümanlar yetiştiririz.
    Bu hastalığın hem üzerine basmışsınız
    Hemde reçetesini sunmuşsunuz.
    Emeklerine sağlık kardeşim.

4. Beğenenler Dil_Dar Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mir_erhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah cc.razı olsun kardeşim.
    Çok çok faideli ve isabetli bir oaylaşımınız olmuş.
    İnşallah daha uyanık daha inançlı Müslümanlar yetiştiririz.
    Bu hastalığın hem üzerine basmışsınız
    Hemde reçetesini sunmuşsunuz.
    Emeklerine sağlık kardeşim.
    allah razı olsun cümlemizden inşALLAH..bir kişi bile okuyup faydalansa ne mutlu bize...
    eksikleri beraber giderim inşALLAH..SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Haram sevda....

"Bir Uyandım ki Aşığım"

Sen hiç sevdin mi oğlum ?
    Dalga geçme anne,
    Zaten biliyorsun cevabını!
    Ne dalgası oğlum,
    Gayet net soruyorum işte!

Sevdim ya anne bir kere onuda çok mu görüyorsun ?
    Estağfurullah oğlum,
    Olur mu hiç öyle şey,
    Sevmek elbette güzel şey!
    Sonrasını soruyorum ben... Sonrasını hiç düşünmedim Anne
    Sevdim sadece!
    Sonrası hayırlısı dedim daha da bir çok sevdim Anne

Aman oğlum sakın Şeytana uyup da yoldaşı olma,
    Kendine de onada yazık etme!

Yok anne olurmu hiç öyle şey
    Sadece seviyorum duvarların arkasından,
    Öyle uzaktan uzaktan seviyorum Anne

Ee hiç konuştunmu oğlum ?

Yüzüne bakmaya gücüm yok,
    Konuşmaya nasıl gücüm yeter Anne ?
    Hem ya ürkerde uzaklaşırsa benden ?
    Ya onu bir daha göremezsem
    Ozaman ne yaparım Anne ?

Peki ne yapacaksın oğlum ?

Ben en iyisi sadece seveyim, Öyle uzaktan uzaktan ne dersin olmaz mı Anne ?

Nasıl oldu oğlum ne ara sevdin bu kadar ?

Bilmiyorum Anne bir sabah uyandım birde baktım aşığım...

(NEFSİMİZE NOT:ÇOK SEVEN SEVDİĞİNİN CEHENNEME ODUN TAŞIMASINA İZİN VERİR Mİ HİÇ?)

7. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

9. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

• Sevmek güzel şeydir.. Eğer sevmesini bilirsen.. Sahi nasıl seviyoruz biz ?
      Onun için sabahlara kadar uyumayıp mesajlaşabilecek kadar mı ?
      Onun için yanıbaşımızda duran sevdiklerimizin yüzüne bakmayıp ;
      Saatlerce sevdiğiyle(!) mesajlaşabilecek kadar mı ?
      Canımdan çok seviyorum dediğin Ailenin, Annenin,Babanın değerini bilip, onlarla vakit geçireğimiz yerde odamıza çekilip saatlerce konuşacak kadar mı ?
      Sen kardeşim.! Onlarca kez sevdiklerinin en yakınındaki ailem dediklerinin kalplerini kırıyorsun, sözlerini dinlemiyorsun, en ufak şeye tahammül edemeyip onlara köpürüp ; Kızıyorsun.. Ama sevgilim(!) dediğinin bir lafına fizana gidiyorsun.. Bir mesajına hazır ola geçiyorsun.. Sabah akşam ona seni canımdan bile çok seviyorum diyorsun.. Ama ailem dediğin insanlara bazen bir tebessümü dahi çok görüyorsun.. Onlara hiç sevdiğinide söylemiyorsun.. Yoksa sevmiyor musun ?
      Sevgilim dediğin insana onlarca kez hediyeler alıyorsun.. Yediğinden içtiğinden kısıp senin için,sırf sen rahat edesin,sıkıntıya girmeyesin diye gece gündüz çalışıp senin için ayırdıkları parayı ; sen hiç hiçine hediye diye aldığın paçavralara harcıyorsun.. Hemde bir kaç ay sonra yollarınızın ayrılacağını bile bile yapıyorsun bunu.. Ailem dediğin insanlar kırılırmı kırılmaz mı ; Diye hiç düşünmeden fütursuzca sarfettiğin sözlerinle onların kalplerini kırabiliyorsun.. Ama sevgilim dediğin insana 5 düşünüp 1 yazıyor en güzel kelimeleri özene bözene seçiyorsun.. Sahi ya bazen şair olduğun bile oluyor.. Nefsinin sana yazdırdığı sözlerinle Dünyanın en aşık insanı! havasına dahi giriyorsun.. Halbuki ailem dediğin insanların yanında bırak bir güzel sözü belki hakaretler bile ediyorsun başkalarına da olsa.. En öfkeli anlarını,en kaba saba hallerini ailem dediklerinin yanında yaşıyor,, En yumuşak, en hoşgörülü,en nazik ve en kibar hallerini de sevgilim dediğin insanın yanında yaşıyorsun.. En kötü ve bakımsız hallerinle ailem dediklerinin yanında oluyor,, En güzel,en fiyakalı,bakımlı hallerinle de sevgilim dediğin insanın yanında oluyorsun.. #Devamı👇
    • Muhabbetin en tatlısını, en samimisini ve en sıcağını sevgilim dediğin insana ayırıyor,, Eve geldiğinde ise Ailem dediklerine yine telefondan başını kaldırıp 5 dakikanı ayırıp muhabbeti onlara layık görmüyorsun.. Halbuki daha yeni gelmiştin sevgilim dediğin insanın yanından ama sen dengesizce yine telefona sarılıyor ve mesajlaşmaya devam ediyorsun.. Gerçi sizler biraz insaflıydınız.. Birbirinizi Allah için felan seviyordunuz.. Hatta arada islam hakkında felanda konuşuyordunuz.. Hatta sizler Namaz kılan insanlardınız.. Rabbinize ayırıyordunuz vaktinizi 5 10 dakikada olsa .. Sevgilim diyordun ben 5 dakika Namaza durup geliyorum.. Namazdada ettiğiniz ne kadar boş,nefsani,gayrımeşru muhabbetiniz varsa hepsini bir bir zihninden geçiriyordun.. O 5 dakikada aceleyle kıldığın namazıda yine sevgilim dediğin insan için heba ediyordun.. Ne ara kıyama durup, ne ara secdeye varıp,ne ara selam verdiğini anlamıyordun bile.. Sonra alelacele tesbihat yapıp hemen duaya geçmek istiyordun ;
      Öyle ya sevgilim dediğin insanın helalin olmasını isteyeceksin normaldir bu acele bu heyecan.. Ama sen farkında değildin ; Helalin iken yapılabilecek bir çok şeyi zaten yapıyor,yaşıyordunuz.. Sen bir nevi kendine helal kılmıştın onu da farketmiyordun.. Sen helalliği belediye başkanının kıydığı nikah sanmıştın aslında da haberin yoktu.. Öyle ya eğer helali bilseydin nasıl olurda başını kaldırıp gözlerine uzun uzun bakardın ?
      Nasıl olurda rahat rahat yanında kahkahalar atardın.. Nasıl olurda beraber saatlerce vakit geçirebilirdin ?
      Halbuki sen elinden dahi tuttun.. Eğer yüreğin harbiden helalinden sevmeyi bilseydi sen yanına yaklaşabilir miydin ?
      Yaklaşamazdın.. Göz göze gelmekten korkar, kalbin yerinden çıkar gibi olurdu.. Ah! bir bilsen helalinden sevmeyi.. Öyle seni seviyorum felanda diyemezdin.. Öyle kağıtlara yazar, doldururdun sayfaları yüreğinin mürekkebiyle.. Başta Allah'tan korkarak sevmeye dahi gücünün yetmediğine ; Namahrem gözü değmesin diye de sakınırdın gözlerini haramdan.. Öyle ya onun sevgisi seni daha da çok yaklaştırırdı Yaradanına; 'O' Ezel ve Ebedin Sultanı olan Rabbine..
    • Namazların da öyle 5 10 dakikayla sınırlı kalmazdı, kalamazdı.. Bazen başını kaldırmak istemezdin secdeden.. Bazen semaya açılan ellerini hiç indirmek te istemezdin.. Bazen dalar giderdin semaya düşünürdün.. Bazen kupkuru dalda Yaradanını görürdün.. Bazen bir çiçekte Yaradanının sanatını görür ve dua ederdin bir o güzelim gülleri beraber koklamak için.. En başta Anneni ve aileni çok severdin.. Eğer gerçekten helal sevdaya layık olsaydın, Severdin.. Onlara uzun uzun bakar Annenin gözlerinden öperdin.. En güzel sözü Annene söylerdin.. En güzel çiçeği Annene alırdın.. En güzel gülüşünü onlara gösterirdin.. En bakımlı hallerinle onların yanında olurdun.. En naif,zarif, hoşgörülü hallerinle onların yanında olurdun.. Sen bunları yapmadan nasıl gidip te helal sevda dersin ?
      Sen Anneni canından çok sevmeden helal sevdayı nasıl istersin ?
      Söylesene Annesine kötü olan insan helal sevdasına ne halde olur hiç düşündün mü ?
      Sen önce en yakınındakilerin hakkını vermeden nasıl olurda o helal sevdanın,saliha bir eşin hakkını vereceksin ?
      Bunlar 5 10 dakikalık Namazlarının ardından kuru kuruya ettiğin dualarla olacak mı sanırsın ?
      Önce en yakınından başlayıp ve Sevmelerin hakkını vermen gerekmez mi ?
      Haydi bırak şimdi o nefsinin ağzıyla konuştuğun Haram Sevdanıda önce en yakınım dediklerinin hakkını ver.. Ben senin için dua ediyorum.. Haydi Allah yardımcın olsun.. #biracayyipadam #haramsevda

11. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

13. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

15. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
    Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

17. Beğenenler Muhtazaf Bu yazıyı beğendi
Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks