Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: MESCİD-İ AKSA YIKILIYOR

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.01.07
  Mesajlar: 5
  Teşekkür ve Beğeni

  MESCİD-İ AKSA YIKILIYOR

  Yahudilerin Mescid-i Aksa'yı Yıkma Girişimi


  1984 yılının 27 Nisanında İsrail'de oldukça ilginç bir örgütün varlığı ortaya çıktı. Machteret Yehudit (Yahudi Çetesi) adındaki örgütün üyeleri, Arap yolcularla dolu olan beş yolcu otobüsünü havaya uçurmaya yönelik bir plan yapmış ama son anda olayın ortaya çıkması üzerine tutuklanmışlardı. Ancak daha önce gerçekleştirdikleri önemli eylemler vardı; 1980 yılında Batı Şeria'daki iki Arap belediye başkanının arabasına bomba koyarak öldürmüşler, 1983 yılında ise Hebron kentindeki İslam Koleji'ne silahlı bir saldırı düzenleyerek üç öğrenciyi öldürmüş, otuzüç tanesini de yaralamışlardı.


  Ama kısa bir süre sonra, Machteret Yehudit'in tüm bunlardan çok daha büyük bir eylemi gerçekleştirmek üzere olduğu öğrenildi. Örgüt, Doğu Kudüs'ün, Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs Sahra'yı havaya uçurmak için çok detaylı bir plan hazırlamıştı. Mabetlerin mimarı yapısı üzerinde profesyonel bir inceleme yapılmış, Golan Tepeleri'ndeki bir askeri garnizondan bol miktarda patlayıcı çalınmıştı. Kubbet-üs Sahra'yı etrafa zarar vermeden havaya uçurabilmek için, 28 ayrı patlayıcı Kubbe'nin belirlenmiş yerlerine yerleştirilecekti. Gerekirse Mescid-i Aksa'yı korumakla görevli silahsız Müslüman nöbetçileri vurmak için ucuna susturucu takılmış Uzi'ler ve göz yaşartıcı bombalar edinmişlerdi. Operasyon, yirminin üzerinde Machteret Yehudit militanının katılımıyla gerçekleşecekti

  Yeni Yöntem: Mescid'in Altının Oyulması!..


  Machteret Yehudit'in ortaya çıkmasından bir yol sonra, 1985'te, İsrail hükümeti Mescid-i Aksa'nın altındaki kazı çalışmalarına hız verdi. Bu şekilde Mescid'in altı oyulacak ve küçük bir sarsıntı sonucunda kendiliğinden yıkılması sağyanacaktı.


  Haftalık Aksiyon dergisi, 13-19 Mayıs 1995 tarihli sayısında "İsrail Mescid-i Aksa'yı yıkıyor!" başlığıyla verdiği bir haberde konuya değinmiş, Mescid'in altında gizlice yürütülen kazı çalışmalarını belgelemiş ve şöyle yazmıştı:


  "İsrail, Mescid-i Aksa'ya karşı doğrudan bir saldırıda bulunduğu takdirde... İslam ülkelerinin topyekün cephe almasından çekiniyor... (bu nedenle) tarihi kazı yapıyor gibi göstererek, kendiliğinden çökecek bir hale gelmesi için uğraşıyor. Böylece ülke olarak kendisini geri çekecek ve üzerine bir sorumluluk almadan hedefine ulaşmış olacak."


  Uzun yıllar Kudüs'te çalışan Amerikalı arkeolog Gordon Franz ise, bu konudaki gözlemlerine dayanak şöyle diyor:


  Emin olduğum bir şey varsa, Tapınak'ı yeniden inşa etmeyi hedefleyen Yahudilerin o iki camiyi mutlaka yıkmak istiyor oluşlarıdır. Bu yıkımın nasıl olacağı konusunda kesin bir fikrim yok ama olacaktır. Yıkacaklar ve burada onun yerine bir Tapınak inşa edecekler. Ne zaman, nasıl yapılacak bilmiyorum ama yapılacak. (Grace Halsell, Prophecy and Politics: Militant Evangelists on the Road to Nuclear War, Connecticut: Lawrence Hill & Company, 1986, s. 105)


  Houston İkinci Baptist Kilisesi'nden rahip James E. DeLoach ise tüm Yahudilerin camileri yıkıp Tapınak'ı inşa etmek istediklerini, ancak bunu Machteret Yehudit gibi radikal yöntemlerle değil, Aksiyon'un haberinde yer alan şekilde yapacaklarını söylüyor:


  "Şu bir gerçek; tanıdığım bütün Yahudiler o camilerin yıkıldığını görmek istiyorlar. Ama bana söylediklerine göre, bu yıkım, Tanrı'dan gelecek bir hareketle, örneğin bir depremle ya da ona benzer bir şekilde gerçekleşecek." (Ibid., s. 99)


  İşte İsrail'deki aşırı sağın mantığı budur. Amaç, Tapınak'ı ne olursa olsun inşa etmektir; çünkü Mesih'in gelişi buna bağlıdır. Tapınak'ın inşası için İslam mabedlerinin yok edilmesi gerekmektedir. Yahudi Devleti, bu işi mabedlerin "altını olmakla" uzun vadeye yaymıştır. Belki de, "insan eliyle" yapılacak bu hazırlıktan sonra, Mescid-i Aksa'yı çökertecek küçük bir deprem beklenmektedir


  ALLAH RIZASI İÇİN BUNU OLABİLDİĞİNCE ÇOK KİŞİYLE PAYLAŞIN

  KAYNAK:www.harunyahya.org

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.01.07
  Mesajlar: 5
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: MESCİD-İ AKSA YIKILIYOR

  Yahudiler Kubbet-üs Sahra yı Mescid-i Aksa gibi gostermeye calışmaktadırlar.
  Gerçek Mescid-i Aksa Kubbet-üs Sahra'nın 200 m ilerisindedir. Kubbesi altın renginde olan yer aslında Kubbet-üs Sahra'dır. Yahudiler bu oyunla Müslümanlar'a Kubbet-üs Sahra'yı Mescid-i Aksa'ymış gibi gösterip bu çirkin planlarını sessizce uygulayacaklardır.

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 05.05.06
  Mesajlar: 859
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: MESCİD-İ AKSA YIKILIYOR

  RABBİM SONUMUZU HAYIRLARA VESİLE ETSİN İNŞALLAH.

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.01.07
  Mesajlar: 5
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: MESCİD-İ AKSA YIKILIYOR

  Siyonistlerin Mescidi Aksa Planı

  Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Harem-i Şerif alanına siyonist İsrail Hükümeti'nin sinagog inşa etmesi Müslümanlar tarafından tepki ve endişeyle izleniyor.

  Tepkilere kulak asmayan işgalci Hükümet Mescid-i Aksa sınırları içerisindeki Ramban Sinagogu'nun inşaat çalışmalarına başladı. Oslo ve Camp David anlaşmalarına aykırı olmasına rağmen sinagogun yapımına başlayan İsrail, buranın eskiden sinagog olduğunu ve şimdi restore edildiğini savunuyor.

  Yapımına başlanan sinagogsa, Yahudi Merkezi diye bilinen bölgedeki caminin sınırlarına tecavüz ediyor. İsrail'in sinagog yapımına Müslümanlar tepki gösterirken, sinagogun bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

  Jews Quarter'de bulunan sinagogun yanındaki camii ise kapalı tutuluyor. Müslümanlar Yahudi merkezi haline getirilen sinagogun tamamlanması halinde, buradaki Arabi Camii'nin geleceğinden endişe ediyor. Konuyla ilgili olarak Filistin Hükümeti tarafından görevlendirilen Tarihçi Dr. İbrahim El Fani, "Orada gördüğünüz gibi sinagog yok, bu sinagog yeni yapılıyor. Orada küçük bir cami var. İsrail geçmişte de bölgede bulunan yeraltı tünellerinin sularını çekerek kullandı. Yapılan Sinagogla Mescid-i Aksa'ya çıkan tüneli kontrol etmek istiyorlar" dedi.

  Kudüs Koptik Kilisesi'nden Baş Rahip Ebu Nafram ise, bölgede üç dine ait yapılar bulunduğunu ve üç dinin bir arada yaşadığına dikkat çekerek, "Orası eskiden sinagogdu, fakat sorun Mescid-i Aksa'ya açılan tünelin ele geçirilmesi olarak görülüyor. Herkes dikkatli olmalı ve huzuru kaçıracak herhangi bir şey yapmaktan kaçınmalı.

  Eski sinagogun restore edilmesinde bir sorun yok, fakat Mescid-i Aksa Müslümanların kutsal saydıkları ve tarihi bir yer" şeklinde görüşlerini bildirdi.

  Siyonist İsrail, Filistinliler ile yaptığı 13 Eylül 1993 tarihli Camp David ve Oslo Anlaşması gereği Kudüs'ün statüsü nihai bir karara bağlanıncaya kadar belirsiz bırakılması, buna karşın İsrail'in Mescid'i Aksa ve El Halil'e 400 metre mesafede kalması kararlaştırıldı. İşgalciler ise, anlaşmanın bu hükmünü ihlal ederek bölgede asker bulunduruyor.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Diyeceksin
  Konu Sahibi davaislam Forum Kendi Şiirleriniz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-02-2011, 02:25
 2. bakalım dininle aran nasıl ?
  Konu Sahibi odtulu.seyma Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-11-2008, 10:55
 3. Namaz kılmanın bereketi
  Konu Sahibi zeynep2008 Forum Nasihatler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-10-2008, 10:15
 4. Manevi Kimlik..!!
  Konu Sahibi Resul Aydın Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-06-2008, 15:39
 5. Kaç Balık Var?
  Konu Sahibi mavci Forum Bilmece-Bulmaca ve Oyun
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 10-05-2008, 16:29

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •