Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Konu: Tekbir Giyim kime Hizmet ediyor ? Mail Kampanyası

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  Tekbir Giyim kime Hizmet ediyor ? Mail Kampanyası

  Esselamü Aleyküm kardeşlerim. Benim haliyle pek bilgim yok tekbir giyimden, fakat wep sitesinden fotoğraflara baktım çat pat okuduklarımızdan bildiğim kadarıyla islama uymuyor. diyeceksiniz hangileri uyuyor malesef ...
  Bunu paylaşmayı görev bildim.
  Hakkınızı helal edin.


  Tekbir Giyim’i Türkiyede bilmeyen yok neredeyse.Tesettürlü Kardeşlerimizin Kıyafetlerini üretmek ve pazarlamak maksadıyla açılmış olan bu firma isim olarakta yine İslami Kesimin Ruhunu okşayan “Tekbir” Kelimesini kullanmış.İslami Moda olur mu ? olmaz mı ? bunun tartışmasına girmeyeceğim.Fakat bu ve buna benzer firmalar aracılığıyla gözümüzün önünde İslami değerlerin Modernizm maskesiyle dejenere edilmesine de kayıtsız kalmayacağım.

  Bu yazıda Tekbir Giyim Sahibi Mustafa Karaduman’ın 3 Eşi varmış,aaane acayip !!! falan da demeyeceğim.bizim hassas ve duyarlı olduğumuz konu bellidir.Biz bu konu üzerinde duracağız.Kişinin Özel Yaşantısında ne işler çevirdiği bu yazımızın konusu değil.

  Yıllarca ismi Hacı Şakir olan ama sahiplerinin Hacı ‘lıkla ve dinimizle ilgisi olmayan bir Firma’nın sabunlarıyla köpüren bir Millet olarak Tekbir Giyimle giyinmekte bizim için pek yadsınacak bişey değil demek ki...

  Eğer bunun aksi olsaydı Ülkemizde Koskoca Diyanet İşleri Başkanlığı,Sivil Toplum Kuruluşları, Akademisyenler, Ekranlardan inmeyen Din Alimlerimiz bu konularda Fetva verir Halkımıza uyarılarda bulunur ve Sivil bir Tepki için düğmeye basarlardı şimdiye kadar.Demek ki pekte abartılacak bişey yok bu saydığımız kişi ve kurumlara göre!!!

  Ama ben bizzat kendi çevremde gördüğüm ve duyduğum eleştirilerden birkaçını sizlerle paylaşmak için ve en altta da çok mühim olan bu konu ile ilgili bir Mail kampanyası başlatan kardeşlerimizin mailine yer vereceğim.


  Konuyla ilgili çok fazla eleştiri var elbette ama en mühimi ve beni en çok üzeni şudur ki ;

  “Tesettürlü kardeşlerimiz Kıyafet almak için çarşıya çıktıklarında genel olarak istedikleri tarzda kıyafetleri bulamadıklarını,tüm işyerlerinde sanki aynı kalıptan çıkmış modellerin olduğunu ve bu modellerinde Vücut hatlarını tamamen belli ettiğini dile getiriyorlar.Bu Giyim tarzının halkımıza dayatılmasında ise başta alanında ki en meşhur firma olan Tekbir Giyimve ona benzer firmalar sorumluluk sahibi.Çünkü Hangi Sektörde olursa olsun tanınmış,Marka olmuş Firmalar önder konumunda piyasayı belirler ve diğer tüm Firmalar da tutulmak ve satış yapmak maksadıyla o firmaların izinden giderler.
  Kısacası diyorum ki ; Amacınız nedir ? İslam’ın emri gereği başını ve Vücudunu gizlemek isteyen Kardeşlerimizi Teşhir etmek mi ? Misyonunuz İslami Giyim tarzını Moda ve çeşitli kavramlar eşliğinde yavaş yavaş sapkınlaştırıp yeryüzünden silmek mi ?

  Tesettürün Modası olmaz ! Çünkü Moda Seçkin olmak,öne çıkmak,diğerlerinden farklı olmak için yapılan şeyin ismidir.Tesettür ise Allah’ın (c.c.) Emri gereği Müslüman kadının kendini Şehvetli bakışlardan muhafaza etmesi için giyinmesi gereken kıyafettir.Halbuki bu tarz firmaların genel olarak piyasaya çıkardığı ürünlerin model ve renkleri Tesettürün bizatihi kendisine aykırıdır.Uzaktan yada yakından ilgisi yoktur.

  Sana ne kardeşim ? isteyen istediğini giyer diyebilirsiniz elbette buna lafımız yok.Kaldı ki Müslüman Kadının güzel bir kıyafetle gezmesi,henüz Tesettüre girmemiş kardeşlerimizin kalplerinin ısındırılması da çok önemli konular.Çok Güzel ve Çok daha etkili bir toplumsal harekete ve giyim şekline önderlik edebilecek bir Kurum olan Tekbir Giyim ve o tarz Firmaların Dış Giyim diye tabir edilen Halk içine çıkılan Kıyafetlerdeki seçimlerde daha dikkatli ve özenli olması en büyük temennimizdir.Bu konuda benim gibi düşünen kardeşlerimden ricam Lütfen Tepkinizi dile getirin.Bayan Kardeşlerimizin kurtuluşu için,Tesettüre gereken önemin verilmesi için ve İslami Değerlerin yozlaştırılmaması için 5 dakikanızı ayırın ve altta vereceğim Telefon ve E- Posta Adreslerinden kendilerine ulaşıp Şikayetlerinizi dile getirin.


  [email protected]

  İşte Mail kampanyası için hazırlanmış Mail bu dilerseniz bu maili de gönderebilirsiniz.

  Firmanız tam 24 senedir, Türkiye başta olmak üzre, pek çok ülkede ticari işlerini yürütüyor, fuarlara iştirak ediyor, defileler tertip ediyor, bununla dünyaya açılma, geçmişi geleceğe raptetme gayretini tekstil sektöründe Türkiye ölçülerinde başarıyla yürütüyor. tekstilin ve moda tasarımının Türk ekonomisine katkısı tartışılmaz ve yine Avrupa’da sürekli ilerleyen bir moda olgusuna karşı türkiye’nin ve diğer İslam ülkelerinin kendi değerlerini üretmede akim kalışını da görmezden gelemeyiz.

  Firmanız GEÇMİŞİ baz alan çıkışı itibariyle büyük bir devrim gerçekleşmiştir..bunu da görmezden gelemeyiz.. Ama görmezden gelemeyeceğimiz başka şeylerde var..Firmanızın tesettür adı altında üretimde bulunuşu, ve Avrupa’da “İslam Modası” adı ile, bir temsile yeltenmesi, temelinde, idrakinde, akidesinde icraatlarınızın neredeyse bütünün yer alamayacağı yüce hayat düsturumuz İslam’a, adeta bir saldırı ve giyim gibi en temel ihtiyacları istismar ederek, Müslüman Hanımları, Hatice(ra), Aişe(ra), Fatıma(ra)..annelerimizin, Sallahu aleyhivesellem Efendimiz’in direktiflerindeki TESETTÜR idrakinden uzaklaştırıp, bu kültürümüzü Avrupa’nın ‘moda, defile’ vb. teşhir, sözde şıklık kültürleriyle sulandırdığı ve hakiki geçmişimizi güzelleştirmek yerine İğrençleştirdiği Müslüman Zihinlerce görmezden gelinmeyecektir. İğrenç reklamlarınızı hergün aldığımız gazetelerimizde ‘Tesettür’ adıyla yanyana görmeye artık tahammülümüz kalmamıştır. Niçin sadece Müslüman zihinlerin beslendiği gazetelerimize reklam verişinizde ayrı bir batıl taktik olarak şaibelerini korumaktadır… Firmanız misyonunu ve vizyonunu merak etmekteyiz.Hitab ettiğinizi iddia ettiğiniz halkın tepkilerini anlamlandırmalısınız! dikkate almadığınız takdirde halkın vicdanı sizi, sizin de kullandığınız basın silahıyla cezalandıracak, ulaşabildiğimiz bütün internet ağlarıyla aleyhinizde propogandasını yapacak.dahada dikkate alınmadığı takdirde Hukuki yollara başvurulacaktır..ve nihayet gelecek nesiller Şanlı İslam tarihinde varlığınızla lekelediğiz TEKBİR ismini hakettiği makamına tevdi edecektir..

  Allah, bizleri ve sizleri affetsin, şüphesiz O’na döneceğiz.. Hayra gelin diyen; Boğaziçi, İTÜ,Yıldız,İstanbul,Marmara, Mimar Sİnan,Bilgi, Beykent, Haliç, Kültür,Doğuş,Yeditepe,Sabancı,Koç Üniversiteleri öğrencileri….


  ( Bu maili İslami duyarlılığı olan kardeşlerimizin ellerinden geldiği kadar internet ortamında yaymaları ve “Hayra gelin diyen” kampanyasına da kurum ve kişi olarak katılımlarınızı bekliyoruz. )

 2. #2
  FiSeBiLiLLaH

  Arz Talep meselesi..Talep olmasaydı tekbir giyim olmazdı...

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.03.09
  Mesajlar: 13.423
  Teşekkür ve Beğeni

  Konuyu bizlerle paylaştığın için teşekkürler ibra.

  Ama adamlarda haklı bir yerde.
  Şimdi digip bir pardesü alan bacım tam oturmuyor diye daraltıyor.
  Kesinlikle talep meselesi.

  Emine Şenlikoğlu:“Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 31.10.08
  Yer: Ankara
  Mesajlar: 6.063
  Teşekkür ve Beğeni

  Kulun bir hesabı varsa, Allahında bir hesabı vardır. Elbet bir gün o gün gelir.

 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı FiSeBiLiLLaH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arz Talep meselesi..Talep olmasaydı tekbir giyim olmazdı...
  ALLAH celle celalühü razı olsun

  Alıntı şehadetgülü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Konuyu bizlerle paylaştığın için teşekkürler ibra.

  Ama adamlarda haklı bir yerde.
  Şimdi digip bir pardesü alan bacım tam oturmuyor diye daraltıyor.
  Kesinlikle talep meselesi.

  Emine Şenlikoğlu:“Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”
  Aynen kardeşim talep meselesi. satamazsa adam niye üretsin ?

 6. #6
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Tekbir Giyim'den Podyumda namaz skandalı


  Tesettür kıyafetleri hazırlayan 'Tekbir Giyim'in defilesinde üç erkek manken ilahiler eşliğinde podyumda cenaze namazı kıldı.
  Türkiye'de namaz ilk kez bir defileye alet edildi. Tesettür kıyafetleri hazırlayan 'Tekbir Giyim'in defilesinde üç erkek manken ilahiler eşliğinde podyumda cenaze namazı kıldı.

  Defilenin baş kadın mankeni ise hareketli hayatı ile tanınan Ece Gürsel oldu.

  DEFİLEYİ BİN KİŞİ İZLEDİ

  Tesettüre uygun kıyafetler üreten 'Tekbir Giyim'in 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonu önceki akşam İstanbul Yeşilköy WOW Otel'deki defileyle tanıtıldı. Defileyi tam bin davetli izledi.

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da podyuma önce tesettür kıyafetli mankenler çıktı. Tekbir Giyim'in yeni üretmeye başladığı erkek kıyafetleri de ilk kez bu defilede tanıtıldı.

  EKRANDA TAKKE TESPİH

  Defilenin ilk bölümünde mankenler tempolu müzik eşliğinde yürüdü. Son bölümde ise ilahiler çalınmaya başladı. Skandal bu dakikadan itibaren başladı. Podyuma çıkan üç erkek manken ayakta kılının 'cenaze namazı'nın hareketlerini yaptı. Bu sırada arka plana projeksiyonla takke, tespih gibi dini unsurların görüntüleri yansıtıldı.

  ECE GÜRSEL DE BAŞROLDE

  Böylelikle Türkiye'de bir defilede ilk kez namaz kullanılmış oldu. Tesettür defilesinin baş kadın mankeni yaşadığı ilişkilerle gündemden düşmeyen Ece Gürsel'di. Ece tesettür kıyafetlerinin yanı sıra tesettür gelinlik de tanıttı.

  BUGÜN

 7. #7
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 05.02.08
  Mesajlar: 226
  Teşekkür ve Beğeni

  Mankenlerin ellerini bağlayış şekli dikkatimi çekti, heheh...))))

 8. #8
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı Horanta´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mankenlerin ellerini bağlayış şekli dikkatimi çekti, heheh...))))
  Ben hiç farketmemiştim
  şimdi merak ettim acaba o rezaleti izleyenler biliyormuki ?

  Rabbim cümlemize Tesettür şuurunu nurunu versin.
  amin

 9. #9
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  TESETTÜRE KARŞI “SAVAŞMA.. SÖMÜR!” STRATEJİSİ

  Çok geç kalmış bir yazı.. Bu konuda yazılmış bir çok yazı da vardır ama bizimkisi sadece bir iç dökme, dertleşme, dertlenenlere ortak olma.. Burada tesettürün İslam’daki yeri, önemi, hükmü vb. “bildiğiniz konulara” girmeyeceğim. Çünkü bu yazı zaten bunu bilenlere ithafen yazılmıştır…

  Bundan yaklaşık 6-7 yıl kadar önce bir toplu ulaşım aracında şahit olduğum diyalog dün gibi hatırımda. Üniversite öğrencisi olduklarını tahmin ettiğim üç genç bayan vardı. İkisinin başı açık diğerininki kapalı.

  Başı açık olanlardan birisi “Kızlar dün kararımı verdim ben de artık tesettür giyime geçeceğim” dedi… “Falan marka eşarp, falan stil elbise, falan renk çanta ayakkabı vs…” Diğer arkadaşları şaşırmış bir vaziyette “Hadi canım, kapanmaya mı karar verdin?” dediler. (Ben rahatlıkla duyuyorum konuşmalarını)

  Kızın verdiği cevap hala kulaklarımda: “Yok aslında kapanmaktan değil de şu sıralar tesettür kıyafetleri o kadar çekici, şık ve hoş ki insanın gözü kalıyor, birkaç giysiyle çok güzel olabiliyorsun… kendi arkadaşlarımdan biliyorum…”
  Sözün başlamadan bittiği yer…

  28 Şubat süreciyle birlikte, tesettüre karşı büyük bir savaş açıldı, öncesinde de vardı ama o zaman bu kadar başarılı değillerdi. Baktılar ki olmuyor, onlar inatlaştıkça müslüman-mütedeyyin kesim daha da inatlaşıyor, farklı bir taktik uygulayalım dediler…

  Yazının başlığında da ifade ettiğim gibi “savaşma-sömür” taktiği… Üstelik bu taktik onların bir taşla iki kuş birden vurmalarını sağlayacaktı. Hem İslam’ın “tesettür” kalesini içten içe yıkacaklar hem de bundan muazzam bir ticari kazanç elde edeceklerdi. Yıl 2011 ve durum-vaziyet tam olarak böyle! Tesettür kavramı sadece dillerde kaldı, bedenlerde değil.. Bedenlerde ise bu strateji savaşının öncü süvarileri olan malum tesettür(!) firmalarının ilkbahar-yaz-kış-sonbahar kreasyonları var.

  Burada konu ikiye ayrılıyor;

  1. Tesettüre uygun olmadığı halde tesettürlü olduğunu sanan bayanlar

  2. Tesettüre uygun bir giyim tarzına sahip veya sahip olmaya çalışan bayanlar

  Önce birinci gruptaki arkadaşlara sesleniyorum, “neyi” “niçin” yaptığımızın farkında mıyız? Eğer yukarıdaki olayda geçtiği üzere (kendisine nikah düşen insanların bulunduğu bir ortamda) çekici olmak, şık ve güzel görünmek için yapıyorsanız lütfen “tesettür” kavramını kullanırken bir kez daha düşünün… Her haliyle takvadan uzak birinin “ben takvalıyım” demesi kadar abes bir durum öyle bir haldeyken “ben tesettürlüyüm” demek… Lütfen artık kendimize gelelim ve “neyi” “niçin” yaptığımızın farkına varalım…

  İkinci gruptaki kardeşlerimizin de (hem kendilerinin hem de eşleri/kardeşleri/babaları vd. yakınlarının) artık bu “sömürge” savaşının ve tesettürü içten yıkma faaliyetlerinin farkına varmaları lazım. Ve buna en büyük tepki olarakta tesettür giysilerini, tesettürün ruhuna uygun olmayan bir şekilde kullanan/sunan markaları tesbit ederek BOYKOT listesi oluşturmalı ve bu firmaların ürünlerini kesinlikle almamalıyız.

  Şuurlu müslümanlar olarak biraz uyanalım ve bu tesettür tahribatına bir son verelim/verdilerim artık…

  Onlardan alınan her ürün ”nosetttür” modaları olarak geri dönecektir ve dönüyor da zaten. Bilbordlarda, afişlerde, her nevi tanıtım ortamlarında görüyoruz; eşarp kadının saçını örtmekten başka her amaçla kullanılıyor.. Ürün kataloğunda eşarbı bir tesettür aracı olarak değil sanki aksesuarmış gösteren tüm firmalar bu boykot listesinin içinde olmalıdır…

  KAYNAK
  Ve Bu Resimde İsmi Geçmeyen Ama benzerleri Tebir giyim v.s

 10. #10
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.09.09
  Yer: Konya
  Mesajlar: 6.153
  Teşekkür ve Beğeni

  Küresel ekonomik krizin etkisiyle son bir yılda Türkiye’de erkekler lüks harcamalarını frenledi. Kadınlar ise krize aldırış etmeyip lüks alışkanlı-ğını sürdürdü. Vakko’nun sahibi Cem Hakko, ciroda kadınların yüzde 55 olan geleneksel kadın payının kriz döneminde erkeklerin lüksten kaçınmasıyla yüzde 65′e yükseldiğini söyledi.

  Gelirin yüzde 10′u eşarptan
  Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, cirolarının yüzde 10′unu eşarptan kazandıklarını söyledi. Türkiye’nin en zengin eşarp koleksiyonlarından birine sahip olduklarını belirten Hakko’nun açıklamasına göre kravat, gömlek ve eşarp, Vakko’nun en çok sattıkları üç ürün.

  CEM HAKKO KİMDİR?

  Cem Hakko (d. 1956, İstanbul), Vakko mağazalarını yürüten Yahudi asıllı Türk işadamı ve modacı.

  Cem Hakko, Vakko mağazalarını kuran işadamı ve modacı Vitali Hakko’nun oğludur. Vitali Hakko ilerleyen yaşlarında mağazaların yönetimini diğer aile üyelerine özellikle oğlu Cem Hakko’ya bırakarak, birlikte mağazaların yönetimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

  CEM HAKKO NEDİR?

  Alem dergisinin gecesine katılan Cem Hakko içkiyi fazla kaçırınca kim olduğunu daha doğrusu ne olduğunu bakın nasıl açıkladı: “22 temmuz’dan sonra neler olacağını göreceksiniz, bizi azınlık görenler bu ülkedeki patronların kim olduğunu öğrenecekler. Cem Uzan dahi üç sene önce elimi öperdi şimdi bizden oy istiyor. Amerika ne derse o olur, biz ülkenin musevi vatandaşları olarak patronuz… Siz işçisiniz. Vakko olarak da hepinizi biz giydiriyoruz, bayıla bayıla, övüne övüne Vakko’dan giyiniyorsunuz.”

  Cem Hakko'nun Tarihi İtirafları | netpano.com - Haber sitesi

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Sen ardına bakmadan gittin.....
  Konu Sahibi Muhtazaf Forum Genel Konular
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-09-2012, 18:02
 2. 12-nisan-2012-perşembe
  Konu Sahibi medahms Forum İslami Bilgi ve Kaynaklar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 13-04-2012, 16:29
 3. Çağdaş Bidat Fırkalarının Belirgin Özellikleri
  Konu Sahibi Tevhid Davası Forum Sesli Görüntülü Dini Sohbetler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24-05-2011, 16:42

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •