Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

Konu: Namaza başladım ve bırakmak istemiyorum hiç..

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

bende senin gibiyim canım. namazı kendim okuyarak öğrenmiştim. 2 yıl önce başladım sonra bırakmıştım. şimdi 1 haftadır yine başladım bu sefer kesinlikle bırakmıcam. benimde senin gibi beynimden neler geçiyo, ama beynimden kötü düşündüğüm an töğbe allahım deyip namazıma devam ediyorum. devam ettikçe zaten geçer hepsi. şeytanın işi hepsi.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı buket_zeynep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    olurmu öle bile bile inkar etmek başka birşeydir.. sen bu yolda çırpınmaya başlamışsın çaba sarfediyorsun.. olacaktır inan bana olacaktır.. RABBİM Bizi bizden çok seven RABBİM.. AFFETMEZMİ.. sen yeterki iste ALLAHIN istediği bir kul olmak için uğraş..
    Çok teşekkür ediyorum buket, içim ferahladı, Allah sanada her konuda ferahlık versin..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı denizderya35´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende senin gibiyim canım. namazı kendim okuyarak öğrenmiştim. 2 yıl önce başladım sonra bırakmıştım. şimdi 1 haftadır yine başladım bu sefer kesinlikle bırakmıcam. benimde senin gibi beynimden neler geçiyo, ama beynimden kötü düşündüğüm an töğbe allahım deyip namazıma devam ediyorum. devam ettikçe zaten geçer hepsi. şeytanın işi hepsi.
    Değil mi, bende öyle yapıyorum hemen tövbe diyorum, neden bıraktın canım? yaa aslında zor birşey değil, inşallah devam ettirirsin, ben bırakmak hiç istemiyorum..
    Şuan iş yerimde sıkıntı oldu namaz kılmam, ama önemsemedim patronumu, zaten işten de ayrılıyorum, seninde mi iş sıkıntısı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

yok canım. ne hikmetse ozamanlar ben namaza başladığımda ailemde çok büyük sorunlar yaşamaya başladım. namaz yüzünden sorun yaşamadık ama asla yapmayacağım şeyleri yaptım birden nutkum tutuldu derler ya onun gibi... sonrasında evlendim ailemden kurtuldum allah beni rahatlattı ya nankörlük ettim bıraktım sonra yine belalar verdi başıma
    bir haftadır yine başladım işte eşim bi kaç defa laf soktu, aldırmadım devam ediyorum namazıma. asla bırakmam artık
    dersimi çok güzel verdi allahım bana

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

birde bu herkeste oluyor mu bilmiyorum ama namaza başladığımda çevremdekiler birden şevkimi kırıyo, laf sokuyo, aramız kötüleşiyo... allah beni böyle mi sınıyor acaba? bakalım hemen vazgeçicek miyim diye?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

namazdan vazgecmek yemekten icmekten vazgecmek gibi bir sey.....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hoşgeldin kardeşim
    namaz gözümüzün nuru,rabbim ayırmasın inşallah kardeşim ..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Rabbim cümlemizin namazlarını daim eylesin kardeşim sonra sonra hayatınla öyle bütünleşiyorki namaz kılamadığında huzursuz oluyorsun herşeyin başı namaz namaz kıldıkça gerisi geliyor içini temizliyor insanın aynı yolda devam et vesveselere kulak asma illaki seni döndürmek için uğraşacaktır şeytan namaz kılmaya devam et sen galip gelirsin sonunda inşallah Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Evaness´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

"3/90: İmanlarının arkasından inkâr yoluna sapmış, sonra da inkârlarında daha da azıtmış kimselerin tövbeleri asla kabul edilmez. Onlar sapıkların ta kendileridir."

Buket Zeynep; şimdi bende düşüncelerimle neredeyse inkar ve tereddüt içinde oluyorum sanırım, o zaman benim tövbem kabul olmayacak mı
    ayetlerin başına sonuna da bakıp yorum yapmalıyız kardeşim...

86 - İnandıktan, Peygamber'in hak olduğuna şehadet ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra, inkâra sapan bir milleti Allah nasıl doğru yola eriştirir? Allah zalimler güruhunu doğru yola iletmez.

87 - İşte onların cezaları, Allah'ın, meleklerin, insanların hepsinin laneti onların üzerlerindedir.

88 - Onlar bu (lanetin) içinde ebedî kalacaklardır. Kendilerinden ne bu azab hafifletilir, ne de yüzlerine bakılır.

89 - Ancak bundan sonra tevbe edip kendini düzeltenler başka. Şüphesiz ki Allah, çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.

90 - Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

kendilerine açık deliller getirilmesine rağmen yani peygamberimiz sallalahu teala aleyhi vessellemin mucizelerine şahit olup iman ettikten sonra yine eski cahiliye alışkanlıklarına dönen kimselerden bahsediliyor burada...

aslında herşey bir mucizzedir herşey Allahın varlığına delildir ama,bu ümmet peygamber mucicesini yaşamadı hiç
    o yüzden direkt bize hitap etmiyor orada

ve sen şahadeti yeni yeni tatmaya başlıyorsun anlaşılan,inşallah hep beraber bu şehadeti tadabiliriz de ondan sonra eski cahilliklerimizi yapmayız

ve sana tavsiyem ne olursa olsun,niye kıldığını bilmesen içinde bi boşluk dahi olsa namazı bırakma
    Allah namazda sabredeni bir müddet sonra kendisine yakınlaştırıyor yeter ki onun kapısından ayrılmayalım

önemli olan kul olarak yaratanının kapısında olmak ve ondan medet ummaktır

namaz ve sabırla Allahtan yardım dilersek boş dönmeyiz

Allahtan başka yardımcı olmadığına ,O'ndan başkasının kalbimize iman yerleştiremeyeceğine inanıp bu yolda devamlı olmalıyız

ki Allah bu çabamızı görüp bize lütfuyla muamele etsin..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Nadas06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin kardeşim
    namaz gözümüzün nuru,rabbim ayırmasın inşallah kardeşim ..

hoşbulduk sağolun, inşallah ayrılmayacğım.. ve burada dini bilgilerle konularla ilgilenip bilmediklerimi öğreneceğim inşallah..

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)