Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: HADİ PEYGAMBERİMİZİ SEVİNDİRELİM:))

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

HADİ PEYGAMBERİMİZİ SEVİNDİRELİM:))

AİLEM' DEN
    SEMİNE DEMİRCİ
    Zeynep, yataktan mutsuz kalkmıştı. Ağabeyleri okula gitmiş, babası ise iş gezisindeydi. Bir tek annesi ve Zeynep vardı evde. Ağabeylerini özlüyordu. Babasını da çok özlüyordu. Babası bu aralar çok sık şehir dışına çıkıyordu. Yoksa babası onu sevmiyor muydu?
    Canı sıkkındı. “Anneciğim, sen beni çok seviyorsun, değil mi?” İlk sorusu bu oldu. Annesi, “Seni çok seviyorum elbette, boncuk gözlüm.” dedi. “Elhamdülillah, Allah da seni çok sevdiriyor.” “Peki, babam da mı çok seviyor beni?” “Elbette, bi’tanem? Niye sordun ki?” “Hiiç…” dedi, gözlerini yere dikti. Annesi anlamıştı ne demek istediğini.

“Gel bakalım şöyle.” dedi, “Yanaklarından bir öpücük alayım.” Kocaman bir öpücükle öptü annesi Zeynep’i. Bir öpücükle Zeynep’in bütün dertleri uçup gitmişti sanki…

Beraber kahvaltı hazırlarken, çok mutluydular. Kahvaltı sofrasında güzel güzel konuştular.

“Anneciğim, biz sevmeyi nasıl biliyoruz? Yani, nasıl sevebiliyoruz? Bize sevmeyi kim öğretti?”

“Dur, dur; yavaş!” dedi annesi: “Allah bizi yaratırken, her şeyi, herkesi sevebilecek şekilde yaratmış. Kalbimize sevmeyi Allah koydu. Yoksa hiçbir şeyi sevemezdik, hiçbir şeyle sevinemezdik.”

“Peki, nasıl öğretmiş anneciğim?” diye sordu Zeynep: “Şimdi kalbimizde sevgi de mi var?”

Annesi anlattı: “Kendi katından bize peygamberler, yani elçiler göndermiş. Hem kendisinin sevdiği hem de bizim sevdiğimiz insanlarmış onlar. Hem bizim Peygamberimiz’le gönderdiği Kitap’la, yani Kur’ân’la nasıl seveceğimizi de uzun uzun anlatmış. Peygamberimiz de bize bütün yaşantısıyla örnek olmuş. Çok sevmeyi öğretmiş bize. Allah için sevmek ne demek anlatmış arkadaşlarına. Biz de onlardan duyduk nasıl seveceğimizi. Peygamberimiz de bizi çok sevdiğini söylermiş. Öylesine çok seviyormuş ki bizi, bize en ufak bir zarar gelmesi onu çok üzermiş, bizim herhangi bir sıkıntımız ona çok ağır gelirmiş. Biz üzüldüğümüzde en çok o üzülürmüş. Bu yüzden, sırf o üzülmesin diye bizi cennetine alacağına söz vermiş Rabb’imiz. Ama bizim Peygamberimizin sevdikleri arasında olmamız için, O’nu sevmemiz, O’nun bize gösterdiği gibi yaşamamız gerekiyor. Biz O’nun söylediklerini yapmazsak, O’nun gibi yaşamazsak, O çok üzülürmüş. Hem biliyor musun, bu söylediklerimi ben söylemiyorum. Kur’ân’da bizi yaratan Rabb’imiz söylüyor: ‘Size içinizden öyle bir elçi gönderdik ki, sizin sıkıntıya düşmeniz O’na çok ağır gelir, size çok düşkündür, size karşı şefkat ve merhametle doludur.”

“İşte, böyle…” dedi annesi. Derin bir nefes aldı. Zeynep’in gözlerinin içine baktı: “Bizim birbirimizi sevmemiz en çok O’nu sevindirir. Bizim sevinmemiz en önce O’nu sevindirir. Ne güzel değil mi?”

“Hadi, O’nu sevindirelim!” dedi Zeynep. Annesini sıkı sıkı kucakladı. “Seni çok seviyorum.” dedi. Gözleri ışıl ışıldı. Sabahki sıkıntısı uçup gitmişti: “Babam da, gelince beni sevindirse, Peygamberimiz ne kadar sevinir, değil mi?”

Annesi tebessüm etti.

SİZİ ÇOK SEVİYORUM KARDEŞLERİM....HADİ EFENDİMİZİ SEVİNDİRELİM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: HADİ PEYGAMBERİMİZİ SEVİNDİRELİM:))

BENDE TÜM KARDEŞLERİMİ VE BU AİLEYİ ÇOK SEVİYORUM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SEVGİLER KARŞILIKLI DİMİ SEVVALMİNACIM.ALLAH RAZI OLSUN SEVGİ DOLU KARDEŞİM BENİM...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SİZİ ÇOK SEVİYORUM KARDEŞLERİM...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hepinizi çok seviyorum

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

handos yazdı:
    hepinizi çok seviyorum
    ALLAH RIZASI İÇİN BENDE HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUMMMMM.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşlerim bende sizleri çok seviyorum..
    hayatımda yüzünü göremediğim belki sesini bile duyamadığım o kadar çok kardeşim varki..
    hepinizden allah binlerce kez razı olsun..iyiki tanıştık...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A.CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN VESİLE OLDUN BU SEVABA.BEN DE ALLAH İÇİN TÜM KARDEŞLERİ VE AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM.RABBİM CÜMLEMİZİ FİRDEVS-İ ALA DA TOPLAR İNŞAALLAH.BU BENDEN SİZLERE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sadece_eda yazdı:
    kardeşlerim bende sizleri çok seviyorum..
    hayatımda yüzünü göremediğim belki sesini bile duyamadığım o kadar çok kardeşim varki..
    hepinizden allah binlerce kez razı olsun..iyiki tanıştık...
    İYİKİ TANIŞTIK BİZDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ .......

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Avukat yazdı:
    S.A.CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN VESİLE OLDUN BU SEVABA.BEN DE ALLAH İÇİN TÜM KARDEŞLERİ VE AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM.RABBİM CÜMLEMİZİ FİRDEVS-İ ALA DA TOPLAR İNŞAALLAH.BU BENDEN SİZLERE

ablam benim subhanallah maşallah. BİZDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ SİTEMİZİN AVUKAT ABLASI

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)