Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Konu: Aman şşt sakın Müslümanlar Duymasın!

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Aman şşt sakın Müslümanlar Duymasın!


  Ahlaki çöküntüye hizmet eden Televizyon dizilerinin ardı arkası kesilmiyor. 2002-2003 yıllarında yayınlanan ve o dönemde büyük ilgi toplayan Çocuklar Duymasın adlı dizi yeniden yayına girdiği ATV ekranlarında birbirinden çirkin bölüm senaryoları ile yozlaşmaya katkı sağlama çabası veriyor.
  Aman şşt sakın Müslümanlar Duymasın!Aile dizisi olduğu iddiasıyla yayın yapan Çocuklar Duymasın adlı dizi Aile ve ahlaki yapıyı tehdit ediyor.

  M. FATİH GEDİMAN'in haberi

  Ahlaki çöküntüye hizmet eden Televizyon dizilerinin ardı arkası kesilmiyor. 2002-2003 yıllarında yayınlanan ve o dönemde büyük ilgi toplayan Çocuklar Duymasın adlı dizi yeniden yayına girdiği ATV ekranlarında birbirinden çirkin bölüm senaryoları ile yozlaşmaya katkı sağlama çabası veriyor.

  MİNT PRODÜKSİYON (Made in Turkey) imzasıyla yayın yapan Çocuklar Duymasın, kız çocukların sevgili edinip onları anne ve babalarının evine getirmesi, Lise ve üniversite çağındaki çocukların buldukları sevgilileri ile öpüşmeleri, Müslümanların oruç tutmaması, Boşanma ve sonrasında yeni bir isimle flört etme gibi bir çok eylemi normalleştirme çabasında.

  SEVGİLİNİ GETİR MUTFAKTA ÖPÜŞ!

  Eğitim çağında olan kız çocukların ahlaki yapısında sarsıcı iz ve özentiler bırakacak işlere imza atan Çocuklar Duymasın adlı dizi “flört” kavramını normalleştirerek, evlilik müessesesine girmeye gerek olmaksızın öpüşüp sevişmeyi de güzel ve iyi bir iş olarak gösteriyor. Dizide Duygu isimli evin büyük kızını canlandıran Hayal Garip adlı oyuncu ise bu senaryo üzerine oynayan isim oldu. Bu karakterin henüz mini etekten uzununa geçemediği dizide, Babasının evine getirdiği erkek arkadaşını mutfakta öpen genç kızın “doğru kız” olarak yansıtıldığı görülüyor. Annenin “Gizli gizli yapacağına evimizde yapsın” mantığı ile babayı sözde “DOĞRU YOLA” çekerek ikna ettiği bölümlerde, kızının sevgilisi ile aynı masada yemek yiyen Haluk isimli karakter medeni-çağdaş olma yolunda ilerleyen bir baba olarak izleyicilere yansıtılıyor.

  ERKEK ARKADAŞLA BODRUM!

  Dizi ile normalleştirilmek istenen bir başka durum ise, Kız çocuk için erkek arkadaş ile, Erkek çocuk için Kız arkadaşla tatil yapma, plajlarda birlikte zaman geçirme olarak ortaya çıkıyor.

  EŞİNDEN BOŞAN FLÖRTE KULAÇ AT!

  Aile dizisi olduğu iddiasında olan ve her yaştan insanın televizyon karşısında olabileceği saatlerde yayına verilen Çocuklar Duymasın’ın icraatları bu kadarla kalmıyor. Dizi yıllar önceki bölümlerde Selami ile evli olan Gönül adlı karakterin aradan geçen zaman içerisinde kendisinin her istediğini yaptığı gerekçesiyle boşandığı üzerine kurgulanmış. Heyecanını kaybettiği için boşandığı eşinden sonra yeni birisiyle flört eden Gönül, senaryoya göre oğluna ve aile dostlarına bunu anlattığında bunun gayet normal bir durum olduğu yönünde destek alıyor.

  ÇOCUK EROTİK FİLM ESPRİSİ YAPIYOR!

  En can alıcı noktalardan birisi de dizide Gönül’ün çocuğu olarak oynatılan küçük çocuğa yaptırılan espriler oldu. 5-6 yaşlarındaki bir çocuğu canlandıran Alp Eren Khamis’e dizideki büyükleri gibi içlerinde “erotik film” , “artı 18” gibi kelimelerin geçtiği replikler veriliyor. Hem oynayan çocuk hem de izleyen çocuklar açısından tam bir yıkım niteliği taşıyan bu durum da diğerleri gibi oldukça normal “muzip çocuk tavırları” olarak yansıtılmakta.

  ALKOL HER ZAMANKİ GİBİ

  Dizide evin küçük oğlunu oynayan Havuç lakaplı Furkan Kızılay, arkadaşları ile toplanıp Taksim’de alkol alıyor. Eve sarhoş şekilde gelen karaktere tepki göstermek isteyen Baba ise izleyiciye yine kötü adam pozisyonunda gösteriliyor

  ORUÇ TUTMA

  Dizide Meltem’i canlandıran Pınar Altuğ, Ramazan ayında yayınlanan bölümlerde, oruç tutmak isteyen ve eşi Haluk’u canlandıran Tamer Karadağlı’ya izin vermiyor. Senaristlerin Ramazan ayındaki bölümlerin bir çoğunda oruç tutamayacağını yazdığı Haluk isimli karakterin yalnızca bir bölümde ilaç kullandığı gerekçesiyle olduğunu kaleme aldı.

  Timeturk.com'un Haberi

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.08.10
  Mesajlar: 279
  Teşekkür ve Beğeni

  Bu konu bugün benim de çok dikkatimi çekmiş ve okumuştum...Evet yozlaştırılmaya çalışılan ahlak...bizim öz kültürümüzü,örf adet/gelenek ve göreneklerimizi hepsinden de önemlisi maneviyatımızı tamamiyle aslından sıyırıp,avrupa ahlakına özendirirci hatta benimsetici tv proğramlarını sık görür olduk...Ahlakımızı çöküşe doğru sürükleyici ve toplumu ciddi şekilde tehdit edici bu tip proğramların yolunun bir an önce tıkanması gerekmektedir...

 3. #3
  FiSeBiLiLLaH

  Bu münafık yaplı televizyon başka bir dizisinde(KIlıç Günü) yatakta 2 tane erkeğin olduğu bir sahne yayınlamış.Müslümnalar doğan medyasını boykot ettiği gibi bu Albayrak grubunuda boykot etmelidir.

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 30.07.08
  Mesajlar: 1.720
  Teşekkür ve Beğeni

  tv yayınının tamamı ahlaki çökertmek için yapılıyor.
  hiç bir şey olmasa bile aile reislerini küçük,akılsız ve geri kafalı gösteriyorlar.

 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 28.01.09
  Yer: istanbul
  Mesajlar: 15.429
  Teşekkür ve Beğeni

  Paylaşımınız için allah razı olsun.medeni olmakmı bu acaba.?

 6. #6
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.08.10
  Mesajlar: 731
  Teşekkür ve Beğeni

  nice diziler var daha içki şarap su gibi tüketiliği ,anasının kızı annesine şarap ısmarladığı, küfür her dakka söylendiği,terörişstleri iyi insanlar gibi gösteren...niceleri var
  yuh düyorum.... başka bişey demiyorum.

 7. #7
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.08.10
  Mesajlar: 279
  Teşekkür ve Beğeni

  ÇALIK'IN ATV'SİNDE EŞCİNSELLİK ŞOKU !  Türkiye televizyonlarında bir ilk gerçekleşti. ATV de yayınlanan Kılıç Günü adlı dizide öyle bir sahne gördük ki... Bir yatakta iki erkek… Aman Allah’ım o da ne!? O an azıcık ahlakı olan insanlar bile bu diziyi izleyince kanal değiştirmek zorunda kalmışlardır. Sorulması gereken soru ise şu: Türkiye nereye gidiyor?

  Her fırsatta Türk toplumunun temel değerlerine adeta savaş açarcasına saldıran çeşitli mihraklar, şimdi de televizyon dizilerini silah olarak kullanıyor. Maneviyatımızı ayaklar altına almaktan kaçınmayan Televizyon kanallarının şimdiki hedefinde ise Ahlakımız var.

  Planlı bir dejenerasyon mu?

  2008-2009 yayın döneminde patlak veren “Dizilerde çarpık ilişkiler ve aşırı çıplaklık” 2010’da tavan yapmış durumda. Yapımcıların reklam ve sponsorluk sektöründe kendilerine yer edinebilmek adına başvurdukları bu yöntem Müslüman olmayanların bile sınırlarını zorlar konumda… yazılan bu senaryolar, sahnelenen bu diziler planlı bir yozlaştırma hareketi mi?

  Ensest ilişkilerin sevimli ve masum gösterilerek meşrulaştırılmaya çalışılması da bu oyunun bir parçası olmuş durumda.

  Bunlar planlı mı acaba? Herkesin izleyebileceği bir dizi, çocukların bile uyanık olduğu bir saatte yandaş medyada. Bu çelişki değil de nedir? Bunun açıklaması sanat için mi?

  Sınav Reyting Kurbanı mı oldu?

  Yaptığı filmler ve dizilerle adından sürekli söz ettiren ve birbirinden başarılı senaryolara imza atan Osman Sınav’ın bu son dizisi ‘Osman Sınav’da reyting Kurbanı mı oldu?’ sorusunu akla getirdi.

  AHLAKSIZLIĞIN YENİ ADI TENSEL NİRVANA!

  ATV; son günlerde yandaş medya olarak anılan özel kanal. Peki, her şey reyting mi? Ahlak kavramının bile önünde mi bu reyting denilen kaygı mı var? Daha ilginci, dizide bir de bu ilişkiye(!) birde isim vermişler: Tensel Nirvana. Ne desek boş, ne yapsak boş.

  Sorumlu gazetecilik anlayışı gereği dizi ile ilgili bilgi almak için RTÜK’ü defalarca arayan arkadaşlarımız tatmin edici bir cevap alamadığı gibi muhatapta bulamadı.

  Fatma Gül’ün suçunu gençlerimiz çekiyor

  Son günlerde kamuoyunun yaşadığı dizi şokunun etkisinden henüz kurtulamamışken, Doğan’ın göz bebeği Kanal D’de başlayan Fatma Gül’ün suçu ne?”, dizisinde tecavüz sahnesi bütün çıplaklığı ile izleyiciye gösterildi. Bu ülkenin gençliğinin ahlakı değerlerini hiçe sayan bu dizi kamuoyundan sert tepkiler alırken, yandaş medyada başlayan yeni dizi ise Ahlaksızlığın boyutlarını gözler önüne serdi.

  Çalık grubunun TMSF’den devraldığı ATV’de yayına başlayan “Kılıç Günü” adlı dizi RTÜK’ün 3 maymunu oynaması sonucu yayınlanarak bir infiale sebep oldu. Dizide iş adamı rolünde iki erkeğin sapıkça ilişkisi sahnelenirken, bu konuda herhangi bir eleştiri ise yapılmıyor. Tensel Nirvana, yani ‘Bedensel özgürlük, ruhunu özgürleştirip manen alem değiştirmek.’ gibi bir isim verilerek sahneye konulan bu ahlaksızlığa komuoyundan tepkilerin artarak devam etmesi bekleniyor.

  Çocukların suçu ne?

  Ajans5.com ekibi olarak televizyonlarda yayınlanmaya devam eden ahlak yoksunu bu dizilere sesini çıkarmayan RTÜK’ü göreve çağırırken, şunu soruyoruz: Bizim çocuklarımızın, Fatma Güllerimizin, Ahmetlerimizin suçu ne?

  Fatma ismi özellikle mi seçildi?

  Televizyon dizilerinde Müslümanlar açısından önemli isimlerin kullanılması da akıllarda ayrı bir soru işareti uyandırıyor? Daha önce yayınlanan dizilerde Hüseyin isminin bir köpeğe verilmesi büyük tepki çekerken, dizilerde bu isimlerin yıpratılması amaç mı diye merak ediliyor. Son olarak Doğan’ın Kanal D’sinde başlayan Fatma Gül’ün suçu ne dizisinde Fatma isminin kullanılması da tartışmalara yol açtı.
  Acaba bu Fatma isminin kullanılması İslama vurulmaya çalışan yeni bir darbe mi? Hani darbeciler yargılanacaktı. Neden İslam’a darbe vurmaya çalışanlar yargılanmıyor. Fatma ismi İslamdaki kadın isimlerinin en şereflisi, en iffetlisidir. Neden Fatma?

  Kadın hakları savunucuları nerde?

  Her fırsatta kadın haklarından bahseden sözde kadın hakları savunucuları, dizilerde kadınların cinsel bir meta gibi kullanılmasına neden sessiz kalıyor? Dizinin başrol oyuncusu olan Beren Saat’in önceki dizide de aile içi ensest bir ilişki ile izleyici karşısına çıkarak meşhur olmasının ardından Fatma Gül’ün suçu ne de tecavüz sahnesinde oynaması sanat ve sanatçı bu mu sorusunu akıllara getirdi.

  Reyting uğruna küçücük çocuklarımızın psikolojisi bozan yapımcılar, reyting için toplum ahlaksızlaştırılıyor. Yayınlanan dizilerle ilgili RTÜK’ten bir açıklama ve ceza gelmesi beklenirken, en ufak bir açıklama dahi yapılmadı.
  anadolu haber

 8. #8
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.08.10
  Mesajlar: 731
  Teşekkür ve Beğeni

  ALLAH bildiği gibi yapsın onları dozu kaçtı bunun kardeş ler 1değil 2 değil 3değil
  belkide binlerce yazı var bu dizler hakkında dur demek lazım nasıl rtük bu arkadaş?
  nasıl kapatılmaz bu kanallar diziler .

 9. #9
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.08.10
  Mesajlar: 279
  Teşekkür ve Beğeni

  Edep bir tac imiş Nur-u Hüda’dan
  Giy ol tacı, emin ol her beladan...


  Bu zihniyeti kınıyoruz,bu edepsizliği yapan,yaptıran,göz yuman her kimse Allah ıslah etsin...Islah olmazlarsa da Allah KAHR ismiyle KAHR etsin...

 10. #10
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.03.09
  Mesajlar: 13.423
  Teşekkür ve Beğeni

  selamun aleykum gonuldas abimiz INSanliga edepsizligi hos bir seymis gibi ne guzel de asiladilar konu icin sagolasin abimiz ALLAH RAzi olsun selam ve dua ile

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Hangi prangayı kırıp atayım, esaretten kurtulayım!
  Konu Sahibi Mustafa Cilasun Forum Kendi Şiirleriniz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-05-2013, 15:29
 2. kimin namazı bozuldu
  Konu Sahibi dördüncü Forum Fıkra, Mizah Bölümü
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 21-02-2008, 22:05

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •