Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
Like Tree1Kişi Beğendi

Konu: İslamiyetin Doğuşu ''ÇAĞRI'' Filmi İndir=338mb

Durum: Çevrimdışı
    Yer: Bartın

İslamiyetin Doğuşu ''ÇAĞRI'' Filmi İndir=338mb

FİLMİN KONUSU:
    6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan hoşlandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke'yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönettiği rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Allah’a tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.
    Allah'tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu tecrübesiz olduğu halde Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının ardındansa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam'ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğu, Allah'tan başka ilah olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.
    En iyi müzik dalında Oscar'a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn'in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed'i göstermeden İslam'ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da tüm dünyadaki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.
    Oyuncular: Anthony Quinn (Hz. Hamza) , Irene Papas (Hind) , Michael Ansara (Ebu Süfyan) , Ahmed Abdelhalim (Uriqat) , Habib Ageli (Hudayfa) , Mohammad Al-Gaddary (Tefeci) , Nicolas Amer (Süheyl) , Bruno Barnabe (Umaya) , John Bennett (Salool) , Martin Benson (Ebu Cahil) , Robert Brown (Otba) , Donald Burton (Amr) , André Morell (Ebu Talib) , Johnny Sekka (Bilal)

FİLM HAKKINDA:
    Tür : Savaş / Dram / Tarihi / Biyografi Yönetmen : Moustapha Akkad Senaryo : H.A.L. Craig , Tewfik El-Hakim Görüntü Yönetmeni : Said Baker , Jack Hildyard Yapım : 1976, Libya / İngiltere / Lübnan , Seslendirme : Türkçe Süre :177 dk. Görüntü Kalitesi : WMV Boyut:338 MB

Kendi uploadımdır güle güle indirip izleyin..

İNDİR
    Part 1
    Part 2
    Part 3
    Part 4
    Konu halit74 tarafından (14-07-2009 Saat 10:35 ) değiştirilmiştir.
    munife bunu beğendi.

s.a arkadaşlar rapid uzantısında arı filmi yazıyor. çağrı diye arı filmin indirmeyelim balantılar dogru dimi

Yer: Bartın

Alıntı esrarengiz45´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar rapid uzantısında arı filmi yazıyor. çağrı diye arı filmin indirmeyelim balantılar dogru dimi
    yok be dostum güldürme beni Türkçe karakter yaa çağrı ondan o karakterler '' _ '' şeklinde ilahi kardeşim yaa

kardeşim allah razı olsun.emek harcamışsın..

ALLAH razı olsun

palaşım için allah razı olsun

Arkadaşım Filmi indirdim film ufak boyutlu oldugu içinmi çokk karanlık formatını değiştirmek için avi yapmak için attım çekerken hata verıyor 2 bileştireyim avi format yuapayım dedim yine hata verıyor diğer bu uzantıda seyretmesı iyi olmuyor çok karanlık Denetim masasında Klösör ve seçenklerınden uzantıları açık yaptım formatını .avi yaptım neroden atarken yine hata verdi .avi formatı neden olmuyort bu ???????????? yardım edersen sevınırım baş baş hayırlı günler

Yer: Ankara

Üzerinde oynadıkça iyice bozarsın.

Yer: Azerbaycan

teşekkür ediyorum kardeşim

Yer: Azerbaycan

1.parti indirdim.gerisini indiremiyorum rapid premium isityor