1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: İhlas Suresi'nin Sırları ve Fazileti

 1. #1
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.07.06
  Yer: BURSA
  Yaş: 60
  Mesajlar: 13.928

  İhlas Suresi'nin Sırları ve Fazileti  İhlas Suresi'nin Sırları ve Fazileti
  İhlas suresi; okuyanı kıyamet korkularından kabir karanlığından cehennem azabından korur ve kurtarır. Ölüm acısını hafifletir. Çok okuyan ALLAH dostlarından olur. Okuyan ALLAH'a sığınmış olur ve şirkten kurtulur. Şeytanı kaçırır. Kulunu ALLAH'a yaklaştırır. Mükafat ve sevap olarak iman eden kimsenin sevap ve mükafatı verilir ve 100 şehit sevabı lütfedilir.

  İhlas Suresini okuyan kişi Kuran'ın 3 de 1ni okumuş gibi olur.

  İhlas Suresini günde 10 defa okuyana ALLAH onun için Cennette bir ev yapar. 11 defa okuyana Cennette saray yapılır. 21 defa okuyana 2 saray 30 defa okuyana 3 saray yapılır.

  İhlas Suresini sabah namazının ardından 11 defa okuyana günah bulaşmaz. Şeytandan korunur.

  İhlas Suresini 12 defa okuyan kişi Kuran'ı 4 defa okumuş gibi olur. Yeryüzünün en üstün insanı olur.

  İhlas Suresini her gün 50 defa okuyan kişinin 50 senelik günahı bağışlanır. Kıyamet günü kabrinden "Ey ALLAH'ı öven kimse kalk Cennete gir." denilerek çağrılır.

  İhlas Suresini 100 defa okuyanın günahları bağışlanır. Namazların ardından 100 defa okuyan Cehennem azabından kurtulur.

  Hergün 200 defa İhlas Suresini okuyana ALLAH 1500 sevap yazar. 50 yıllık günahını bağışlar.(yeterki kul hakkı bulunmasın)

  Yatarken sağ yanına uzanarak 3 defa İhlas Suresini okuyan Kıyamet günü ALLAH buyurur ki; Ey kulum sağ yandan Cennete gir.

  Hergün 1000 defa İhlas suresini okuyan kendi nefsini ALLAH'dan satın almış olur. 100000 defa okuyan kendini ALLAH'dan satın almış olur. ALLAH tarafından bir melek göklerde ve yer yüzünde şöyle seslenir: Haberiniz olsun ki falan kişi ALLAH'ın azadlısıdır.

  Hergün 1000 defa İhlas Suresini okuyan Cehennem azabından azad olur.
  Cuma günü cuma namazından sonra kalkmadan 7 şer defa İhlas Felak Nas Fatiha surelerini okuyan ikinci cumaya kadar ALLAH onu koruyup himayesine alır. Günahları bağışlanır.

  İhlas Suresini çok okumayı adet edinen kişiye; ALLAH okuduğu günden kıyamet kopuncaya kadar kendi dostları için hazırladığı bütün hayırları dünya ve ahiret iyiliklerini okuyana verir. Ömrü uzar rızkı genişler tüm işlerinde ona yeterli olur kabir azabından kurtulur korku nedir bilmez. Kıyamet günü toplanılacak yere gideceği zaman beyaz inciden bir binit gelir ona biner ALLAH'ın huzurunda yerini alıncaya kadar hiç bir yerde durmaz. ALLAH ona Rahmet nazarı ile bakar. ALLAH okuyana bir kere mağfiret ettimi bir daha ona azab etmez. Rahmet her yandan onu kuşatır. Onu kendi himayesine alır. Cennet ile ikramda bulunur.

  İhlas Suresini okuyan için surenin her harfine karşılık Cennette bir Hurma ağacı dikilir. Okuyana 1000 melek müvekkel kılınır. O melekler onun için saraylar yaparlar. Sarayların çevresine meyve ağaçları ve kokulu bitkiler dikerler.

  İhlas Suresini okuyan için cennetlik olduğuna 70bin melek şahadette bulunur. Okuyana 70bin melek sevabı yazılır. ALLAH katında kurtuluş yolu bulan kulluk görevini yerine getiren oruç tutan zatlardan yazılır. Melekler o kulu süsleyip cennete götürürler. Cennete girince melekler onun derecelerine bakıp onun için hazırlanmış sarayları görünce hayrete düşerler.

  İhlas Suresini günde 20 defa okuyana 70bin şehit sevabı verilir. Kendisi malı mülkü çocukları mübarek kılınır. 30 defa okuyan Resulullah Efendimize S.A.V. komşu olur. 50 defa okuyanın 50 yıllık günahı bağışlanır. 100 defa okuyana 100 yıllık ibadet sevabı yazılır. 200 defa okuyan 100 köle azad etmiş gibi olur. 400 defa okuyana 400 şehit sevabı verilir. 500 defa okuyan kişinin hem kendisi hemde ailesini ALLAH mağfiretine eriştirir. 1000defa okuyan kişi ALLAH'a olan borcunu ödemiş ve Cehennemden azad edilmiş olur.

  Sabah namazından sonra kalkmadan 100 defa İhlas Suresini okuyanın günahları bağışlanır. 1000 defa okuyan kişi Cennet ile müjdelenir. Okumaya devam eden kişiye Tevhid Sancağı verilir. Duaları makbul olur.
  Gece ve gündüz 10 defa okuyan ALLAH'ın rızasına hak kazanır. Peygamberlerle bulunur. Şeytandan da korunmuş olur.
  Eve geldiğinde kişi Fatiha ile 3 İhlas okursa evde bereket ve hayır artar. Fakirlik ortadan kalkar. Komşularınada hayır ve bereketten verir.
  İhlas Suresini günde 1000 defa okuyana 70 kişiye şefaat etme imkanı verilir.

  Yolculuğa çıkarken 11 defa İhlas okuyanı ALLAH onu evine dönünceye kadar korur.

  İhlas Suresini 100 defa okuyana ALLAH her harf başına 10 sevap yazar. Onun 10 günahını siler. Derecesini 10 arttırır. Cennette onun için 100 saray yapar. Kuran'ı 33 defa okumuş gibi olur. Şirkten kurtulur. Meleklerin hazır olmasını sağlar şeytanı kaçırır. Azapdan kurtulur.

  Akşam namazının sünnetinde; birinci rekatta Fatiha ile Kafirun ikinci rekatta Fatiha ile İhlas Suresini okur. Namaz bitince kalkmadan 30 defa İhlas Suresini okursa ALLAH O kuluna Cennette altından saraylar yapar. Ailesine ve komşularına hayır ve iyiliği dokunur.

  Yatsı namazından sonra 2 rekat namaz kılar ve her rekatta Fatiha ile 20 İhlas okursa ALLAH onun için Cennette 2 saray yapar.

  4 rekatta Fatiha dan sonra 50 İhlas Suresi; toplam 4 rekatta 4 Fatiha ve 200 İhlas Suresi okursa 100 senelik günahları bağışlanır.

  12bin defa İhlas Suresini okuyanın günahlarını ALLAH bağışlar.

  Pazar günü güneş doğarken 10 ihlas okuyup isteğini ALLAH'a dua ederek dile getirenin duası kabul olur.

  Beladan kurtulmak veya bir isteğin gerçekleşmesi için; akşam ile yatsı arası 1000 İhlas okuyup dua eden o beladan kurtulur isteği gerçekleşir.
  İhlas ve Kafirun surelerini çok okuyan küfürden kurtulur. İmanlı olur. Cehennemden kurtulma beratına erişir. ALLAH'a yakınlaşır.
  İhlas Suresi ile Fatiha Suresini çok okuyandan ALLAH fakirliği giderir. Evin bereketi ve hayrı çoğalır. 2. #2
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 29.07.07
  Yer: Bursa
  Yaş: 48
  Mesajlar: 4.273

  Allah Razı Olsun Kardeşim,çok faydalı ve güzel bir paylaşım.Emeğine yüreğine sağlık.İstifadeleneceğiz inşaAllah,Rabbim mükafatını kat kat versin.
  Selam ve Dua ile
  Cuman Mubarek Olsun

 3. #3
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 28.01.09
  Yer: istanbul
  Mesajlar: 12.122

  Hayırlı cumalar diliyorum.
  Hep birlikte okumaya başlasak olmazmı?
  Allaha emanet olun.
  100 adet okudum.
  Allah kabul etsin.
  Selametle kalın.

 4. #4
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.07.06
  Yer: BURSA
  Yaş: 60
  Mesajlar: 13.928

  Alıntı kardelele´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayırlı cumalar diliyorum.
  Hep birlikte okumaya başlasak olmazmı?
  Allaha emanet olun.
  100 adet okudum.
  Allah kabul etsin.
  Selametle kalın.
  Olur niye olmasın Yarın sabah erkenden oturup 1000 ihlas suresi okuyalım inşaallah Rabbim kabul etsin amin
  Konu hafize tarafından (05-11-2011 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. İhlâs Sûresinin Fazileti
  Konu Sahibi MeLeĞİM Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 17-05-2009, 21:24
 2. İhlas suresinin fazileti
  Konu Sahibi SARI KABUS Forum Dua Listesi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-01-2009, 13:49
 3. İhlas Suresinin Fazileti !!!!
  Konu Sahibi mustafa_xtar Forum Kuran-ı Kerim
  Cevaplar: 56
  Son Mesaj: 12-02-2008, 15:12

İşaretlemeler

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •