Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: Yeni Şafak'tan Provakasyon Ağızı !

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Yeni Şafak'tan Provakasyon Ağızı !

  Yeni Şafak'tan Provakasyon Ağızı !
  Bugünlerde epeyce karmaşık bir hal alan Başörtüsü sorununa dair çözüm üretemeyen Ak Parti iktidarı ve onun yandaş gazeteleri epeyce karmaşık duygulara kapılmış durumdalar.İlk etapta doğu vilayetlerinde ki bir başörtülü ilkokul öğrencisini ergenekoncu ilan eden basın şimdide Mahmut Efendi hazretlerine verilecek ödül'ü bahne edip irtica hortladı yaygarasının bir başka versiyonunu sergiliyorlar.Bizlerin 28 şubatta görmeye alıştığımız bu nidaları adı islami olan medyadan görmeye başlamamız oldukça ilginç değil mi?
  Aşağıda ki yazıyı okudukça provakasyonu daha iyi anlayabiliyoruz.Türkiyede yüzlerce Ehli Sünnet aliminin katılacağı bir organizasyon ile Mahmut Efendi Hazretlerine verilecek 'İNSANLIĞA HİZMET ÖDÜLÜ' Resmen ve açıkça YENİ ŞAFAK isimli gazete tarafından kendi tabirleri ile provakasyon edilmektedir.Yeni Şafak gazetesinin manşetini görenler dünün 28 Şubat medyasının attığı manşetleri hatırlıyor.Yeni Şafak'ın neyi amaçladığı ise gerçekten muamma! Hedefin Cüppeli Ahmet Hoca gibi gösterilmesi ise tamamen tesadüfi değildir.Asıl hedef Ehli Sünnet ve Mahmut Efendi Hazretlerinin bizzat kendisidir.Biz bu provakasyonlara gelmeyiz !

  İŞTE YENİ ŞAFAK'TA YAYINLANAN O HABER !


  Siyaset, başörtülü öğrencilerin eğitim özgürlüğüne çözüm ararken, Cüppeli Ahmet Hoca, İstanbul Ataköy`de, çözüm çabalarını sabote etmeye yönelik görüntüler verecek bir programa öncülük ediyor. Mahmut Ustaosmanoğlu, Yusuf el-Kardavi gibi saygın İslam alimlerinin isimlerinin de kullanıldığı programa, vatandaşlar, `cüppesiz, sarıksız, çarşafsız gelmeyin` mesajlarıyla çağrılıyor.


  Siyaset dünyasının başörtüsü sorununu tarihe gömmek üzere seferber olduğu son dönemde 28 Şubat sürecini andıran provokasyon girişimleri baş gösterdi. `Cüppeli Ahmet Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ve yakın çevresi, İstanbul`un selatin camileri dururken, Ataköy`deki Sinan Erdem Spor Salonu`nda düzenleyecekleri sohbet toplantısına vatandaşları içeriği dikkat çeken bir mesajla çağırdı.  Başörtüsü sorununun çözümünde son düzlüğe giren olumlu girişimlerin önünü tıkama amacı taşıyan olaylardan ilki Cumhuriyet Halk Partisi`nin (CHP) çözümsüzlüğün devamı için `ilköğretim ve liseler ne olacak` sorusuyla işaret ettiği biçimde gelişti. Adana ve Mersin`de belli bir gruba mensup olduğu ortaya çıkan velilerin çocuklarını başörtülü olarak ilköğretim okuluna sokmakta ısrar etmesi basında manşetlere taşındı. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya`nın siyasi partileri kapatmayla tehdit eden konuşması geldi.  ÇÖZÜMSÜZLÜĞE HİZMET  Şimdi de Cüppeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ve taraftarlarının önümüzdeki pazar günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu`nda düzenleyecekleri sohbet toplantısı gündemde. Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimlerin, bu sohbet toplantısı için cemaat taraftarlarına dikkat çeken bir mesaj gönderdiği öğrenildi. Başörtüsü meselesinin tartışıldığı son dönemin hassasiyeti göz önüne alındığında çözüm karşıtı kitlenin `irtica yükseliyor` argümanını güçlendirecek mesajda cemaat üyelerine `cüppesiz, sarıksız ve çarşafsız gelmeyin` çağrısı yapıldığı belirtildi.  29 EKİM`DE İNÖNÜ YA DA OLİMPİYAT`I İSTEDİLER  Cüppeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının sohbet toplantıları için camiler yerine son dönemde spor salonlarını kullanmaya başlaması da dikkat çekti. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının Sinan Erdem Spor Salonu`ndan önce İnönü veya Olimpiyat Stadyumu`nda sohbet toplantısı yapmak için izin istedikleri fakat ret cevabı aldıkları öğrenildi. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının İnönü veya Olimpiyat Stadı`ndaki buluşmanın tarihi olarak 29 Ekim`i seçmeleri ise dikkat çekti. Yüz bin kişiyi `sarığınızla ve çarşafınızla gelin` mesajları göndererek bu stadyumlardan birine toplamak isteyen Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimler, önümüzdeki pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu`nda toplantı yapmak için izin alabildi.  Saygın alimlerin adı kullanılıyor  Başörtüsü sorununda olumlu girişimleri provoke edebilecek nitelikteki mesajlarla duyurusu yapılan toplantıya katılımı artırmak için Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi`yi plaket verme bahanesiyle davet ettikleri öğrenildi. Aralarında Yusuf El Kardavi, Kays El Mubarek ve Eş Şeyh Abdullah Bin Beyyeh`in de bulunduğu 130 ülkeden alanında uzman ünlü İslam aliminin katılacağı toplantıda, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi`nin güvenliğini ise özel olarak tutulan 500 görevli sağlayacak. Ustaosmanoğlu çevresinin, bu programdan rahatsız olduğu öğrenildi.

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Yenişafak gazetesinde bugün manşetten yayınlanan Cüppeli Ahmetten Provokasyon Hazırlığı başlıklı haberle ilgili, Marifet Derneği tarafından bir basın açıklaması ile cevap verildi.

  22 Ekim 2010


  Yenişafak gazetesinde bugün manşetten yayınlanan “Cüppeli Ahmet’ten Provokasyon Hazırlığı” başlıklı haberle ilgili, Marifet Derneği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Yenişafak gazetesinin haberi yalanlandı. Haberde yer alan iddiaların talihsiz olduğu belirtildi.

  Vatandaşlara sarık cübbe uyarısı yapıldığı iddalarını yalanlayan Marifet Derneği'nin Basın açıklamasında şu sözlere yer verildi:

  Yenişafak gazetesinin provokatif haberinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek “ödül törenine katılacak vatandaşlara sarıksız, cüppesiz, çarşafsız gelmeyin mesajı” gönderildiği iddia ediliyor. Vatandaşlara mesaj gönderme durumu yoktur. Bu iddia tamamen yalandır. Ödül törenine katılacak insanların kıyafet tercihlerine müdahale etmek söz konusu değildir.

  Haberde “Cüppeli Hoca ve taraftarlarının İnönü veya Olimpiyat stadındaki buluşmanın tarihi olarak 29 Ekim’i seçmeleri ise dikkat çekti” deniliyor. Organizasyon yapılırken hiçbir şekilde 29 Ekim tarihi üzerinde konuşulmadı ve bu tarihle alakalı da hiçbir müracaat yapılmadı.

  Yine haberde “Cüppeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının camiler yerine spor salonlarını kullanmaya başlaması da dikkat çekti” deniliyor. Bu bir cami programı değildir, bir ödül törenidir. Onun için spor salonu tercih edilmiştir. Böyle bir organizasyonun camilerde yapılma imkânı da yoktur.

  Yenişafak gazetesi “başörtüsü yasağının kalkmasıyla ilgili sürecin tartışıldığı hassas bir dönemde Cüppeli Ahmet Hoca’nın Sinan Erdem’de düzenlenecek ödül töreniyle provokasyona yol açacak eylemler içerisinde olduğunu” iddia ediyor. Oysaki olası bir yanlış anlamanın önüne geçmek için WOW otelde düzenlenecek ve iki gün sürecek sempozyum ile Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek ödül törenlerinin basına kapalı olduğu bütün basın yayın kuruluşlarına ilan edilmiştir.

  Olası bir yanlış anlamanın önüne geçilmesi için toplantıların içeriğiyle ilgili bütün detayların yer aldığı ilan Bugün, Star, Taraf ve Yeni Akit gazetesinde yayınlanmıştır. Yenişafak gazetesi ise bu ilanı yayınlamaktan kaçınmıştır. Bu da Yenişafak gazetesinin en baştan bu olaya önyargıyla yaklaştığını göstermekte ve birileri tarafından yönlendirildiğini izlenimini vermektedir.

  Ödül töreni için hava şartları düşünülerek Sinan Erdem kapalı spor salonu tercih edilmiştir. Programları organize eden Marifet Derneğidir. Cüppeli Ahmet Hoca sadece konuşmacı olarak katılacaktır. Mahmut Ustaosmanoğlu hocaefendiye ödülü verecek olan da AL MAHAD-UL-AALi AL-iSLAMi Üniversitesi’dir.

  Bu toplantı bir kapalı alan toplantısı mahiyetinde olduğundan herhangibir izin veya bildirime gerek olmadığı halde Derneğimiz hem İstanbul Valiliğinden hem de İstanbul emniyetinden izinler alınarak, toplantının güvenliğinin sağlanması noktasında da emniyete müracaat edilmiştir.

  Haberde “Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye plaket verme bahanesiyle davet ettikleri öğrenildi” iddiası yer alıyor. Bu sempozyum tüm İslam ülkelerinden katılan İslam alimlerinin katıldığı uluslararası ilmi bir çalışmadır. Ödül organizasyonu, Duyubendi Ulemasının önderliğinde 300 alimin katılımıyla Mahmut Ustaosmanoğlu hocaefendiye şimdiye kadar yapmış olduğu büyük irşat çalışmalarından dolayı İslam’a üstün hizmet ödül vermek istediklerinin tarafımıza iletilmesi şeklindedir.

  Haberde geçen “Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin güvenliğini ise özel olarak tutulan 500 görevli sağlayacak” konusu da asılsız olup Sinan Erdem Spor Salonunda yapılacak organizasyonun tedbir amaçlı 400 personel için güvenlik şirketiyle anlaşılmıştır.

  “Ustaosmanoğlu çevresinin, bu programdan rahatsız olduğu öğrenildi” şeklindeki iddia tamamen gerçek dışıdır. Mahmut Ustaosmanoğlu hocaefendinin kabulü ve rızasıyla katılacağı bu ödül töreninden çevresinin rahatsız olduğunu iddia etmek ise yalan ve iftiradır.

  Muhafazakâr bilinen Y.Ş Gazetesi, dünyaca ünlü İslam âlimlerinin kişiliklerine hakaret eder mahiyette “saygın âlimlerin adı kullanılıyor” demiştir. Milyonlarca müslümanın saygısını kazanmış bu kadar büyük âlimin “kandırılarak” isimlerinin kullanılmasına müsaade ettiğinin haberleştirilmesi en hafif tabiriyle “ayıp”tır. Bu iftira ve yalanı manşet yapmaktan çekinmeyen Yeni Şafak’ın bu haberle neyi amaçladığı ve kimden beslendiği Müslümanların kafasında soru işareti oluşturmaya devam edecektir.


  Manşetinden son cümlesine kadar yalan, iftira ve tahkirle dolu bir haberi Yeni Şafak Gazetesinin böyle bir dönemde yapmış olmasını da ayrıca manidar buluyoruz.

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklaması şöyle:

  Bu sabah bir haber çıktığını duyduk. Yeni şafak gazetesinde şahsıma ait büyük bir iftia bulunmaktadır. Bundan dolayı reddetmek üzere karşınızda bulunuyorum.

  Organizasyonla ilgili genel sekreter hoca efendi gereken konuşmayı yapacak. Bu organizasyonun Türkiyedeki ayağı Marifet Derneği. Konu ile ilgili Genel Sekreter Şefik Hoca Efendi gereken bilgiyi duyuracak. Burada bana düşen benimle ilgili olan kısmı açıklamak.

  Burada herşey izinli müsadeliolarak yapılacaktı. İlanlar ne zaman başlamıştır? Heryerden izinler alınmıştır, organizasyon hazırlanmıştır, ondan sonra ilan edilmiştir.

  Şimdi burada bizim provakasyoncu olduğumuz iddia edilmektedir. Nedir bu; Yok şalvarlı cübbeli gelin, çarşaf giyilsin demişim.

  Halep ordaysa arşın burdadır.

  İlanların hiçbirinde insanların nasıl gelebileceğinden söz edilmemiştir. Çok defa programımız olmuştur. Kot pantolonuyla normal giyimiyle gelenler olmuştur. Bizde söylemişizdir aman karışmayın, herkes istediği gibi gelsin diye.

  Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen şerefsizdir, bu şerefsizlik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar.
 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 05.12.08
  Mesajlar: 2.712
  Teşekkür ve Beğeni

  Amaaan dikkat inşaallah.
  Bizi birbirimize düşürmeyi çok iyi biliyorlar hainler.
  Amaaan Dikkaaaaaaat.

 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Mahmud Efendiyi sevenler ve cemaati bunu unutmayacak
  Mahmud Efendi Hazretlerimize verilecek olan 'İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü' programının iptal edilmesini tartışıyoruz.

  Bu program, Efendi Hazretlerimizden çok bizim için gerekliydi. Efendi Hazretlerine ödülünü zaten Allah'u zülcelâl Hazretleri vermiştir ve verecektir. Onu dostluğu ile şereflendirmiştir. İslamı yaşamaktaki kılı kırk yararcasına gösterdiği hassasiyeti de Allah'ın ona verdiği ödüllerdendir. Efendi Hazretlerimizin bir ödüle veya takdir edilmeye ihtiyacı yoktur. Onlar için takdir edilmekte, yerilmekte aynıdır. Onlar daima huzur üzeredir.

  Cemaatimizin ve sevenlerinin bu durumu olumlu karşılamasını kimse bekleyemez. Bu toplantı bir ödül töreninden çok Efendi Hazretlerimizin, dünyaca tanınmış âlimlerin ve bu yola gönül vermiş âşıkların toplanmasına vesile olacaktı. Toplantı, Kuran tilaveti, sohbetler, salâvatlar ile süslenecek, bereket, feyiz ve nurun, rahmeti ilahinin inmesine sebep olacaktı. Bu rahmetten ve feyizden mahrum bırakıldık, sevenler sevdiği ile buluşamadı.

  Yeni Şafak Gazetesi'nin anlam veremediğimiz 'maksatlı' çıkışının ardından toplantı iptal edildi. Gazete böyle yapk ile, toplantıya iştirak edecek, toplantıdan doğacak hayırlardan istifade edecek binlerce insanın hakkına tecavüz etmiş oldu. Soruyoruz; Bu kadar insansın vebalini yüklenebilecekler mi?

  Gazete, bahsettiği bu güne kadar çözülememiş ve ne olacağı belirsiz 'başörtüsü süreci'ni baltalamakla suçladığı bizleri zan altında bırakmakla, iftara etmekle ve yalan haberlerle kendi değerini alçaltmış, Müslümanlar nezdinde itibarını düşürmüştür.
  Allah dostlarına ve sevenlerine saldıranlar, hayır yollarını kesenler, sonun başlangıcına doğru ilerlediklerinin farkına varmalıdırlar! Çünkü Allah'ın dostlarına yapılan her türlü hakaret, oyun ve hileler karşılığını Allah'tan bulmaktadır.

  Bizler 'bunda da bir hayır vardır inşallah' diyeceğiz ve şer odaklarını Allah'a havale edeceğiz.


  www.ismailağa.info

 6. #6
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Alıntı Kur'ana sevdalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amaaan dikkat inşaallah.
  Bizi birbirimize düşürmeyi çok iyi biliyorlar hainler.
  Amaaan Dikkaaaaaaat.
  Allahcc,hainlere fırsat vermesin inşaALLAH...
  En doğru yorumu yapmışsınız zannımca...
  Rabbimize emanetsiniz...
  O EN GÜZEL VEKİLDİR...
  BESMELE..SELAM...DUA...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Haydi İSLAMİYET GEN TR Pikniğe Gidiyoruz :))))
  Konu Sahibi hafize Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 40
  Son Mesaj: 28-04-2010, 23:39
 2. Vitir Namazında farklı dua okunmuşsa ???
  Konu Sahibi AliveFoto Forum Dini sohbet
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-02-2010, 22:37
 3. Genç kizin evlilik şartlari
  Konu Sahibi melike tursun Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 01-02-2010, 14:34
 4. :::::::::affet:::::::::::.
  Konu Sahibi mervenur1 Forum Şiirler
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 31-08-2009, 23:15

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •