1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: Kuran okumak ve makam ?(yardım edermisiniz)

Durum: Çevrimdışı

Kuran okumak ve makam ?(yardım edermisiniz)

Selamün Aleyküm Ve Rahmetullahİ Ve Berakatühü.
    ALLAHIN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN KARDEŞLERİM...
    Benim bi sorum olucak yardım ederseniz çok memnun olucam...
    Ben Kuran'ı kendim okuyorum çok şükür tecvidlerini tam bilmiyorum..inş.en yakın zamanda öğrenirim ve makamlı okumak istiyorum ama sesim bana kötü geliyo ben makamlı okumak için ne yapmam lazım kimlerden yardım alabilirim öğrenmek için..
    Ve benim sesim makama gidermi bilmiyorum düşünüyorum böyle herkese Kuran okudugumuda sanki hiç kimse beğenmezmiş benim sesimi gibime geliyo sesimi nasıl güzelleştirebilirim.. ve mesela nefesimi uzun süre tutamıyorum Kuran okurken hemen kesiliyorum bunu nasıl düzeltebilirim...
    yardımlarınız İÇİN HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN HABİBİNE KOMŞU ETSİN İNŞ...
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM....

Blog Mesajları : 7

as kardesim hosgeldın.herkesın farklı ses rengı vardır inşallah tecvıdı öğrenırsın makam yapmak bıraz zamanını alacak makamlı okuyabılmen ıcın kuranı yanlıssız ve güzel okuman lazım yanı kekeleyerek okuyosan makam yapman zor olur senın için makam yapabılmek için internetten makamlı kuran okuyan hafızlarımız var onları dınleyerek ve onlar okurken tekrar ederek okursan gün gectıkce senın dılınde o kısının okuyusu gıbı olacak göreceksın ama bıraz zaman gerek hemen olmaz.bırde sesım güzel deıl demişsin önemli olan sesının güzelliği veya cırkınlıgı değıl kuranı guzel bır sekılde içten okumak severek okumak ınankı böyle içten okursen sende mutlu olursun ve sesınde guzel gelır sana.hem kuran okuyanın sesi hıc cırkın our mu ben kuran hocasıyım bılgılerıme dayanak bunları yazdım
    Konu mervenur1 tarafından (17-11-2008 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı mervenur1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    as kardesim hosgeldın.herkesın farklı ses rengı vardır inşallah tecvıdı öğrenırsın makam yapmak bıraz zamanını alacak makamlı okuyabılmen ıcın kuranı yanlıssız ve güzel okuman lazım yanı kekeleyerek okuyosan makam yapman zor olur senın için makam yapabılmek için internetten makamlı kuran okuyan hafızlarımız var onları dınleyerek ve onlar okurken tekrar ederek okursan gün gectıkce senın dılınde o kısının okuyusu gıbı olacak göreceksın ama bıraz zaman gerek hemen olmaz.bırde sesım güzel deıl demişsin önemli olan sesının güzelliği veya cırkınlıgı değıl kuranı guzel bır sekılde içten okumak severek okumak ınankı böyle içten okursen sende mutlu olursun ve sesınde guzel gelır sana.hem kuran okuyanın sesi hıc cırkın our mu ben kuran hocasıyım bılgılerıme dayanak bunları yazdım
    ALLAH razı olsun mervenur1 kardeşim
    kekelemeler eskiden daha fazlaydı okudukça azalıyo inş yanlışsız okudugum günleride görürüm...bu arada össye hazırlandıgım için Kuran dersi alamıyorum...
    İnş.sizler gibi herşeyini öğrenirim...
    ben Mehmet Emin Ayın sesini çok beğeniyorum MaşaALLAH çok güzel okuyo...
    bende onun Amenerresulü suresi var okuduğu.onun gibi okumaya çalışıyom ama nefesim yetmiyo o çok iyi tutuyo nefesini ben tutamıyom
    hayırlısı inş..kardeşlerim...

Blog Mesajları : 7

Alıntı Kuranaşığı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ALLAH razı olsun mervenur1 kardeşim
    kekelemeler eskiden daha fazlaydı okudukça azalıyo inş yanlışsız okudugum günleride görürüm...bu arada össye hazırlandıgım için Kuran dersi alamıyorum...
    İnş.sizler gibi herşeyini öğrenirim...
    ben Mehmet Emin Ayın sesini çok beğeniyorum MaşaALLAH çok güzel okuyo...
    bende onun Amenerresulü suresi var okuduğu.onun gibi okumaya çalışıyom ama nefesim yetmiyo o çok iyi tutuyo nefesini ben tutamıyom
    hayırlısı inş..kardeşlerim...

allah herkese nasıp etsın öyle güzel sesler.nefeste zamanla olur kardesım simdi okurken 3 eilf mıktarı uzatırsın sonra 4,5,6,7 dıye hersey senın elınde yanı calısırsan azımlı olursan yapamayacagın hiçbirsey yoktur allahım yardımcın olsun

Alıntı mervenur1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah herkese nasıp etsın öyle güzel sesler.nefeste zamanla olur kardesım simdi okurken 3 eilf mıktarı uzatırsın sonra 4,5,6,7 dıye hersey senın elınde yanı calısırsan azımlı olursan yapamayacagın hiçbirsey yoktur allahım yardımcın olsun

AMİN...ALLAH RAZI OLSUN...
    Selam Ve Dua ile...